Buradasın : / /

Erkek Sağlığı

 • Erkekler için bir hafta etkili doğum kontrol hapı geliyor!
  Eki232015

  Erkekler için bir hafta etkili doğum kontrol hapı geliyor!

  Kondom en yaygın olarak kullanılan doğum kontrol yöntemiyken, pek çok kişi bireysel tercihler sebebiyle kondomu tercih etmeyebiliyor. Erkekler için doğum kontrolü amaçlı yapılan cerrahi müdahaleler de üremeyi engelliyor. Bu durumda doğum kontrolünde kadınların kullanımına sunulan haplar tek çare olarak görülüyor..

  Devamını Oku
 • Erkeklerde kısırlık son mu bulacak?
  May092015

  Erkeklerde kısırlık son mu bulacak?

  Fransız bilim adamları erkekleri korkulu rüyası olan kısırlığın tedavisi anlamında dev bir adım attı. Lyon kentindeki Kallistem Biyoteknoloji Şirketinden bilim adamları, kısır erkeklerin testislerinden olgunlaşmamış sperm kök hücreleri barındıran parça aldı ve kültür kabına koydu. Testislerin fizyolojik koşullar..

  Devamını Oku
 • Seçilmiş Sperm Mikroenjeksiyonu çocuk sahibi olmak isteyen erkeklere umut oldu
  Oca052015

  Seçilmiş Sperm Mikroenjeksiyonu çocuk sahibi olmak isteyen erkeklere umut oldu

  Yakın bir dönemde uygulanmaya başlayan ve ‘Seçilmiş Sperm Mikroenjeksiyonu’ olarak da tanımlanan IMSI, özellikle erkek infertilitesi yaşayan aileler için umut ışığı oldu. Spermlerin 6000-8000 kat büyütüldüğü ve morfolojik olarak en iyi spermlerin seçilmesine imkân sağlayan IMSI aynı zamanda spermde DNA hasarı ko..

  Devamını Oku
 • Şekerli içecekler kalp damar hastalığı riskini arttırıyor
  Ağu012014

  Şekerli içecekler kalp damar hastalığı riskini arttırıyor

  Düzenli olarak şekerli içecek tüketmek, erkeklerde kalp damar hastalığı riskini artırıyor. Sonuçları Circulation dergisinde yayımlanan araştırmada, Dr. Frank Hu başkanlığındaki ekip, Health Professional Follow-up araştırmasında toplanan verileri analiz etti. 1986 yılında başlayan araştı..

  Devamını Oku
 • Erkeklerde kısırlık artık problem değil
  Ağu012014

  Erkeklerde kısırlık artık problem değil

  Opr. Dr. Muhterem Akdeniz erkeklerde kısırlığın artık sorun olmaktan çıktığını söyledi. Bilimsel gelişmelerin laboratuvar verilerinin yönlendirmesine de ışık tuttuğunu belirten Opr. Dr. Akdeniz, “Sorun haline gelen erkek kısırlığı en aza indirildi ve yüz güldürücü..

  Devamını Oku
 • Kellik Başa Bela
  Ağu012014

  Kellik Başa Bela

   Genellikle azalan testesteron hormonuna bağlanan kelliğin bir sebebi daha ortaya çıkarıldı. Yeni bir araştırma kelliğin temel nedeninin, yeni saçların çıkmasını sağlayan kök hücrelerin fonksiyonunu yitirmesi olduğunu öne sürüyor. Amerikalı araştırmacıların yap..

  Devamını Oku
 • Erkeklerin İşi Daha Zor
  Ağu012014

  Erkeklerin İşi Daha Zor

     Cilt bakım ürünleri geçmişte sadece kadınların ihtiyaçları arasında yer alırken günümüzde erkekler de ihtiyaç listelerine cilt bakım ürünlerini ekliyor. Cilt bakımının erkeklerde daha zor olduğunu söyleyen ve erkekte cilt bakımı denilince ..

  Devamını Oku
 • Yedikleriniz sperm düşmanı olabilir
  Ağu012014

  Yedikleriniz sperm düşmanı olabilir

  ABDde yapılan bir araştırmada, yağ açısından zengin bir beslenme tarzının spermin kalitesini etkileyebileceği belirlendi. Human Reproduction dergisinde yayımlanan araştırmada, yağlı beslenme ve sperm kalitesi arasındaki ilişkinin, aynı zamanda kalp-damar hastalıkları açısından risk faktör&uum..

  Devamını Oku
 • Saç dökülmesi, erkeklerin yüzde 70’inde görülüyor
  Ağu012014

  Saç dökülmesi, erkeklerin yüzde 70’inde görülüyor

  Araştırmalara göre, genetik bir hastalık olan erkek tipi saç dökülmesi, erkeklerin yüzde 70’inde görülüyor. Erkekler saç dökümesini en çok 18-25 yaşlarında dert ediyor. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Saç Hasta..

