Buradasın : / /

Arşiv

 • Form roller ile 10 günde düzgün duruş
  Oca052015

  Form roller ile 10 günde düzgün duruş

  Form roller ilk bakışta, silindir şeklinde basit bir köpüğe benziyor ama marifeti büyük: Onunla yapılan egzersizler duruşu düzeltiyor, dengeyi güçlendiriyor. Üstelik sadece 10 günde!     DURUŞ İÇİN     1- Baldır kasları için: Zemine oturun. Bir bacağınızı dizinizden bükerek yere basın. ..

  Devamını Oku
 • Kemikleriniz için Hemen şimd
  Oca052015

  Kemikleriniz için Hemen şimd

  Kemikleriniz için Hemen şimdi' projesi, altı pilot ilde çocukları, gençleri ve yaşlıları osteoporoz yani kemik erimesi hastalığı hakkında bilinçlendiriyor. Proje bir kısa film yarışmasıyla son bulacak.. Pek çoğumuz sık sık duyarız, ailemizden veya çevremizden yaşlı biri düşüp bir yerini kırdığında hayatı kabus..

  Devamını Oku
 • Dünyadaki hemen hemen bütün metropollerin ortak bir sorunu var: Verem
  Oca052015

  Dünyadaki hemen hemen bütün metropollerin ortak bir sorunu var: Verem

  New York, Paris, Yeni Delhi, vs... Dünyadaki hemen hemen bütün metropollerin ortak bir sorunu var: Verem (tüberküloz). Türkiye’de de özellikle İstanbul’da verem, Türkiye ortalamasından 2.5 kat daha sık görülüyor. Solunum yoluyla bulaşan hastalık, zengin-fakir, eğitimli-eğitimsiz, aşık-maşuk gözetmiyor. Veremi m..

  Devamını Oku
 • İnci tanesine benzeyen yumurtalık kistleri kadının bütün sistemini bozuyor
  Oca052015

  İnci tanesine benzeyen yumurtalık kistleri kadının bütün sistemini bozuyor

  Üreme çağındaki kadınlarda en sık rastlanan sorunlardan biri, polikistik over sendromu. 13-50 yaşlarındaki her 100 kadından 50’sinde görülen ve herkeste farklı seyreden polikistik over sendromu, det düzensizliğinden kısırlığa, diyabetten kansere kadar çok sayıda soruna yol açabiliyor. Polikistik over hastaları j..

  Devamını Oku
 • Meme ağrısını ne hafife alın ne de abartın
  Oca052015

  Meme ağrısını ne hafife alın ne de abartın

  Kadınların yarısından fazlası meme ağrısından şikayet ediyor. Zaman zaman tedirgin eden, kötü haberci gibi algılanan meme ağrısı, her zaman hastalık belirtisi değil elbette. Meme ağrılarının yüzde 70’i adet öncesi dönemde başlıyor, kanamayla birlikte de sona eriyor. Ancak küçük bir ihtimal de olsa bazen kanserin..

  Devamını Oku
 • AIDS,Şüphesi öylesine bir illet ki bazen hastalıktan çok zarar veriyor.
  Oca052015

  AIDS,Şüphesi öylesine bir illet ki bazen hastalıktan çok zarar veriyor.

  HIV-AIDS’e yakalanma şüphesini en çok kaçamak yapan evli erkekler yaşıyor. Şüphe öylesine bir illet ki bazen hastalıktan çok zarar veriyor. Sağlık Bakanlığı’nın Küresel Fon’la imzaladığı anlaşmayla başlatılan "Türkiye HIV/AIDS Önleme ve Destek Programı" kapsamında, 2005 Temmuzu’ndan bu yana Gönüllü Danışmanlık v..

  Devamını Oku
 • Doğru beslenmeyle cinsel yaşamınızı yeniden canlandırabilirsiniz
  Oca052015

  Doğru beslenmeyle cinsel yaşamınızı yeniden canlandırabilirsiniz

    Alman Hastanesi Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Uzman Doktoru Murat Berksoy, kriz döneminde çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için sorularımızı yanıtladı: BAKLAGİL YİYİN * Krize rağmen çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere ne öneriyorsunuz? Krizde stresin etkisi ile sperm ve yumurta sayısı düşebili..

