Buradasın : / /

Cinsel Sağlık

 • Keşke evlenmeden önce bilseydim diyeceğiniz seks hakkında 7 gerçek
  Eki212015

  Keşke evlenmeden önce bilseydim diyeceğiniz seks hakkında 7 gerçek

  1 - Evliyken sekste utanma olmaz Evlendikten ancak uzunca bir süre sonra "büyük resmi" göreceksiniz. Utanıp sıkılmadan, türlü gerginlikler yaşamadan sevişmek ancak uzun birlikteliklerde mümkün olur. 2 - Partnerinizle seks yıllar ilerledikçe güzelleşebilir İki kişi arasında zamanla özel bir dil, şifreler oluş..

  Devamını Oku
 • Cilt lekelerinin en büyük sebebi güneş
  Eyl022015

  Cilt lekelerinin en büyük sebebi güneş

  Ciltte yaşlanmaya ve kahverengi lekelere neden olan güneşin zararlı ışınlarına karşı her yaşta tedbir almak gerekiyor. Güneşe maruziyetin ciltte leke oluşumunu artırdığı, kahverengi lekelerin daha çok buğday ve esmer, yıllar içinde ortaya çıkan lekelerin ise daha açık tenli kişilerde ortaya çıktığı belirtildi. S..

  Devamını Oku
 • Cinsel fantezilerde kadın erkek farkı!
  May092015

  Cinsel fantezilerde kadın erkek farkı!

  DTK International’ın Türkiye genelinde gerçekleştirdiği Güvenli Seks Araştırması, Türklerin seks hayatı hakkında bilgiler veriyor. Cevapların geneline bakıldığında erkek-lerin seks konusunda daha açık görüşlü olduğu görülüyor. İlk cinsel deneyim yaşı Yüzde 53 ortalamayla ilk cinsel deneyim, 18 yaşın altında..

  Devamını Oku
 • Yaşınıza göre seks hayatınız hakkında bilmeniz gerekenler
  Nis212015

  Yaşınıza göre seks hayatınız hakkında bilmeniz gerekenler

  Her yaşın bir güzelliği vardır. Peki her yaşın sekse bir etkisi ya da seksin her yaşa etkisi var mı? İşte erkek ve kadın cinselliği hakkında yaşlara göre bilmeniz gerekenler   20li Yaşlar   Cinsellik bu yaşlarda hayatın olmazsa olmazları arasındadır. Evliliklerin gerçekleştirildiği bu dönemde cinse..

  Devamını Oku
 • Tantra tekniği ile boşalma kontrolü öğrenilebilir.
  Oca052015

  Tantra tekniği ile boşalma kontrolü öğrenilebilir.

  Hemen her erkeğin hayatının bir döneminde yaşayabileceği bir sorun olan erken boşalma, erkeğin cinsellikten tat almasını engeller, kendine güvenini sarsar ve uzun vadede eşiyle/partneriyle olan ilişkisini bozabilir. Erken boşalma için birçok tedavi yöntemi önerilmekle birlikte cinsel terapi dışındaki diğer yönt..

  Devamını Oku
 • Evlilikler için tehlike çanları ne zaman çalmaya başlar?
  Oca052015

  Evlilikler için tehlike çanları ne zaman çalmaya başlar?

  Genç bir erkeğim ve cinsel ilişki hayali kurduğumda penisimde sertleşme olmuyor. Bu iktidarsızlık belirtisi mi? Evlendiğim gece iktidarsız olduğumu anlamaktan korkuyorum. B.M./İstanbul Erkeklerde cinsel uyarılmayla oluşan en önemli fizyolojik değişiklik; penisin sertleşmesidir. Ama kişi zaman zaman stres, heyec..

  Devamını Oku
 • Psikiyatrist Ali Ayas, "Yatak iyi bir tamirhanedir"
  Oca052015

  Psikiyatrist Ali Ayas, "Yatak iyi bir tamirhanedir"

    Ekonomik kriz nedeniyle zedelenen ilişkileri ve cinsel hayatı yatak odasında yeniden canlandırmayı öneren Psikiyatrist Ali Ayas, "Yatak iyi bir tamirhanedir" diyor.. International Hospitaldan Psikiyatri Uzmanı Dr. Ali Ayas, krizden etkilenen çiftler için önerilerde bulundu... * Erkekler için para, cinsel..

