Buradasın : / /

Arşiv

 • Japon mutfağı unesco listesinde
  Mar242015

  Japon mutfağı unesco listesinde

  Azerbaycan’da toplanan UNESCO komitesi, mevsimine göre seçilen malzemelerin kullanıldığı ve "washoku" adıyla bilinen geleneksel Japon yemeklerinin benzersiz bir tada sahip olduğunu açıkladı. Japon Kültür İşleri Ajansı Komiseri Masanori Aoyagi, düşük kalorili ve sağlıklı "washoku"nun hazır gıdalara yenik düşmeme..

  Devamını Oku
 • Yunan yemekleri, İstanbul'da görücüye çıktı
  Oca052015

  Yunan yemekleri, İstanbul'da görücüye çıktı

  Dolma bizim mi, onların mı? Musakka bizden mi gitti, onlardan mı geldi? Komşumuz Yunanistan ile ortak yemeklerimiz arasındaki bu tartışmalar, yıllardır sürüp gitse de Ege'nin iki yakasının yemeklerinin adı birbirine o kadar benzer ki ne bir Yunan, Türkiye 'ye geldiğinde yabancılık çeker ne de bir Türk, Yunanist..

  Devamını Oku
 • Anadolu’nun az bilinen yemeklerini 12-15 Haziranda Caddebostan,"Sofradaki Anadolu"şenliğinde
  Oca052015

  Anadolu’nun az bilinen yemeklerini 12-15 Haziranda Caddebostan,"Sofradaki Anadolu"şenliğinde

  Türkiye’nin tüm bölgelerinden gelen yerel yemek restoranları, Anadolu’nun az bilinen yemeklerini 12-15 Haziran tarihleri arasında İstanbul Caddebostan’da düzenlenecek olan "Sofradaki Anadolu" şenliğinde İstanbullular’a tanıtacak. Şenliğin Anadolu Sofrası bölümünde yemekler tadılırken Anadolu Kileri bölümünde de ..

  Devamını Oku
 • Kırmızı üzümden beyaz şarap
  Oca052015

  Kırmızı üzümden beyaz şarap

  Mesleğini bırakıp kendini üzüm yetiştirmeye ve şarap yapmaya adayan ünlü mimar Reşit Soley, bu işte de en az mimarlığı kadar adından söz ettiriyor. Soley'le nasıl böyle bir 'deliliğe' giriştiğini ve şarapçılıkla ilgili dünyadaki son gelişmeleri konuştuk.. Anlattığı zaman her şey delice geliyor kulağınıza ama ..

  Devamını Oku
 • Sveyka, Antakya'nın zengin mutfağının, uygun fiyatlarla sergilendiği küçük bir restoran.
  Oca032015

  Sveyka, Antakya'nın zengin mutfağının, uygun fiyatlarla sergilendiği küçük bir restoran.

  Arapça 'küçük çarşı' anlamına gelen Sveyka, Antakya'nın zengin mutfağının, uygun fiyatlarla sergilendiği küçük bir restoran. Tepside yapılmış içli köfte olan sac oruğundan, kazbaşı kebaba, makbuleden etli aşura kadar yöreye özgü bütün yemekler var     Anadolu en albenili günlerini yaşıyor. Yılın b..

  Devamını Oku
 • Sofra deyip geçmeyin, onun da bir dili var, kuralları var
  Oca032015

  Sofra deyip geçmeyin, onun da bir dili var, kuralları var

  Sofra deyip geçmeyin, onun da bir dili var, kuralları var. Bu kuralların ne kadarını biliyoruz, ne kadarını uyguluyoruz? Gastronomi Uzmanı Tuba Şatana anlatıyor..... Her kanalda bir yemek programı, her programda bir ahkâm kesici var; "Sofra düzeni olmamış, çatallar düzgün sıralanmamış, servis iyi değil," diye..

  Devamını Oku
 • Hakkasan, Londra dışındaki ilk şubesini İstanbul'da açtı.
  Oca032015

  Hakkasan, Londra dışındaki ilk şubesini İstanbul'da açtı.