  Devamını Oku
 • Uzmanlara göre kadınların en büyük üç cinsel sorunu
  Oca052015

  Uzmanlara göre kadınların en büyük üç cinsel sorunu

  Kadınlar da erkekler gibi cinsel birlikteliklerinde sorunlar yaşıyor ancak bu sorunlarını dile getirme konusunda çekingen ve utangaç davranıyorlar! Kadınların yüzde 12’sinin sperme alerjisi var. Yüzde 20’si orgazmı bilmiyor. Her üç kadından birinde cinsel işlev bozukluğu görülüyor. Vajinusmus olduğunu bilmeyen b..

  Devamını Oku
 • Erken boşalma nasıl kontrol edilir
  Oca052015

  Erken boşalma nasıl kontrol edilir

  Erken boşaldığınızda her şeyi yitirdiğinizi düşünmeyin! Sevgilinize karşı daima olumlu düşünceler besleyin. Cinsellikte kendinizi kanıtlamak zorunda hissetmeyin.. Sevgilim tatmin olmadan boşalıyorum. Bu konuda kendimi nasıl kontrol edebilirim? İlişkiye girmeden önce boşalırım korkusuyla oral ilişkiye bile yan..

  Devamını Oku
 • Cinsel isteğinizi nasıl ölçersiniz
  Oca052015

  Cinsel isteğinizi nasıl ölçersiniz

  Cinselliğiniz için testosteronunuzu ölçtürerek işe başlayabilirsiniz. Ancak unutmayın; cinsel gücünüzü yalnızca erkeklik hormonu belirlemez.   Her şey bir sabah saat 08.00 ile 10.00 arasında vereceğiniz kanla ortaya çıkacak. Doç. Uğur Yılmaz, "Testosteronunuzu ölçtürerek işe başlayabilirsiniz. Ancak unutma..

  Devamını Oku
 • Beyin için seks yararlı aşk zararlı
  Oca052015

  Beyin için seks yararlı aşk zararlı

  Tutkulu aşklar beynin yapısını bozuyormuş, düzenli cinsel ilişki ise beyni besliyormuş. Doç. Dr. Serdar Dağ, "Gözüm ondan başkasını görmüyor diyorsanız, tedavi şart" diyor!..   Nörolog Doç. Dr. Serdar Dağ seksin beyni nasıl beslediğine dair soruları yanıtladı: * Aşk beyni nasıl etkiler? Şunu unutmayı..

  Devamını Oku
 • Ginseng ile cinsel yaşamını canlandır!
  Oca052015

  Ginseng ile cinsel yaşamını canlandır!

  Eğer stres, ihtiyaçlar ve günlük yaşamın monotonluğu arzularınızı azalttıysa tekrar arttırmak için neler yapmalısınız?   RealAge   Ginseng bitkisinin kökü, canlılığı, cinsel gücü arttırıcı, gençleştirici etkisi dolayısıyla Çin, Japonya ve Kore’de yüzyıllar boyunca çok değer görmüştür. Bu çok esk..

  Devamını Oku
 • Cinsel sorunlar çiftlerde huzur bozar
  Oca052015

  Cinsel sorunlar çiftlerde huzur bozar

    23 yaşında bir gencim. 4 senedir bir kızla çıkıyorum ve onunla yakında evlenmeyi düşünüyorum. Benim erken boşalma sorunum var. Bu durumdan kız arkadaşım çok şikayetçi. Ne yapacağımı bilmiyorum. R.K./Bursa Erken boşalma erkeklerde en sık görülen cinsel işlev bozukluğudur, bu durum zamanla çiftler a..

  Devamını Oku
 • Seks yap, strese girmekten kurtul
  Oca052015

  Seks yap, strese girmekten kurtul

    Avuçlarınızı terletecek, elinizi ayağınıza dolaştıracak bir olaydan önce cinselliğin nimetlerinden yararlanın! 'Oxcytoxin' hormonu sayesinde tatmin edici bir seksin heyecandan eser bırakmayacağını göreceksiniz.. Bir konferans vereceğinizi düşündüğünüz zaman avuç içleriniz terliyor, dizleriniz ve dudakl..

