Buradasın : / /

Alternatif Tıp

 • Uzakdoğunun şifa sanatı: Tay Masajı
  Eki212015

  Uzakdoğunun şifa sanatı: Tay Masajı

  Diğer masaj türlerinden daha farklıdır ve daha fazla enerji verir. Aynı zamanda bu masaja Tay Yoga Masajı denir. Birçok insan tay masajı için hiçbirşey yapmadan yapılan yogaya benzediğini söyler. FAYDALARI NELERDİR? 1) Bağışıklık sistemini güçlendirir. 2) Kan dolaşımını arttırır 3) Kas esnekliğini arttırır...

  Devamını Oku
 • Böbrek yetmezliğinde alternatif çörek otu yağı
  Mar182015

  Böbrek yetmezliğinde alternatif çörek otu yağı

  Böbrek yetmezliğinin, böbreklerin çalışmasının yavaşlaması veya durmasına bağlı olarak kanda bulunan su, tuz ve diğer minerallerin dengesinin bozulması olarak ifade eden Dr. Coşkun "Böbrek yetmezliği belirtileri arasında tuvalete çıktığınızda çok az idrar gelmesi, hiç gelmemesi, bacak ve ayaklarda ödem oluşması ..

  Devamını Oku
 • Sağlık için soya
  Oca052015

  Sağlık için soya

  Doğu Asya ovalarından tüm dünyaya yayılan mucizevi bitki soya, içerdiği yüksek kaliteli protein ile çocuklar ve yetişkinler için sağlık dağıtıyor.   Hayvansal gıdalara oranla daha az yağ içerdiğinden kalbi koruyor, kolesterol düşüşünde önemli bir rol oynuyor. Son yıllarda sağlık açısından önemi daha iyi or..

  Devamını Oku
 •          Strese Doğal Çözüm Bitkiler
  Ağu012014

  Strese Doğal Çözüm Bitkiler

   Prof.Dr. Erdem YEŞİLADA Yeditepe Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi, İstanbul En basit şekilde uyku düzensizliği ile başlayan sorunlar önlem alınmadığı takdirde anksiyete ve depresyona kadar gelişebilmektedir. Çeşitli derecelerde stres sorunlarının tedavisinde kullanılan ila&cce..

  Devamını Oku
 • Fesleğenin Faydaları
  Ağu012014

  Fesleğenin Faydaları

    Hem taze, hem de kurutularak tüketilebilir. Gündelik stresle baş etmeye yardımcı olmakla beraber işte size daha bilmediğiniz pek çok faydası;   Akciğer ve kolon kanserlerini tedavi edicidir. Bağırsak gazlarını giderir, hazımsızlığa iyi gelir. Kalp hastalığından kaynaklı öl&u..

  Devamını Oku
 • Kafeinin cilt kanseri riskini azaltabileceği ortaya çıktı.
  Ağu012014

  Kafeinin cilt kanseri riskini azaltabileceği ortaya çıktı.

  Kafeinin cilt kanseri riskini azaltabileceği ortaya çıktı. ABDnin Washington Üniversitesinin Tıp Fakültesinden Dr. Masaoki Kavasumi ve ekibi, farelerin genlerini değiştirerek, güneş ışınlarının zarar verdiği deri hücrelerinin çoğalmasında önemli rol oynayan ATR proteininin..

  Devamını Oku
 • Tarçın, karanfil, zencefil, kakule ve karabiber gibi baharatlar onunla birleşince hastalıkların korkulu rüyası oluyor
  Ağu012014

  Tarçın, karanfil, zencefil, kakule ve karabiber gibi baharatlar onunla birleşince hastalıkların korkulu rüyası oluyor

  Prof. Dr. Erdem Yeşilada, mevsim geçişlerinin olduğu bu dönemde bağışıklık sistemini desteklemek için çeşitli baharatlarla zenginleştirilmiş yeşil çay başta olmak üzere bitki çaylarından destek alınmasını önerdi. Yeşilada, yaptığı açıklamada, havaların so..

  Devamını Oku
 • Kış aylarında gribe karşı adaçayı
  Ağu012014

  Kış aylarında gribe karşı adaçayı

  Kış mevsiminin etkilerini yoğun bir şekilde hissettirmeye başlamasıyla, insanlar ağız ve boğazda görülen iltihapların tedavisinde bitkilere başvurur. Ancak doğada bulunan birçok bitki hastalıkların tedavisinde destek olabilmektedir. Bu yararlı bitkilerden en önemli biri de Adaçayı&r..

  Devamını Oku
 • her bitkinin çayı yapılabilirmi
  Ağu012014

  her bitkinin çayı yapılabilirmi

  Prof. Dr. Erdem Yeşilada, Era Yayıncılık’tan çıkan ‘Doğadan Gelen Sağlık: Bitki Çayları’ adlı kitabında; bitkileri, etkilerini ve kullanım şekillerini anlatıyor: Fotosentez sonucu meydana gelen bileşenlerin biyolojik etki kuvvetlerine göre bitkiler üç grup altında..