  Çin restoranı Hakkasan, Londra dışındaki ilk şubesini İstanbul'da açtı. Mekânda lezzet ve sunum iyi ancak garsonun, bazı yemeklerin servisini unutması ya da "Fazla yemek söylemiştiniz, yiyemeyeceğinizi düşündüğüm için getirmedim," demesi şaşırtıcı..... Dünyada Çin lokantası dendiği zaman akla ucuza, iyi karın..

  Devamını Oku
 • AKARETLER DEKİ YENİ ADRESİNİZ “KAF:F” AÇILDI!
  Ağu012014

  AKARETLER DEKİ YENİ ADRESİNİZ “KAF:F” AÇILDI!

  Eğlence ve kalitenin adresi Akaretler’de, işletmesini Mehmet Davran’ın yaptığı KAF:F, sizlerin yaşamlarına bambaşka bir renk katıyor. Etnik Türk ve Osmanlı dokunuşları olan mekânda günlük rutinden bir parça olsun sıyrılmak, rahatlamak, dinlenmek, eğlenmek, iş bağlantıları ..

  Devamını Oku
 • Hangi Şarap Hangi Peynirle İçilir
  Ağu012014

  Hangi Şarap Hangi Peynirle İçilir

     Antalyada bu yıl 20ncisi düzenlenen Türkiyenin en büyük gıda ve içecek fuarı Food Product ve Bevex Fuarı kapsamında, ünlü gurmeler Türk şaraplarıyla Türk peynirleri arasındaki uyum test etti. Antalya’da dünya ve Türkiye’den ü..

  Devamını Oku
 • Ünlü restoranlar
  Ağu012014

  Ünlü restoranlar

  İstanbullular, Anadolu lezzetlerini ilk olarak Adana ve Urfa kebapçılarıyla tanıdı. Daha sonra onu Bursa kebapçıları takip etti. Şimdi de diğerleri... Anadolu’nun dört bir yanından kendi şehirlerinde ün yapmış lezzet ustaları, bir bir İstanbul’a gelip, şube açıyor. Çoğunun, Anadolu’da ded..

  Devamını Oku
 • Dördüncü Kırıntı Bebek’e düştü
  Ağu012014

  Dördüncü Kırıntı Bebek’e düştü

  Yıllar önce Moda’da küçük bir dükkanla sektöre adım atan Kırıntı giderek büyüyor. Bebek’te açılan şubede dünya mutfaklarının yanı sıra deniz ürünleri ağırlıkta Her şey Moda’da 1981 yılında küçük bir restoranla başladı. Yıllar geçti ve Kırıntı adındaki bu minik restoran artık büyük bir ̶..

  Devamını Oku
 • Go Mongo’da bahçe keyfinin şimdi tam zamanı!
  Ağu012014

  Go Mongo’da bahçe keyfinin şimdi tam zamanı!

  Yazın bahçe keyfi yapmak in, kapalı mekanlar out! Mongolian Barbeque – ‘Moğol Barbeküsü’ konseptinin Türkiye’deki ilk ve tek temsilcisi Go Mongo, açık havada barbekü keyfi yapmak isteyenleri bahçesine bekliyor. Go Mongo Suadiye, Go Mongo İstinyePar..

  Devamını Oku
 • White Mill’in müdavi ünlüler
  Ağu012014

  White Mill’in müdavi ünlüler

  Bunca ünlü ismi bu sokak arası, manzarasız, küçük mahalle kafesine mürit yapan ne? Dönseniz Mustafa Altıoklar’a çarpıyorsunuz, pardon derken Meltem Cumbul’un ayağına basıyorsunuz. Hümeyra bonfile ile zeytinyağlı istiyor. Nejat İşler rakı ve hamsi tavacı. Hatice Aslan’ın çilek takıntısı va..