  Devamını Oku
 • Seks harika bir egzersiz
  Oca052015

  Seks harika bir egzersiz

  ABD’de yayınlanan saygın ekonomi dergisi Forbes’in 2011 yılının en etkili isimleri arasında üçüncü sırada yer alan Prof. Dr. Mehmet Öz’ün son sloganı: Beş kilo verin... Listeye film yönetmeni Steven Spielberg ve talk show sunucusu Oprah Winfrey’den sonra giren kalp ve damar cerrahı Prof. Dr. Öz, 2007’de tartışma..

  Devamını Oku
 • Baş Ağrısına Birebir
  Ağu012014

  Baş Ağrısına Birebir

    Cephalalgia isimli bilimsel dergide yayınlanan çalışmanın sonuçlarına göre 800 migren ve 200 kronik baş ağrısı çeken hasta değerlendirildi. Araştırmaya katılan her gönüllüye cinsel aktivitede baş ağrıylarıyla ilgili durumları soruldu. Araştırmaya katılan migren ha..

  Devamını Oku
 • Düzenli Seks Gençleştiriyor
  Ağu012014

  Düzenli Seks Gençleştiriyor

     Edinburgh Kraliyet Hastanesi’nden Dr. David Weeks, ‘özellikle ilerleyen yaşlarda insanların düzenli seks yapmanın faydalarına dikkat etmesi gerektiğini’ belirtti. Yaşlıların psikolojileri üzerinde uzmanlaşan Dr. Weeks, ‘seksin erker ve kadınların 5-7 yaş gen&c..

  Devamını Oku
 • Kabusa İlk İlaç Türkiyeye Geldi
  Ağu012014

  Kabusa İlk İlaç Türkiyeye Geldi

     Cinsel ilişkiden 1-3 saat önce içilen dapoksetin etken maddeli ilaç, erken boşalma sorunu bulunan erkeklerde, ereksiyon süresini 2.5-3 kat artırıyor. İstanbul Tıp Fakültesi Androloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu’nun verdiği bilgiye göre, ilacın ..

  Devamını Oku
 • Cinsellik kazananı belirlenen bir yarış mı
  Ağu012014

  Cinsellik kazananı belirlenen bir yarış mı

  Cinsellik konusunda yapılan en büyük yanlışların başını süre ve sıklıkla ilgili şehir efsanelerine kulak vermek çekiyor. Dr. Ece Hattat, “Cinselliğin sürekli birinci gelinmesi gereken bir yarış olmadığını bilmek gerekiyor” diyor Keyifli ve kaliteli bir cinsel yaşamla ö..

  Devamını Oku
 • Amerikalı bir doktor kadınların G noktasını buldu
  Ağu012014

  Amerikalı bir doktor kadınların G noktasını buldu

  ABD’nin St. Petersburg kentindeki Psikoloji Enstitüsü’nde görevli jinekolog Adam Ostrzenski kadında orgazmın anahtarı olarak nitelendirilen G noktasını bulduğunu açıkladı. Ancak Ostrzenski’nin çalışması tartışma yarattı. Çünkü ABD’li jinekolog..

  Devamını Oku
 • Erkeklerde gözden kaçırdıklarınız
  Ağu012014

  Erkeklerde gözden kaçırdıklarınız

  Bir erkek yatakta ne istemez sorusunun cevabını bulduğunuzda mutlu bir cinsel yaşam sizi bekliyor olacak!   Erkeklerin her zaman her koşulda cinselliği düşündüğünü sanırız... Her zaman nazlanan taraf olarak onların ne istediklerini ne istemediklerini çok da ciddiye almayız. O..

  Devamını Oku
 • AIDS e Dikkat
  Ağu012014

  AIDS e Dikkat

   AIDS nedeniyle her yıl dünyada yaklaşık 3 milyon insan hayatını kaybediyor. Elde edilen son verilere göre dünyada HIV virüsü taşıyanların sayısı 40 milyona yaklaşıyor. Dünya çapında sürdürülen yoğun bilinçlendirme kampanyalarına rağmen her gün..

  Devamını Oku
 • Yeni Doğum Kontrol Yöntemi
  Ağu012014

  Yeni Doğum Kontrol Yöntemi

   Bilim adamları hem istenmeyen gebelikleri önleyecek, hem de cinsel hastalıklardan koruyacak ağ şeklinde bir doku üretti. Kadınların kullanacağı, spermleri yakalayan ve salgıladığı ilaçla öldüren ağ, geleceğin doğum kontrol yöntemi olmaya aday.   Seattle’daki Was..