  Devamını Oku
 • Sürekli yorgunluk, uykusuzluk, unutkanlık, adele ağrıları kadınların başının derdi
  Oca052015

  Sürekli yorgunluk, uykusuzluk, unutkanlık, adele ağrıları kadınların başının derdi

  Başka hastalıklara bağlı olarak oluşan ve tıpta fibromiyalji olarak tanımlanan kas ve adele ağrıları neredeyse 30 yaşından sonra her iki kadından birinde görülüyor. Çalışma yaşamından cinselliğe kadar hayatın tüm alanlarını olumsuz etkileyen bu ağrılara 10 kadına karşılık 1 erkekte rastlanıyor Etrafınızda kimi ..

  Devamını Oku
 • Kocanızı nasıl eğitirsiniz?
  Oca052015

  Kocanızı nasıl eğitirsiniz?

  Bir dediğinizi iki etmeyen, itaatkâr bir kocanız mı olsun istiyorsunuz? İşte Tempo’dan ABD’li Amy Sutherland’in 4 adımda başarıya ulaşan yöntemi.   Evin orasına burasına dağılmış kirli çamaşırlardan... Bir omlet uğruna muharebe alanına çevrilmiş mutfak manzaralarından... Randevu yerine sanki Yemen’den gel..

  Devamını Oku
 • Yaza 45 kala zayıflama
  Oca052015

  Yaza 45 kala zayıflama

  Banu Alkan gibi otrişle saklamaya çalışmak da bir yöntem ama fazla kilolardan kurtulmanın en kesin yolu eritmek. Yaza çok az kaldı. Gerekli çalışmayı şimdiden yapmak lazım. Yoksa ne olduğunu bile anlamadan, kendimizi omuzdan daha geniş bir belle plajda ya da havuzda bulabiliriz. Ama telaşa gerek yok, hemen heme..

  Devamını Oku
 • Daha yaratıcı bir zekâya, kuvvetli bir hafızaya ve iyi bir beyne sahip olmak için püf noktaları
  Oca052015

  Daha yaratıcı bir zekâya, kuvvetli bir hafızaya ve iyi bir beyne sahip olmak için püf noktaları

  Ünlü teknoloji dergisi Wired'ın hazırladığı IQ dosyası, daha yaratıcı bir zekâya, kuvvetli bir hafızaya ve iyi bir beyne sahip olmak için püf noktalarını içeriyor. IQ'yu bir bilgisayar gibi görmemiz gerektiğini söyleyen dergiye göre, bu cihaza program yüklemek bizim elimizde. Wired'ın 12 maddelik beyin egzersiz..

  Devamını Oku
 • Kris Etherton’ın hazırladığı 2008 kalp diyeti...
  Oca052015

  Kris Etherton’ın hazırladığı 2008 kalp diyeti...

  Kötü beslenme, stres, yorgunluk... Hepsi de dünyada ölüm nedenleri arasında hâlâ ilk sırada yer alan kalp hastalıklarını tetikliyor Uzmalar sağlıklı beslenerek kalbinizle dost uzun bir ömür sürmenin mümkün olduunu belirtiyor. Pennsylvania Eyalet Üniversitesi Beslenme Bilimleri Bölümü’nden ödüllü Beslenme Profes..

  Devamını Oku
 • Çocuğunuzla arkadaşlığın sınırları ne olmalı?
  Oca052015

  Çocuğunuzla arkadaşlığın sınırları ne olmalı?

  Annelerin çocuklarıyla arkadaşça bir ilişkide olmasının, çocukların psikolojik gelişimleri açısından önemi muhakkak. Hatta arkadaşça bir tutumun nasıl olması gerektiği konusunda neredeyse hamilelik döneminden itibaren bir anne adayının kendini eğitmesi gerekmekte. Arkadaşça tavır bebeklik döneminde onu sevgiyle..

