Buradasın : / /

Çocuk Sağlığı

 • Obezite durdurulamıyor
  May262016

  Obezite durdurulamıyor

  Dünya Sağlık Örgütü (WHO)nün 2015 yılı verilerine göre, dünyada yaklaşık 2.3 milyar insan ideal kilosunun üstünde bulunuyor. Günümüzde ise dünyada 700 milyon obez hasta yaşamaktadır. Türkiye ’deki obezite sıklığı konusunda son istatistiksel araştırma 2010 yılında yapılmış olsa da her yıl Sağlık Bakanlığının veri..

  Devamını Oku
 • Bebek ergenliği
  Oca052016

  Bebek ergenliği'ne dikkat!

  Çocuk Doktoru Prof. Metin Kılınç , bebeklerin 1,5 yaşından itibaren yürüme, konuşma, kendi başlarına yemek yeme gibi bazı alışkanlıklar kazanmasıyla özgürleşerek kendilerini ispatlamaya çalıştıklarını anlattı. Bebeklerin 3 yaşına kadar süren ve tıpta " negatif olma " dönemi diye nitelendirilen süreçte, bağırma..

  Devamını Oku
 • Meme ameliyatından sonra emzirme
  Eki212015

  Meme ameliyatından sonra emzirme

  Günümüzde estetik amaçlı meme ameliyatları çok daha sık yapılmaktadır. Bu ameliyatları geçirmiş kişilerin emzirip emziremeyeceği yapılan ameliyatın türüne ve uygulanan tekniğe bağlıdır. Meme küçültme ameliyatından sonra Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Dr. Alper Mumcu küçültme ameliyatlarında ise hem süt ür..

  Devamını Oku
 • Bebekleri hıçkırık tutunca ne yapılmalı?
  Eki132015

  Bebekleri hıçkırık tutunca ne yapılmalı?

  Bebeklerin hıçkırmaya başlaması tüm annelerini tedirgin eden bir durumdur. Her ne kadar hıçkırık, kötü gibi görünse de aslında bebeklerin sağlığı açısında olumlu bir vücut tepkimesidir. Uzmanlar, bebeklerin hıçkırmasının sindirim sistemine ait organların fonksiyonlarını düzgün yerine getirdiğinin bir göstergesi ..

  Devamını Oku
 • Avrupa
  Eyl082015

  Avrupa'da çocuk felci alarmı

  Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), felç olan çocuklardan birinin dört yaşında, diğerinin de on aylık olduğunu ve her ikisinin de Ukrayna da yaşadığını açıkladı. DSÖden yapılan açıklamada, beş yaş altı 2 milyon çocuktan sadece yarısının çocuk felcine karşı aşılandığı Ukraynada çok sayıda çocuğun herhangi bir belirti gö..

  Devamını Oku
 • Ucuz kırtasiye ürünleri kanserojen saçıyor!
  Eyl082015

  Ucuz kırtasiye ürünleri kanserojen saçıyor!

  İç Hastalıkları Uzmarı Dr. Semra Tursun, ucuz, kalitesiz, sağlıksız ürünlerin tercih edilmemesi gerektiğini, ucuz Çin malı ürünlerin kanserojen madde içerdiğini belirtti. Ailelerin yerli malını tercih etmelerinin çocuklarının sağlıkları açışından çok önemli olduğunu söyleyen Tursun, kırtasiye malzemelerinde ağ..

  Devamını Oku
 • KOAH çocuklukta başlıyor
  Eyl082015

  KOAH çocuklukta başlıyor

  3900 üyesi ile Göğüs Hastalıkları alanında en büyük dernek olan Türk Toraks Derneği tarafından, 3-6 Eylül 2015 tarihleri arasında Kapadokya ’da düzenlenen Çocukluktan Erişkinliğe Obstrüktif Akciğer Hastalıkları Sempozyumunda obstrüktif akciğer hastalıklarının çocukluktan erişkinliğe uzanan seyri tartışıldı. Sem..

  Devamını Oku
 • Hazır gıdalardaki tuz çocukları hasta ediyor
  Eyl022015

  Hazır gıdalardaki tuz çocukları hasta ediyor

  Bebek ve çocuklarda tuz tüketiminin ilerleyen yaşlarda yaratabileceği sorunlara dikkat çeken Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk , Dünya Tuz ve Sağlık Hareketi (WASH) tarafından yapılan araştırmanın, tanınmış hızlı servis restoranlarında satılan çocuk lara yönelik menülerin "endişe verici ölçüde yüksek" tuz oran..

