Buradasın : /

SAĞLIK

 • Yaşınıza göre vitamin takviyesi
  May262016

  Yaşınıza göre vitamin takviyesi

  İşte yaşlara göre alınması gereken vitamin takviyeleri.. 20Lİ YAŞLAR Bu dönemde, dengeli ve yeterli beslenme ile vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller sağlanabilir. Ancak, ergenlik döneminde yaşanan hormonal değişimler ve cilt sorunlarına karşı A vitamini alınabilir.Adet döneminde yaşanan kan kaybı ve ..

  Devamını Oku
 • Fit olmak için bunları bilin yeter!
  May262016

  Fit olmak için bunları bilin yeter!

  Gurur duyacağımız bir vücuda sahip olmayı aklımıza takmışsak, bulabildiğimiz her yolu deneriz; en katı gıda rejiminden en ağır idmanlara, hatta sosyal hayatımızı askıya almaya kadar... Beklenebileceği gibi bu tür bir yaşam tarzı devamlı sürdürülemez ve fitness rutini sonunda alt üst olur. Çünkü tüm bu gereksiz ..

  Devamını Oku
 • Obezite durdurulamıyor
  May262016

  Obezite durdurulamıyor

  Dünya Sağlık Örgütü (WHO)nün 2015 yılı verilerine göre, dünyada yaklaşık 2.3 milyar insan ideal kilosunun üstünde bulunuyor. Günümüzde ise dünyada 700 milyon obez hasta yaşamaktadır. Türkiye ’deki obezite sıklığı konusunda son istatistiksel araştırma 2010 yılında yapılmış olsa da her yıl Sağlık Bakanlığının veri..

  Devamını Oku
 • İnternet bağımlılığı hasta ediyor
  May262016

  İnternet bağımlılığı hasta ediyor

  Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz, günümüzde hemen hemen herkeste internete bağlanabilen teknolojik cihazlar olduğunu söyledi. Bu cihazların yeni alışkanlıklar, konuşma, yazışma dili ve hatta bir kültür oluşturduğunu, kişilerin pek çok konu için ar..

  Devamını Oku
 • Obezite cerrahisi yöntemleriyle tedavi olmanın faydaları nelerdir?
  May262016

  Obezite cerrahisi yöntemleriyle tedavi olmanın faydaları nelerdir?

  Genel Cerrahi, Obezite Diyet Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Oktay Banlı, obezite cerrahisi yöntemleriyle tedavi olmanın faydalarını anlattı. Ameliyat sonrası normal kilosuna dönen kişilerin yaşam ömrü 10-15 yıl uzar, obeziteden kaynaklanan veya fazla kiloların tetiklediği hastalıklara yakalanma riski büyük ölçüde ..

  Devamını Oku
 • Kafa karıştıran 7 diyet efsanesi
  May262016

  Kafa karıştıran 7 diyet efsanesi

  Bu durum hatalı diyetlere, hatalı diyetler de kilo verme başarısının düşmesine neden oluyor. İşte kulaktan kulağa yayılan ve doğruluk payı üzerinde tartışılan 7 diyet efsanesi... 1 - AZ YERSEM KOLAY KİLO VERİRİM Tam tersine öğün atladıkça metabolizmanız yavaşlayacağı için kilo almanız kolaylaşır. Diyet uzman..

  Devamını Oku
 • Unutkanlığa karşı zencefil ve fesleğen kokusu
  May262016

  Unutkanlığa karşı zencefil ve fesleğen kokusu

  II. Bayezid tarafından 1488 yılında yaptırılan su, müzik ve koku ile psikolojik hastalıkların da tedavi edildiği ve şimdi müze olarak devrin tedavi yöntemlerinin anlatıldığı Sağlık Müzesi , tıp tarihine ışık tutmaya devam ediyor. Manken ve duvar bilgilendirme notlarıyla geçmişin tedavi yöntemlerinin anlatıldığı..

