Buradasın : / /

Arşiv

 • 'Sıcak' festivallerden ödül alacak bir film..
  Oca052015

  'Sıcak' festivallerden ödül alacak bir film..

  'Sıcak' filminin yapımcısı ve yönetmeni Abdullah Oğuz gişede hüsrana uğrayan filmini değerlendirdi: Benden beklentiler yüksek. Çünkü ben ticari filmler ve onlarla büyük gişeler yaptım 'Sıcak' festivallerden ödül alacak bir film.. Evli bir çiftin hastalıklı ilişkisinin anlatıldığı gerilim filmi 'Sıcak'ı değerl..

  Devamını Oku
 • Nil Haritasının Kahireden Vatikana Yolculuğu
  Oca052015

  Nil Haritasının Kahireden Vatikana Yolculuğu

  Evliya Çelebi’nin seyahat notlarına dayanan ve Çelebi’nin gözetiminde yapıldığı tarihi belgelerle kesinlik kazanan Nil Haritası, 1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi’nin 12. sayısına konu oldu. Evliya Çelebi’nin belgesel izi sayılabilecek harita, bu gün Vatikan Kütüphanesi arşivlerinde bulunuyor ve Çelebi’ye ai..

  Devamını Oku
 • Franco Heykeli Davası Düştü
  Ağu012014

  Franco Heykeli Davası Düştü

     Diktatör Franconun askeri üniformalı bal mumu heykelini derin dondurucuya koyarak çağdaş sanat fuarında sergileyen sanatçı Eugenio Merinoya karşı Franco Vakfı tarafından açılan dava ilk duruşmada düştü.   “Always Franco” (Daima Franco!) adl..

  Devamını Oku
 • Türk Cazı Venedik Yolcusu
  Ağu012014

  Türk Cazı Venedik Yolcusu

     Türk caz müziğinin temsilcilerinden "Trio Mrio", Uluslararası Ankara Caz Festivali ile Venedik Caz Festivalinin "kardeş festival" projesi kapsamında Venedikte sahne alacak.   Ankara Caz Derneğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 24 Temmuzda saat 21.0..

  Devamını Oku
 • Bienal Bu Yıl Ücretsiz
  Ağu012014

  Bienal Bu Yıl Ücretsiz

     13. İstanbul Bienali, 14- Eylül-20 Ekim tarihinde arasında gezilebilecek.   "Anne, ben barbar mıyım?" başlığıyla Fulya Erdemci’nin küratörlüğünde gerçekleştirilecek ve politik bir forum olarak kamusal alan fikrine odaklanacak 13. İstanbul Bienal..

  Devamını Oku
 • 65. Emmy Adayları Açıklandı
  Ağu012014

  65. Emmy Adayları Açıklandı

     Drama kategorisinde Homeland, House of Cards ve Game of Thrones dizileri dikkat çekerken, komedi kategorisinde bu yıl da 30 Rock ve Modern Family öne çıktı. Emmy Ödül Töreni 22 Eylül akşamı sahiplerini bulacak.   Televizyon dünyasının Oscarları olar..

  Devamını Oku
 • Topkapı Sarayında Haritalar
  Ağu012014

  Topkapı Sarayında Haritalar

     Kültürel mirasın yeniden keşfedilmesi amacıyla çalışmalarını sürdüren Bilkent Kültür Girişimi tarafından, büyük kısmı ilk kez yayımlanan harita, kroki ve planlardan oluşan 63 eserin yer aldığı "Piri Reisten Önce ve Sonra Topkapı Sarayında Hari..

  Devamını Oku
 • Kralların Ressamının Evi Müze Oluyor
  Ağu012014

  Kralların Ressamının Evi Müze Oluyor

     "Kralların ressamı" olarak tanınan merhum Rahmi Pehlivanlının doğup büyüdüğü evin restorasyon çalışmaları sürüyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından müzeye dönüştürülecek evde, ünlü ressamın eserleri ile kiş..