  Devamını Oku
 • Çocuklarda demir eksikliğine dikkat!
  Eyl022015

  Çocuklarda demir eksikliğine dikkat!

  Demir eksikliği anemisinin Türkiye ’de görülme sıklığının arttığına dikkat çeken Uzman Diyetisyen Şefika Aydın Selçuk , bu durumun özellikle çocuklarda ciddi sağlık sorunlarına neden olduğunu söyledi. Kansızlığı önlemek için doğru beslenmenin önemli olduğunu dile getiren Selçuk “Çocuklarda demir eksikliğine bağ..

  Devamını Oku
 • Bebekleri güneşten kremsiz koruyun çünkü...
  Tem292015

  Bebekleri güneşten kremsiz koruyun çünkü...

  Dr. Sami Ulus Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Alerjisi Uzmanı Prof. Dr. İlknur Bostancı , özellikle temmuz ve ağustosta cildin, güneşin zararlı etkileriyle karşı karşıya kaldığını söyledi. Bostancı, cildin sadece iç organları korumadığını, aynı zamanda D vitamini sentezi yaptığın..

  Devamını Oku
 • Prematüre doğumlar bebeğin psikolojisini etkiliyor
  Tem292015

  Prematüre doğumlar bebeğin psikolojisini etkiliyor

  Prematüre veya normalden zayıf doğan çocuklar ile sağlıklı doğumla dünyaya gelenleri karşılaştıran İngiliz bilim insanları, ilginç sonuçlar elde etti. Söz konusu araştırmaya göre, prematüre veya normalin altında kiloyla doğan çocuklarda, ilerleyen yıllarda nevrotik vakalar normale oranla daha sık gözleniyor. Wa..

  Devamını Oku
 • Havaya atarak sevmek bağırsakları düğümlüyor
  Tem292015

  Havaya atarak sevmek bağırsakları düğümlüyor

  Memorial Şişli Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Doç. Dr. Ercan Tutak, bebekle oynarken ve onu uyuturken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi: Y UKARI KALDIRILDIĞINDA ORGANLARI YER DEĞİŞTİRİYOR 6 ay - 2 yaş arası bebeklerde havaya atarak sevme, bağırsak düğümlenmesi başta olmak üze..

  Devamını Oku
 • Çocuklarda baş ağrısının altında ciddi sorunlar olabilir
  Tem242015

  Çocuklarda baş ağrısının altında ciddi sorunlar olabilir

  Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Ali Şimşek, boğaz enfeksiyonu, ağız çevresinin her türlü enfeksiyonu, kulak enfeksiyonu, beyinle ilgili enfeksiyonlar, göz problemleri, diş enfeksiyonu, bazı sistemik enfeksiyonların çocuklarda baş ağrısı yapabileceğini söyledi. Baş ağrısı olan bir çocuğun önemsenmesini ve tedavi..

  Devamını Oku
 • May182015

  'Anne sütü bebeğe göre salgılanır'

  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. İsmail Bektaş, anne sütünün bebekler için en değerli besin olduğunu ifade etti. Anne sütünün mutlaka bebeklere verilmesi ve heba edilmemesi gereken bir besin olduğunu anlatan Uz.Dr. Bektaş "Anne sütünün özelliği erken doğan bebekte, zamanında doğan bebekte, hatta hasta be..

  Devamını Oku
 • Onları çocuğunuza yedirmeyin!
  May182015

  Onları çocuğunuza yedirmeyin!

  Denizli Devlet Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Uzmanı Dr. Mahya Sultan Tosun, trans yağın zararlarıyla ilgili bilgi verip korunma yollarını sıraladı. Sıvı bitki yağlarının hidrojen ile ısıtılması sonucu oluşan trans yağların günümüzde ticari olarak hazırlanan pek çok gıdada kullanıldığın..

  Devamını Oku
 • Çocuğum neden konuşmuyor?
  May182015

  Çocuğum neden konuşmuyor?

  Çocukların, yaşıtlarına kıyasla daha geç konuştuğunu, kekelediğini, cümle kuramadığını, işaretle ya da tek sözcükle iletişim kurmaya çalıştığını fark eden ebeveynlerin vakit kaybetmeden dil ve konuşma terapistlerine başvurmaları gerekiyor. Anadolu Sağlık Merkezi Dil ve Konuşma Terapisti Seçil Aydın Oral, çocukl..