  Devamını Oku
 • Bitki özleriyle ya da ve çeşitli bitkisel yağlarla yapılan masajlar ruhu ve bedeni dinlendiriyor.
  Oca052015

  Bitki özleriyle ya da ve çeşitli bitkisel yağlarla yapılan masajlar ruhu ve bedeni dinlendiriyor.

  Yasemin, lavanta, nane, okaliptüs... Çeşit çeşit bitki yağlarıyla yapılıyor masajlar. Özel yağların kullanıldığı bu masajlar cildi yumuşatarak canlılık vermenin yanı sıra kişinin stresini, gerginliğini alarak genel sağlığı da olumlu etkiliyor Sağlık ve güzelliğin vazgeçilmez bir parçasıdır masaj. Vücudun çe..

  Devamını Oku
 • Kirli havuzlar sistit yapıyor
  Oca052015

  Kirli havuzlar sistit yapıyor

  Kadınların yüzde 20-40’ı hayatı boyunca en az bir kez sistite yakalanıyor. Sistit, mesane yani idrar kesesinin iltihaplanması anlamına geliyor ve yaz aylarında sistite yakalanma riski artıyor. Uzmanlar özellikle yaz aylarında bol su içmenin sistitten koruduğunu söylüyor. Bol su idrar yolunu yıkayarak enfeksiyond..

  Devamını Oku
 • Kansere karşı cebinizde bir elma bulundurun
  Oca052015

  Kansere karşı cebinizde bir elma bulundurun

  İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Erkan Topuz, Türkiye’de “kanser” denince, ilk akla gelen isimlerden... Gelişen tedavi yöntemleriyle, yakın gelecekte genetik kökenli kanserlerde riski yok etmenin mümkün olacağını söyleyen Prof. Dr. Topuz, kanserle mücadelede en önemli unsurun sağlıklı ..

  Devamını Oku
 • İlk yardımın püf noktaları
  Oca052015

  İlk yardımın püf noktaları

  Trafik kazası,düşme, silahla yaralanma, patlama gibi çeşitli durumlarda yapılacak acil müdahalenin, yaşamsal önem taşıdığını belirterek, ilk yardımın, dönüşü olmayan sorunlara yol açmaması için eğitim almış kişiler tarafından yapılması gerktiği belirtildi.   Coşkun,  yaptığı açıklamada, acil müdahal..

  Devamını Oku
 • Beyin sürekli diyet yapmayı bir ceza gibi algılıyor. Sürekli cezalandırılan kişi de başarılı olamıyor.
  Oca052015

  Beyin sürekli diyet yapmayı bir ceza gibi algılıyor. Sürekli cezalandırılan kişi de başarılı olamıyor.

  Londra’da beslenme ve diyet uzmanlığı diploması alıp, 2002’de Türkiye’ye döndüğümden beri amacım hep aynı kaldı: Doğru beslenme ve egzersize teşvikle daha sağlıklı bir toplum yaratmak, doğru beslenme ve hareketli olmayı bir yaşam biçimi haline getiren kişi sayısını artırmak. Bu köşede ağırlık, hafifleme-sağlıklı..

  Devamını Oku
 • Doğru beslenip, egzersiz yaparak kilo verebilir, kilonuzu rahatlıkla koruyabilirsiniz
  Oca052015

  Doğru beslenip, egzersiz yaparak kilo verebilir, kilonuzu rahatlıkla koruyabilirsiniz

  Dr. Kuşhan’ın kliniğinde hayatını kaybeden Dila Kurt ve yıllarca sürdürdüğü yanlış diyetlerin kurbanı olan Leyla Akçağlılar... Arka arkaya gazete manşetlerinde yer alan bu iki olay benim yıllardır verdiğim mesajı pekiştirdi: Esas olan doğru beslenme kurallarını öğrenmektir. Doğru beslenip, egzersiz yaparak kilo..