  Devamını Oku
 • Gaziantep’te tarihi Yemişhan’ın içinde bir Sahan restoranı ve ağustos 2009’da da Şirehan 80 yataklı bir otel olarak hizmete girecek.
  Ağu012014

  Gaziantep’te tarihi Yemişhan’ın içinde bir Sahan restoranı ve ağustos 2009’da da Şirehan 80 yataklı bir otel olarak hizmete girecek.

  Önümüzdeki hafta Gaziantep’te tarihi Yemişhan’ın içinde bir Sahan restoranı açılıyor. Ağustos 2009’da da Şirehan 80 yataklı bir otel olarak hizmete girecek. Yatırımı Sahan restoranların sahibi Tahir Tekin Öztan yapıyor. Şirehan ve Yemişhan, 1886’da II. Abdülhamid döneminde yapıldı..

  Devamını Oku
 • Hafta sonu planında Asmalımescit'ten Anadolu Feneri'ne
  Ağu012014

  Hafta sonu planında Asmalımescit'ten Anadolu Feneri'ne

  Cuma gecesi, haftanın en güzel gecesi benim için. Belki de en rahatı. Hiç değişmeyen cuma programım Asmalımescit'te Yakup 2 'de başlıyor. Akşam 8.00 gibi. Önce Tekirdağ Rakısı ve mezeler geliyor. Aceleye gerek yok. Rakının tadına varılıyor; arkasından sıcaklar. Muhabbetle beraber bardaklar boşalıyor, en..

  Devamını Oku
 • Fransızların dünyaya kazandırdığı önemli bir lezzet değeri olan macaron, Türkiye'de de yeni bir trend başlatacağa benziyor
  Ağu012014

  Fransızların dünyaya kazandırdığı önemli bir lezzet değeri olan macaron, Türkiye'de de yeni bir trend başlatacağa benziyor

  Yarım asırdan fazla süredir çikolata ve pasta denince akla ilk gelen markalardan Divan, yeni Fransız şefi Germain Herviault tarafından orjinal reçeteleri ile hazırlanan macaronları satışa sundu. Fransızların dünyaya kazandırdığı önemli bir lezzet değeri olan macaron, Türkiye 'de de yeni bir trend başlatacağ..

  Devamını Oku
 • Sağlıklı yemekler
  Ağu012014

  Sağlıklı yemekler

  Sevgili okurlar, hepinize keyifli ve huzurlu bir pazar diliyorum. 'Buğdaylı körpe ıspanak salatası' ile 'milföy sepeti'nin sizler için kışkırtıcı lezzetler olacağını düşünüyorum. Muharrem ayının olmazsa olmazı ise 'aşure'... 'Aşure' bereket demektir ve lezzetler paylaştıkça çoğal..

  Devamını Oku
 • Antakya, Malatya ve Giresun ağırlıklı yöresel yemekler,Bahariye' deki Mola' da
  Ağu012014

  Antakya, Malatya ve Giresun ağırlıklı yöresel yemekler,Bahariye' deki Mola' da

  Bahariye'de, Reks sinemasının sokağında, özellikle o bölgede çalışıp da fast food yemekten baygınlık geçirenlerin kurtarıcısı Mola Yemekevi. Bu küçücük mekânın sebze ağırlıklı yemeklerinin lezzeti 'boyundan büyük'. Hemen hepsi müdavim olan müşterilerin, arkadaş evine yemeğe gider gibi gittiği Mola&#..

  Devamını Oku
 • İşte bir Sevgililer Günü mönüsü
  Ağu012014

  İşte bir Sevgililer Günü mönüsü

  İşte bir Sevgililer Günü mönüsü. Uzun yıllar ABD’de şef olarak çalışan Ahmet Gülcür’e ait. Elektrolüks Muftak Ekipmanları Bölümü şefi olan Gülcür’e göre, Sevgililer Günü mönüsü kesinlikle afrodizyak olmalı. Ana yemek olarak deniz mahsulleri güvecini öneriyor. Çünkü içinde afrodizyak olduğ..