  Devamını Oku
 • Bebekler konuşmayı yaşıtlarıyla öğreniyor
  May182015

  Bebekler konuşmayı yaşıtlarıyla öğreniyor

  Her ne kadar bizler bebeklerin çıkardıkları sesleri anlamasak da onlar, bu seslerle iletişime geçip, öğrenme yeteneklerini artırıyor. Kanadalı bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre, yaşıtlarının sesine odaklanmak bebeklerin konuşma sürecinde önemli rol oynuyor. YAŞITLARININ SESİYLE ÖĞRENİYORLAR Bebekl..

  Devamını Oku
 • Çocuğunuzu tüketmeyin
  Mar262015

  Çocuğunuzu tüketmeyin

  Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nden Psikiyatri Uzmanı Yrd.Doç.Dr. Nükhet İşiten, kıyaslama yapmanın çocuğun psikolojisini olumsuz etkilediğini belirterek anne-babalara tavsiyelerde bulundu: KENDİNİ YETERSİZ HİSSEDİYOR “Ebeveynin belki de hiç yapmaması gereken şey; kendi çocuğunu başka..

  Devamını Oku
 • Şaşılık rahatsızlığın habercisi
  Mar222015

  Şaşılık rahatsızlığın habercisi

  Çocuklarda şaşılığın görmeyi bozan ciddi bir göz hastalığı, sinir felçleri veya bazı kas hastalıklarının da habercisi olabileceği bildirildi. Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Uluslararası Şaşılık Derneği’nin (International Strabismological Associatio..

  Devamını Oku
 • Obez çocuklar mutsuz
  Mar092015

  Obez çocuklar mutsuz

  Bilinen en önemli sorunlar fizyolojik olsa da obez çocuklar psikolojik sorunlarla da sık sık karşı karşıya kalıyor. Özgüven eksikliği, sosyal hayata adapte olamama ve arkadaşları tarafından dışlanma bu çocukları bekleyen ciddi sorunlar arasında yer alıyor. Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkl..

  Devamını Oku
 • Obezitenin nedenleri ve tedavi şekilleri
  Oca052015

  Obezitenin nedenleri ve tedavi şekilleri

  ÇOCUĞUNUZUN  BESLENME ALIŞKANLIĞI OBEZİTENİN                            HABERCİSİ OLABİLİR!... Dünyanın en büyük sağlık sorunu olan obezite insan hayatını etkilemekle birlik..

  Devamını Oku
 • Çocuklarda ateşle ilgili çok önemli bilgiler
  Oca052015

  Çocuklarda ateşle ilgili çok önemli bilgiler

  Pediatri Bölümü Doktoru Gülsemin Güloğlu’nun vermiş olduğu bilgilere göre: Ateş; vücut ısısının normal sınırların üzerine çıkması olarak tanımlanmaktadır. Çoğu zaman ailelerde panik duygusuna neden olsa da, iyi tarafı vücudun enfeksiyonla savaşma yollarından biri olmasıdır. Tüm ateş yüksekliklerinin tedavi edil..

  Devamını Oku
 • Çocuklarda Yeterli sıvı tüketimi sadece yaşamsal ihtiyaç değil, zihinsel performans için de çok önemli
  Oca032015

  Çocuklarda Yeterli sıvı tüketimi sadece yaşamsal ihtiyaç değil, zihinsel performans için de çok önemli

  Yeterli sıvı tüketimi sadece yaşamsal ihtiyaç değil, zihinsel performans için de çok önemli! Bu gerçekten yola çıkılarak, Pediatri Birliği Derneği ve Damla Su tarafından 4-9 yaş arası çocuklarda sıvı tüketiminin saptanmasına yönelik araştırma; annelerin sıvı tüketimi konusundaki bilgi düzeyini ve çocukların sıvı..

  Devamını Oku
 • Prematüre doğum okul başarısını bile etkiliyor
  Eyl122014

  Prematüre doğum okul başarısını bile etkiliyor

  Bebeğin 2-3 gün geç doğması bile büyük bir avantaj sağlıyor. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Faruk Buyru, erken doğumun geçmişte ve günümüzde başa çıkılamayan önemli sorunlardan biri olduğunu kaydediyor. Hem yeni doğan ölüm oranlarını artırması açısından, hem d..

