Buradasın : / /

Beslenme ve Diyet

 • Fit olmak için bunları bilin yeter!
  May262016

  Fit olmak için bunları bilin yeter!

  Gurur duyacağımız bir vücuda sahip olmayı aklımıza takmışsak, bulabildiğimiz her yolu deneriz; en katı gıda rejiminden en ağır idmanlara, hatta sosyal hayatımızı askıya almaya kadar... Beklenebileceği gibi bu tür bir yaşam tarzı devamlı sürdürülemez ve fitness rutini sonunda alt üst olur. Çünkü tüm bu gereksiz ..

  Devamını Oku
 • Kafa karıştıran 7 diyet efsanesi
  May262016

  Kafa karıştıran 7 diyet efsanesi

  Bu durum hatalı diyetlere, hatalı diyetler de kilo verme başarısının düşmesine neden oluyor. İşte kulaktan kulağa yayılan ve doğruluk payı üzerinde tartışılan 7 diyet efsanesi... 1 - AZ YERSEM KOLAY KİLO VERİRİM Tam tersine öğün atladıkça metabolizmanız yavaşlayacağı için kilo almanız kolaylaşır. Diyet uzman..

  Devamını Oku
 • Formunuzu uzun süre korumanın sırları
  Oca212016

  Formunuzu uzun süre korumanın sırları

  Özenle diyetinizi yaptınız ve o hayalini kurduğunuz döneme ulaştınız... “Koruma Dönemi”, yani ulaştığınız vücut ağırlığını nasıl koruyabileceğinizi öğrenmeniz gereken süreç. Sağlıklı bir zayıflama sürecinde (yağ dokusu kaybederek ulaştığınız hedef ağırlığı kastediyorum) beyniniz kaybolan yağ dokunuzun farkındalı..

  Devamını Oku
 • “Meyve şekeri zararsız” efsanesi
  Oca212016

  “Meyve şekeri zararsız” efsanesi

  FRUKTOZ NEDİR? Fruktoz, vücudun enerji ihtiyacını karşılamak için kullandığı basit bir şeker. Meyve, sebze ve balda doğal olarak bulunuyor ve basit şekerler içinde en tatlı olanı. Glikoz vücudun tüm hücrelerinde kullanılırken, fruktoz sadece karaciğer için gerekli ve bunun miktarı da günlük 15 gram. FAZLASI DO..

  Devamını Oku
 • Kilo verememenin altında yatan 10 sebep
  Oca212016

  Kilo verememenin altında yatan 10 sebep

  1.Fazla kiloya sebep olabilecek herhangi bir hastalık Kilolu kişilerin en sık yaptığı hataların başında yer alır. Bir doktora başvurmadan, muayene olmadan, gerekli tetkikler yapılmadan kendi kendine diyet yapmak çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanabiliyor. Bu yüzden diyet yapmadan önce mutlaka bir doktora başvur..

  Devamını Oku
 • Kansere karşı günde 5 porsiyon meyve-sebze ve salata!
  Oca052016

  Kansere karşı günde 5 porsiyon meyve-sebze ve salata!

  Bu tür beslenmenin, tıp literatüründe kansere karşı birincil mücadele yöntemi olan koruyucu önlemler sınıfına girdiğini belirten Kırklareli Lüleburgaz Özel Balkan Hastanesi Diyetisyeni Melike Hasip, "Ne kadar doğal beslenirsek alacağımız kanserojen ve toksik madde oranı da azalacaktır. Yüksek antioksidan içeriği..

  Devamını Oku
 • Makarnanın yararlı olduğu kabul edildi
  Oca052016

  Makarnanın yararlı olduğu kabul edildi

  Fransa, Yunanistan , İtalya ve ABD nin de aralarında bulunduğu ülkelerin katılımıyla düzenlenen 5. Dünya Makarna Konferansı sonrasında kabul edilen mutabakat bildirgesinde, makarnanın sağlıklı karbonhidrat bileşenlerine sahip olduğu ve diyet içinde güvenle tüketilebileceği bildirildi. Makarna Sanayicileri Derne..

