Buradasın : / /

Ağız ve Diş Sağlığı

 • Sağlıklı dişlerin özgüvene katkısı büyük
  Oca052015

  Sağlıklı dişlerin özgüvene katkısı büyük

  Düzgün dişlerin özgüvene katkısı büyük. Kahkahalarını sınırlayanlar estetik dişlerle tanıştıktan sonra güvenle gülmeye başlıyor   Hemen herkesin, vücudunda beğenmediği bir kusuru, ufak tefek de olsa sevmediği bir noktası bulunur. Bu durum, kimilerinde özgüven eksikliğine hatta takıntılara kadar giden sorunl..

  Devamını Oku
 • Kahve, kadınların hafızasını etkiliyor
  Ağu012014

  Kahve, kadınların hafızasını etkiliyor

  65 ve üstü 4 bin 197 kadın ve 2 bin 820 erkeğin kafein tüketimi ile hafıza, dil ve mantık yürütme gibi “tanımaya değin” entellektüel peroformansları arasındaki ilişkinin, 4 yıl boyunca elde edilen veriler ve bir istatistik modeli oluşturularak değerlendirildiği araştırma..

  Devamını Oku
 • Çene yapısını eksik diş bozar
  Ağu012014

  Çene yapısını eksik diş bozar

      Erciyes Üniversitesi Diş  Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bülent  Kesim, eksilen dişlerin protezle tamamlanmaması halinde ağız ve çene yapısının  bozulduğunu belirtti.   Kesim,  yaptığı açıklamada, ..

  Devamını Oku
 • Dişci Koltuğu Korkunuz Olmasın
  Ağu012014

  Dişci Koltuğu Korkunuz Olmasın

   Durum böyle olunca sağlıksız bir ağız, kötü koku ve çeşitli kalp rahatsızlıkları o kişide kaçınılmaz oluyor. Yaşanan diş koltuğu fobisinin üstesinden gelmek için ise diş hekimlerine önemli görevler düşüyor. Üsküdar Üniversitesi NPİ..

  Devamını Oku
 • Dişlerinizin Beyazlığı Elinizde
  Ağu012014

  Dişlerinizin Beyazlığı Elinizde

   Ancak ağız ve diş bakımınıza ne kadar dikkat ederseniz edin, diş yapınızdan kaynaklanan problemler bunu yapmanıza engel olabilir. Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte kullanımı giderek artan zirkonyum dişler bu konuda imdadınıza yetişiyor.    Hisar Intercontinental Hospital Di..

  Devamını Oku
 • Sık Sık Öksürmek Ciddi Hastalık Sebebi
  Ağu012014

  Sık Sık Öksürmek Ciddi Hastalık Sebebi

   Akciğer kanseri öksürükle kendini gösterebilir Öksürük, havayollarındaki sekresyon adı verilen salgıların, yabancı cisim ve toz gibi havayollarında tahriş edici maddelerin temizlenmesinde görev alan önemli bir savunma mekanizmasıdır. Öksürüğü..

  Devamını Oku
 • Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?
  Ağu012014

  Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

    Dişlerinizi uzun süre karbonat ve sofra tuzu ile fırçalamayın   Dişlerin karbonat, sofra tuzu vb ürünler ile fırçalanarak beyazlatılması, çok eskiden beri bilinen ve günümüzde de halen uygulanan bir yöntemdir. Ancak bu ürünler i..

  Devamını Oku
 • Takma Dişlerin Sonu
  Ağu012014

  Takma Dişlerin Sonu

   Japonyada bilim insanlarının üzerinde çalıştığı dişler için kök hücre tedavisi, dolgu ve kanal tedavisi ile takma dişlerin sonu olabilir.   Başarı sağlanması halinde yapma dişler tarihe karışacak, kök hücreler kişilerin damağına enjekte edilmesiyle diş eti doku..

  Devamını Oku
 • Sarı Dişe Yıpratmayan Çözüm
  Ağu012014

  Sarı Dişe Yıpratmayan Çözüm

  Estetik açıdan daha iyi bir görünüme kavuşmak için pek çok kişi, diş hekimlerinin yolunu tutuyor. Dişlerdeki renk değişimlerine yönelik çözümler sunarak, kadın ve erkeklerin özgüvenlerini tazeleyen Bleaching, yani diş beyazlatma yöntemi, ko..

