Sezonun en moda 10 kuralı
Etkin Patent Haberler, 29.08.2014 09:22:07

Sezonun "en moda" 10 kuralı

Sonbahar-Kış sezonunda, hangi desenler ön plana çıkıyor, neler giymek gerekiyor? Sizler için bir trend raporu hazırladık. İşte sezonun olmazsa olmaz 10 moda kuralı
1) Bu kış, retro desenli elbiseleri bir kenara kaldırma zamanı geldi. Çünkü retro elbiseler yerini ekose etek, elbise ve pardesülere bıraktı.

2) Desenlerden bahsetmişken; gece gündüz her ortamda kullanılabilen leoparı unutmamak gerekiyor. Leopar sevmeyenler ise eşarp ya da ayakkabı gibi aksesuarlarla modayı yakalayabilir.

3) Geçen kış moda olan püsküllü pançolar artık out. Yerini ise büyük triko hırkalar ve pelerinler aldı, bizden söylemesi...

4) Kovboy tarzı binici çizmelerini de depoya kaldırma zamanı geldi. Bu kış, botlar bilekte bitiyor. Üstelik bu kısa botlar, hem taytlarla hem de eteklerle giyilebiliyor.

5) İki sezondur bohem takılıyorduk. Fakat yeni sezon, bohem tarza veda ediyor. Pantolon-ceketlerle, bu kış biraz daha maskülen giyinmeye başlıyoruz. Tabii dileyenler, baskılı rugby tişörtler ve pilili eteklerle, kolejli gibi görünmeye devam edebilir.

6) Geçen yıl aldığımız, çingene tarzı etnik gömlekleri de uzun bir süre görmeyeceğiz. Bu gömlekler yerini kravat yakaya ve fırfırlı modellere bıraktı.

7) Kamuflaj baskılı, naylon poşet çantalar da artık yok. Onların yerini metalik deri çantalar aldı. Gece çantalarında ise değişen pek bir şey olmadı. Geçen yıl aldığımız, piton portföyleri bu kış da kullanmaya devam edebiliriz.

8) "Kat kat", bu sezon giyinirken en çok karşılaşacağımız terim olacak. Çünkü, hırkalardan paltolara, her şey hacimli ve kat kat. Bu yeni modelleri sevmeyenler, geçen yılın favorisi, vücuda oturan askeri kabanları tercih edebilir.

9) Ayakkabılar hem babet hem de platformlu olarak karşımıza çıkıyor. Geçen kış satın aldığımız babetleri, rahatlıkla kullanmaya devam edebiliriz.

10) Dore ve lame bu sezon çok moda. Daha önce, sadece geceleri giymeye alışık olduğunuz, elbise ve bluzları, bu yıl gündüzleri de giymeye hazırlanın.

Kaynak ESRA ÇORUH Sabah Gazetesi