  Devamını Oku
 • Kışın artan beslenme isteği kilo aldırıyor
  Oca052016

  Kışın artan beslenme isteği kilo aldırıyor

  Medicana Sivas Hastanesi Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Sema Akkaya Demir, vücudun yağ dengesini koruma isteğiyle birlikte kışın insanların karbonhidrat içeren şerbetli tatlı, şekerli yiyecek ve hamur işlerine yönelimlerinin arttığını, bu durumun kilo sorununa yol açtığını ifade etti. Kış soğukları, kapalı ortaml..

  Devamını Oku
 • Sağlıklı beslenme için 5N kuralına uyun
  Oca052016

  Sağlıklı beslenme için 5N kuralına uyun

  Dr. Gönül Ateşsaçan, "Diyetlerde önümüzdeki yiyecekler alınır ve yerine yenileri konulur. Bunun mantığını kavrayabilirsek neden bazı gıdaları yemeliyiz ve neden bazı gıdaları yememeliyiz iyi bilirsek bir süre sonra kısıtlamaya gerek kalmaz" dedi. Dr. Gönül Ateşsaçan, nasıl beslenmeliyiz konusunda 5N kuralı nın ..

  Devamını Oku
 • Gece yarısı atıştırmak anıları siliyor
  Oca052016

  Gece yarısı atıştırmak anıları siliyor

  Normalde uykuda olmamız gereken saatlerde tükettiğimiz yiyeceklerin kan şekerini aşırı yükselterek diyabet sorunlarına yol açtığını bilmeyen yok. Hatta uzun vadede bunun kalp sağlığımızı riske sokması da cabası. Ancak Los Angeles taki California Üniversitesinde yapılan yeni bir araştırma bu yiyeceklerin zihinse..

  Devamını Oku
 • Keçi yoğurdu kilo verdiriyor
  Oca052016

  Keçi yoğurdu kilo verdiriyor

  Daha önce keçi yoğurdunun birçok hastalıklara faydaları olduğunu keşfeden bilim adamları, günde 125 gram doğal keçi yoğurt tüketiminin; cildi pürüzsüz hale getirirdiğini, saçlara parlaklık kazandırdığını ve yaşlanmayı geciktirdiğini açıkladı. Keçi yoğurdunun içerisinde bulunan Coenzym J adı verilen enzim sayesi..

  Devamını Oku
 • Hamsi kalp krizine karşı koruyor
  Oca052016

  Hamsi kalp krizine karşı koruyor

  Trabzon Özel İmperial Hastanesi doktorlarından Kardiyoloji Uzmanı Dr. Burhan Karahan, hamsinin içerdiği doymamış yağ asitleri nedeniyle kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu olduğunu ifade ederek, "Yapılan araştırmalar, balık tüketiminin ani kalp ölümlerini azalttığını ortaya koymuştur" dedi. Kalp damar hast..

  Devamını Oku
 • Tuz yiyerek de sağlıklı olabiliriz
  Oca052016

  Tuz yiyerek de sağlıklı olabiliriz'

  Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Coşkun Usta, tıpta tuzların tedavi amaçlı kullanıldığını belirterek işlemden geçmemiş deniz ve kaya tuzu nun depresyona, kalp ve damar sağlığına iyi geldiğini bildirdi. Usta, hücrelerin sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve klor gibi önemli elementler..

  Devamını Oku
 • Balkabağıyla hastalıklara savaş açın
  Oca052016

  Balkabağıyla hastalıklara savaş açın

  Kış döneminde havaların soğuması ile birlikte beslenme düzeninin de değiştirilmesi gerekiyor. Kış ayları boyunca beslenmeye dikkat ederek bu dönemde yaygınlaşan salgın hastalıklara karşı vücudumuzu korumak mümkün. C vitamininin kış aylarında bağışıklığı kuvvetlendirmede önemli olduğunu hatırlatan Anadolu Sağlı..