  Devamını Oku
 • Çocukları Telefondan Uzak Tutun
  Ağu012014

  Çocukları Telefondan Uzak Tutun

     Fırat Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turgut Karlıdağ, çocuklarda uzun süreli ve bilinçsiz cep telefonu kullanımının zararlarını anlattı.     Prof. Dr. Karlıdağ, "Çocuklarda, uzun süreli ve bilin&cc..

  Devamını Oku
 • Yaz Güneşi Hasta Etmesin
  Ağu012014

  Yaz Güneşi Hasta Etmesin

     Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Dicle İnanç, çocuklarda güneş nedeniyle ortaya çıkabilen rahatsızlıklar ve alınabilecek tedbirler hakkında şu bilgileri veriyor:   GÜNEŞ ÇARPMASI VE YANIKLARDAN KORUYUN “Çocuklar güneş ışı..

  Devamını Oku
 • Çocuğunuz Aniden Morarmışsa
  Ağu012014

  Çocuğunuz Aniden Morarmışsa

     Özellikle 5 yaşın altındaki çocuklarda neden yokken aniden öksürme, morarma ve nefes darlığı görülmesi halinde yabancı cisim yuttuğu düşünülüp, vakit kaybetmeden doktora götürülmeli.Trabzon- Karadeniz Teknik Üniversitesi (KT&Uum..

  Devamını Oku
 • Bebeğin Psikolojisi Çok Önemli
  Ağu012014

  Bebeğin Psikolojisi Çok Önemli

     Sevgili Anne Babalar,    Çocuğunuzun sağlıklı  gelişimi ve mutluluğu için 0-6 yaş döneminin  önemini birçok anne baba biliyor. Diğer taraftan çocuk psikolojisinin anne karnında başladığı anne baba adayları tarafından pek bilinmiyor. Yapılan..

  Devamını Oku
 • İşitme Kaybı Konuşmaya Engel Değil
  Ağu012014

  İşitme Kaybı Konuşmaya Engel Değil

     Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Odyoloji Bilim Dalı  Başkanı Prof. Dr. Ferda Akdaş, işitme kaybının çok hafif derecede bile olsa bebek  veya çocuğun konuşmayı öğrenmesini engellediğini, çocukların duyamadığı sesleri  öğrenemediğini belirtti...

  Devamını Oku
 • Karın Ağrısını Hafife Almayın
  Ağu012014

  Karın Ağrısını Hafife Almayın

     Hisar İntercontinental Hospital’dan Doç. Dr. Salih Somuncu, çocukların karın ağrısının yaşa göre değişebileceğini ancak genel olarak karın ağrısının sebeplerinin dahili ve cerrahi olarak iki ana gruba ayırılabileceğini söyledi. Doç. Dr. Somuncu, karın ağrısıyla s..

  Devamını Oku
 • Vitamin Eksikliği Tehlikeli
  Ağu012014

  Vitamin Eksikliği Tehlikeli

    Uzman Diyetisyen Serkan Tutar konu ile ilgili önemli bilgiler verdi.   A vitamini, omurilik oluşumunda görev almaktadır. Yetersizliği sonucunda, bebeklik çağında omurilik ile ilgili sorunlar oluşabilir. A vitamininin en iyi kaynakları, karaciğer, balık ve süttür. Bebeklik..

  Devamını Oku
 • Çocuklar Disk Pillerini Yutuyor
  Ağu012014

  Çocuklar Disk Pillerini Yutuyor

     Op.Dr. Dilek Polat, yabancı madde yutan çocukların yüzde 50sinin 2 yaşından küçük olduğunu belirterek, çocukların özellikle son yıllarda oyuncaklarda sıkça kullanılan disk pilleri de yuttuğunu söyledi.   Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op.Dr...

  Devamını Oku
 • Hışıltılı öksürüğün nedeni astım olabilir
  Ağu012014

  Hışıltılı öksürüğün nedeni astım olabilir

  Dr.Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Alerji Klinik Şefi Prof. Dr. İlknur Bostancı, çocuklarda tekrarlayan hışıltının astım olabileceğini belirterek, Çocuk sık nefes alıp veriyorsa, göğüs kafesinde çekilmeler başlamış..