  Devamını Oku
 • Kayısı Güzeli Hande Yener
  Ağu012014

  Kayısı Güzeli Hande Yener

    Mersin’in Mut ilçesinde bu yıl 39.su düzenlenen Mut Kayısı Kültür ve Sanat Festivalinde sahne alan ünlü sanatçı   Hande Yener , "Kayısı Güzeli" seçildi. Hayranları  Hande  Yener ’i dinlemek ve görmek için ..

  Devamını Oku
 • Akupunktur ile Kadınlarda İdrar Kaçırmaya Son!
  Ağu012014

  Akupunktur ile Kadınlarda İdrar Kaçırmaya Son!

    İdrar kaçırma rahatsızlıkları her 3 kadından birinde farklı şekillerde görülmektedir. Kadınlarda farklı şekilde görülen ve tek çaresi ameliyat zannedilen idrar tutamama rahatsızlığında Akupunktur ve Nöral terapi uygulamaları ile de etkin ve pozitif sonuçlar e..

  Devamını Oku
 • Sıcaklarda en yararlı içecek: Ayran
  Ağu012014

  Sıcaklarda en yararlı içecek: Ayran

  ERCİYES Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı, Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof.Dr. Neriman İnanç, yaz sıcaklarında en yararlı içeceğin ayran olduğunu, bunu yüzde yüzlük meyvasuları ile karpuz ve kavun gibi su oranı yüksek olan meyv..

  Devamını Oku
 • Aşırı güneş katarakt nedeni
  Ağu012014

  Aşırı güneş katarakt nedeni

      Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Ünal, aşırı güneş ışığına maruz kalınmasının gözde katarakt riskini artırdığına dikkati çekti.     Vatandaşların sıcak ve yoğun g..

  Devamını Oku
 • Kürtaj yasalarının tarihçesi
  Ağu012014

  Kürtaj yasalarının tarihçesi

  Türkiye Büyük Millet Meclisi Araştırma Merkezi, “Kürtaja ilişkin yasal düzenlemeler” konulu bir araştırma yaptı. Araştırmada, gebeliğin sonlandırılmasının, sağlık, hukuk, tıp etiği, felsefe, din ve kadın çalışmaları gibi birçok alanda tartışılageldiği kaydedildi..

  Devamını Oku
 • parfümü cildinize sıkmayın !
  Ağu012014

  parfümü cildinize sıkmayın !

    Doğum lekeleri Doğum lekeleri her hamilelik sırasında kendini tekrarlar. Özellikle doğum kontrol hapları ve hamilelik sırasında oluşan bu lekeler hormonsal değişimlerin melanin pigmentinin aşırı üretilmesine sebep olur. Bu artış özellikle güneş ile doğrudan temas içerisindeki ..

  Devamını Oku
 • parfümü cildinize sıkmayın !
  Ağu012014

  parfümü cildinize sıkmayın !

    Doğum lekeleri Doğum lekeleri her hamilelik sırasında kendini tekrarlar. Özellikle doğum kontrol hapları ve hamilelik sırasında oluşan bu lekeler hormonsal değişimlerin melanin pigmentinin aşırı üretilmesine sebep olur. Bu artış özellikle güneş ile doğrudan temas içerisindeki ..

  Devamını Oku
 • Diş kökü ve kalp sağlığı arasında hayati bir ilişki var
  Ağu012014

  Diş kökü ve kalp sağlığı arasında hayati bir ilişki var

  Kalp hastalarında diş ve diş eti sağlığının öneminin son yıllarda daha çok anlaşıldığını kaydeden Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mahir Avkaroğulları, "Günümüzde özellikle beklenmeyen zamanda ortaya çıkan ve tedavisinde zorluk gözlenen hastalarda diş sağlının bozuk oldu..

  Devamını Oku
 • Kaçak diş implantları kemik erimesi yapıyor
  Ağu012014

  Kaçak diş implantları kemik erimesi yapıyor

  İmplant sektörünün ana firmalarının yaptığı çalışmalara göre, üç yıl öncesine kadar yıllık 70 bin civarında olan implant uygulamaları, son iki yılda 100-120 bini buluyor. Bir diş hastanesinin genel müdürü Dt. Gökhan Yüksel, Türkiyede yakla..

  Devamını Oku
 • Çarpık diş tedavisine görünmeyen diş telleri ile yeni çözüm
  Ağu012014

  Çarpık diş tedavisine görünmeyen diş telleri ile yeni çözüm

  Diş sağlığı ve estetiği konusundaki uygulamalar gün geçtikçe gelişiyor. Artık hastalar tedaviye değil, tedaviler hastaya ayak uyduruyor. Çapraşık diş tedavisindeki "görünmeyen diş telleri tedavisi (Lingual Tedavi)" kişilerin tedavi sırasında özgürce yaşamın..