  Devamını Oku
 • Wi-Fi kablosuz internet bağlantısı olan dizüstü bilgisayarlar sperm kalitesini düşürüyor
  Ağu012014

  Wi-Fi kablosuz internet bağlantısı olan dizüstü bilgisayarlar sperm kalitesini düşürüyor

  Cordoba’daki “Nascentis Medicina Reproductiva” üreme sağlığı merkezinden Conrado Avendano ve ekibi, 29 sağlık lı erkek üzerinde arştırma yaptı. Erkeklerden “semen” örneği alındı ve bilgisayarların altına damlatılarak Wi-Fi bağlantısı olduğu sırada incelendi. Dört..

  Devamını Oku
 • Laboratuvarda testislerdekine benzer bir doğa yaratıldı
  Ağu012014

  Laboratuvarda testislerdekine benzer bir doğa yaratıldı

  ALMAN ve İsrailli bilim adamları, laboratuvarda hücrelerden “fare spermi” üretmeyi başardı. Bilim adamları, çalışma kapsamında hücreyi “agar jelly” adlı özel bileşenle kapladıklarını, böylece testislerdekine benzer bir “doğa”nın yaratıldığını, a..

  Devamını Oku
 • erkeklerin de sanayi tipi silikon mağduru olduğu ortaya çıktı
  Ağu012014

  erkeklerin de sanayi tipi silikon mağduru olduğu ortaya çıktı

  FRANSA’daki sanayi tipi silikon krizi büyüyor. Le Parisien Gazetesi, sadece kadınların değil erkeklerin de sanayi tipi silikon mağduru olduğunu yazdı. Gazete, Poly Implant Prothese şirketinin piyasaya sürdüğü testis protezlerinde de tıbbi silikon yerine endüstriyel silikon kul..

  Devamını Oku
 • Beş saatten az uyuyan erkeklerde obez olma riski
  Ağu012014

  Beş saatten az uyuyan erkeklerde obez olma riski

  Günde beş saatten az uyuyan erkeklerin obez olma riski ile kanlarında, diyabete yol açan şeker oranının yüksek olma risklerinin daha fazla olduğu bildirildi...   Japonyada, 1999-2006 tarihleri arasında 21 bin 693 erkek arasında bir araştırma yapan ekipten profesör Yoshitaka Kaneita, uy..

  Devamını Oku
 • Dr. Mehmet Veli Aslan, saç dökülmesi ve saç ekimi hakkında merak edilenler
  Ağu012014

  Dr. Mehmet Veli Aslan, saç dökülmesi ve saç ekimi hakkında merak edilenler

  Saçlar görünümün bütünlüğü açısından en önemli estetik öğelerden biri. Kişiyi olduğundan 20 yaş daha genç veya daha yaşlı gösterebilen saç, yine kişinin özgüveni üzerinde de oldukça etkili bir unsur. Boğazi&c..

  Devamını Oku
 • Türk erkekleri dünyada en fazla botoks yaptıran erkeklerdir...
  Ağu012014

  Türk erkekleri dünyada en fazla botoks yaptıran erkeklerdir...

  Medikal Estetik Uzmanı Dr. Cansen Yeni, botoksun kötü şöhretini, tıp dünyasındaki karalama kampanyalarına bağlıyor ve açıklıyor: Botoks ne yılan ne fare zehridir. Kası felç etmez. Dr. Cansen Yeni, botoksun zamanla pek çok estetik cerrahi yöntemin yerini aldığını ve T..

  Devamını Oku
 • Türkiyede erkekler erken boşalıyor
  Ağu012014

  Türkiyede erkekler erken boşalıyor

  Türkiyede erken boşalma’ konulu araştırma Türk erkeğinin cinsel ilişki süresinin Avrupa ve Amerikadaki hemcinslerine göre daha kısa sürdüğünü ortaya çıkardı. Ege Bölgesinde, bir grup doktorun yaptığı, Türkiyede erken boşalma’ konulu araştırma T..

  Devamını Oku
 • Arena dergisi, 40 soruda sağlık taramanızı yapıyor...
  Ağu012014

  Arena dergisi, 40 soruda sağlık taramanızı yapıyor...

  Arena dergisi, 40 soruda sağlık taramanızı yapıyor... En çok sorulan dile getirilen soruları, alanlarında uzman isimler cevapladı. Örneğin; doğru beslenmeyle sperm kalitenizi artırabilir, 6-14 seansla göğüs bölgenizdeki kıllardan kurtulabilir ve haftada en az üç gün sp..

  Devamını Oku
 • Andropozun olumsuz etkileri ile başa çıkabilme
  Ağu012014

  Andropozun olumsuz etkileri ile başa çıkabilme

  55 yaşındayım andropoza girmek üzere olduğumu hissediyorum. Bana andropoza girmeden yaşlanmanın formülünü verebilir misiniz? Ali Recep S./İzmir Andropoz erkek menopozu olarak da biliniyor. Andro yani erkek ve pause yani ara vermek kelimelerinin birleşiminden meydana gelen bu sözcük..

  Devamını Oku

Ünlü markaların yeni Moda Erkek Giyim, Kadın (Bayan) Giyim, Spor Giyim, Çocuk giyim, Gece Elbiseleri ve kıyafetlerini, trendler ve moda haberleri ensonmoda’da

Hakkımızda

Etiketler