  Devamını Oku
 • Kahvaltı ederek zayıflama efsanesine son
  Oca052016

  Kahvaltı ederek zayıflama efsanesine son

  KAHVALTI ETMELİ MİYİZ? Yapılan araştırmalar, sürekli olarak aşırı kilolu ve obez insanların kahvaltı etmediğini gösteriyor. Fakat bu bir sebep sonuç ilişkisi doğurur mu? Örneğin dondurma tüketimi artarken, güneşte aşırı yanma vakaları da artar. Buradan dondurma yemenin güneş yanığına neden olduğu sonucuna ..

  Devamını Oku
 • Ünlülerin yeni trendi, vegan diyeti
  Oca042016

  Ünlülerin yeni trendi, vegan diyeti

  Herkes fazla kilolarından şikâyetçi olabilmektedir. Özellikle de televizyon programlarında, kliplerde, dizilerde ve sinema filmlerinde gördükleri ünlülerin fiziğine hayran kalarak onlar gibi olabilme düşüncesine kapılırlar. Peki, hayranlıkla baktığımız ünlüler nasıl oluyor da bu kadar mükemmel bir fiziğe sahip o..

  Devamını Oku
 • Mineraller hangi besinlerde bulunur?
  Oca042016

  Mineraller hangi besinlerde bulunur?

  Sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı bir vücut için mineraller, hayati önem taşımaktadır. Vücut tarafından üretilemeyen ve gıdalar aracılığı ile alınan minerallerin; hücre koruması, diş sağlığı , kemik yapısı, kan basıncı, kalp ritmi ve daha pek çok vücut fonksiyonu üzerinde önemli etkileri bulunmaktadır. Vücutta vita..

  Devamını Oku
 • Canan Karatay
  Oca042016

  Canan Karatay'a zeytin tepkisi

  Paracelsus’un ‘ilaç ile zehir arasındaki fark dozudur’ sözünü hatırlatan Diyetisyen Doç. Dr. Barış Öztürk, zeytinin bunun güzel bir örneği olduğunu söyledi. Bazı mesajların vatandaşlarca yanlış anlaşıldığını ifade eden Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü: ZEYTİNİ VE YAĞINI SINIRSIZCA TÜKETMEYİN “Sık sık gündemim..

  Devamını Oku
 • Soğuklarda hastalıklardan koruyan meyveler
  Oca042016

  Soğuklarda hastalıklardan koruyan meyveler

  Soğuk havalarda bağışıklık sisteminin zayıflaması ile hastalıklara yakalanma riski artmaktadır. Özellikle grip , nezle, soğuk algınlığı, bronşit gibi enfeksiyon hastalıkları soğuklarda en fazla görülen hastalıklar arasında gelmektedir. Hastalıklardan korunmak içinse bağışıklık sistemini kuvvetlendiren meyveler t..

  Devamını Oku
 • Mutlu eden besinler hangileri?
  Oca042016

  Mutlu eden besinler hangileri?

  Bazılarımız dünyanın tüm yükünü sırtında taşıdığını düşünürken bazılarımız en küçük olaylarda mutluluk sebebi buluruz. Sağlıklı bir yaşam için mutlu olabilenlerden olmak lazım. Her gün bir küçük kare bitter çikolata , bileşimindeki antioksidant bileşiklerle, stres hormonlarınızın seviyesinin düşürülmesine yardı..

  Devamını Oku
 • Havuçla coş, brokoliyle dik dur
  Oca042016

  Havuçla coş, brokoliyle dik dur

  Nasıl hissettiğimizi etkileyen fiziksel faktörlerden biri, sinir hücreleri arasında iletişimin daha etkin ve daha hızlı gerçekleşmesini sağlayan, nörotransmitter adlı maddeler. Bu maddelerin eksik veya fazla olması iyi veya kötü, mutlu veya mutsuz hissetmemize yol açıyor. Örneğin adını mutluluk hormonu olarak bi..

  Devamını Oku
 • Jamie Oliver
  Eki302015

  Jamie Oliver'den ömür uzatan 14 'kahraman' gıda

  ADİKAL Dünyaca ünlü İngiliz şef Jamie Oliver, 100 yaşına kadar sağlıklı bir ömür sürmek için tüketilmesi gereken en iyi 14 gıdayı listeledi. ‘Jamies Super Food’ adlı TV programı kapsamında, en sağlıklı beslenme alışkanlıklarını keşfetmek üzere dünyayı dolaşan Oliver Costa Rica, Japonya ve Yunanistan ’ı da içeren..