  Devamını Oku
 • Üzüntüsünü içine atan kişiler bel ve boyun fıtığı riski altında
  May262016

  Üzüntüsünü içine atan kişiler bel ve boyun fıtığı riski altında

  Fıtığın en büyük sebebi üzüntü ve stresin içe atılmasıdır. Hastalarımızın hemen hemen hepsi stresli, üzüntülü ya da sinirliyken yaptıkları en ufak bir hareket sonucunda bel ya da boyun bölgelerinde hissettikleri yoğun acı şikayetiyle bize başvurmaktadır. Fıtık oldukları bu ağrının devamında yapılan tetkikler son..

  Devamını Oku
 • Her 30 saniyede bir kişi diyabetten bacağını kaybediyor
  May262016

  Her 30 saniyede bir kişi diyabetten bacağını kaybediyor

  "DİYABET HASTASININ AYAĞINDA NASIRLA BAŞLAYAN SÜREÇ BACAĞIN KESİLMESİNE KADAR GİDEBİLİR" Prof. Dr. Aksoy, "En sık rastlanan komplikasyonlardan biri de ayak yaraları. Diyabeti olan bir kişinin ömrü boyunca ayak yarasıyla karşılaşma riski yüzde 15. Bu oran oldukça düşük bir ihtimal gibi gelebilir, ancak uzmanlar ..

  Devamını Oku
 • Menopoza bağlı 7 farklı sağlık problemi
  May262016

  Menopoza bağlı 7 farklı sağlık problemi

  Kadınların en doğal süreci olan menopozun neden olduğu rahatsızlıklarla ilgili bilgilendirme yapan Uzm. Dr. Tuğba Özülkü Sürenkök; ” Kadınların bir kısmı ateş basması, gece terlemesi gibi belirtiler yaşarken bir kısmı daha ciddi sağlık problemleri ile karşılaşırlar. Kendinizi bu problemlere karşı nasıl koruyacağ..

  Devamını Oku
 • Yürürken bacağınız ağrıyorsa nedeni damar sertliği olabilir
  May262016

  Yürürken bacağınız ağrıyorsa nedeni damar sertliği olabilir

  Damar tıkanıklıklarının en sık sebebi olarak gösterilen damar sertliğinin günlük yaşamda bazı önemli belirtilerle kendini gösterebileceğini belirten uzmanlar, fiziksel aktiviteler sırasında başlayan, istirahatle geçen ağrı ve uyuşmalar, cilt rengi değişikliği, ayak yaraları gibi durumların damar tıkanıklığını iş..

  Devamını Oku
 • Ses kısıklığı ve yutma güçlüğü tiroid alarmı
  May262016

  Ses kısıklığı ve yutma güçlüğü tiroid alarmı

  25 Mayıs Dünya Tiroid Farkındalığını Arttırma Günü” öncesinde Prof. Dr. Erol Bolu , tiroid kanserinin belirtileri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi. HIZLA BÜYÜYEN KİTLELERE DİKKAT EDİN Tiroid hücrelerinin kontrolsüz çoğalması ve çevre doku ya da organlara yayılması ile kendini gösteren tiroid kanserle..

  Devamını Oku
 • Bazı ilaçlar kabızlık yapabilir
  May262016

  Bazı ilaçlar kabızlık yapabilir

  CROPY - A + Kabızlık kilo alma nedenlerinden bir tanesi olmasının yanı sıra uzun vadede ciddi sonuçlar doğurabilir. Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Fatma Ayça Gültekin, "Kabızlık, bağırsak temb..

  Devamını Oku
 • Günde 1 kase yoğurt diyabeti önlüyor
  Oca262016

  Günde 1 kase yoğurt diyabeti önlüyor

  Yoğurt Türk toplumu için oldukça önemli bir yiyecektir. Pek çok yemek için ve pek çok yemeğin yanında meze olarak yoğurdu kullanırız. Oldukça yararlı olan bu besinin en önemli faydası yapılan bir araştırmaya göre diyabet yani şeker hastalığına iyi geliyor olmasıdır. RİSKİ % 28 ORANINDA AZALTIYOR Toplumda gide..

