Buradasın : / /

Saç Bakımı

 • Evde hazırlanan saç maskesi tarifleri
  Oca042016

  Evde hazırlanan saç maskesi tarifleri

  Bir kadının en önemli aksesuarlarından biri de saçlarıdır. Güzel görünen, parlak ve hacimli saçlar tüm kadınların hayalidir. Bunun için saçlara düzenli olarak bakım yapmak gerekir. Saç bakımı için kuaförler ya da pahalı saç bakım ürünlerinin yanı sıra evde yapılabilen doğal saç maskeleriyle de sağlıklı saçlara k..

  Devamını Oku
 • Çabuk saç uzatma yöntemleri
  Ara292015

  Çabuk saç uzatma yöntemleri

  Saçlarınızı yıkarken suyun sıcaklığını sürekli değiştirin. Bunu bir tür sauna sonrası soğuk banyo etkisi gibi düşünebilirsiniz. Nasıl ki saunadan çıkınca girdiğimiz soğuk duş kan dolaşımımızı hızlandırıyorsa, saçlarımız da ani sıcaklık değişimleri sonucu ölü hücreleri atar ve yenilenir. Böylece daha sağlıklı ve ..

  Devamını Oku
 • Karamel ışıltılar
  Ara102015

  Karamel ışıltılar

  Karamel tonuyla saçınıza harika bir efekt verin. Taşıması çok kolay, karamel sarı uzun saçlı kadınların saçlarını hem dolgun hem dolgun gösteriyor. Sarı saçları tekdüzelikten kurtaran karamel ışıltılar, saça altın bir dokunuş veriyor. Krem brule ve şeker tonlarında bir şeyler istiyorsanız, karamel tonları sizin ..

  Devamını Oku
 • Modası geçmeyecek saç kesimleri!
  Ara102015

  Modası geçmeyecek saç kesimleri!

  Moda , kıyafet trendlerinde olduğu gibi saçlar da oldukça hızlı manevralarla değişse de, modası geçmeyecek ve bir sonraki sene hala popülerliğini koruyacak saç kesimleri ilgimizi çekmeye devam ediyor. Bu senenin en popüler saç modellerinden biri denizkızı dalgalarıydı. Saçlarda dalgalı ve katlı bir görünüm yara..

  Devamını Oku
 • Türk kadınının sevdiği saç modelleri
  Ara102015

  Türk kadınının sevdiği saç modelleri

  Dünyada saç trendlerini belirleyen ülkeler Paris, Milano, Londra ve New York… Bu ülkeler Moda ikonlarını yarattıkları için tüm dünyada takip ediliyor. Tonı&Guy, VidalSassoon ,Tyler Johnston gibi saç kesim modasını belirleyen moda öncülerinin trendleri takip ediliyor. Rihanna, Victoria Beckham, Gülben Ergen v..

  Devamını Oku
 • Asimetrik saçlar
  Ara102015

  Asimetrik saçlar

  Bu saç modelini şekillendirmek için, farklı büyüklükteki fırçalara ihtiyacınız olacak. Saçınızın kısa bölümlerinde küçük bir fırça, saçınızın uzun kısımlarını kıvırmak için de daha büyük bir fırça kullanmalısınız. İsterseniz, fırça yerine saç maşası kullanarak da saçınızda harika bukleler yaratabilirsiniz. Daha ..

  Devamını Oku
 • Kariyer değiştiren 8 saç stili!
  Ara102015

  Kariyer değiştiren 8 saç stili!

  Saç stilimiz, hayatımızı çevreleyen birçok şeyle etkileşim halinde. Kendimizi dış görünüşümüzle ifade ederken, saç modelleri ve renkleri kariyerimizi geliştirmemize katkı sağlıyor. Saç tasarımcısı Ashley Javier, yalnızca saç kesmediğini aynı zamanda saçını tasarladığı kişilerin kariyerlerini de değiştirdiğini s..

  Devamını Oku
 • 2015 Kış saçı: Agresif
  Ara102015

  2015 Kış saçı: Agresif

  Şeftali Çekirdeği Saçlarda! Doğu kültürünün canlı renkleri, desenleri ve taşıdığı pozitif etki saç renk tasarımcılarını da harekete geçirdi. 2015 Kış döneminde moda dergilerinin kapaklarından ‘pırıltılı granit kahve’ tonlarının çeşitlerini bol bol göreceğiz. Diğer yansımalı tonlarda ise şeftali çekirdeğinin iç ..

  Devamını Oku
 • Ünlü modellerin günlük saç stilleri!
  Ara102015

  Ünlü modellerin günlük saç stilleri!