  Devamını Oku
 • İhtiyacımız olan bir tat: Aşure
  Eki302015

  İhtiyacımız olan bir tat: Aşure

  Kuşkusuz geçmişten günümüze bu topraklarda aşurenin anlamı ve önemi büyük. Her birinin ayrı bir nedeni olsa da İslam ve Hıristiyan dünyasında da bu böyle, Yahudilikte de. Kimilerine göre aşurenin geçmişi Nuh’un gemisindekiler tufandan kurtulmanın mutluluğuyla ambarın dibinde kalan tüm kuru erzakı bir araya geti..

  Devamını Oku
 • Neden daha fazla sebze yemeliyiz
  Eki302015

  Neden daha fazla sebze yemeliyiz

  Sebzeler sağlıklı ve dengeli beslenmenin temelini oluşturur. - Düzenli olarak sebze tüketmek başta hastalıklar olmak üzere kalp hastalıkları ve diyabetten korur. - Kanser riskini azaltır. Bunun yanında sebzelerin kalori oranı çok düşük olmasından dolayı kilo yönetimine yardımcı olur. - Sebzeler vitamin, potasyu..

  Devamını Oku
 • Sportif vejetaryenlere özel tarifler
  Eki232015

  Sportif vejetaryenlere özel tarifler

  ünyada uzun yıllardır var olan vejetaryen beslenme, Türkiye ’de de uzun bir geçmişe sahip olmasına karşın, son yıllarda çok daha yoğun bir şekilde gündemde. Gelgelelim vejetaryen beslenme yöntemlerini seçenlerin işi pek kolay değil. Bilhassa da dışarıda, etsiz gıda bulma konusunda. Peki ya aktif spor yapan vejet..

  Devamını Oku
 • Form tutmak için önce vücut tipini öğren!
  Eki232015

  Form tutmak için önce vücut tipini öğren!

  Sağlıklı bir şekilde form tutmak için işe hangi vücut tipine sahip olduğunuzu öğrenmeniz gerekir. A tipi vücutların genel özellikleri: Halk dilinde armut vücut tipi olarak adlandırılmaktadır. Bu vücut tipinde olan bireylerin vücutlarının alt bölgesi yağlanmaya daha açıktır. Genetik yapıları sebebiyle bu vücut t..

  Devamını Oku
 • Zayıflatan mucize yumurta
  Eki212015

  Zayıflatan mucize yumurta

  Bir çok kişinin de en fazla kafa yorduğu problem ise acaba ne yersem, ne içersem beni tok tutar, zayıflamaya yardımcı olur? Hangi yiyecek yağlarımı daha çok yakar?’’dır. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya bu mucize yiyeceklerden biri olan yumurta ile ilgili bilgi veriyor: DAHA TOK HİSSETMEK İÇİN HER GÜN 1 YUM..

  Devamını Oku
 • Zeytinin faydaları nelerdir?
  Eki212015

  Zeytinin faydaları nelerdir?

  FAYDALARI NELERDİR? 1) İçinde birçok vitamin ve minarel bulunur. 2) Kalorisi azdır. Bu kalorinin çoğu yağdan gelir ve bu doymamış yağ olduğu için sağlıklıdır. 3) Kolestrolü düşürür. 4) Kanser ,alzaymır gibi hastalıklara karşı savaşır. 5) Yüksek lif içerdiği için diyetlerde alternatif bir besin kaynağıdır. ..

  Devamını Oku
 • Yoğurt ye ve zayıfla
  Eki212015

  Yoğurt ye ve zayıfla

  Yemeklerinizin yanında sade yoğurt tüketerek kalori alımınızı kontrol edebilirsiniz. Yoğurt kilo vermeye yardımcı olan en iyi gıdalardandır. İçinde bulunan bol miktarda proteinle güç kaynağıdır, kalsiyumla da kemiklerin gelişmesine ve güçlenmesine yardımcı olur ve bu kalsiyum kilo verme sürecini hızlandırır. Sağ..