  Devamını Oku
 • Son dönemde “trend” olan etsiz çiğ köfte
  Ağu012014

  Son dönemde “trend” olan etsiz çiğ köfte

  Hz. İbrahim‘in annesinin, kıtlık ortamında çocuklarının ölmemesi için bulgur ve ceylan etini taşla döverek yaptığı ve bugüne kadar geldiğine inanılan çiğ köfte, bugünlerde etsiz olarak sunuluyor. Çiğ köfte, alışveriş merkezlerinin özel standlarında, marketlerin raflarında ve her gün bir yenisi açılan..

  Devamını Oku
 • Kış sezonunda 25 yenilik
  Ağu012014

  Kış sezonunda 25 yenilik

  1. Burjuva eğlencesi LONGTABLE İzzet Çapa’nın Nişantaşı Sofa Otel’deki Long Table’ı ikiye bölündü. Restoran kısmı yine restoran. Ama bar kısmı Burjuva adıyla yeni bir bar oldu. Haftalık olarak değişen performanslar her iki mekandan da izlenebilecek. (212) 224 81 81. 2. Brezilya etleri QUENTE Br..

  Devamını Oku
 • Cercis Murat Konağı’nda yörenin yemekleri tadılıyor. Sadece malzemeler değil, mutfakta çalışanlar da Mardin’den geliyor
  Ağu012014

  Cercis Murat Konağı’nda yörenin yemekleri tadılıyor. Sadece malzemeler değil, mutfakta çalışanlar da Mardin’den geliyor

  Ebru Baybara Demir (32) ile Mardin ’den sonra Suadiye’de açılan Cercis Murat Konağı restoranında sohbet ediyoruz. “Her an doğurabilirim” diyor sorularımızı karnı burnunda yanıtlarken. Restoranın kurucusu Demir işini o kadar çok seviyor ki doktorunun “Yeter artık, doğuma kadar evde ..

  Devamını Oku
 • Doğu lezzetlerine meraklıysanız Oman Sultanlığı tam size göre...
  Ağu012014

  Doğu lezzetlerine meraklıysanız Oman Sultanlığı tam size göre...

  Kurban Bayramı tatilini çocuklarımla sıcak bir ülkede geçirmeye karar verdim. Haritada Oman Sultanlığı’nın başkenti Muskat, coğrafi konumuyla uygun görünüyordu. Dubai ise gençlerin gittiği yer ve uçağın aktarma yapacağı yer olarak onları bu tatile çekecek cazibe noktası olabilirdi. Dubai tam beklediğim gib..

  Devamını Oku
 • En iyi 10 hafif tatlı
  Ağu012014

  En iyi 10 hafif tatlı

  Tatlıdan vazgeçmek zor. Sağlıklı beslenmek, şişmanlamamak isteyenler ve şeker yemesi yasak olan diyabetikler için bile. İşte "hafif" veya İngilizcesiyle "light" tatlı bu noktada devreye giriyor. Besinlerin light olması için tuzunu azaltmak, şekerini modifiye etmek, içine kepek eklemek yetmiyo..

  Devamını Oku
 • Mucizevi tatlı aşurenin ayı
  Ağu012014

  Mucizevi tatlı aşurenin ayı

  Hicri takvime göre Muharrem ayındayız; yani birçok inanışa göre kutsal olan mucizevi tatlı aşurenin ayı. Bu günlerde belki komşularınız kapınızı çaldı size bir kase uzattı ya da siz yaptınız onlara götürdünüz. Aşure, sadece Sünnilerin veya Alevilerin tatlısı değil. Türkiye’de yaşayan bütün toplulukların ta..

  Devamını Oku
 • Geleneksel Türk mutfağını yaşatanlar
  Ağu012014

  Geleneksel Türk mutfağını yaşatanlar

  "Ne suşi ne de tortellini... Hünkar beğendi ve zeytinyağlı yaprak sarmadan vazgeçmem," diyenler için, geleneksel Türk mutfağını yaşatan pek çok mekân var. Bunların en iyilerini Razaman öncesinde gurmelere, şeflere ve lezzet tutkunlarına sorduk..   Konyalı Lokantası (Aldığı oy: 8) * * * * * * ..