  Podyumlarda son saç ve makyaj trendlerini sergilerken gördüğümüz modeller işleri sona erdiğinde salaş ve rahat bir kılığa bürünseler de oldukça havalı görünüyorlar. Peki modeller bu havalı saçlara nasıl kavuşuyor? Modellerin iş çıkışı ve ertesi günkü halleri oldukça ilgi görüyor. Defilelerden kalan saçlar ve güz..

  Devamını Oku
 • Saçınız yaşınıza uygun mu?
  Ara102015

  Saçınız yaşınıza uygun mu?

  20li yaşlardakiler için saç modeli 20li yaşlardaki kadınlar çok sık stil denemeleri yaparlar. Stillerini bulmak için saçlarıyla eğlenirler. Bu yaşta unutulmaz saç stilleri yapılır. Saç stilistleri çok uç modelleri önermiyor ancak maceracıysanız bu yaşlar çok uygun! Saç şeklinizi neden sevdiğiniz veya sevmediği..

  Devamını Oku
 • Yuvarlak yüzlü müsünüz?
  Ara102015

  Yuvarlak yüzlü müsünüz?

  Bir kadının en güçlü silahı, hiç kuşkusuz güzel saçlarıdır. Eğer parlak ve trend bir saç modeliniz varsa, hangi elbiseyi giyerseniz giyin güzel görüneceğiniz kesin. Tabi saç modeli ve rengine karar verirken, ten renginiz ve yüz şekliniz oldukça önemli. Özellikle saç modelinize karar verirken, yüz şeklinizi mut..

  Devamını Oku
 • Esmerlere 10 saç rengi
  Ara102015

  Esmerlere 10 saç rengi

  Beach Kahve Robinson; ”Bu kumlu kahverengi, Emma Watson’ın kısa bir saç kesimi ile mükemmel bir şekilde bütünleşmektedir. Bu saç rengi ve saç kesimi yüz hatlarının daha yumuşak görünmesini sağlar.” diyor. Watson, saçları doğal renginden 2-3 ton daha açık gölge vurguları ile harmanlanmış boyayı tercih ediyor.” ..

  Devamını Oku
 • Size uyan kakülü bulun!
  Ara102015

  Size uyan kakülü bulun!

  Açık kaküller Nedir? Kaşlardan burnun ortasına kadar uzanan uzun kaküller. Uzman önerisi: Saç stilisti Jimmy Paul, "Bu model yeni başlayanlar için ideal çünkü hem fazla uğraştırmadan şekle giriyor hem de her yüz tipine yakışıyor," deyip ekliyor: "Kuaförünüzden kesimi yaparken, burnunuzdan kulaklarınıza doğru a..

  Devamını Oku
 • Yuvarlak yüzlü müsünüz?
  Ara102015

  Yuvarlak yüzlü müsünüz?

  Kat verin! Yuvarlak yüz hatları için saç tavsiyeleri genellikle saç uzunluğuyla değil stiliyle alakalıdır. Yuvarlak yüzlü kadınlar kısa saçlarla da uzun saçlarla da güzel görünebilirler. Eğer tercihiniz ikincisi yani uzun saçlardan yanaysa, o zaman saçlarınıza kat vermeyi düşünebilirsiniz. Dümdüz uzun saçlar sa..

  Devamını Oku
 • Yüz şekline göre saç kesimleri
  Ara102015

  Yüz şekline göre saç kesimleri

  Yüzünüz yuvarlak ise Eğer geniş yanaklarınız ve yuvarlak bir yüzünüz varsa katlı saçları tercih edin. Gwyneth Paltrow’un bugün kullandığı saçlar gibi arkadan öne doğru uzun kesilen saçlar bu açığı kapayacaktır. Lakin parantez açmamız gereken bir husus var. Eğer uzun saçlara sahipseniz bahsettiğimiz bu model yan..

  Devamını Oku
 • Sık sık saçlarınızı boyamayın
  Mar182015

  Sık sık saçlarınızı boyamayın

  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç.Dr. Erdem Güven Dişiliğin en önemli sembollerinden olan saçların kaybı, sıklığının azalması veya incelmesi bile bayanlarda beden imajı algısında ciddi sorunlara neden açabilmektedir. Saç , kadınların fiziksel görünümlerinin önemli kısmını oluşturur. Saçların p..

  Devamını Oku
 • Çabuk saç uzatma yöntemleri
  Mar112015

  Çabuk saç uzatma yöntemleri

  Saçlarınızı yıkarken suyun sıcaklığını sürekli değiştirin. Bunu bir tür sauna sonrası soğuk banyo etkisi gibi düşünebilirsiniz. Nasıl ki saunadan çıkınca girdiğimiz soğuk duş kan dolaşımımızı hızlandırıyorsa, saçlarımız da ani sıcaklık değişimleri sonucu ölü hücreleri atar ve yenilenir. Böylece daha sağlıklı ve ..