  Devamını Oku
 • Kilo vermek artık çok kolay
  Eki132015

  Kilo vermek artık çok kolay

  İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Nöropsikiyatri Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Aslıhan Dönmez “pazartesi diyetçileri” diye tarif edilen bu kişilerin “diyet-yeme atağı-diyet” kısır döngüsünde dönüp durduklarına dikkat çekerek şunları söyledi: “Pazartesi diyetçileri diyet yapmaya karar..

  Devamını Oku
 • Bu 10 tavsiyeye uyun, hafif bir Ramazan geçirin!
  Tem072015

  Bu 10 tavsiyeye uyun, hafif bir Ramazan geçirin!

  Yağlı ve tuzlu besinlerden kaçının: Tuz ve yağ içeriği yüksek besinler (tuzlu peynir, sucuk, salam, sosis, pastırma, zeytin, turşu, cipsler) gün içinde daha fazla susamamıza neden olarak oruç süresini zorlaştırır. Bu sebeple bu tür besinlerden ramazan boyunca uzak durmak gerekir. Hazmı da zor olan bu besinler gü..

  Devamını Oku
 • Hem çok ye hem hiç hareket etme yok böyle bir lüks...
  Haz082015

  Hem çok ye hem hiç hareket etme yok böyle bir lüks...

  Yeme-içme kültürüne ilgimiz her geçen gün artıyor. Kuşku yok ki artık günümüzde sadece yaşamak için yemiyoruz. Ancak buna paralel obezite tüm sanayileşmiş toplumlar gibi bizde de sorun olmaya başladı. Diyetisyenler, doktorlar her birinin ayrı bir reçetesi ve önerisi var ne yapmamız gerektiği konusunda. Bu kez b..

  Devamını Oku
 • Spor yapanlar unutmasın!
  Haz082015

  Spor yapanlar unutmasın!

  Yemek günlük hayatımızdaki en büyük keyiflerden biri. Sağlıklı beslenmek için lezzetten ödün vermeye gerek yok. Sağlıklı bir yaşama giden yol yararlı besinleri akıllıca tüketmekten ve spor yapmaktan geçiyor. Sspor yaparken dengeli beslenmek de bir o kadar önemli. Egzersiz yapanların performanslarını arttır¬mak ..

  Devamını Oku
 • Sirke zayıflamaya yardımcı oluyor
  May182015

  Sirke zayıflamaya yardımcı oluyor

  Yazın kendini hissettirmeye başladığı şu günlerde özellikle kadınlar şok diyetlere başvurmaya başladı. Zayıflamak için takviye ürün kullananların yanı sıra sağlıklı bir şekilde kilo kaybetmek isteyenlerin sayısı da oldukça fazla. Sirkenin zayıflatıp zayıflatmadığı bugün diyet yapan herkes tarafından merak edile..

  Devamını Oku
 • Meyvedeki şeker açlık hissi uyandırıyor
  May182015

  Meyvedeki şeker açlık hissi uyandırıyor

  Fazla kilolardan kurtulmak için yapılan diyetlerin ve sağlıklı beslenmenin vazgeçilmez gıdalarından olan meyvelerin içinde bulunan şekerin (Fruktoz), insanları yüksek kalorili besinlere olan düşkünlüğünü arttırdığı ortaya çıktı. Farklı şekerlerin insanları nasıl etkilediğini gözlemlemek için yapılan küçük çaplı..

  Devamını Oku
 • Kadınlar daha çabuk obez oluyor
  May182015

  Kadınlar daha çabuk obez oluyor

  Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ciddi bir sağlık sorunu halini alan obezite hakkında bilgi veren Gastroenteroloji Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Can Keçe, “Hayatımızı kolaylaştırmak için var olan ama aslında bizi hareketsizleştiren alışkanlığa dönüştürdüğümüz birçok eylem içindeyiz. Sonuç olarak obezite kaçınıl..