  Devamını Oku
 • Kardeş kıskançlığı ile baş etmenin yolları
  Ağu012014

  Kardeş kıskançlığı ile baş etmenin yolları

  Kardeş kıskançlığı ile mücadele etmemek ve bu durumu normal kaşılamak gerektiğini söyleyen Büyükkucak, oluşan rekabet duygusuyla da mücadele etmenin yollarını anlattı. İşte uzman klinik psikoloğu Merve Büyükkucakın altın tavsiyeleri...   Büyük kardeşler ..

  Devamını Oku
 • Skolyoz Çocuklukta Teşhis Edilmeli
  Ağu012014

  Skolyoz Çocuklukta Teşhis Edilmeli

   Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniğinde görev yapan uzman Dr. Gülseren Kayalar, Türkiyede yaklaşık 2,5 milyon kişide görülen skolyoz (omurga eğriliği hakkında önemli bilgiler verdi. Özellikle çocukluk döneminde g&o..

  Devamını Oku
 • Diş Gıcırdatma Reflü Sebebi Olabilir
  Ağu012014

  Diş Gıcırdatma Reflü Sebebi Olabilir

      Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp  Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk G astroenterolojisi  Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sema Aydoğdu, bebeklerde diş gıcırdatmanın,  reflü nedeniyle mide içeriğinin ağza gelm..

  Devamını Oku
 • Zayıf Karneden Korkmayın
  Ağu012014

  Zayıf Karneden Korkmayın

   İlk ve orta öğretimde okuyan yaklaşık 17 milyon öğrenci, cuma günü yarıyıl tatiline giriyor. Uzmanlar, yarıyıl tatilinde karnelerinde zayıfı olan çocuklara kötü davranılmaması konusunda anne-babalara önemli uyarılarda bulundu. Uzmanlar, “Çocuğa kızmak ..

  Devamını Oku
 • Erkek Bebeklerde Hemofiliye Dikkat
  Ağu012014

  Erkek Bebeklerde Hemofiliye Dikkat

     Bu yıl 14üncüsü düzenlenen Uluslararası Hemofili Kongresi, Hollandanın başkenti Amsterdamda gerçekleştirildi. Dünyanın birçok ülkesinden 7 binin üzerinde doktor ve sağlık personeli, 6 gün boyunca tedavi yöntemlerini, hastaların psikolojik sı..

  Devamını Oku
 • Çocukların Mikrop Haritası çıkarılacak
  Ağu012014

  Çocukların Mikrop Haritası çıkarılacak

  Erken çocukluk döneminde verilen hijyen eğitiminin yaşam boyu devam ettiği gerçeğinden yola çıkan İstanbul Üniversitesi (İÜ) Veteriner Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Emek Dümen, kentteki 3 okulda öğrencilerin ell..

  Devamını Oku
 • En çok çocuklarda görülen atomik egzama giderek yaygınlaşıyor
  Ağu012014

  En çok çocuklarda görülen atomik egzama giderek yaygınlaşıyor

  Tekirdağın Çorlu ilçesinde görev yapan Dermatoloji Uzmanı Doktor Zülayha Yaman Büyükadalı atopik egzama hakkında: "Şehirleşmenin artması, ilerleyen sanayileşme ve hava kirliliğine bağlı gelişen vücutta oluşan kaşıntı ve döküntüdür. Bu hastalarda bes..

  Devamını Oku
 • Çocuğunuzun beslenme çantasına bunları koymayın
  Ağu012014

  Çocuğunuzun beslenme çantasına bunları koymayın

  Alerji Uzmanı Prof. Dr. Yonca Tabak Nuhoğlu, yapılan çalışmaların, haftada bir veya daha fazla hamburger tüketen çocuklarda astım riskini belirgin biçimde artırdığını gösterdiğini kaydetti. Prof. Dr. Nuhoğlu, yaptığı açıklamada, günümüzde hamburger, patates k..

  Devamını Oku
 • Sigara kız çocukları daha fazla etkiliyor
  Ağu012014

  Sigara kız çocukları daha fazla etkiliyor

  Erken yaşlarda sigara içilen ortamlarda bulunan kız çocuklarının, erkek çocuklara oranla, sigara dumanından 6 kat daha fazla zarar gördüğü belirlendi. İzmir İl Tütün Kontrol Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Dokuz Eylül Üniversitesi (DE&Uum..