  Devamını Oku
 • '2009 yılının sağlık ve egzersiz trendleri'
  Oca052015

  '2009 yılının sağlık ve egzersiz trendleri'

  Dünyadaki en büyük spor, egzersiz ve sağlık organizasyonu olarak bilinen American College of Sports Medicine (Amerikan Spor Sağlığı Yüksekokulu), 2009 yılının egzersiz ve sağlık trendleri raporunu yayımladı. Uzmanlar, denge bazlı egzersizlerin daha da yaygınlaşacağı görüşünde. Pilatesin popülaritesinin daha da a..

  Devamını Oku
 • mutlaka haftada 150 dakika egzersiz yapın
  Oca052015

  mutlaka haftada 150 dakika egzersiz yapın

  Amerika Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı, farklı yaş grupları ve farklı durumlara göre “yeni fiziksel aktivite” önerilerini yayınladı. Yeni yönergelerle çocuklar, yaşlılar veya engelliler, hiç kimse egzersizden muaf değil, herkese göre öneriler var. Yeni yönergeler bireylerin programlarına uyan aktivitele..

  Devamını Oku
 • Kadınların ve eşlerinin başının belası
  Oca052015

  Kadınların ve eşlerinin başının belası

  Kadınların yüzde 85’i adet görmeden önceki bir hafta-10 günlük dönemde yaşamlarını etkileyen değişimlerden şikayet ederken, yüzde 10’u bu dönemi “dayanılmaz” olarak tanımlıyor. “ Adet öncesi sendromu (AÖS)” denen bu durum için önlem alabilirsiniz. Lütfen erkekler de okusun. Eşlerinin neler yaşadığını anlamaları ..

  Devamını Oku
 • Tarçın, muhteşem bir antioksidan ve güçlü bir mikrop öldürücü
  Oca052015

  Tarçın, muhteşem bir antioksidan ve güçlü bir mikrop öldürücü

    Tarçın; yumurtalı ekmeğin üstüne, elmalı turtanın ve yulaf ezmesinin içine çok yakışır. Ve kan şekerinize de iyi gelebilir. Yapılan bir araştırmada, bir aydan biraz daha fazla süre boyunca günde yarım çay kaşığı tarçın alan kişilerin kan şekerleri seviyelerinin daha iyi olduğu görülmüş. MİKROPLARI ÖLDÜ..

  Devamını Oku
 • Ne kadar sağlıklısın? Mini Check-Up
  Oca052015

  Ne kadar sağlıklısın? Mini Check-Up

  Kendi kendinize yapabileceğiniz mini testler sonucunda zayıf noktalarınızı öğrenebilir, bunları daha iyi hale getirebilirsiniz...   1.Akciğer kapasitenizi ölçün   Ciğerlerinizdeki bütün havayı boşaltın ve göğüs çevrenizi ölçün. Şimdi derin bir nefes alın ve yeniden ölçün.   Sonuç:  Dolu..

  Devamını Oku
 • Ekolojik yaşa, mutlu ol!
  Oca052015

  Ekolojik yaşa, mutlu ol!

  Çevre korumayla ilgili konular sürekli gündemde. Siz de ilgileniyor, bir şeyler yapmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız işte size fırsat; dünyaya dost yaşamanıza yardımcı olacak 20 öneri.   Üstelik bunlar daha sağlıklı olmanızın ve kendinizi daha mutlu hissetmenizin de garantisi. ..

  Devamını Oku
 • vücut tipiniz elma mı yoksa armut mu
  Oca052015

  vücut tipiniz elma mı yoksa armut mu

  Sevdiğiniz meyvenin elma ya da armut olması önemli değil, önemli olan vücut tipinizin elma mı yoksa armut mu olduğunu bilmek.     Aksi takdirde hangi hastalığa daha kolay yakalanacağınızı ya da neyi yiyip, neyi yemeyeceğinizi bilemezsiniz     Bel ve kalça oranını göz önüne alarak şişman..

  Devamını Oku
 • Genç erkekte kısırlık daha fazla
  Oca052015

  Genç erkekte kısırlık daha fazla

  Bir yıl boyunca istemelerine ve denemelerine rağmen çocuk sahibi olamayan çiftler için kısırlıktan bahsediliyor.   Sorun yaşayan çiftlere her yıl yenilerinin eklendiği ülkemizde, son verilere göre kısırlık, 3 milyon kişiyi etkiliyor   Türkiye’de evlilik çağında 20 milyon çift var. 'İnfertilite’ ola..