  Devamını Oku
 • Besinlerdeki antioksidanlarla iltihabı atın
  May182015

  Besinlerdeki antioksidanlarla iltihabı atın

  Sağlıklı yaşamın sırrı sağlıklı beslenmeden geçiyor. Bunu yapabilmek içinde yediğimiz besinlerin insan sağlığına olan etkilerini de bilmek önemli. Özellikle besinlerden alınan antioksidanlar, vücuttaki toksinlerin ve iltihapların atılmasına yardımcı oluyor. Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı, besinlerdeki antiok..

  Devamını Oku
 • Ara öğünler çok önemli
  May182015

  Ara öğünler çok önemli'

  Mayasante Polikliniği Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Eda Ağıllı, özellikle son günlerde ara öğün konusunda farklı görüşlerin dile getirildiğine işaret ederek, “Beslenme ve diyetetik uzmanlarına kulak vererek, ara öğünden korkmayın” uyarısında bulundu. Kaliteli bir yaşam yolunda sağlıklı beslenmenin ilk ve vazgeçi..

  Devamını Oku
 • Çorba yaparken dikkat!
  Mar282015

  Çorba yaparken dikkat!

  Her şeyi çok pişirmeyi severiz. Bu ette de böyledir sebzede de çorbada da makarnada da. Oysa çok pişirdiğimiz her besin değerinden kaybediyor. Ancak kısa bir süre önce yurt dışında yapılan bilimsel bir araştırmanın sonuçları çok pişirmenin sadece bizim kültürümüze ait olmadığını gösteriyor. Bu galiba global bir..

  Devamını Oku
 • Ispanakta Vitamin azaldı
  Mar272015

  Ispanakta Vitamin azaldı

  Sebze ve meyvelere günümüzde her mevsimde ulaşabiliyor ve pek çok alternatif bulabiliyoruz. Peki, tükettiğimiz sebze ve meyvelerin besin değerleri sağlıklı ve dengeli bir beslenme için yeterli mi? Herbalife Beslenme Danışma Kurulu Üyesi Doç. Dr. İsmet Tamer, modern dünyadaki teknolojik gelişmeler doğrultusunda d..

  Devamını Oku
 • Aç kalarak yağ yakamazsınız
  Mar272015

  Aç kalarak yağ yakamazsınız

  Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci, "Metabolizmada kan şekerini dengeleyen hormonumuz olan insülin hormonu, vücuda aldığımız yiyeceklerle birlikte harekete geçer ve belli oranlarda salgılanır. Uzun süreli açlık sonrası insülin hormonumuzun salgısı değişir ve metabolizmamızda sorunlar oluşmaya başlar. Bu sorunlar bizi..

  Devamını Oku
 • Beslenme yetersizliği tehdit oluşturuyor
  Mar232015

  Beslenme yetersizliği tehdit oluşturuyor

  Beslenme yetersizliği özellikle hastanede yatan hastaları ve bakımevlerinde kalan yaşlıları tehdit ediyor. Avrupa Birliği verilerine göre, toplumdaki normal bireylerin yüzde 5 ile 15i, hastaneye yatan hastaların yüzde 30 ile 40ı ve bakımevlerinde yaşayan yaşlıların yüzde 60ı yetersiz beslenme riski altında Anta..

  Devamını Oku
 • Tatlı kriziyle baş etme yolları
  Mar222015

  Tatlı kriziyle baş etme yolları

  Çikolata dayanılmaz lezzetiyle zaman zaman güçlü iradeli kişilere bile yenilebiliyor ve tatlı krizine en çok protein ağırlıklı beslenenlerin, 2 litrenin altında su içip hiç ya da çok az meyve tüketenler yakalanıyor. Uzmanlar bu ihtiyacın giderilmesi için su içmyi ve meyve tüketmeyi öneriyor. Pek çok kişinin tat..

  Devamını Oku
 • Diyetler kişiye özel olmalı
  Mar222015

  Diyetler kişiye özel olmalı

  Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nevin Şanlıer, medyatik diyetlerin birçok sağlık sorununu da beraberinde getirdiğini belirterek "Diyetlerin parmak izi gibi kişiye özel olması gerekiyor" dedi. Şanlıer, teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha ..