  Devamını Oku
 • Saç Trendi: Bob Kesim
  Mar092015

  Saç Trendi: Bob Kesim

  Bob kesim, 1920lerin en popüler saç modeliydi. Şimdilerde bu model, modern stiller kazanarak muhteşem bir şekilde geri döndü.   Bob saç stili vintage modeller arasında, yüze verdiği görünüm ve karakteristik ifadeden dolayı her zaman en çok beğenilen ve en çok tutulan saç modeli olmuştur. Üstelik seçim ya..

  Devamını Oku
 • En çok Egelilerin en az Karadenizlilerin saçı dökülüyor
  Oca052015

  En çok Egelilerin en az Karadenizlilerin saçı dökülüyor

  2008 krizinin Türkiye’ye bir etkisi de saçların dökülmesi oldu. B’iota Laboratuvarları’nın yaptığı araştırmaya göre, krizin en çok hissedildiği 2009’da Türkiye’nin yüzde 43.8’i saç dökülmesi sorunu yaşarken, 2010’da bu oran 35.9’a düştü. Dermatolog Prof. Dr. Binnur Tüzün Üstün ile saç dökülmesini konuştuk. Üstün..

  Devamını Oku
 • Yaz Aylarında Saç Bakımı
  Ağu012014

  Yaz Aylarında Saç Bakımı

   Yaz aylarında güneşin etkisiyle kuruyan saçlarımız özel ilgi ister. Çünkü UV ışınları cildin kolajen yapısını hasara uğrattığı gibi saçın keratin yapısına da zarar verir. Böylece saçlı derinin beslenmesi de azalır. Saçlarımızı güneş ışınları..

  Devamını Oku
 • 2014 Saç Modelleri
  Ağu012014

  2014 Saç Modelleri

        Dünyada bir çok moda defilesinin kulisinde yer alarak saç trendlerini belirleyen Toni&Guy Hairmeetwardrobe, kulisi sıra dışı bir konsept ile sahneye taşıdığı Que markasının Sonbahar/Kış 2014 defilesinde cemiyet, iş, moda, sanat ve medya dünyasının seçkin s..

  Devamını Oku
 • Saçlarda moda doğallık
  Ağu012014

  Saçlarda moda doğallık

  Moda dünyasını etkisi altına alan doğallık trendi, saçları da etkiliyor. İstanbulun önemli kuaför salonlarından Bahçecik, 2011 Sonbahar-Kış saçlarında bu doğallın altını çiziyor. Saçı ve saç derisini koruyarak renklendirme sağlayan Inoa saç boyaları..

  Devamını Oku
 • Brezilya fönü ile 6 ay fön çektirmeye son
  Ağu012014

  Brezilya fönü ile 6 ay fön çektirmeye son

  Kadınları 6 ay süreyle fön çektirme derdinden kurtaran kalıcı bir şekillendirme yöntemi olan Brezilya fönü, keratinle bakım esasına dayanıyor. İşte Brezilya fönüyle ilgili merak edilenler. Son günlerde kadınlar arasında en çok konuşulan uygulama, en az 3 ay ..

  Devamını Oku
 • Saç bakım rehberi
  Ağu012014

  Saç bakım rehberi

  Kıskandıracak güzellikte saçlar için beslenmenize dikkat edin, boya ve fönü abartmayın, sert fırça kullanmayın, yaz-kış bakım yapmayı ihmal etmeyin, jöleli saçla yatmayın... Sağlıklı ve gür görünen saçlar, güzelliğimizin tamamlayıcısı. B..

  Devamını Oku
 • Antik güzellik sırları, Saçlarda Devrim Yaratan Teklonoji İle Buluşuyor
  Ağu012014

  Antik güzellik sırları, Saçlarda Devrim Yaratan Teklonoji İle Buluşuyor

  Antik çağlarda Mısır’dan eski Çin’e kadar uzanan güzellik ritüellerinin ayrılmaz bir parçası olan değerli yağlar, bugün saç bakımında da vazgeçilmez olmayı sürdürüyor. Değerli yağların bakım özelliklerini, saça dokunulası y..

  Devamını Oku
 • Canlı ve parlak saçlar için bakım rehberi
  Ağu012014

  Canlı ve parlak saçlar için bakım rehberi

  Kuru, boyalı ve yıpranmış saçlar için Malzemeler: 1 olgun ezilmiş avakado, 2 bıldırcın yumurtası, 4 çorba kaşığı zeytinyağı Uygulama: Malzemeler karıştırılır. Boya sürer gibi saç diplerine ve saç uçlarına sürülür. Saça strech sarılarak en az..

  Devamını Oku
 • Isırganotu,saçları canlandırıyor dökülmesini önlüyor, sıkılaştırıyor ve kepeği gideriyor.
  Ağu012014

  Isırganotu,saçları canlandırıyor dökülmesini önlüyor, sıkılaştırıyor ve kepeği gideriyor.