  Devamını Oku
 • Her derde deva: Papatya çayı
  Oca212016

  Her derde deva: Papatya çayı

  Papatya çayı Papatya çayı tüm dünyada çeşitli hastalıkların tedavisinde en çok kullanılan bitkisel çaylar arasındadır. Bu yüzden ABD merkezli “Herb Research Foundation” kurumunun yaptığı açıklamaya göre dünya genelinde her gün 1 milyon bardak papatya çayı tüketilmekte. Papatya çayının sağlığa faydaları -Yüks..

  Devamını Oku
 • Formunuzu uzun süre korumanın sırları
  Oca212016

  Formunuzu uzun süre korumanın sırları

  Özenle diyetinizi yaptınız ve o hayalini kurduğunuz döneme ulaştınız... “Koruma Dönemi”, yani ulaştığınız vücut ağırlığını nasıl koruyabileceğinizi öğrenmeniz gereken süreç. Sağlıklı bir zayıflama sürecinde (yağ dokusu kaybederek ulaştığınız hedef ağırlığı kastediyorum) beyniniz kaybolan yağ dokunuzun farkındalı..

  Devamını Oku
 • Göbekteki yağlanma hakkında bilmeniz gerekenler
  Oca212016

  Göbekteki yağlanma hakkında bilmeniz gerekenler

  Göbekte neden yağlanma olur? -İnsülin dengesizliği İnsülin kanda ki şeker seviyesini kontrol eder. Bu yüzden insülinin kanda ki seviyesi çok önemlidir. Kan şekeri seviyesinde insülin metabolizması bozulduğu zaman kan değerlerinde bozulmalar olur. Özellikle bel ve karın bölgesinde yağlanmalar oluşmaya başlar. A..

  Devamını Oku
 • Alışveriş bağımlılığını hafife almayın!
  Oca212016

  Alışveriş bağımlılığını hafife almayın!

  SİZ DE BUNLARA BENZER CÜMLELER KURUYORSANIZ DİKKAT! Psikiyatrist Yrd. Doç. Dr. Adnan Çoban, bugünlerde çağımızın popüler hastalıklarından biri haline gelen ve her geçen gün daha fazla duymaya başladığımız "Alışveriş Bağımlılığı" konusunu sizler için anlattı. “Hocam pazara bir torbayla gidiyorum, beş torbayla d..

  Devamını Oku
 • “Meyve şekeri zararsız” efsanesi
  Oca212016

  “Meyve şekeri zararsız” efsanesi

  FRUKTOZ NEDİR? Fruktoz, vücudun enerji ihtiyacını karşılamak için kullandığı basit bir şeker. Meyve, sebze ve balda doğal olarak bulunuyor ve basit şekerler içinde en tatlı olanı. Glikoz vücudun tüm hücrelerinde kullanılırken, fruktoz sadece karaciğer için gerekli ve bunun miktarı da günlük 15 gram. FAZLASI DO..

  Devamını Oku
 • Vücudumuz onsuz yapamıyor
  Oca212016

  Vücudumuz onsuz yapamıyor

  TEMEL PRENSİP: BESLENMEDE DENGE Hemen her şeyde olduğu gibi beslenme konusunda da temel prensip dengedir. Dengesiz beslenirseniz metabolizma aksamaya başlar çünkü metabolik fonksiyonların düzgün işleyişine devam edebilmesi için vücudunuza gereken mikro ve makro-besin ögelerini sağlamamış olursunuz. Bazı besin ö..

  Devamını Oku
 • Kilo verememenin altında yatan 10 sebep
  Oca212016

  Kilo verememenin altında yatan 10 sebep

  1.Fazla kiloya sebep olabilecek herhangi bir hastalık Kilolu kişilerin en sık yaptığı hataların başında yer alır. Bir doktora başvurmadan, muayene olmadan, gerekli tetkikler yapılmadan kendi kendine diyet yapmak çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanabiliyor. Bu yüzden diyet yapmadan önce mutlaka bir doktora başvur..

  Devamını Oku
 • Bebek ergenliği
  Oca052016

  Bebek ergenliği'ne dikkat!