  Devamını Oku
 • Game Of Thronesa Yeni Oyuncu
  Ağu012014

  Game Of Thronesa Yeni Oyuncu

     Sherlock dizisinin yaratıcılarından Mark Gatiss, Game of Thronesun oyuncu kadrosuna dahil oldu. Entertainment Weeklynin haberine göre henüz hangi rolde oynayacağı açıklanmayan Gatiss, dizinin 2014 yılında yayınlanacak 4üncü sezonunda izleyici karşısında olacak.   St..

  Devamını Oku
 • Suna Pekuysalın Beşinci Ölüm Yıldönümü
  Ağu012014

  Suna Pekuysalın Beşinci Ölüm Yıldönümü

     Türk tiyatrosunun emektar sanatçılarından Suna Pekuysalı, ölümünün beşinci yıl dönümünde özlem ve sevgiyle anıyoruz.   Tiyatro kariyerine 1949 yılında İstanbul Şehir Tiyatrosunun çocuk bölümünde Kadri Ögelmanın &qu..

  Devamını Oku
 • ABDli Oyuncu Farina Hayatını Kaybetti
  Ağu012014

  ABDli Oyuncu Farina Hayatını Kaybetti

     Basın sözcüsü Lori De Waal, yaptığı açıklamada, 69 yaşındaki Dennis Farinanın akciğerindeki rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede öldüğünü açıkladı.   Yaklaşık 30 yıldır sinema dünyasında yer alan ve eski bir polis..

  Devamını Oku
 • Mr. Popperin Penguenleri Galaya Limuzinle Geldi
  Ağu012014

  Mr. Popperin Penguenleri Galaya Limuzinle Geldi

  Başrolünde Jim Carrey’nin oynadığı “Mr. Popper’s Penguins” (Mr. Popper’ın Penguenleri) adlı filmin prömiyerine limuzinle gelen penguenler ilginç bir görüntü oluşturdu. Kendisine miras kalan penguenleri yaşatmak için yaşadığı dairenin iklimini ..

  Devamını Oku
 • The Smiths in Davulcusu Mike Joyce Indigo Sahnesinde
  Ağu012014

  The Smiths in Davulcusu Mike Joyce Indigo Sahnesinde

  Mika Group tarafından 2009 yılında hayata geçirilmesi ardından İstanbul’un cazibe merkezi haline gelen Tomtom, birbirinden farklı, her eğlence anlayışına hitap eden mekanlarıyla müşterilerine birbirinden farklı eğlence konseptleri sunmaya devam ediyor. Indigo, bugüne kadar yaptığı eşsiz pr..

  Devamını Oku
 • BoConcept in tasarım yarışması
  Ağu012014

  BoConcept in tasarım yarışması

  Hem tasarladığınız kupa BoConcept’in dünya genelindeki yüzlerce mağazasında satılsın hem de bir adet IMOLA sandalye kazanın! Dünyaca ünlü Danimarkalı mobilya zinciri BoConcept’in 2010 yılında yoğun ilgi gören kupa tasarım yarışmasının ikincisi başladı. BoConcept’in..

  Devamını Oku
 • Müzenin Eşyaları Satışa Çıkarılıyor
  Ağu012014

  Müzenin Eşyaları Satışa Çıkarılıyor

     ABD’nin Pennsylvania Eyaleti’nin başkenti olan Harrisburg, borç yükünü azaltmak için eski belediye başkanı Steve Reed’in müze kurmak için satın aldığı 10 bin eşyayı satışa çıkardı. Reed’in kamu fonlarıyla satın aldığı “Vah..

  Devamını Oku
 • Ünlü Yönetmene Yedi Çocuk Soruşturması
  Ağu012014

  Ünlü Yönetmene Yedi Çocuk Soruşturması

     Çinli yönetmen Zhang Yimounun 7 çocuğu olduğunun ortaya çıkması, tek çocuk politikası uygulanan ülkede, Zhanga yüksek miktarda para cezası verilmesini gündeme getirdi. Tek çocuk politikasının uygulandığı Çinde, 7 çocuk sahibi oldu..