  Devamını Oku
 • Diş hekimleri kurayla atanacak
  Ağu012014

  Diş hekimleri kurayla atanacak

  Eskiden kurayla ataması yapılan dişhekimlerinin, Sağlık Bakanlığının 8 Mayıs 2012 tarihli Kanun Hükmünde Kararnamesinde yer alan bir hükümle artık kurayla değil sınavla atanmasına karar verilmişti. Fakat dişhekimlerinin sınavla atanması macerası çok uzun sürmedi. Sınavı yapacak ol..

  Devamını Oku
 • "İnsan eti hapı" satıyorlar!
  Ağu012014

  "İnsan eti hapı" satıyorlar!

  Güney   Kore , toz halinde insan eti içeren hapların ülkeye girişini engellemek amacıyla gümrük kontrollerini artıracağını açıkladı. Gümrük yetkilileri,   2011   yılı Ağustos ayından bu yana   Çin den 17,500 hapın kaçak olarak ül..

  Devamını Oku
 • Terliyorsanız, serin yere gidin
  Ağu012014

  Terliyorsanız, serin yere gidin

    Sıcak havalarda sağlık açısından en ciddi risk grubunu, bebekler, çocuklar, hamileler, yaşlılar, fazla kilolular ile tansiyon, şeker, kolesterol, kalp ve damar hastaları oluşturuyor. Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Klinik Şefi Doç. ..

  Devamını Oku
 • Bakteri plağı oluşumunu engellemek için düzenli fırçalama ve diş ipi kullanılmalı
  Ağu012014

  Bakteri plağı oluşumunu engellemek için düzenli fırçalama ve diş ipi kullanılmalı

  Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı ve Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Remzi Niğiz, ağız kokusunun boşanma sebebi olduğunu belirterek, "Bu nedenle koku diş kaynaklıysa bakteri plağı oluşturan yapıların ya da bakteri plağı olu..

  Devamını Oku
 • Tıpta Mucize Ameliyatlar
  Ağu012014

  Tıpta Mucize Ameliyatlar

  Uşaklı Ahmet Kaya, Antalyalı Uğur Acar ve Atilla Kavdır’ın yolları, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Türk tıp tarihine geçecek iki operasyonunda kesişti. Prof. Dr. Ömer Özkan başkanlığındaki ekip, 13 gün önce trenin çarpmasıyla beyin &o..

  Devamını Oku
 • Panik Atağın kabusu uyku nöbeti
  Ağu012014

  Panik Atağın kabusu uyku nöbeti

  Panik atak hastasının en büyük kâbusu uyku nöbeti BAKIRKÖY Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden bir grup bilim adamı, yaptığı çalışma sonucu panik atak hastalarının yüzde 48’inde uykuda da panik atak görüldüğünü ortaya koydu. Bilim ..

  Devamını Oku
 • Sigaranın mentollüsü daha zararlı
  Ağu012014

  Sigaranın mentollüsü daha zararlı

  Mentollü sigaranın normal sigaralara göre daha zararlı olduğu açıklandı. Alman Kanser Araştırmaları Merkezinden (DKFZ) yapılan açıklamada bu nedenle mentollü sigaraların acilen yasaklanması gerektiği belirtildi. Uzmanlar, mentollü sigaraların gençlerin sigaraya başlaması..

  Devamını Oku
 • Gebelik zehirlenmesini yenerek 17nci denemede anne oldu
  Ağu012014

  Gebelik zehirlenmesini yenerek 17nci denemede anne oldu

  İngiltere’nin Lincolnshire bölgesinde yaşayan hemşire Maria Pridmore, gebelik zehirlenmesi yüzünden 14 kez düşük yaptı, bir kez ölü bebek doğurdu, dünyaya getirdiği ilk çocuğu 2 haftalıkken öldü. Ancak annelik hayalinden vazgeçmeyen 32 yaşınd..

  Devamını Oku
 • Ayşenin isteği 3 hayat kurtardı
  Ağu012014

  Ayşenin isteği 3 hayat kurtardı

  İstanbul Zeytinburnu’ndaki evlerinde kitabını almak için çıktığı ranzasından inerken düşerek inanılmaz bir kaza sonucu yaşamını yitiren 14 yaşındaki Ayşe Demir’in “vasiyet” gibi arzusu üzerine bağışlanan organları, kendisiyle yaşıt olan Şevval Güzeler ile 15 y..