  Çocuk Doktoru Prof. Metin Kılınç , bebeklerin 1,5 yaşından itibaren yürüme, konuşma, kendi başlarına yemek yeme gibi bazı alışkanlıklar kazanmasıyla özgürleşerek kendilerini ispatlamaya çalıştıklarını anlattı. Bebeklerin 3 yaşına kadar süren ve tıpta " negatif olma " dönemi diye nitelendirilen süreçte, bağırma..

  Devamını Oku
 • Kansere karşı günde 5 porsiyon meyve-sebze ve salata!
  Oca052016

  Kansere karşı günde 5 porsiyon meyve-sebze ve salata!

  Bu tür beslenmenin, tıp literatüründe kansere karşı birincil mücadele yöntemi olan koruyucu önlemler sınıfına girdiğini belirten Kırklareli Lüleburgaz Özel Balkan Hastanesi Diyetisyeni Melike Hasip, "Ne kadar doğal beslenirsek alacağımız kanserojen ve toksik madde oranı da azalacaktır. Yüksek antioksidan içeriği..

  Devamını Oku
 • Makarnanın yararlı olduğu kabul edildi
  Oca052016

  Makarnanın yararlı olduğu kabul edildi

  Fransa, Yunanistan , İtalya ve ABD nin de aralarında bulunduğu ülkelerin katılımıyla düzenlenen 5. Dünya Makarna Konferansı sonrasında kabul edilen mutabakat bildirgesinde, makarnanın sağlıklı karbonhidrat bileşenlerine sahip olduğu ve diyet içinde güvenle tüketilebileceği bildirildi. Makarna Sanayicileri Derne..

  Devamını Oku
 • Kışın artan beslenme isteği kilo aldırıyor
  Oca052016

  Kışın artan beslenme isteği kilo aldırıyor

  Medicana Sivas Hastanesi Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Sema Akkaya Demir, vücudun yağ dengesini koruma isteğiyle birlikte kışın insanların karbonhidrat içeren şerbetli tatlı, şekerli yiyecek ve hamur işlerine yönelimlerinin arttığını, bu durumun kilo sorununa yol açtığını ifade etti. Kış soğukları, kapalı ortaml..

  Devamını Oku
 • Sağlıklı beslenme için 5N kuralına uyun
  Oca052016

  Sağlıklı beslenme için 5N kuralına uyun

  Dr. Gönül Ateşsaçan, "Diyetlerde önümüzdeki yiyecekler alınır ve yerine yenileri konulur. Bunun mantığını kavrayabilirsek neden bazı gıdaları yemeliyiz ve neden bazı gıdaları yememeliyiz iyi bilirsek bir süre sonra kısıtlamaya gerek kalmaz" dedi. Dr. Gönül Ateşsaçan, nasıl beslenmeliyiz konusunda 5N kuralı nın ..

  Devamını Oku
 • Gece yarısı atıştırmak anıları siliyor
  Oca052016

  Gece yarısı atıştırmak anıları siliyor

  Normalde uykuda olmamız gereken saatlerde tükettiğimiz yiyeceklerin kan şekerini aşırı yükselterek diyabet sorunlarına yol açtığını bilmeyen yok. Hatta uzun vadede bunun kalp sağlığımızı riske sokması da cabası. Ancak Los Angeles taki California Üniversitesinde yapılan yeni bir araştırma bu yiyeceklerin zihinse..

  Devamını Oku
 • Keçi yoğurdu kilo verdiriyor
  Oca052016

  Keçi yoğurdu kilo verdiriyor

  Daha önce keçi yoğurdunun birçok hastalıklara faydaları olduğunu keşfeden bilim adamları, günde 125 gram doğal keçi yoğurt tüketiminin; cildi pürüzsüz hale getirirdiğini, saçlara parlaklık kazandırdığını ve yaşlanmayı geciktirdiğini açıkladı. Keçi yoğurdunun içerisinde bulunan Coenzym J adı verilen enzim sayesi..

  Devamını Oku
 • Her çaydan sonra 1 bardak su için
  Oca052016

  Her çaydan sonra 1 bardak su için

  Dr. Fevzi Özgönül, çok fazla çay ve kahve içmenin vücudun fizyolojik çalışmasında aksaklıklar oluşturabileceğini belirtti. Özgönül, "Vücudumuz çalışabilmek için suya ihtiyaç duyar fakat biz su yerine sıvı içeceklerden içersek vücudumuz bu içecekleri su gibi kullanamaz. Dolayısıyla vücudumuzun çalışması bile yava..

