Yılın modası koyu far pürüzsüz ten
Etkin Patent Haberler, 29.08.2014 09:18:56

Yılın modası koyu far, pürüzsüz ten

Abartısız ama keskin çizgileriyle tanınan Giorgio Armani, kıyafette olduğu gibi kozmetik ürünleriyle de kadının hatlarını öne çıkarmasını hedefliyor.

Yeni çıkan ürünlerinin tanıtımı için Türkiye"ye gelen Armani"nin makyaj artisti Luis Ferreira Guerra, "Bu yıl koyu renk far çok moda. Yani gözler konuşacak," diyor. Guerra, bir kadının çantasında mutlaka bir allık, ruj ve rimel bulunması gerektiğini söylüyor.

- Bu yıl nasıl makyaj yapacağız?
- Bu sezon porselen bir görüntü hâkim. Çok ışıltılı ve parlak olmayan pürüzsüz bir ten ve koyu renk farlarla uygulanan bir göz makyajı var. Dudaklar hafif ışıltıya sahip doğal renklerle boyanacak.

- Yeni serinizde neler değişti?
- Armani"deki ürünlerin çok özel bir teknolojisi var. Bu teknoloji, ürünleri kat kat uygulayabilmenizi sağlıyor. Ne kadar fazla kat uygularsanız uygulayın, hiçbir şekilde maske gibi durmuyor.

- Gündüz ve gece makyajı arasındaki farklar neler olmalı?
- Gündüz daha çok doğal makyajın ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Ama Armani"nin felsefesi; kadının kendini iyi, rahat ve güzel hissettiği makyajı uygulaması. Sofistike makyajı gündüz de yapmak istiyorsa, yapabilir. Sabah uyguladığınız tek kat makyajla doğal bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Akşam için başka bir makyaj yapmanıza gerek yok. Aynı makyajın üstüne aynı ürünleri kullanarak, daha sofistike bir görünüm elde edebilirsiniz.

- Bir kadının makyaj çantasında neler bulunmalı?
-
Çok ince bir fondöten ve allık kadının "olmazsa olmaz"ları. İyi bir fondöten aynı zamanda cilde doğal bir görünüm vererek kalıcılık ve nemlendirme de sağlıyor. Ayrıca iki veya üç adet farı olmalı. Böylelikle bunları karıştırarak farklı renkler elde edebilir. İyi bir rimel ve pastel tonlarda ruj da şart. Bu ürünlerle pratik bir şekilde, çok zaman almayacak makyajlar yapılabilir.

- Türk kadınının makyajını nasıl buldunuz, doğal mı, abartılı mı?
- Türkiye"deki kadınları gördüğümde çok sevindim. Çünkü herkes çok bakımlı. Kadınların makyajı, stillerine göre değişim gösteriyor. Kimi zaman doğal, kimi zaman sofistike. Ama genel olarak dikkatimi çeken bir şey var. Çok koyu dudak kalemi ile açık renk ruj kullanılıyor. Bunu yapmalılar, çünkü kalem rujla aynı tonda olmalı. Ama kendilerini rahat hissediyorlarsa, söyleyecek bir sözüm yok.

Kaynak İpek EREN Sabah Gazetesi