  Devamını Oku
 • Beynimizde 150 bin film oynuyor
  Oca052015

  Beynimizde 150 bin film oynuyor

  Yetmiş yaşına gelene kadar neredeyse ortalama 6 yılımızı rüyada geçirmiş ve beyin sinemamızda yaklaşık olarak 150 bin film izlemiş oluruz.   Seninle Dergisi rüyalar alemini araştırdı.   Gördüğümüz bazı rüyalar Oscar ödülünü hak eder, hiç şüphesiz! Heyecan verici kaçıp kovalamacalar, egzotik yerler, ..

  Devamını Oku
 • İşte tepeden tırnağa zayıf görünme formülleri!
  Oca052015

  İşte tepeden tırnağa zayıf görünme formülleri!

  “Bir iki kilonun lafı bile olmaz, ben hilelerimle onları yok ederim” dedirtecek harika önerileri mutlaka uygulamalısınız. “Amaan bütün kış diyet yaptım, bari tatilde rahatça istediğimi yiyeyim” rehavetine kapılmış olabilirsiniz. Tamam kabul! Ama bir davete gideceğiniz sırada ya en beğendiğiniz kıyafetinizin içi..

  Devamını Oku
 • MR Çilesi Sona Eriyor
  Ağu012014

  MR Çilesi Sona Eriyor

     Her gidilen hastanede yeni baştan tomografi ve MR istenmesi bütün hastaların ortak şikayeti. Bu durum artık son buluyor. Vatandaşın hastaneler arasında dolaşırken gereksiz yere tomografi ve MR çektirmesinin önüne geçilecek. SGK yeni bir uygulama başlatıyor. Kurulan..

  Devamını Oku
 • İki Dev Virüs Keşfedildi
  Ağu012014

  İki Dev Virüs Keşfedildi

     Fransız bilim adamları, bugüne kadar bilinen en büyük iki virüsü keşfetti.   Bilim adamları, Pandoravirus salinusun Şili sahillerinde, Pandoravirus dulcisin ise Avustralyadaki bir tatlı su gölünde keşfedildiğini belirtti. Pandoravirüslerin 2 bin 500 gen..

  Devamını Oku
 • Burun Yaşlanınca Düşebilir
  Ağu012014

  Burun Yaşlanınca Düşebilir

     Tüm doku ve organlarda olduğu gibi ilerleyen yaşta burunda da önemli değişimler yaşanır. Ve bu değişimler yaşam kalitesini olumsuz etkiler.   Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Süreyya Şeneldir, ilerleyen yaşla birlikte burnun düştüğünü belirtti: “Yaşla..

  Devamını Oku
 • Klima Kalbinizin Düşmanı mı?
  Ağu012014

  Klima Kalbinizin Düşmanı mı?

     Memorial Antalya Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nden Op. Dr. Tamer Bakalım, kalp hastalığı riski bulunan ve kalp hastası olan kişilerin, yaz sıcaklarında ve özellikle de klimalı ortamlarda dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.       Yazı..

  Devamını Oku
 • Verimliliğin Anahtarı Uykuda
  Ağu012014

  Verimliliğin Anahtarı Uykuda

     Yeterli ve kaliteli sürede uyuyamamak ise verimsizliğe yol açan basit konsantrasyon bozukluklarından hayati tehlikeyi barındıran iş ve trafik kazalarına kadar bir dizi soruna yol açıyor.   Kaliteli ve yeterli sürede uyuyamamak, çalışanların performansını etkiliy..

  Devamını Oku
 • Organ Bağışı Umut Oldu
  Ağu012014

  Organ Bağışı Umut Oldu

    Ordu’nun Gülyalı İlçesi’nde ailesiyle birlikte geçirdiği trafik kazasında yaralanan, tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşince babası tarafından organları bağışlanan 11 yaşındaki Tuğba Temüz’den alınan böbrek, 25 ..