  Devamını Oku
 • Cinsel Hayat Kansere İyi Geliyor
  Ağu012014

  Cinsel Hayat Kansere İyi Geliyor

    Günümüzde yaygın olarak  görülen birçok   kanser türü ve  tedavileri, çiftlerin cinsel  hayatlarını uzun süreli veya kalıcı  olarak etkiliyor. Bu değişikliklerin  nedeni, fiziksel olduğu kadar  psikolojik de olabiliyo..

  Devamını Oku
 • Bir an önce bırakın, yeni zararı çıktı!
  Ağu012014

  Bir an önce bırakın, yeni zararı çıktı!

    ABD’nin California Eyaleti’ndeki Lawrence Berkley Ulusal Laboratuvarı’nda yapılan araştırmada pasif içiciliğin bir zararı daha ortaya çıktı. Yapılan araştırmaya göre pasif içicilik spermlerin DNA’sına zarar veriyor. Bunun sonucunda virüslü hü..

  Devamını Oku
 • Kısır olan erkeklerle ilgili sır perdesi aralandı.
  Ağu012014

  Kısır olan erkeklerle ilgili sır perdesi aralandı.

   California Üniversitesi öncülüğünde yapılan araştırma, erkeklerin yaklaşık dörtte birinin spermlerinin, daha yavaş yüzdüğünü ortaya koydu. Fark, spermin dış yüzeyinde kilit öneme sahip bir proteinin yapısını belirleyen genden kaynaklanıyor. Bu pro..

  Devamını Oku
 • Cinsellikte Kadında Fantezi Kurar
  Ağu012014

  Cinsellikte Kadında Fantezi Kurar

  Oysa şu bir gerçek ki kadınlar da en az erkekler kadar, hatta onlardan daha fazla fanteziye sahipler. Ancak, kadınlar için fantezileri açıklamak sanıldığı kadar kolay bir durum değil. İngiltere de yapılan bir araştırmaya göre kadınlar, seks fantezilerini daha çok seks sıras..

  Devamını Oku
 • AİDS Aşısı İnsanlarda Denenecek
  Ağu012014

  AİDS Aşısı İnsanlarda Denenecek

  Birçok bilimadamının üzerinde çalıştığı AıDS aşısında, hastalar için yeni bir umut ışığı daha doğdu. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Kanadanın Western Ontario Üniversitesi bilimadamlarından Prof. Chil-Yong Kangın geliştirdiği HIV aşısına, insanlar üzerinde denenmes..

  Devamını Oku
 • Cinsel başarının garantisi çekicilik olabilir mi?
  Ağu012014

  Cinsel başarının garantisi çekicilik olabilir mi?

   Avrupa Cinsel Sağlık Birliği ve Aile Sağlığı Araştırma Derneği tarafından yapılan araştırmalar, kendini şişman bulan her 10 kadından 7’sinin cinsel sorunlarla karşılaştığını gözler önüne seriyor. Avrupa Cinsel Sağlık Birliği’nin Türkiye temsilcisi olan Aile Sağlığı Araştırm..

  Devamını Oku
 • Türklerle Avrupalıların cinsel hayatlarının farklılıkları
  Ağu012014

  Türklerle Avrupalıların cinsel hayatlarının farklılıkları

  Cinsellikle ilgili sorunlar ı ele aldığı onlarca kitabı bulunan seksolog ve kadın doğum uzmanı Dr. Akif Poroy, yeni eseriyle karşımızda: Avrupa’da Cinsellik Tarihi. Antik çağlardan günümüze cinsel yaşamın nasıl değiştiğini anlatan kitap, gerçek olaylarla örnekler veriyor,..

  Devamını Oku
 • Erkeklerin cinsel isteği neden azaldı?
  Ağu012014

  Erkeklerin cinsel isteği neden azaldı?

  90’lı yılların başından itibaren erkeklerin cinsel işlev bozukluklarıyla ilgili en büyük sorunu sertleşmeme olmaktan çıktı, onun yerini cinsel isteksizlik aldı. Artık erkekler kendilerini geri çekiyor, cinsellikten kaçıyorlar. Kadınlar şaşkınlıktan küçük dill..

  Devamını Oku
 • Büyük şehirlerde Aseksüel birliktelikler artıyor
  Ağu012014

  Büyük şehirlerde Aseksüel birliktelikler artıyor

  Büyük şehirlerde cinselliğin çok uzun zamandır yaşanmadığı, ama bunun dışında her şeyin yolunda gittiği ilişkiler gün geçtikçe çoğalıyor. Bunun nedeni ne? Neyden kaçıyoruz? Güçlü ve mesleğinde başarılı, duygularını saklayan, korktuğunu belli etm..