  Başta kanser olmak üzere, kansızlık, böbrek taşı, romatizma, varis gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ısırganotu, sorunlu saçlar ın da ilacı. Isırganotu, sağlığımız üzerindeki yararlarının yanı sıra; ergenlik sivilcelerini yok ediyor, saçlar ı canlandırıyor dök..

  Devamını Oku
 • Saç botoksu
  Ağu012014

  Saç botoksu

  L’Oreal uzmanlarının bulduğu formüldeki moleküller, hasar görmüş saç liflerini onarıyor. Moleküller saç köklerindeki boşlukları dolduruyor. Ayrıca kırık saç uçlarını tedavi ediyor. Kimyasal formül, ıslak saça şampuan gibi uygulanıyor. K..

  Devamını Oku
 • botox saç bakımı
  Ağu012014

  botox saç bakımı

  Ultra modern saç bakımı Nanokeratin teknolojisi ile kopan saçlar dahi sadece 55 dakikada sağlıklı hale geliyor ve saçlarınız 6 ay boyunca dümdüz kalıyor. Ünlü saç tasarımcısı İlker Yavrutürk “saç bakımında önümüzdeki 30 yıla damgası..

  Devamını Oku
 • Hair Mafia, hem kadın hem de erkek pek çok müdavim kazanan bir saç tasarım merkezi
  Ağu012014

  Hair Mafia, hem kadın hem de erkek pek çok müdavim kazanan bir saç tasarım merkezi

  Henüz kurulalı bir yıl bile olmamasına rağmen, Nişantaşı’ndaki Hair Mafia, hem kadın hem de erkek pek çok müdavim kazanan bir saç tasarım merkezi. Bunda en büyük pay ise sahibi Ahmet Ağırbaş’a ait. Çünkü 40 yıllık kuaförlerini bırakıp oraya koşa..

  Devamını Oku
 • Saç tasarımında Yeni trend doğal düz saçlar ve yumuşak dalgalar
  Ağu012014

  Saç tasarımında Yeni trend doğal düz saçlar ve yumuşak dalgalar

  Gerek renk gerekse model açısından belki de en zor olan saç modasına uymak... Çünkü yüzünüzün şekli, saçınızın tipi, teninizin rengi gibi pek çok özelliğiniz bu modayı takip etmenizi zorlaştırabilir. Ama bu sene şanslısınız zira saç mod..

  Devamını Oku
 • Oksijenli saç bakımı
  Ağu012014

  Oksijenli saç bakımı

    Annem ve saz arkadaşları yıllarca yırtındılar kızım saçını boyatma, doğal rengi en güzeli elinde kalacak bu saçlar diye...... Annem ve saz arkadaşları yıllarca yırtındılar kızım saçını boyatma, doğal rengi en güzeli elinde kalacak bu saçlar diye... "Anneciğim boy..

  Devamını Oku
 • Parlak ve sağlıklı saç için tavsiyeler
  Ağu012014

  Parlak ve sağlıklı saç için tavsiyeler

  Ekranlarda ve yazılı medyada yer alan ilanlardan mutlaka haberiniz vardır, Elidorun yedi farklı saç uzmanıyla farklı saç tipleri için geliştirdiği saç ürünlerinden. New Yorkta bu uzmanlardan üçüyle (Ouidad: Dalgalı ve kıvırcık saç uzmanı; Teddy Charle..

  Devamını Oku
 • Erkekte saç modası
  Ağu012014

  Erkekte saç modası

  Etiler’in ünlü erkek kuaförü Özcan Tekcan, sanat, siyaset ve spor camiasının en yakından tanıdığı kuaförlerin başında geliyor. 2008 Avrupa Şampiyonası’nda Milliler’in saçını tıraş eden Tekcan, en çok kırpık kırpık, ’Bob tarzı’ bir model..

  Devamını Oku
 • Bu yaz koyu renk saçlar, bal rengi ve açık dore tonlarla aydınlatılıyor
  Ağu012014

  Bu yaz koyu renk saçlar, bal rengi ve açık dore tonlarla aydınlatılıyor

  Güneşli günler yaklaştıkça saç renkleri de koyudan açık tonlara doğru kayar. Bu yaz koyu renk saçlar , bal rengi ve açık dore tonlarla aydınlatılıyor. Bem Jolie Güzellik Salonu’nun sahibi Erol Kılıç, sağlıklı saçlar için boyalara dikkat..

  Devamını Oku

Ünlü markaların yeni Moda Erkek Giyim, Kadın (Bayan) Giyim, Spor Giyim, Çocuk giyim, Gece Elbiseleri ve kıyafetlerini, trendler ve moda haberleri ensonmoda’da

Hakkımızda

Etiketler