  Devamını Oku
 • Su Kurdeşen Dökmeye Sebep Olabilir
  Ağu012014

  Su Kurdeşen Dökmeye Sebep Olabilir

    Alerji uzmanı Prof. Dr. Yonca Tabak, sıcak havalarda en kolay ve ulaşılabilir olan suyun, bazı kişilerin kurdeşen dökmesine yol açabildiğini belirtti.   Tabak, yaptığı yazılı açıklamada, gündelik hayatta adı nadir duyulan su alerjisinin, gerekli önlemler alınmadığında s..

  Devamını Oku
 • Benlerinize Yakından Bakın
  Ağu012014

  Benlerinize Yakından Bakın

     Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Melih Akyol, çok fazla beni bulunan kişilerin deri tümörüne yakalanma riskinin yüksek olduğunu söyledi.   Akyol, vücutta basit, doğumsal v..

  Devamını Oku
 • Sigaranın Zararını Azaltan 3 Meyve
  Ağu012014

  Sigaranın Zararını Azaltan 3 Meyve

     Uzmanlar, sigara kullanımının beslenme alışkanlığı ve fiziksel aktiviteler üzerinde olumsuz etkilerinin olduğunu belirtiyor. Diyetisyen Berna Ertuğ, sigaranın gösterdiği zararlı etkilere karşı portakal, kivi, mandalina ve yeşil yapraklı sebze tüketerek önlem alınabileceğini s&oum..

  Devamını Oku
 • Midesinden Çıkanlar Şaşırttı
  Ağu012014

  Midesinden Çıkanlar Şaşırttı

     Kahramanmaraşın Elbistan ilçesinde, midesindeki saç kitlesi ameliyatla çıkarılan 15 yaşındaki kız sağlığına kavuştu.   Elbistan ilçesinde, karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran 15 yaşındaki kızın midesindeki saç telinden oluşan kitle ameliyatla alındı...

  Devamını Oku
 • Gülen Yüz Beyne İyi Geliyor
  Ağu012014

  Gülen Yüz Beyne İyi Geliyor

     Gülen yüzler görmenin ve meditasyonun beyin faaliyetini değiştirdiği ve daha iyimser yaptığı belirlendi.   İngilteredeki Essex Üniversitesinden Elaine Fox, 20 yıldır uykusuzluk çeken ve daha mutlu olmak isteyen televizyon sunucusu gazeteci Dr. Michael Mosleyi "..

  Devamını Oku
 • Mutluluğun Resmi
  Ağu012014

  Mutluluğun Resmi

     Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Sayar, "Araştırmalara göre, başkasının mutluluğu için çalışan insanların mutluluk hissi çok daha fazladır.   Bir başkasına yardımcı olan, onun acısını dindirmeye koşan, dindiren..

  Devamını Oku
 • Yuttuğu Diş Akciğerinden Çıktı
  Ağu012014

  Yuttuğu Diş Akciğerinden Çıktı

     Konyada, eliyle oynadığı sallanan dişini yutan 8 yaşındaki astım hastası Ayşe, aşırı hırlama, nefes darlığı ve öksürük şikayetiyle 3 gün sonra hastane götürüldü. Çocuğun sağ akciğer girişinde nefes borusunu tıkayan diş, başarılı bir operasyonla ç..

  Devamını Oku
 • Eklem sorunu yaşayanlara tavsiyeler
  Ağu012014

  Eklem sorunu yaşayanlara tavsiyeler

  Özel Medicana Hastanesi doktorlarından Prof. Dr. Osman Uğur Çalpur, eklem sorunu yaşayanlara tavsiyelerde bulundu: * Uykunuzu alın: Her gün en az 8 saat uyumayı alışkanlık haline getirin. Uykusuzluk vücut direncinin zayıflamasına, dolayısıyla eklem ağrılarının daha da şiddetlenmesine neden olur. * İdeal kilonuz..

  Devamını Oku

Ünlü markaların yeni Moda Erkek Giyim, Kadın (Bayan) Giyim, Spor Giyim, Çocuk giyim, Gece Elbiseleri ve kıyafetlerini, trendler ve moda haberleri ensonmoda’da

Hakkımızda

Etiketler