Buradasın /             

HAKKIMIZDA

2005 yılından beri yayında olan www.ensonmoda.com ve www.ensonmodeller.com Etkin Patent Marka Tasarım Fikri ve Telif Hakları ve Hukuki Hizmetleri ve Danışmanlık Tic.Ltd.Şti.nin tescilli markalarından olup, kendi sektörlerinde tanınmış markaların her birine ayrı ayrı bağımsız sayfalar tahsis ederek, markaların yeni ve en son piyasa çıkan modellerinin tanıtımının yanı sıra markaların  haber, kampanya, duyurru, satış noktaları ve servislerini günce olarak yayınlamaktadır.

Ensonmoda portalımız Moda ,Takı Aksesuar, Güzellik Bakım,Sağlık,Kültür Sanat,AlışverişGezi,Gurme,| Yaşam,Magazin, Nerede Ne Var Ne Yok,Moda Tv,  Moda Blog, kategori ve bunların alt kategorilerine uygun güncel haberler yayınlanmasının yanı sıra reklam ve tanıtım, satış ve danışmanlık hizmetleri de vermektedir.Kısa bir süre sonra şimdilik hazırlık aşamasında olan online satış hizmetlerine ilişkin sayfalarımızda yayına verilecektir.

Ensonmodeller portalımız ise, Otomotiv, Teknoloji,Mobilya,Ev Aletleri,Deniz Araçları,Dekorasyon, Emlak,Turizm,Ev Tekstil,Endüstriyel Makineler, kategori ve bunların alt kategorilerine uygun güncel haberler yayınlanmasının yanı sıra reklam ve tanıtım, satış ve danışmanlık hizmetleri de vermektedir.Kısa bir süre sonra şimdilik hazırlık aşamasında olan online satış hizmetlerine ilişkin sayfalarımızda yayına verilecektir.

ÖNEMLİ YASAL UYARI

Ensonmoda.com ve ensonmodeller.com portalarımızın ana marka unsuru "enson" ibaresi 35.sınıf kapsamında,  11.08.2009 tarih ve 2009/42738 numara ile Etkin Patent in tescilli markasıdır.

Ensonmoda.com ve ensonmodeller.com daki "enson" ibaresi ana marka unsuru "moda" ve "modeller" ibareleri ise yan marka unsurudur.Yani bu alan isimlerinin her ikisininde korunan ve marka olan "enson" ibaresidir.

Dolayısıyla ensonmoda,com.tr,net,biz.org vb.uzantılı alan adları, ve/veya ensonmoda.blog.com vb blog sayfaları veya ensonmodeller.com.tr,.net.org.biz.vs.uzantılı alan adları ve/veya  ensonmodeller.blog.com vs blog sayfaları tescilli olduğu 35.sınıf kapsamındaki hizmetlerde kullanılmaz.

Ayrıca Örneğin enson ibareine ekli, ensonreklam,com, da  olduğu gibi  "enson" ibareine ekli ürün ve hizmetlerin cinsini, vasfını, coğrafi kaynağı vs.gösteren yani genel kullnaımlı ibarelerle 3.şahıs ve firmalarca hiç bir şekilde kullanılamaz.Kullanılması halinde haklarında yasal takip başlatılacaktır.

Dahası http://www.etkinpatent.com/marka-mevzuat/markalar-kanunu-tasarisi/?q=8169   linkinden 5833 Nolu 28.01.2009 Tarihli Markalarin Korunmasi Hakkinda Kanun Hükmünde Kararnamede Degisiklik Yapilmasina Dair Kanunun 9.madde e.bendi "İşareti kullanan kişinin, işaretin kullanımına ilişkin hakkı veya meşru bir bağlantısı olmaması koşuluyla, işaretin aynı veya benzerinin internet ortamında ticari etki yaratacak biçimde, alan adı, yönlendirici kod, anahtar sözcük veya benzeri biçimlerde kullanılması.
Markanın sahibine sağladığı haklar, üçüncü kişilere karşı marka tescilinin yayın tarihi itibarıyla hüküm ifade eder. Marka tescil başvurusunun bültende yayınlanmasından sonra gerçekleşen ve marka tescilinin ilan edilmesi halinde yasaklanması söz konusu olabilecek fiiller nedeniyle başvuru sahibi, tazminat davası açmaya yetkilidir. Mahkeme, öne sürülen iddiaların geçerliliğine ilişkin olarak tescilin yayınlanmasından önce karar veremez.
”  dir

Dolayısıyla tescilli marka ibaresini başlık,metataglar vs.hiç bir şekilde kullanılmaz.Yukarıdaki marka kanununa ilişkin linkli tıklayarak koruma ve cezaları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

2005 yılından beri yayın hayatında olan ve markalaşma için büyük bir emek, zaman ve maliyet üstlenen şirketimiz, özelikle internet ortamında "enson" ibaresinin çok popüler olması nedeni ile bu ibareye ekli ibarelerle birçok özellikle reklam ve satış ağırlıklı sayfalar açtıkları veya farklı alan isimlerinde ise başlık ve metataglarında"enson" ve/veya bu ibareye ekli örneğin ensonmoda,enson abiye,enson ayakkabı modelleri vs  ibarelerle yer verdikleri tespit edilmiş ve  tüm iyiniyetimizle gerekli uyarılarak yaplarak yayından kaldırılması istenmiştir.

"enson" ve bu ibareye  ekli ayırt edici özellikte olmayan ibarelerle, marka hakkı doğuracak şeilde markamızı kullananlar hakkında herhangi bir uyarıya gerekduymaksızın yasal takipler yapılacaktır.

ENSON MARKA TESCİL BELGESİ

ENSON MARKASININ  TESCİLLİ OLDUĞU FAALİYET ALANLARI

35.SINIF

Reklamcılık, pazarlama ve halkla ilişkiler ile ilgili hizmetler (Ticari ve reklam amaçlı sergi ve fuarların organizasyonu hizmetleri dahil).
Büro hizmetleri.
İş yönetimi, idaresi ve bu konular ile ilgili danışmanlık, muhasebe ve mali müşavirlik hizmetleri (ithalat-ihracat acente hizmetleri dahil).
Ticari ve sınai ürünler için eksperlik hizmetleri.
Açık artırmaların düzenlenmesi ve gerçekleştirilmesi hizmetleri.

Müşterilerin malları elverişli bir şekilde görmesi ve satın alması için çeşitli malların bir araya getirilmesi hizmetleri ( belirtilen hizmetler perakende, toptan satış mağazaları, elektronik ortamlar, katalog ve benzeri diğer yöntemler ile sağlanabilir ).

Ünlü markaların yeni Moda Erkek Giyim, Kadın (Bayan) Giyim, Spor Giyim, Çocuk giyim, Gece Elbiseleri ve kıyafetlerini, trendler ve moda haberleri ensonmoda’da

Hakkımızda

Etiketler