  Devamını Oku
 • Haftada en az 2 gün içmeyin
  Oca052016

  Haftada en az 2 gün içmeyin

  Yeni değerlendirme uyarınca, halka haftada en az iki gün hiç alkol alınmaması çağrısı yapılacağı belirtildi. Ayrıca erkekler için daha fazla olan alkol sınırının kadınlarla aynı seviyeye çekileceği bildiriliyor. Mevcut tavsiyeler; günde kadınların iki ya da üç, erkeklerin ise üç ya dört üniteden fazla içmeme..

  Devamını Oku
 • Pet şişedeki turşuyu atın
  Oca052016

  Pet şişedeki turşuyu atın'

  Pet şişelere kurulmuş turşular konusunda uyarıda bulunan Doç. Dr. Oğuz Özyaral, pet şişelerin tek kullanımlık ürünler olduğunu belirtti ve geri kullanıma uygun olmadığına vurgu yaptı. İçerisindeki su tüketildikten sonra pet şişelerin hiçbir şekilde gıda amaçlı saklama kabı olarak kullanılmaması gerektiğinin alt..

  Devamını Oku
 • Hamsi kalp krizine karşı koruyor
  Oca052016

  Hamsi kalp krizine karşı koruyor

  Trabzon Özel İmperial Hastanesi doktorlarından Kardiyoloji Uzmanı Dr. Burhan Karahan, hamsinin içerdiği doymamış yağ asitleri nedeniyle kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu olduğunu ifade ederek, "Yapılan araştırmalar, balık tüketiminin ani kalp ölümlerini azalttığını ortaya koymuştur" dedi. Kalp damar hast..

  Devamını Oku
 • Tuz yiyerek de sağlıklı olabiliriz
  Oca052016

  Tuz yiyerek de sağlıklı olabiliriz'

  Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Coşkun Usta, tıpta tuzların tedavi amaçlı kullanıldığını belirterek işlemden geçmemiş deniz ve kaya tuzu nun depresyona, kalp ve damar sağlığına iyi geldiğini bildirdi. Usta, hücrelerin sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve klor gibi önemli elementler..

  Devamını Oku
 • Balkabağıyla hastalıklara savaş açın
  Oca052016

  Balkabağıyla hastalıklara savaş açın

  Kış döneminde havaların soğuması ile birlikte beslenme düzeninin de değiştirilmesi gerekiyor. Kış ayları boyunca beslenmeye dikkat ederek bu dönemde yaygınlaşan salgın hastalıklara karşı vücudumuzu korumak mümkün. C vitamininin kış aylarında bağışıklığı kuvvetlendirmede önemli olduğunu hatırlatan Anadolu Sağlı..

  Devamını Oku
 • Kahvaltı ederek zayıflama efsanesine son
  Oca052016

  Kahvaltı ederek zayıflama efsanesine son

  KAHVALTI ETMELİ MİYİZ? Yapılan araştırmalar, sürekli olarak aşırı kilolu ve obez insanların kahvaltı etmediğini gösteriyor. Fakat bu bir sebep sonuç ilişkisi doğurur mu? Örneğin dondurma tüketimi artarken, güneşte aşırı yanma vakaları da artar. Buradan dondurma yemenin güneş yanığına neden olduğu sonucuna ..

  Devamını Oku
 • Yağlar vücutta ne işe yarar?
  Oca042016

  Yağlar vücutta ne işe yarar?

  Vücudun sağlıklı şekilde gelişebilmesi ve işleyişini sürdürebilmesi için birtakım gıdalara ihtiyaç duyulmaktadır. Sağlıklı bir yaşam için karbonhidratlar, yağlar, proteinler, vitaminler, mineraller ve suyun yeterli şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Besin grupları arasında yer alan yağlar, vücudun enerji kaynağ..