  Devamını Oku
 • en iyi iftariyelikler nerede bulunur
  Ağu012014

  en iyi iftariyelikler nerede bulunur

  Ramazan sofralarının en iddialı bölümünü oluşturur. Çünkü günün sonunda, ana yemek öncesi sizi sofrada iftariyelikler bekler, oruç onlarla açılır. Bir bardak su ve pide eşliğinde, zeytin ya da hurma ile başlanır. Peynir çeşitleri ile devam edilir. Reçeller, kuru meyve ve pekmez gibi tatlılar sizi ..

  Devamını Oku
 • Akaretler’de açılan yeme-içme mekanları da Beşiktaş ile Maçka’nın arasında bulunan bölgeye insanları çekmeye başladı.
  Ağu012014

  Akaretler’de açılan yeme-içme mekanları da Beşiktaş ile Maçka’nın arasında bulunan bölgeye insanları çekmeye başladı.

  İstanbul Beşiktaş’taki Akaretler’in restorasyonu geçen mart ayında tamamlandı. Bu geniş alanda bir otel, 34 lüks mağaza ve farklı büyüklükte 56 daireden oluşan bir rezidans bölümü var. Akaretler’de açılan yeme-içme mekanları da Beşiktaş ile Maçka’nın arasında bulunan bölgeye insanları çek..

  Devamını Oku
 • Paponi Laz Yemekleri ve Laz Yemek Kültürü
  Ağu012014

  Paponi Laz Yemekleri ve Laz Yemek Kültürü

  Paluri adını alan Avukat Arzu Kal, şimdi de Lazca ilk yemek kitabını yazdı. "Paponi Laz Yemekleri ve Laz Yemek Kültürü"nde geleneksel Laz yemeklerini anlatıyor. 100’ün üzerinde Laz yemeğinin tarifi İngilizce, Türkçe ve Lazca verilmiş. Yazar bu tariflerin orijinal olduğunu söylüyor. Paluri Arzu Ka..

  Devamını Oku
 • Mezeleriyle iddialı mekânlar
  Ağu012014

  Mezeleriyle iddialı mekânlar

  Acılı ezme, haydari, humus, fava, soslu patlıcan, karides güveç veya kalamar ızgara... Çoğu zaman ana yemeği unutturan bu mezeler, Türk mutfağının zenginlikleri arasında. Biz de gurmelere ve lezzet tutkunlarına mezeleriyle iddialı mekânları sorduk.. Bay Nihat (Aldığı oy: 3) * * * 1978 yılından beri Cunda Adas..

  Devamını Oku
 • Sefarad mutfağını keşfedin
  Ağu012014

  Sefarad mutfağını keşfedin

  Yemeklerini Musevi dininin esaslarına göre hazırlayıp sunan Carne Restaurant'ın mönüsü Türk ve Akdeniz mutfaklarının örneklerinden oluşuyor. Özellikle pirinçli domates yahnisi, ıspanaklı kuru fasulye, kaşkarikas ve felafeli denemek lazım.. Yıllar önce Londra'dan Bükreş aktarmalı bir uçakla geliyord..

  Devamını Oku
 • Bodrum’un en özel 10 lezzeti
  Ağu012014

  Bodrum’un en özel 10 lezzeti

  Bodrum tıpkı Çeşme gibi, sadece bir tatil ve eğlence yeri değil, aynı zamanda bir lezzet merkezi. Sadece Bodrum’da yiyebileceğiniz, yöreye özgü yemekleri nerede bulabilirsiniz? En lezzetlisi hangisi? Uzun yıllardır Bodrum’da yaşayan, Bodrum’u çok iyi bilen jüri üyelerimize bu soruları yönelttik..

