Buradasın : / /

Genel Sağlık

 • Üzüntüsünü içine atan kişiler bel ve boyun fıtığı riski altında
  May262016

  Üzüntüsünü içine atan kişiler bel ve boyun fıtığı riski altında

  Fıtığın en büyük sebebi üzüntü ve stresin içe atılmasıdır. Hastalarımızın hemen hemen hepsi stresli, üzüntülü ya da sinirliyken yaptıkları en ufak bir hareket sonucunda bel ya da boyun bölgelerinde hissettikleri yoğun acı şikayetiyle bize başvurmaktadır. Fıtık oldukları bu ağrının devamında yapılan tetkikler son..

  Devamını Oku
 • Yürürken bacağınız ağrıyorsa nedeni damar sertliği olabilir
  May262016

  Yürürken bacağınız ağrıyorsa nedeni damar sertliği olabilir

  Damar tıkanıklıklarının en sık sebebi olarak gösterilen damar sertliğinin günlük yaşamda bazı önemli belirtilerle kendini gösterebileceğini belirten uzmanlar, fiziksel aktiviteler sırasında başlayan, istirahatle geçen ağrı ve uyuşmalar, cilt rengi değişikliği, ayak yaraları gibi durumların damar tıkanıklığını iş..

  Devamını Oku
 • Ses kısıklığı ve yutma güçlüğü tiroid alarmı
  May262016

  Ses kısıklığı ve yutma güçlüğü tiroid alarmı

  25 Mayıs Dünya Tiroid Farkındalığını Arttırma Günü” öncesinde Prof. Dr. Erol Bolu , tiroid kanserinin belirtileri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi. HIZLA BÜYÜYEN KİTLELERE DİKKAT EDİN Tiroid hücrelerinin kontrolsüz çoğalması ve çevre doku ya da organlara yayılması ile kendini gösteren tiroid kanserle..

  Devamını Oku
 • Bazı ilaçlar kabızlık yapabilir
  May262016

  Bazı ilaçlar kabızlık yapabilir

  CROPY - A + Kabızlık kilo alma nedenlerinden bir tanesi olmasının yanı sıra uzun vadede ciddi sonuçlar doğurabilir. Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Fatma Ayça Gültekin, "Kabızlık, bağırsak temb..

  Devamını Oku
 • Her derde deva: Papatya çayı
  Oca212016

  Her derde deva: Papatya çayı

  Papatya çayı Papatya çayı tüm dünyada çeşitli hastalıkların tedavisinde en çok kullanılan bitkisel çaylar arasındadır. Bu yüzden ABD merkezli “Herb Research Foundation” kurumunun yaptığı açıklamaya göre dünya genelinde her gün 1 milyon bardak papatya çayı tüketilmekte. Papatya çayının sağlığa faydaları -Yüks..

  Devamını Oku
 • Göbekteki yağlanma hakkında bilmeniz gerekenler
  Oca212016

  Göbekteki yağlanma hakkında bilmeniz gerekenler

  Göbekte neden yağlanma olur? -İnsülin dengesizliği İnsülin kanda ki şeker seviyesini kontrol eder. Bu yüzden insülinin kanda ki seviyesi çok önemlidir. Kan şekeri seviyesinde insülin metabolizması bozulduğu zaman kan değerlerinde bozulmalar olur. Özellikle bel ve karın bölgesinde yağlanmalar oluşmaya başlar. A..

  Devamını Oku
 • Vücudumuz onsuz yapamıyor
  Oca212016

  Vücudumuz onsuz yapamıyor

  TEMEL PRENSİP: BESLENMEDE DENGE Hemen her şeyde olduğu gibi beslenme konusunda da temel prensip dengedir. Dengesiz beslenirseniz metabolizma aksamaya başlar çünkü metabolik fonksiyonların düzgün işleyişine devam edebilmesi için vücudunuza gereken mikro ve makro-besin ögelerini sağlamamış olursunuz. Bazı besin ö..

  Devamını Oku
 • Her çaydan sonra 1 bardak su için
  Oca052016

  Her çaydan sonra 1 bardak su için

  Dr. Fevzi Özgönül, çok fazla çay ve kahve içmenin vücudun fizyolojik çalışmasında aksaklıklar oluşturabileceğini belirtti. Özgönül, "Vücudumuz çalışabilmek için suya ihtiyaç duyar fakat biz su yerine sıvı içeceklerden içersek vücudumuz bu içecekleri su gibi kullanamaz. Dolayısıyla vücudumuzun çalışması bile yava..

  Devamını Oku
 • Haftada en az 2 gün içmeyin
  Oca052016

  Haftada en az 2 gün içmeyin

  Yeni değerlendirme uyarınca, halka haftada en az iki gün hiç alkol alınmaması çağrısı yapılacağı belirtildi. Ayrıca erkekler için daha fazla olan alkol sınırının kadınlarla aynı seviyeye çekileceği bildiriliyor. Mevcut tavsiyeler; günde kadınların iki ya da üç, erkeklerin ise üç ya dört üniteden fazla içmeme..

  Devamını Oku
 • Pet şişedeki turşuyu atın
  Oca052016

  Pet şişedeki turşuyu atın'

  Pet şişelere kurulmuş turşular konusunda uyarıda bulunan Doç. Dr. Oğuz Özyaral, pet şişelerin tek kullanımlık ürünler olduğunu belirtti ve geri kullanıma uygun olmadığına vurgu yaptı. İçerisindeki su tüketildikten sonra pet şişelerin hiçbir şekilde gıda amaçlı saklama kabı olarak kullanılmaması gerektiğinin alt..