  Devamını Oku
 • Ünlü Senarist Öldü
  Ağu012014

  Ünlü Senarist Öldü

     Robetto Benigni’nin Oscar ödüllü ünlü filmi ‘Hayat Güzeldir’in (La Vita é Bella) senaryosunu Benigni’yle birlikte kaleme alan İtalyan Senarist Vincenzo Cerami 73 yaşında yaşamını yitirdi. İstanbul - İtalyan sinema-tiyatro dünyası bir..

  Devamını Oku
 • Öykünün kedi gözü
  Ağu012014

  Öykünün kedi gözü

  Edebiyat okurlarının yakından tanıdığı Semih Gümüş, Türk öykücülüğünün bir tarihçesini ve öykü eleştirilerini Öykünün Kedi Gözü’nde bir araya getiriyor. Genç öykücüler için rehber niteliği t..

  Devamını Oku
 • Cadılar bayramı partisi
  Ağu012014

  Cadılar bayramı partisi

  “THE HALL”, BU YILIN EN HEYECAN VERİCİ CADILAR BAYRAMI  PARTİSİNİ SUNAR; “THE HALLOWEEN COSTUME BASH!” 30 Ekim Cumartesi akşamı, dünyanın bir numaralı likör markası Southern Comfort’ın sürprizleriyle daha da renklenecek gecede korkunun en keyifli hali “Th..

  Devamını Oku
 • Yeni Türk sineması onlara emanet
  Ağu012014

  Yeni Türk sineması onlara emanet

  1) Birinci kuşak sinemacılardan nasıl bir ilham aldınız? Siz genç yönetmenlerin ortaya çıkmasında onların doğrudan ya da dolaylı olarak bir katkıları olduğunu düşünüyor musunuz? 2) Eğer bu yeni yönetmenleri bir kuşak olarak kabul etmek mümkünse bu kuşağın ne gibi özellikleri öne çıkıyor ve birinci kuşaktan n..

  Devamını Oku
 • “Benim ve Roz’un Sonbaharı” haftaya vizyonda
  Ağu012014

  “Benim ve Roz’un Sonbaharı” haftaya vizyonda

  Serkan Altunorak’ın ailesi, oyunculuğun oğulları için bir heves olduğunu sanıyordu. Ama Altınorak “Melekler Korusun” dizisinin Erkan hocası rolüyle parladı, yeni filmi “Benim ve Roz’un Sonbaharı” da haftaya vizyonda Serkan Altunorak’la Erkan Hoca’yı canlandırd..

  Devamını Oku
 • Ciddi bir adam
  Ağu012014

  Ciddi bir adam

  07.08.2010 Matrak bir Musevi kültürü el kitabı! Günümüz sinemasının sayılı dahilerinden Coen Kardeşler dönüyor ve 14. filmlerinde bizlere, ötekilere hiç benzemeyen, hatta sinemada yapılagelmiş hiçbir filmle de gerçek anlamda akrabalık taşımayan ..

  Devamını Oku
 • Zeki Demirkubuz'un çektiği yeni filmi 'Kıskanmak'ta rol alan Nergis Öztürk makyajla çirkinleştirildi..
  Ağu012014

  Zeki Demirkubuz'un çektiği yeni filmi 'Kıskanmak'ta rol alan Nergis Öztürk makyajla çirkinleştirildi..

  'Masumiyet', 'Üçüncü Sayfa', 'Yazgı', 'İtiraf' gibi ödüllü filmlerin yönetmeni Zeki Demirkubuz, Sırrı Örik'in romanından uyarladığı 'Kıskanmak' adlı son filminin çekimlerini tamamladı. Demirkubuz'un "Yine insan doğasıyla ilgileniyorum. Tema ve mesele ola..