  Devamını Oku
 • Başbakandan öğrencilere müjde
  Ağu012014

  Başbakandan öğrencilere müjde

  AK Parti TBMM Grup Toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, anasınıfıyla 5. sınıf arasında resmi okullarda eğitim gören çoçuklara her gün süt dağıtımına başlanacağını açıkladı. Başbakan, yeni bir müjdeyi paylaşmak istediğini belirterek, " Anasınıfı ile 5...

  Devamını Oku
 • Türk Toraks Derneğinin bu yılki kongresi Antalyada gerçekleşecek
  Ağu012014

  Türk Toraks Derneğinin bu yılki kongresi Antalyada gerçekleşecek

    Kongrede akciğer nakli, akciğer kanseri, KOAH, astım, uyku bozuklukları, tütün kontrolü, sigara bırakma tedavisi, tüberküloz, pulmoner rehabilitasyon, meslek hastalıkları gibi toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren başlıklar ele alınacak. Kongrede bilimsel program kapsamındak..

  Devamını Oku
 • Sağlık Bakanlığının çürükle savaş kılavuzu
  Ağu012014

  Sağlık Bakanlığının çürükle savaş kılavuzu

  Sağlık Bakanlığınca diş çürüklerinin önlenmesi için hazırlanan kılavuza göre, içme suları yetersiz bölgelerde florür içeren diş macunu, gargara ya da jel kullanılmalı. Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, Koruyucu D..

  Devamını Oku
 • İngiliz uzmanlar, güneş yanığından kaynaklanan acıya neden olan vücuttaki bir kimyasal maddenin tam yerini belirledi ve bir gün bu kimyasal maddenin ilaçla yenilebileceği umudunu verdiler.
  Ağu012014

  İngiliz uzmanlar, güneş yanığından kaynaklanan acıya neden olan vücuttaki bir kimyasal maddenin tam yerini belirledi ve bir gün bu kimyasal maddenin ilaçla yenilebileceği umudunu verdiler.

  Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte milyonlarca insan kızgın güneş altında güneşlenirken yeni araştırmalar güneş yanığı acısına umut oldu. Güneş yanığından kaynaklanan acılara neden olan vücuttaki bir kimyasal maddenin tam yeri belirlendi ve bir gün bu kimyasal maddenin ilaçla..

  Devamını Oku
 • Patates kızartması dişlere iki kat daha fazla zarar veriyor
  Ağu012014

  Patates kızartması dişlere iki kat daha fazla zarar veriyor

    Antalya Diş Hekimleri Odası Başkanı Caner Güleç, fast foodların (hazır yiyecek) içerisinde bulunan patates kızartmasının dişlere iki kat daha fazla zarar verdiğini söyledi.   Zamanda da yer alan habere göre, yine kola, fast food yiyecekler, raf ömrü uzun olan ..

  Devamını Oku
 • Dt. Aslı Tapan, Ramazan ayında ağız kokusunu artıran 10 yanlış beslenme alışkanlığı hakkında bilgi verdi.
  Ağu012014

  Dt. Aslı Tapan, Ramazan ayında ağız kokusunu artıran 10 yanlış beslenme alışkanlığı hakkında bilgi verdi.

  Sarımsak ve soğanı çiğ yemek Sarımsak yiyen bir insanın kanına geçen uçucu aromatik bileşikler dışarı atılır. Kan gazlarının akciğerden atılımının sebep olduğu bu koku, hastalık değildir; ancak çevreye rahatsızlık verir. Özellikle Ramazanda ortaya çıkan bu kokuyu önl..

  Devamını Oku
 • Uzun süreli ruhsal çatışmalar kanser sürecini hızlandırabilir
  Ağu012014

  Uzun süreli ruhsal çatışmalar kanser sürecini hızlandırabilir

  Habertürkün haberine göre; kan basıncı, nabız, solunum, ateş ve ağrıdan sonra “ruhsal sıkıntı”nın kanser bulguları arasında 6. sırada olduğunun belirlendiğini söyleyen Kongre Başkanı İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat &Oum..

  Devamını Oku
 • Reflü ve sinüzit hastalıkları birbirinin kardeşi ve tetikleyicisi
  Ağu012014

  Reflü ve sinüzit hastalıkları birbirinin kardeşi ve tetikleyicisi

  Reflüsü olanların sinüzit, sinüziti olanların ise reflüsünün artabileceği ve en önemlisi bunların temelinde yanlış beslenme nin yattığını… Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Seyhan Alkan’la sinüzit ve reflü ..