  Devamını Oku
 • Müze Kafelerinin Kare As'ı
  Ağu012014

  Müze Kafelerinin Kare As'ı

  Bir müzeyi gezmek için en az birkaç saat ayırmak gerekiyor. Tabii arada küçük molalar vermek, tarih ve sanatla iç içe bir ortamda bir şeyler yiyip içmek de ayrı bir keyif. İşte bu keyfi yaşayabileceğiniz yerler..   İstanbul Modern Sanat Müzesi (İstanbul Modern Cafe Restaurant) Karaköy'deki İstanbul..

  Devamını Oku
 • Yemeğin taklit olup olmadığı da çok önemli.
  Ağu012014

  Yemeğin taklit olup olmadığı da çok önemli.

  Vedat Milor yıllardır yemek ve şarap konusunda yazıyor. Bir restoranı eleştirirken lükse değil, yemeğin kalitesine ve ortamın samimiyetine önem veriyor Küçük bir çocukken bile yemek seçer, her önüne konanı yemezmiş yemek ve şarap uzmanı Vedat Milor. Öyle ki babaannesinin yemeği tereyağı yerine margarin i..

  Devamını Oku
 • Fransa’da krep, Belçika’da waffle öğrendi, Cihangir’de pişiriyor
  Ağu012014

  Fransa’da krep, Belçika’da waffle öğrendi, Cihangir’de pişiriyor

  Profesyonel turist rehberi karı-koca Hale Ateş ile Uğur Aşgel, İstanbul’un Cihangir semtinde ocak ayında açtıkları DuBle adlı büfede, meraklılarını Fransız krebi, Brüksel waffle’ı ve İtalyan dondurmasıyla buluşturuyor. 20 yıldır Fransızca-İspanyolca dillerinde rehberlik yapan Hale Ateş Aşgel, geçen y..

  Devamını Oku
 • İzmir,Çeşme’nin en özel 10 lezzeti
  Ağu012014

  İzmir,Çeşme’nin en özel 10 lezzeti

  Çeşme’yi özel yapan sadece plajları ve eğlence makanları değil. Lezzetleri, Ege mutfak mirasının bütün özelliklerini taşıyor. Kumru, deniz mahsulleri, balıklar, sakızlı dondurma gibi. Ama Çeşme öyle uluslararası bir yer ki, has İtalyan pizzası da yiyebilirsiniz. Kısacası, Çeşme’ye gidenl..

  Devamını Oku
 • Öyle bir restoran düşünün ki orada sizden başka kimse olmasın.
  Ağu012014

  Öyle bir restoran düşünün ki orada sizden başka kimse olmasın.

  Öyle bir restoran düşünün ki orada sizden başka kimse olmasın. Dilediğiniz yemekleri yiyebiliceğiniz hatta mutfağa girebileceğiniz bir yer. Gamze Aktan ve Gülniz Dalver uzun süre restoran ve pastacılık sektöründe çalıştıktan sonra Cikare isimli tam böyle bir mekan açtı. Hem restoran hem imalathane olan bu ye..

  Devamını Oku
 • Safranbolu'da üç günlük Geleneksel Lezzetler Şenliği'
  Ağu012014

  Safranbolu'da üç günlük Geleneksel Lezzetler Şenliği'

  Safranbolu'da yapılan üç günlük Geleneksel Lezzetler Şenliği'nde Karabük, Bolu, Çankırı, Kastamonu, Bartın illerinin yemekleri tadıldı. Şenliğe katılanların ortak isteği, yerel yemeklerimizin korunması için çaba gösterilmesi oldu.. Anadolumuzda şenlik, şölen denince akla önce yemek gelir. Düğün dernek..

  Devamını Oku
 • Bu şarabın popülaritesi dünyada her geçen gün artıyor..
  Ağu012014

  Bu şarabın popülaritesi dünyada her geçen gün artıyor..