  Devamını Oku
 • Yaşamı uzatan seks
  Ağu012014

  Yaşamı uzatan seks

  Seksin kalp-damar hastalığı riskini azaltabileceği, kansere iyi gelebileceği, yaşam süresini uzatabileceği belirtiliyor. NHS sitesindeki habere göre; orgazm sırasında salgılanan endorfin denen keyif hormonları bağışıklık mekanizması hücrelerini uyarıyor. Bağışıklığımız arttığında hastalıklara yaka..

  Devamını Oku
 • cinsel isteksizlik yaratan 13 neden
  Ağu012014

  cinsel isteksizlik yaratan 13 neden

  Cinsel isteği sağlayan hormon kadında da erkekte de aynıdır. Bu hormon testesterondur ve cinsel isteği yönlendirir. Cinsel dürtüler doğuştan vardır ancak cinsel davranışlar bu konudaki tutum ve deneyimlerle belirlenir. Cinsel isteği belirleyen çok sayıda faktör bulunuyor. Genel ya..

  Devamını Oku
 • Kadın orgazm anında neler yaşıyor?
  Ağu012014

  Kadın orgazm anında neler yaşıyor?

  ABD’li nörolog Barry Komisaruk, laboratuvarında 200’den fazla kadının orgazm anını canlı olarak inceledi. Şüphesiz bu adam dünyanın en çok imrenilen erkeğidir ama onun amacının kişisel menfaatlerden uzak olduğunu söyleyebiliriz. Bu girişimci bilim adamı, orgazm olduklar..

  Devamını Oku
 • Erken boşalmanın nedeni bulundu
  Ağu012014

  Erken boşalmanın nedeni bulundu

  Erken boşalma konusunun erkeklerin sık yaşadığı cinsel sorunlardan biri olduğunu belirten Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Adana Şube Başkanı Dr. Taner Canatar, denetimsiz boşalmanın doğuşunun vahşi hayata dayandığını söyledi. Canatar, “Erken boşalma kazanılmış bir reflekstir. Çok esk..

  Devamını Oku
 • Doğru beslenin cinsel yaşamınızı yeniden canlansın
  Ağu012014

  Doğru beslenin cinsel yaşamınızı yeniden canlansın

  Alman Hastanesi Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Uzman Doktoru Murat Berksoy, kriz döneminde çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için sorularımızı yanıtladı: BAKLAGİL YİYİN * Krize rağmen çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere ne öneriyorsunuz? Krizde..

  Devamını Oku
 • Seksi olmak için yapılması gerenler...
  Ağu012014

  Seksi olmak için yapılması gerenler...

  Cildiniz forma girsin 1- Kuru ciltle savaşmak için ilk adım; nem seviyesini korumaktır. İşe, gliserin içeren bir vücut şampuanı kullanmakla başlayabilirsiniz. Gliserin; tenin ihtiyacı olan nemi hapsetmeye yönelik bir kimyasaldır. Nemli cildin üzerinde oluşturduğu koruyucu bariyer say..

  Devamını Oku
 • Seks hayatını krizin etkilerinden korumak için yapılabilecekler
  Ağu012014

  Seks hayatını krizin etkilerinden korumak için yapılabilecekler

  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halim Hattat, seks hayatını krizin etkilerinden korumak için yapılabilecekleri anlattı. * Seks bir lüks mü yoksa doğal bir ihtiyaç mı? Yapılan çalışmalara göre Türkiyede erkeklerin y&..

  Devamını Oku
 • Cinselliğin nimetlerinden yararlanın!
  Ağu012014

  Cinselliğin nimetlerinden yararlanın!

  Avuçlarınızı terletecek, elinizi ayağınıza dolaştıracak bir olaydan önce cinselliğin nimetlerinden yararlanın! Oxcytoxin hormonu sayesinde tatmin edici bir seksin heyecandan eser bırakmayacağını göreceksiniz.. Bir konferans vereceğinizi düşündüğünüz zaman avuç i&..

  Devamını Oku

Ünlü markaların yeni Moda Erkek Giyim, Kadın (Bayan) Giyim, Spor Giyim, Çocuk giyim, Gece Elbiseleri ve kıyafetlerini, trendler ve moda haberleri ensonmoda’da

Hakkımızda

Etiketler