  Devamını Oku
 • Obezite birden fazla hastalığı haber veriyor
  Ağu012014

  Obezite birden fazla hastalığı haber veriyor

  Çocuklarda obezite ile ilgili sorunların başında birden fazla kalp damar rahatsızlığı risk faktörünün kümelendiği hastalıklar gurubu olarak bilinen metobolik sendromunun geldiği bildirildi. Selçuk Üniversitesi (SÜ) Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim..

  Devamını Oku
 • Erkek bebeklerde inmemiş testis sorunu öldürebilir
  Ağu012014

  Erkek bebeklerde inmemiş testis sorunu öldürebilir

  Erkek bebeklerde doğuma yakın dönemde testisler karından aşağı doğru inerek kasık kanalından geçer ve her iki taraftaki torbalara yerleşir. Testislerin normalde bulunması gereken torbalar (skrotum) içine yerleşmemesi, “İnmemiş testis” sorunu olarak adlandırılır. Erkek çocukl..

  Devamını Oku
 • Kışın Çocuk Sağlığı Dikkat İstiyor
  Ağu012014

  Kışın Çocuk Sağlığı Dikkat İstiyor

  Kışın gelmesiyle birlikte artan soğuk algınlığı vakaları özellikle çocukları tehdit ediyor.   Doruk Sağlık Grubu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Pelin Akgün Gerçek, bu havalarda çocukların grip, faranjit, zatürre gibi hastalıklara yakalanma riskinin yü..

  Devamını Oku
 • Beta Mikrobu Çocuklarda Öldürücü Olabilir
  Ağu012014

  Beta Mikrobu Çocuklarda Öldürücü Olabilir

  Özellikle kış aylarında sıkça görülen beta mikrobunun yol açtığı bademcik iltihabının, ayak bileği ve dizde şişliğe neden olduğu, kalp romatizmasının habercisi olan bu rahatsızlığın tedavi edilmediğinde kalp yetmezliğine bağlı ölümlere yol açabildiği bildirildi. Sel&..

  Devamını Oku
 • Öksürük şurubunu bilinçsizce tüketmeyin
  Ağu012014

  Öksürük şurubunu bilinçsizce tüketmeyin

  Bilinçsiz kullanılan öksürük şurubu astım ve alerji nedeni ÇOCUK  Hastalıkları Uzmanı Dr. İsmail Özcan, çocuklarda bir ayı geçen öksürüğün araştırılması gerektiği konusunda uyardı. Özcan şunları kaydetti: “Öksürü..

  Devamını Oku
 • Üzüm pekmezi zekayı arttırıyor
  Ağu012014

  Üzüm pekmezi zekayı arttırıyor

  Üzüm pekmezi çocukların zekasını 9 puan artırıyor UZMANLAR bebeklik ve çocukluk dönemindeki demir eksikliğinin bilişsel gelişimi geciktirip, zeka düzeyini yaklaşık 9 puan geriletebildiği konusunda uyarıyor. Uz. Dr. Ahmet Güzelçiçek, 0-5 yaş arası çocu..

  Devamını Oku
 • Bebekler temel sözcükleri altı aylıkken anlamaya başlıyor
  Ağu012014

  Bebekler temel sözcükleri altı aylıkken anlamaya başlıyor

  "Proceedings of the National Academy of Sciences" adlı dergide yayımlanan araştırmaya göre bebekler, yetişkinlerin kastettikleri şeyleri sanılandan çok daha önce anlamaya başlıyor. Araştırma, 6 ila 9 aylıkken ana dillerindeki sözcükleri ayırt etmeye başlayan bebeklerin bir k..

  Devamını Oku
 • Bebeklerin davranış farklılıkları zekâsı kousunda da ipucu veriyor
  Ağu012014

  Bebeklerin davranış farklılıkları zekâsı kousunda da ipucu veriyor

  Psikolog Deniz Özcan, bebekler arasında davranış bakımından farklılıkların olabileceğini söyledi, Her bebeğin kendine özgü bir mizacı olduğunu ifade eden Özcan, "Basitçe bebeklerin mizaçlarını zor mizaç, kolay mizaç ve uyum sağlamakta yavaş mizaç o..

  Devamını Oku

Ünlü markaların yeni Moda Erkek Giyim, Kadın (Bayan) Giyim, Spor Giyim, Çocuk giyim, Gece Elbiseleri ve kıyafetlerini, trendler ve moda haberleri ensonmoda’da

Hakkımızda

Etiketler