  Devamını Oku
 • Yaz sıcaklıklarıyla gelen sağlık sorunlarını gideren 7 ot 7 mucize
  Ağu012014

  Yaz sıcaklıklarıyla gelen sağlık sorunlarını gideren 7 ot 7 mucize

  Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, mevsim değişimlerinin insan vucüduna olan etkisinin son derece önemli olduğunu, bu etkileri hafifletmek ve vücuttan su atılımını hızlandırmak için 7 farklı bitkiden..

  Devamını Oku
 • Kahve göz kuruluğuna iyi geliyor
  Ağu012014

  Kahve göz kuruluğuna iyi geliyor

  Göz kuruluğu genelde ileri yaştaki bireyleri etkileyen bir rahatsızlıktır. Gözlerde kuruluk, kaşıntı ve acı ile kendini gösteren bu sendrom, insanın hayatını gerçek bir cehenneme dönüştürebilir. Kafeinin salya ve mide suyunun salgılanmasını tetiklediği bilinmektedir. Kafein ..

  Devamını Oku
 • Melissa bitkisi alzheimer hastalığına iyi geliyor
  Ağu012014

  Melissa bitkisi alzheimer hastalığına iyi geliyor

  Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Köksal Demir, melissa officinalisin, endişe giderici ve sakinleştirici, antiviral ve antimikrobiyal, ağrı kesici ve antioksidan aktivitelere sahip olmasıyla dikkati çektiğini anlattı. Demir, yaşlılık olarak kabul edilen..

  Devamını Oku
 • Denizanası tansiyon ve bronşit tedavisinde kullanılıyor
  Ağu012014

  Denizanası tansiyon ve bronşit tedavisinde kullanılıyor

  SİNOP Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Temel Bilimler Bölümü Başkanı Prof. Dr. Levent Bat, Karadeniz’de bol miktarda bulunan, besleyici ve tıbbi açıdan değeri olan denizanasının değerlendirilip işlenmesi gerektiğini söyledi. Prof. Bat, “Araştırmalar, d..

  Devamını Oku
 • Ozon ile Bel Fıtığına son
  Ağu012014

  Ozon ile Bel Fıtığına son

  Eğer bel fıtığı erken teşhis edilir ve uygun tedavi uygulanırsa, geri dönüşü olmayan bu tür hasarlara yol açmadan tam iyileşme sağlanabilmektedir.    Bel fıtığında “Ozon Tedavisi”, tedavi seçenekleri arasında çok tercih edilenlerden biridir. Herhan..

  Devamını Oku
 • İnsan yaşamı üzerinde çok önemli etkileri olan renkler
  Ağu012014

  İnsan yaşamı üzerinde çok önemli etkileri olan renkler

  Dünyanın birçok ülkesinde insan yaşamı üzerinde çok önemli etkileri olan renkler üzerinde çalışmalar yapılıyor.   Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Fizik Tedavi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Güler, renklerin insan y..

  Devamını Oku
 • Apiterapi kullanımı ve faydaları
  Ağu012014

  Apiterapi kullanımı ve faydaları

  Sağlıklı beslenmenin bir trend haline geldiği günümüzde, doğal ürünlerin hastalıkların tedavisinde kullanımı da iyice yaygınlaştı. Bu ürünlerin arasında en çok ilgi göreni de yüzyılların mucizevi yiyeceği bal. Apiterapi, bal, polen, arı sütü gibi arı ..

  Devamını Oku
 • Tuz mağalarında yepyeni tedavi yöntemi
  Ağu012014

  Tuz mağalarında yepyeni tedavi yöntemi

  Antik Roma’dan bu yana insanlar çamur banyosu, şifalı göller ve buhar terapisi gibi metodlarla fiziksel ve ruhsal olarak kendilerini tedavi ediyor. Günümüzde, alternatif tıpta yepyeni bir tedavi yöntemi var: Tuz Mağaraları Dünyada, özellikle Amerika’da 1940&..

  Devamını Oku
 • Bazı doğal ürünlerin faydaları, bilimsel çalışmayla kanıtlandı.
  Ağu012014

  Bazı doğal ürünlerin faydaları, bilimsel çalışmayla kanıtlandı.

  Halk arasında bazı hastalıklara iyi geldiğine inanılan defne, adaçayı, sığır kuyruğu gibi doğal ürünlerin faydaları, bilimsel çalışmayla kanıtlandı. Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Moleküler Biyoloji Anabilim Dalı ..

  Devamını Oku
 • Akciğer kanseri riskini azaltan keçiboynuzu tam bir şifa deposu
  Ağu012014

  Akciğer kanseri riskini azaltan keçiboynuzu tam bir şifa deposu

  Keçiboynuzu, akciğer kanseri riskini azaltması başta olmak üzere sayısız hastalığa şifa kaynağı. Uzmanlar keçiboynuzunun enerji değeri yüksek bir gıda olduğunu belirtirken potasyum ve  kalsiyum içermesi nedeniyle çocukların zeka ve kemik gelişimine katkıda bulunduğunu d..

  Devamını Oku

Ünlü markaların yeni Moda Erkek Giyim, Kadın (Bayan) Giyim, Spor Giyim, Çocuk giyim, Gece Elbiseleri ve kıyafetlerini, trendler ve moda haberleri ensonmoda’da

Hakkımızda

Etiketler