  Devamını Oku
 • Sinema dünyasının tartışmasız en çok ilgi gören ödülü olan Oscar'lar için geri sayım başladı
  Ağu012014

  Sinema dünyasının tartışmasız en çok ilgi gören ödülü olan Oscar'lar için geri sayım başladı

  Sinema dünyasının tartışmasız en çok ilgi gören ödülü olan Oscar'lar için geri sayım başladı. Bu yıl 81.si düzenlenen Oscar Ödül Töreni 22 Şubat'ta yani tam 7 gün sonra daimi mekanı Kodak Theatre'da sahiplerini bulacak. Akademi tarafından aylardır ince ince planlanan bu özel gecenin, sunucular..

  Devamını Oku
 • Dünyanın en çok izlenen filmi
  Ağu012014

  Dünyanın en çok izlenen filmi

  on aylarda internetle haşır neşir olan herkesin en çok konuştuğu konu Zeitgeist filmleri. İlk olarak 2007 yılında internet üzerinden yayınlanan 'Zeitgeist, The Movie' ile başlayan bu rüzgar, geçtiğimiz aylarda ikinci film 'Zeitgeist Addendum'un da çıkışıyla inanılmaz bir kasırgaya dönüştü. Ze..

  Devamını Oku
 • Bu hafta yedi film gösterime giriyor
  Ağu012014

  Bu hafta yedi film gösterime giriyor

  Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar (He's Just Not That Into You) Tür: Romantik komedi Yönetmen: Ken Kwapis Oyuncular: Ben Affleck, Jennifer Aniston, Drew Barrymore, Jennifer Connelly, Kevin Connolly. Film, birbiriyle bağlantısız, 20'li ve 30'lu yaşlarında Baltimorelu bir grubu konu alıyor. Söz ko..

  Devamını Oku
 • Beş yeni film vizyona giriyor
  Ağu012014

  Beş yeni film vizyona giriyor

  Güz Sancısı Tür: Dram Yönetmen: Tomris Giritlioğlu Oyuncular: Murat Yıldırım, Beren Saat, Okan Yalabık, Belçin Bilgin Erdoğan. 1955 yılında geçen filmde milliyetçi bir toprak ağasının oğlu olan Behçet, karşı komşusu Rum Elena'ya âşık olur ve 6-7 Eylül olaylarının panoramasında duygularıyla ve siyasi fikirle..

  Devamını Oku
 • Tarihe damgasını vuran 6-7 Eylül Olayları'nı konu alan 'Güz Sancısı' filmi gösterimde
  Ağu012014

  Tarihe damgasını vuran 6-7 Eylül Olayları'nı konu alan 'Güz Sancısı' filmi gösterimde

  1955'te yaşanan ve tarihe damgasını vuran 6-7 Eylül Olayları'nı konu alan 'Güz Sancısı' filmi gösterimde. Azınlıklara yönelik şiddet olaylarının yaşandığı bu         2 günün panoramasında dönemin hayatlarına farklı bir bakış atan filmin 1950'lerin İsta..

  Devamını Oku
 • Bağımsız film festivali !f bu yıl sekizinci defa düzenleniyor.
  Ağu012014

  Bağımsız film festivali !f bu yıl sekizinci defa düzenleniyor.

  Bağımsız filmlerin kalesi, vizyona girmesini dört gözle beklediğimiz filmlerin erken kavuşturucusu ve dünyadaki sinema eğilimlerinin habercisi !f İstanbul AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 12-22 Şubat tarihlerinde sekizinci kez yapılıyor. Bu yıl İstanbul 2010 Kültür Başkenti ve Kültür ve Turizm Bak..

  Devamını Oku
 • 25 yıldır süren kardeş kavgasını, zorunlu göçü, dışlanmayı, mülteciliği anlattığı film. Güneşi Gördüm’ün fragmanları 12 Mart’ta güçlü bir filmin gelmekte olduğunu müjdeliyor.
  Ağu012014

  25 yıldır süren kardeş kavgasını, zorunlu göçü, dışlanmayı, mülteciliği anlattığı film. Güneşi Gördüm’ün fragmanları 12 Mart’ta güçlü bir filmin gelmekte olduğunu müjdeliyor.