  Devamını Oku
 • Türk toplumunda çürük görülme oranının yüzde 90 ların üzerinde
  Ağu012014

  Türk toplumunda çürük görülme oranının yüzde 90 ların üzerinde

  Doç. Dr. Çıldır, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, son 10 yıl içerisinde Türkiyenin, bilimsel ve modern diş hekimliği uygulamalarının yapıldığı sayılı ülkeler arasında yer almasına rağmen toplum olarak yeterli ağız ve diş sağlığı düzeyin..

  Devamını Oku
 • Diş sağlığında öne çıkan önemli tedavi yöntemlerinden biri de ortodontik tedavi yani diş telleri
  Ağu012014

  Diş sağlığında öne çıkan önemli tedavi yöntemlerinden biri de ortodontik tedavi yani diş telleri

  Sağlık lı, güzel bir ağız ve gülümsemeye sahip olmanın yollarından biri de diş telleri kullanmak. Diş ve Çene Hastalıkları Uzm. Uz. Dr. Emek Kurtoğlu anlatıyor... Bu trendin öncüsü pek çok ünlü isim de diş sağlığına verdikleri önemi, diş telleriyle obj..

  Devamını Oku
 • Diş sıkma ve gıcırdatmanın çene ağrısı baş ağrısı boyun ve üst sırt ağrısına neden olduğu bildirildi
  Ağu012014

  Diş sıkma ve gıcırdatmanın çene ağrısı baş ağrısı boyun ve üst sırt ağrısına neden olduğu bildirildi

  Selçuk Üniversitesi (SÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr Sevgi Şener, yaptığı açıklamada, dişlerin yemek yerken, bir miktar da konuşurken temasta olduğunu söyledi. Bunun dışında dişlerin uzun..

  Devamını Oku
 • Bayramda dişşlerinizin sağlığı ve estetik gülüşünüz bozulmasın
  Ağu012014

  Bayramda dişşlerinizin sağlığı ve estetik gülüşünüz bozulmasın

  Bayram boyunca ziyaretlerde ikram edilen yiyecekler özellikle şeker ve tatlılar ağızda asidik ortam yaratarak diş çürüğü oluşumunu hızlandırabiliyor. Yiyeceklerin yanında tüketilen asitli içecekler de bu sürece katkıda bulunuyor. Bir de bulunduğumuz ortamda dişleri fır..

  Devamını Oku
 • Estetik bir gülüşe sahip olmak isteyenler için implant tedavis
  Ağu012014

  Estetik bir gülüşe sahip olmak isteyenler için implant tedavis

  KUSURSUZ BİR GÜLÜMSEMEYLE YENİ YILI KARŞILAMAYA NE DERSİNİZ? Yeni yıl; yeni başlangıçlar, dış görünümle ilgili yenilikler, kişisel değişimler için de bir milat olarak kabul edilir. Dış görünümünden memnun olmayanlar öncelikle diş hekimlerine başvur..

  Devamını Oku
 • Şehirde ve kırsal kesimde yaşayanların beyninin farklı tepki gösterdiği belirlendi...
  Ağu012014

  Şehirde ve kırsal kesimde yaşayanların beyninin farklı tepki gösterdiği belirlendi...

  Almanyanın Heidelberg Üniversitesi’nden Prof. Andreas Meyer-Lindenberg ve ekibinin yaptığı araştırma, beyindeki duygu ve kaygıyı düzenleyen iki bölgenin, şehirde yaşayanlarda stres altında ya da tartışma ortamında daha fazla etkin hale geldiğini gösterdi. Milliyette de yer alan habere ..

  Devamını Oku
 • Her gece 6-9 saat aralığında uyuyanlarda depresyon riski daha az.
  Ağu012014

  Her gece 6-9 saat aralığında uyuyanlarda depresyon riski daha az.

  Toplum Sağlığı Araştırma ve Geliştirme Merkezi (TOSAGEM) Müdürü Prof. Dr. Nazmi Zengin, ABDnin Ohio kentindeki bir uyku merkezinde 10 bin 654 hasta üzerinde yapılan araştırmada, her gece 6-9 saat aralığında uyuyanların yaşam kalitesinin daha iyi olduğu ve bu kişilerde depresyon riskinin daha..

