Buradasın : / /

Diyabet

 • Her 30 saniyede bir kişi diyabetten bacağını kaybediyor
  May262016

  Her 30 saniyede bir kişi diyabetten bacağını kaybediyor

  "DİYABET HASTASININ AYAĞINDA NASIRLA BAŞLAYAN SÜREÇ BACAĞIN KESİLMESİNE KADAR GİDEBİLİR" Prof. Dr. Aksoy, "En sık rastlanan komplikasyonlardan biri de ayak yaraları. Diyabeti olan bir kişinin ömrü boyunca ayak yarasıyla karşılaşma riski yüzde 15. Bu oran oldukça düşük bir ihtimal gibi gelebilir, ancak uzmanlar ..

  Devamını Oku
 • Günde 1 kase yoğurt diyabeti önlüyor
  Oca262016

  Günde 1 kase yoğurt diyabeti önlüyor

  Yoğurt Türk toplumu için oldukça önemli bir yiyecektir. Pek çok yemek için ve pek çok yemeğin yanında meze olarak yoğurdu kullanırız. Oldukça yararlı olan bu besinin en önemli faydası yapılan bir araştırmaya göre diyabet yani şeker hastalığına iyi geliyor olmasıdır. RİSKİ % 28 ORANINDA AZALTIYOR Toplumda gide..

  Devamını Oku
 • Kahverengi şeker, beyaz şekerden daha mı sağlıklı?
  Tem242015

  Kahverengi şeker, beyaz şekerden daha mı sağlıklı?

  Son zamanlarda birçok insanın farkındalığının arttığı gibi, rafine beyaz şeker tüketimi, insan sağlığını olumsuz etkileyebilir. Şu ana kadar yapılmış yüzlerce araştırmada da, rafine beyaz şekerin vücudumuza olan etkileri incelenmiştir. Bu araştırmaların neredeyse hepsi, düzenli şeker tüketiminin etkileri ile ilg..

  Devamını Oku
 • Türk Diyabet Vakfı Dünya Diyabet Gününü kutluyor
  Ağu012014

  Türk Diyabet Vakfı Dünya Diyabet Gününü kutluyor

  Türk Diyabet Vakfı, yarın tüm dünyayla birlikte Dünya Diyabet Gününü kutluyor. Novartisin desteğiyle tüm diyabetliler, yarın İstiklal Caddesindeki Geleneksel Diyabet Günü Yürüyüşüne katılacak. PASTA ÜÇ METRE ÇAPINDA Yü..

  Devamını Oku
 • Şeker Hastalarına Sıcak Uyarısı
  Ağu012014

  Şeker Hastalarına Sıcak Uyarısı

  MUĞLA Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Nuri Ceyhan, aşırı sıcakların, metabolizmaya fazladan yük bindirmesi nedeniyle birçok hastalıkta tetikleyici rol oynadığını dile getirdi.   Yaz aylarındaki boğucu sıcakların, temel nedeni sıvı kaybı olan şeker hastalığı için daha b&uu..

  Devamını Oku

Ünlü markaların yeni Moda Erkek Giyim, Kadın (Bayan) Giyim, Spor Giyim, Çocuk giyim, Gece Elbiseleri ve kıyafetlerini, trendler ve moda haberleri ensonmoda’da

Hakkımızda

Etiketler