  Mahsun Kırmızıgül önce müzik dünyasını fethetti. Sonra sinemaya bir daldı, pir daldı. Yaşlı insanların hikayelerini anlatarak bütün Türkiye’yi ağlattığı Beyaz Melek’ten sonra şimdi sırada Güneşi Gördüm var. 25 yıldır süren kardeş kavgasını, zorunlu göçü, dışlanmayı, mülteciliği anlattığı film. Gü..

  Devamını Oku
 • Mehmet Aslan:Şöhret olduğu için biriyle birlikte olan kadından da, onun birlikteliğinden de ne hayır gelir
  Ağu012014

  Mehmet Aslan:Şöhret olduğu için biriyle birlikte olan kadından da, onun birlikteliğinden de ne hayır gelir

  Mehmet Aslan, Sinem Kobal, Irmak Ünal, Okan Karacan ve Ozan Aydemir'in başrollerini paylaştığı, Adnan Güler'in yönettiği 'Ayakta Kal' adlı sinema filmi, cuma günü vizyona girdi. Zenginle yoksul arasındaki çatışmadan doğan bir aşkı anlatan film, devlet okulları ve kolejlerde verilen eğitim arasın..

  Devamını Oku
 • Galata’da yaşayan bir müezzinle bir rahibe adayının platonik aşkı Rotterdam’da yarışıyor
  Ağu012014

  Galata’da yaşayan bir müezzinle bir rahibe adayının platonik aşkı Rotterdam’da yarışıyor

  Yönetmenin adı Mahmut Fazıl Coşkun (36). Filmin adı Uzak İhtimal . Gerçekten de çok uzak bir ihtimali, Galata’da yaşayan bir müezzinle bir rahibe adayının platonik aşkını anlatıyor. Film daha Türkiye’de vizyona girmeden, 38. Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde yarışmaya hak kazanan ilk Tü..

  Devamını Oku
 • ’Vicky Cristina Barcelona’ kadın doğasına gönderme yapan bir romantik komedi:
  Ağu012014

  ’Vicky Cristina Barcelona’ kadın doğasına gönderme yapan bir romantik komedi:

  Geçen hafta vizyona giren ’Vicky Cristina Barcelona’ kadın doğasına gönderme yapan bir romantik komedi: Biri ’hanım hanımcık’ diğeri ’özgür kız’ iki arkadaş tatile gider. Burada tanıştıkları ressamla aşk yaşamak için adeta yarışa giren iki kadına, ressamın eski karısı da dahil..

  Devamını Oku
 • Akla Zarar Filmler
  Ağu012014

  Akla Zarar Filmler

  Sinema yazarı Tunca Arslan, 'kötü film' izlemekten sıkılınca, oturup Akla Zarar Filmler kitabını yazdı. Arslan'ın Gerçekten derin iz bırakıyor," dediği filmler arasında Recep İvedik, Güneşe Yolculuk, Mektup, Bay E gibi filmler var.. "Kötü film izlemek iyidir, iyi filmin kıymetini bilirs..

  Devamını Oku
 • Eğlence dünyasında gelecek program 3 boyutlu filmler ve evde 3 boyutlu projeksiyon teknolojileri üzerine kurulu..
  Ağu012014

  Eğlence dünyasında gelecek program 3 boyutlu filmler ve evde 3 boyutlu projeksiyon teknolojileri üzerine kurulu..

  Hollywood uzun zamandır seyircilerin ilgisini çekecek yeni numaralar bulma peşinde. 3 boyutlu filmler de bu gidişatın bir parçası. Aralarında Titanic 'in yönetmeni James Cameron'ın da bulunduğu Hollywood'un kudretli isimleri sinema seyircisinin çok yakında bütün filmlerin 3 boyutlu dijital formatta..

  Devamını Oku

Ünlü markaların yeni Moda Erkek Giyim, Kadın (Bayan) Giyim, Spor Giyim, Çocuk giyim, Gece Elbiseleri ve kıyafetlerini, trendler ve moda haberleri ensonmoda’da

Hakkımızda

Etiketler