  Devamını Oku
 • Kış aylarında saklanan diş hassasiyeti yazın tüketilen soğuk ve asitli gıdalarla çoğu zaman şiddetleniyor...
  Ağu012014

  Kış aylarında saklanan diş hassasiyeti yazın tüketilen soğuk ve asitli gıdalarla çoğu zaman şiddetleniyor...

  Ağızdaki çürükler kadar, yanlış diş fırçalama ya da diş gıcırdatma bile dişlerdeki hassasiyeti artırabiliyor. Zaten kısa olan tatil günlerimizin heba olmaması için tedbir almak gerekiyor. Diş hassasiyetinin pek çok nedeni olduğunu ve yazın tükettiğimiz gıdaların y..

  Devamını Oku
 • Ağız bakımına 5 dakika ayırmak günlük düzeninizi bozar mı?
  Ağu012014

  Ağız bakımına 5 dakika ayırmak günlük düzeninizi bozar mı?

  Seneler geçtikçe vücudumuzun diğer bölümleri etkilendiği gibi diş ve dişetlerimiz de etkileniyor.  Bu nedenle ağız sağlığı çok önemli. Günlük ağız bakımında küçük değişiklikler yaparak, dişleri uzun süre daha sağlık lı tutmak mümk..

  Devamını Oku
 • Donör gerektirmeyen teknik sayesinde vücudun organı reddetme riski de bulunmuyor
  Ağu012014

  Donör gerektirmeyen teknik sayesinde vücudun organı reddetme riski de bulunmuyor

  Uluslararası bir cerrah ekibi İsveçte dünyanın ilk sentetik organ naklini yaptılar. Londrada bilimadamlarının hastadan alınan kök hücrelerle kaplayarak geliştirdikleri yapay soluk borusu nakli 9 Haziranda başarıyla yerine getirildi. Donör gerektirmeyen teknik sayesinde vücud..

  Devamını Oku
 • Hamilelikte diş çürümesi ve diş kaybı
  Ağu012014

  Hamilelikte diş çürümesi ve diş kaybı

  Hamilelikte kadınlar tatlıya ve abur cubura daha fazla yöneldiklerinden dişleri daha kolay çürüyor!   Konya Diş Hekimleri Odası Başkanı Birol Karakaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hamilelik döneminde vücuttaki dengenin bozulmasının dişlerin daha çabuk &cce..

  Devamını Oku
 • Ağız kokusu sadece hastalık sonucu ortaya çıkan bir olgu değildir
  Ağu012014

  Ağız kokusu sadece hastalık sonucu ortaya çıkan bir olgu değildir

  Ağız kokusunun sadece hastalık sonucu ortaya çıkmadığını belirten uzmanlar, dil üzerinde biriken bakteriler, diş eti ve diş destek dokularının iltihabı, diş çürüklerinin yanı sıra, uzun süren kulak burun boğaz enfeksiyonları, sindirim sistemi hastalıkları (mide ülseri), kar..

  Devamını Oku
 • Dökülen süt dişlerinden alınan kök hücreleri, kaybedilen dişlerin yerlerine ekilerek yeniden diş çıkması sağlanacak
  Ağu012014

  Dökülen süt dişlerinden alınan kök hücreleri, kaybedilen dişlerin yerlerine ekilerek yeniden diş çıkması sağlanacak

  Türkiye’nin ilk diş bankası İstanbul Nişantaşı’nda açıldı. Özellikle süt dişinin özünde bol miktarda bulunan kök hücreleri, gelecekte başta dişsizlik olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde önemli avantajlar sağlayacak. Diş saklamanın bedel..

  Devamını Oku
 • Ağız kokusunun nedenleri ve önlemenin yolları
  Ağu012014

  Ağız kokusunun nedenleri ve önlemenin yolları

  Ağız kokusu pek çok kişide sık rastlanan bir durum. Anormal ağız kokusunun, sebep olduğu sosyal problemler yanında biyolojik problemlere de neden olabileceği belirtiliyor.   Ağız kokusu pek çok kişide sık rastlanan bir durum. Sağlıklı kişilerde dahi özellikle sabah uyanıldığında çi..

  Devamını Oku

Ünlü markaların yeni Moda Erkek Giyim, Kadın (Bayan) Giyim, Spor Giyim, Çocuk giyim, Gece Elbiseleri ve kıyafetlerini, trendler ve moda haberleri ensonmoda’da

Hakkımızda

Etiketler