  Roze şarabı nasıl bilirsiniz? Hafif bir kadın içkisi olarak mı? Yoksa pembe renkli bir içki olarak mı? Kırmızı ile beyazın arasında kalan pembe şaraplara birçok Türk erkeği renginden ötürü burun kıvırsa da, bu şarabın popülaritesi dünyada her geçen gün artıyor.. Sıcak bir yaz gününde, boğucu havada arkadaşlar..

  Devamını Oku
 • Abra Cadabra,mutfağımızın unutulmaya yüz tutan yöresel lezzetlerini yeniden sofralara taşıyor
  Ağu012014

  Abra Cadabra,mutfağımızın unutulmaya yüz tutan yöresel lezzetlerini yeniden sofralara taşıyor

  Abra Cadabra, Arnavutköy sahilinde dört katlı tarihi bir binada, mutfağımızın unutulmaya yüz tutan yöresel lezzetlerini yeniden sofralara taşıyor Abra Cadabra, Türkiye’nin yöresel lezzetleri ile dünya tatlarını aynı mutfakta harmanlıyor. Burası bir restoran olmanın dışında geleneksel damak tadının deneysel..

  Devamını Oku
 • Arnavutköy’da açılan Girandolo enfes İtalyan dondurması yapıyor.
  Ağu012014

  Arnavutköy’da açılan Girandolo enfes İtalyan dondurması yapıyor.

  Dondurma sevenlere büyük, İtalyan tipi dondurma sevenlere daha büyük bir haberimiz var. Bir buçuk ay önce Arnavutköy’da açılan Girandolo enfes İtalyan dondurması yapıyor. Sahibi Aslı Eraltan turist rehberiyken dondurmacı olmuş. İşi İtalyan ustalardan öğrenmiş. Ama onlardan aldığı temelin üstüne çok şey kat..

  Devamını Oku
 • Diyet yapmak isteyenler onlara başvuruyor.
  Ağu012014

  Diyet yapmak isteyenler onlara başvuruyor.

  Diyet yapanların, hele çalışıyorlarsa, en büyük sorunu her öğünde uygun yiyeceklerle hazırlanmış mönüyü bulmak. Bu soruna İstanbul Kemerburaz’daki Mom’s restoranın sahipleri çözüm buldu. İki ortaktan biri zaten diyetisyen. Diyet yapmak isteyenler onlara başvuruyor. Onlarda her gıdanın karşılığı olan ..

  Devamını Oku
 • Bir vincin tepesinde, yeryüzünden 50 metre yüksekte yemek keyfi
  Ağu012014

  Bir vincin tepesinde, yeryüzünden 50 metre yüksekte yemek keyfi

  Belçika’daki ilginç organizasyonu daha önce duyurmuştuk: Dinner in The Sky, yani Gökyüzünde Yemek. Bir vincin tepesinde, yeryüzünden 50 metre yüksekte yemek keyfi kısa sürede birçok ülkede ilgi gördü. Almanya, Macaristan, Slovakya, Dubai, Güney Afrika’dan sonra şimdi sıra Türkiye ve Hollanda’da..

  Devamını Oku
 • Ege sahillerinden esintileri Asmalımescit’teki Gemi'de yaşayın
  Ağu012014

  Ege sahillerinden esintileri Asmalımescit’teki Gemi'de yaşayın

  Kısa sürede kendi müdavimlerini yaratan Gemi; terasıyla Ege sahillerinden esintileri Asmalımescit’e taşıyor. Asmalımescit’te geçtiğimiz eylül ayında açılan Gemi, Beyoğlu müdavimlerimin pek de alışık olmadıkları bir atmosferde misafirlerini ağırlıyor. Gemi’nin yaz için özel olarak hazırlanan ..