  Devamını Oku
 • kilo kaybı için ara öğün şart!
  Mar222015

  kilo kaybı için ara öğün şart!

  Ara öğün tüketen kişiler daha hızlı ve sağlıklı şekilde kilo verebileceğini belirten Uzman Diyetisyen İpek Ağaca , ara öğün alışkanlığı olan bir kişinin, ara öğün alışkanlığı olmayan diğer bir kişiye göre gün içerisinde daha az enerji aldığını ve ara öğünlerin kilo kontrolü üzerinde etkili olduğunu söyledi. Bun..

  Devamını Oku
 • Kahvaltısız güne başlamayın
  Mar222015

  Kahvaltısız güne başlamayın

  Bazı okullarda öğrencilerin güne en iyi şekilde başlaması için kahvaltı servisi yapılır. Fakat Avrupa ve ABD ’de, başta genç kızlar olmak üzere, halkın yüzde 10’u ila 30’u kahvaltı etmiyor. Kilo vermek amacıyla kahvaltı etmemek bu konudaki bütün tavsiyeleri çiğnemek anlamına gelir. Sabah kahvaltı etmeyince büt..

  Devamını Oku
 • Kilo almak için bu yanlışlıkları yapmayın
  Mar192015

  Kilo almak için bu yanlışlıkları yapmayın

  Diyetkolik.com’a göre; kilo vermek ya da almak için ne yapılması gerektiği sorusuna verilebilecek ilk yanıt “alışkanlıkları değiştirmeye açık olmak”; çünkü kilo değişimi ancak alışkanlıkların değişmesiyle sağlanabiliyor. Örneğin, sadece tek öğünde çok fazla kalori tüketerek kilo almaya çalışıyorsanız bu doğru ve..

  Devamını Oku
 • Ağırlık, hafifleme, sağlıklı beslenme, uzun yaşam ve spor
  Oca052015

  Ağırlık, hafifleme, sağlıklı beslenme, uzun yaşam ve spor

  Londra’da beslenme ve diyet uzmanlığı diploması alıp, 2002’de Türkiye’ye döndüğümden beri amacım hep aynı kaldı: Doğru beslenme ve egzersize teşvikle daha sağlıklı bir toplum yaratmak, doğru beslenme ve hareketli olmayı bir yaşam biçimi haline getiren kişi sayısını artırmak. Bu köşede ağırlık, hafifleme-sağlıklı..

  Devamını Oku
 • Doğru beslenerek kilonuzu koruyun
  Oca052015

  Doğru beslenerek kilonuzu koruyun

  Dr. Kuşhan’ın kliniğinde hayatını kaybeden Dila Kurt ve yıllarca sürdürdüğü yanlış diyetlerin kurbanı olan Leyla Akçağlılar... Arka arkaya gazete manşetlerinde yer alan bu iki olay benim yıllardır verdiğim mesajı pekiştirdi: Esas olan doğru beslenme kurallarını öğrenmektir. Doğru beslenip, egzersiz yaparak kilo..

  Devamını Oku
 • Lady Di’nin doktorundan sağlıklı beslenme önerileri
  Oca052015

  Lady Di’nin doktorundan sağlıklı beslenme önerileri

  Venedik’in dünyaca ünlü La Fenice Operası’nda huşu içinde La Traviata’yı izledim. İngiltere eski başbakanlarından (1990-97) John Major da oradaydı. Ardından dünyaca ünlü Cipriani’ye geçmek için otelin teknesinin bağlı olduğu yere gittim. O da ne? John Major ve eşi de bekliyorlar. Bir gün önce ben Murano’dayken o..

  Devamını Oku

Ünlü markaların yeni Moda Erkek Giyim, Kadın (Bayan) Giyim, Spor Giyim, Çocuk giyim, Gece Elbiseleri ve kıyafetlerini, trendler ve moda haberleri ensonmoda’da

Hakkımızda

Etiketler