  Devamını Oku
 • Ünlülerin yeni trendi, vegan diyeti
  Oca042016

  Ünlülerin yeni trendi, vegan diyeti

  Herkes fazla kilolarından şikâyetçi olabilmektedir. Özellikle de televizyon programlarında, kliplerde, dizilerde ve sinema filmlerinde gördükleri ünlülerin fiziğine hayran kalarak onlar gibi olabilme düşüncesine kapılırlar. Peki, hayranlıkla baktığımız ünlüler nasıl oluyor da bu kadar mükemmel bir fiziğe sahip o..

  Devamını Oku
 • Mineraller hangi besinlerde bulunur?
  Oca042016

  Mineraller hangi besinlerde bulunur?

  Sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı bir vücut için mineraller, hayati önem taşımaktadır. Vücut tarafından üretilemeyen ve gıdalar aracılığı ile alınan minerallerin; hücre koruması, diş sağlığı , kemik yapısı, kan basıncı, kalp ritmi ve daha pek çok vücut fonksiyonu üzerinde önemli etkileri bulunmaktadır. Vücutta vita..

  Devamını Oku
 • Canan Karatay
  Oca042016

  Canan Karatay'a zeytin tepkisi

  Paracelsus’un ‘ilaç ile zehir arasındaki fark dozudur’ sözünü hatırlatan Diyetisyen Doç. Dr. Barış Öztürk, zeytinin bunun güzel bir örneği olduğunu söyledi. Bazı mesajların vatandaşlarca yanlış anlaşıldığını ifade eden Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü: ZEYTİNİ VE YAĞINI SINIRSIZCA TÜKETMEYİN “Sık sık gündemim..

  Devamını Oku
 • Soğuklarda hastalıklardan koruyan meyveler
  Oca042016

  Soğuklarda hastalıklardan koruyan meyveler

  Soğuk havalarda bağışıklık sisteminin zayıflaması ile hastalıklara yakalanma riski artmaktadır. Özellikle grip , nezle, soğuk algınlığı, bronşit gibi enfeksiyon hastalıkları soğuklarda en fazla görülen hastalıklar arasında gelmektedir. Hastalıklardan korunmak içinse bağışıklık sistemini kuvvetlendiren meyveler t..

  Devamını Oku
 • Mutlu eden besinler hangileri?
  Oca042016

  Mutlu eden besinler hangileri?

  Bazılarımız dünyanın tüm yükünü sırtında taşıdığını düşünürken bazılarımız en küçük olaylarda mutluluk sebebi buluruz. Sağlıklı bir yaşam için mutlu olabilenlerden olmak lazım. Her gün bir küçük kare bitter çikolata , bileşimindeki antioksidant bileşiklerle, stres hormonlarınızın seviyesinin düşürülmesine yardı..

  Devamını Oku
 • Havuçla coş, brokoliyle dik dur
  Oca042016

  Havuçla coş, brokoliyle dik dur

  Nasıl hissettiğimizi etkileyen fiziksel faktörlerden biri, sinir hücreleri arasında iletişimin daha etkin ve daha hızlı gerçekleşmesini sağlayan, nörotransmitter adlı maddeler. Bu maddelerin eksik veya fazla olması iyi veya kötü, mutlu veya mutsuz hissetmemize yol açıyor. Örneğin adını mutluluk hormonu olarak bi..

  Devamını Oku
 • Jamie Oliver
  Eki302015

  Jamie Oliver'den ömür uzatan 14 'kahraman' gıda

  ADİKAL Dünyaca ünlü İngiliz şef Jamie Oliver, 100 yaşına kadar sağlıklı bir ömür sürmek için tüketilmesi gereken en iyi 14 gıdayı listeledi. ‘Jamies Super Food’ adlı TV programı kapsamında, en sağlıklı beslenme alışkanlıklarını keşfetmek üzere dünyayı dolaşan Oliver Costa Rica, Japonya ve Yunanistan ’ı da içeren..