  Devamını Oku
 • Kafe 17’de isteyen parti verebilir, isteyen kuytulara çekilip muhabbet edebilir,
  Ağu012014

  Kafe 17’de isteyen parti verebilir, isteyen kuytulara çekilip muhabbet edebilir,

  Oyuncu Deniz Türkali yepyeni bir mekán açtı. İyi bir trend avcısıysanız takibe almak lazım, çünkü yaptığı mekánlar tutuyor, kısa sürede hit oluyor. Örnek mi? Buyrun Leyla. Etiler nazendeleriyle, paparazzileri Cihangir’e çekebilen tek mekán oldu. Neyse Leyla defteri kapandı, Deniz Türkali (sa..

  Devamını Oku
 • Dünyanın en iyi 10 restoranı
  Ağu012014

  Dünyanın en iyi 10 restoranı

  Bu hafta sayfamızı Türkiye sınırlarının dışına açtık. Dünyadaki yeni yemek trendlerini takip etmek, gustolarını çağa uydurmak için yurtdışındaki lokantaları takip eden İstanbullu ünlü mekan sahiplerine dünyanın en iyi 10 restoranını sorduk. Bunlar konumları, servisleri ve yemekleriyle en beğenilen mekanlar. ABD,..

  Devamını Oku
 • Mantısıyla ünlenen ve yakında Paris, Londra gibi şehirlerde şube açacak bir restorana dönüşen Casita, 25. yılını kutluyor
  Ağu012014

  Mantısıyla ünlenen ve yakında Paris, Londra gibi şehirlerde şube açacak bir restorana dönüşen Casita, 25. yılını kutluyor

  Haluk Tanrıverdi, işini tiyatro sahnesine benzetiyor.   Mantısıyla ünlenen ve yakında Paris, Londra gibi şehirlerde şube açacak bir restorana dönüşen Casita, 25. yılını kutluyor. Esprili ve renkli kişiliğini 25 yıldır mekânına yansıtan Haluk Tanrıverdi, Feraye mantısı, Huysuz Virjin tatlısı gibi kendi ..

  Devamını Oku
 • Geleneksel mezelerin sunulduğu Eleos, rahat bir lokanta.
  Ağu012014

  Geleneksel mezelerin sunulduğu Eleos, rahat bir lokanta.

  Yeşilköy'de yeni açılan Eleos, mavi-beyaz dekorasyonuyla Rum meyhanelerini andırıyor. Adını Angela Dimitriu'nun Eleos adlı şarkısından alan lokantada, Ege'nin ünlü otlu salatalarıyla mezeleri var..   Yüzyıllar boyu Osmanlı'da meyhanecilik sektörünü Rumlar elinde tutmuştu. 1960'lı yı..

  Devamını Oku
 • Tam bir yemek mucidi
  Ağu012014

  Tam bir yemek mucidi

  Tavuğu çikolata sosuna yatırıyor, çikolataya köri katıyor. Taganga'dan Bolivya'ya dünyanın birçok yerinde aşçılık yapan yemek sanatçısı Dilara Erbay, son icatlarını yeni mekânı Abracadabra'da sergiliyor.. Dilara Erbay, tam bir yemek mucidi. Yemeği klasik, bildiğimiz şekliyle sunmayı değil, malzeme..

  Devamını Oku
 • Ayvalık'a gittiğinizde yeni lezzetler tatmak isterseniz Cunda Balık Evi'ne uğrayın.
  Ağu012014

  Ayvalık'a gittiğinizde yeni lezzetler tatmak isterseniz Cunda Balık Evi'ne uğrayın.

  Ayvalık'a gittiğinizde yeni lezzetler tatmak isterseniz Cunda Balık Evi'ne uğrayın. Ahtapot ve karides paneyle başlayıp, deniz kestanesiyle devam eden yemek boyunca kendinizi Ege'de bir keşif yolculuğunda gibi hissediyorsunuz.. Türkiye'nin flora ve faunasıyla güzel köşelerinden biri olan Ayval..

  Devamını Oku

Ünlü markaların yeni Moda Erkek Giyim, Kadın (Bayan) Giyim, Spor Giyim, Çocuk giyim, Gece Elbiseleri ve kıyafetlerini, trendler ve moda haberleri ensonmoda’da

Hakkımızda

Etiketler