  Devamını Oku
 • İhtiyacımız olan bir tat: Aşure
  Eki302015

  İhtiyacımız olan bir tat: Aşure

  Kuşkusuz geçmişten günümüze bu topraklarda aşurenin anlamı ve önemi büyük. Her birinin ayrı bir nedeni olsa da İslam ve Hıristiyan dünyasında da bu böyle, Yahudilikte de. Kimilerine göre aşurenin geçmişi Nuh’un gemisindekiler tufandan kurtulmanın mutluluğuyla ambarın dibinde kalan tüm kuru erzakı bir araya geti..

  Devamını Oku
 • Terlemenin tamamen kesilmesi sağlıklı mı?
  Eki302015

  Terlemenin tamamen kesilmesi sağlıklı mı?

  eşitli aktiviteler sonucu ısınan vücudun kendini soğutmak için dört beş defa terlemesi normaldir. Ama gereğinden çok fazla terleme olursa bu kişiyi rahatsız eder, can sıkıntısına ve kişinin utanmasına sebep olur. İhtiyaçtan fazla terleme durumuna hiperhidroz denir. Tedavisi ve azaltılması kremler, iyonoforez, bo..

  Devamını Oku
 • Neden daha fazla sebze yemeliyiz
  Eki302015

  Neden daha fazla sebze yemeliyiz

  Sebzeler sağlıklı ve dengeli beslenmenin temelini oluşturur. - Düzenli olarak sebze tüketmek başta hastalıklar olmak üzere kalp hastalıkları ve diyabetten korur. - Kanser riskini azaltır. Bunun yanında sebzelerin kalori oranı çok düşük olmasından dolayı kilo yönetimine yardımcı olur. - Sebzeler vitamin, potasyu..

  Devamını Oku
 • Aşk hastalık mıdır?
  Eki302015

  Aşk hastalık mıdır?

  zmanlara göre kişi kendin güvenliğini ve refahını sağlamak amacıyla hayal kurar ve arayış içersine girer. Bu arayışı alkol bağımlılığına benzer. Yani kişi aşk değil güvenebileceği bir kişi arar. Patolojik aşkın belirtileri şunlardır; Ruh hali değişimleri, baş ağrısı , uyku sorunları, panik atak, korku, enerji e..

  Devamını Oku
 • Sağlığımıza zarar veren 9 moda alışkanlığı
  Eki302015

  Sağlığımıza zarar veren 9 moda alışkanlığı

  1 - SİVRİ BURUN AYAKKABILAR Şıklık adına, kadınlar için yapılan yüksek topuklu, dar ve sivri burunlu ayakkabılar, ayak sağlığı açısından pek çok sakıncayı da beraberinde getiriyor. Sivri burunlu ayakkabı, parmakları uca doğru toplayarak doğal duruşunu etkiliyor, ayak başparmağı bozukluğu, ayak başparmağında çı..

  Devamını Oku
 • Doğum sonrası güzellik önerileri
  Eki302015

  Doğum sonrası güzellik önerileri

  Doğum sonrası oluşan şekil bozuklukları annede ruhsal ve bedensel etkilenmelere yol açıyor ve egzersiz gibi önlemlerle istenilen düzelmeler sağlanamıyorsa, uygun plastik cerrahi uygulamaları ile kişiye özgüvenini yeniden kazandırmak mümkün. 1- Hamilelik sonrası deprasyon sıkça rastlanan sorunlardan biridir.Depr..

  Devamını Oku
 • Memeler neden sarkar?
  Eki302015

  Memeler neden sarkar?

  NE YAPABİLİRSİNİZ? 1) Egzersiz yaparak vüdunuzu genç ve fit tuttun. Egzersizleriniz sırasında sporcu sütyeni giymeyi unutmayın. Sporcu sütyenleri egzersiz sırasında daha rahat etmeninizi sağlayacaktır. Ayrıca bu sütyenlerin göğüsleri destekleyici ve göğüs sıkılaştırıcı etkisi vardır. 2) Yer çekimine karşı ..

  Devamını Oku

Ünlü markaların yeni Moda Erkek Giyim, Kadın (Bayan) Giyim, Spor Giyim, Çocuk giyim, Gece Elbiseleri ve kıyafetlerini, trendler ve moda haberleri ensonmoda’da

Hakkımızda

Etiketler