  Devamını Oku
 • Yağlar vücutta ne işe yarar?
  Oca042016

  Yağlar vücutta ne işe yarar?

  Vücudun sağlıklı şekilde gelişebilmesi ve işleyişini sürdürebilmesi için birtakım gıdalara ihtiyaç duyulmaktadır. Sağlıklı bir yaşam için karbonhidratlar, yağlar, proteinler, vitaminler, mineraller ve suyun yeterli şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Besin grupları arasında yer alan yağlar, vücudun enerji kaynağ..

  Devamını Oku
 • Terlemenin tamamen kesilmesi sağlıklı mı?
  Eki302015

  Terlemenin tamamen kesilmesi sağlıklı mı?

  eşitli aktiviteler sonucu ısınan vücudun kendini soğutmak için dört beş defa terlemesi normaldir. Ama gereğinden çok fazla terleme olursa bu kişiyi rahatsız eder, can sıkıntısına ve kişinin utanmasına sebep olur. İhtiyaçtan fazla terleme durumuna hiperhidroz denir. Tedavisi ve azaltılması kremler, iyonoforez, bo..

  Devamını Oku
 • Sağlığımıza zarar veren 9 moda alışkanlığı
  Eki302015

  Sağlığımıza zarar veren 9 moda alışkanlığı

  1 - SİVRİ BURUN AYAKKABILAR Şıklık adına, kadınlar için yapılan yüksek topuklu, dar ve sivri burunlu ayakkabılar, ayak sağlığı açısından pek çok sakıncayı da beraberinde getiriyor. Sivri burunlu ayakkabı, parmakları uca doğru toplayarak doğal duruşunu etkiliyor, ayak başparmağı bozukluğu, ayak başparmağında çı..

  Devamını Oku
 • Sırt ağrılarını masajla yenin!
  Eki302015

  Sırt ağrılarını masajla yenin!

  Duruş bozuklukları, stres, beden pozisyonu, egzersiz yapamamak sıcak soğuk ortamlara çok fazla girip çıkmak ısı farkları da sırt ağrılarının oluşmasına sebep olur. Sırt ağrıları çoğunlukla boyunla kuyruk sokumu arasında görülür. Masajın en faydalısı elle yapılandır. Uygulanabilecek en güzel masaj teknikleri b..

  Devamını Oku
 • Çorbada tuzunuz olsun ama nasıl?
  Eki232015

  Çorbada tuzunuz olsun ama nasıl?

  Tuzun fazlası hipertansiyon, inme, kalp krizi, kalp yetmezliği, böbrek hastalığı, mide kanseri, şişmanlık ve kemik riskini arttırabilir. Türkiye de iyot eksikliğine bağlı tiroid hastalıkları ve guatr sıklığını azalmak için iyotlu tuz tüketimi teşvik ediliyor. İyottan zenginleştirilmiş sofra tuzu kullanılarak top..

  Devamını Oku
 • Bu fotoğraflar çalışma masanızdan!
  Eki232015

  Bu fotoğraflar çalışma masanızdan!

  İşyerinizdeki masanızda bir şeyler atıştırırken bir kere daha düşünün deriz, zira bu haberde yer alan fotoğraflar ofis araç gereçlerinin üzerindeki bakterileri görüyorsunuz. Queensland Üniversitesi Bakteri Çözümleri Merkezi tarafından yapılan araştırma kapsamında, ofis ortamında sık kullanılan yüzeylerdeki bakte..

  Devamını Oku
 • Seks, kalp krizi riskini artırmıyor!
  Eki232015

  Seks, kalp krizi riskini artırmıyor!

  Tıp uzmanlarına göre, seks yapmak kalp krizi riskini artırmıyor. Almanya da yapılan uzun süreçli bir araştırmanın sonuçları açıklandı. Ulm Üniversitesinden Prof. Dietrich Rothenbacher "Journal of the American College of Cardiology" dergisine konuyla ilgili yazdığı makalesinde kalp krizi sonrası hastaların dokt..

  Devamını Oku
 • Aspirin mide-bağırsak kanserinde ömrü iki kat arttırıyor
  Eki232015

  Aspirin mide-bağırsak kanserinde ömrü iki kat arttırıyor

  14 bin kişinin katıldığı Leiden Üniversitesinin araştırmasında mide - bağırsak kanseri hastalarında aspirinin etkisi incelendi. Araştırmada, her gün düzenli aspirin kullanımının hastaların ömrünü iki kat uzatabileceği tespit edildi. Düzenli aspirin kullanımının bağırsak kanserini önleme ihtimali olduğu zaten ö..

  Devamını Oku
 • Ömür uzatacak altı öneri!
  Eki232015

  Ömür uzatacak altı öneri!

  1. Cardio egzersizlerini ihmal etmeyin! Kalp damar sistemini kuvvetlendirmek için cardio (yürüyüş, bisiklet, yüzme, koşu) egzersizlerini ihmal etmeyin. Cardio egzersizleri kalp damar sistemini kuvvetlendirecek ve kalp damar hastalıklarına yakalanma riskinizi azaltacaktır. Egzersiz aynı zamanda stres hormonunun ..

  Devamını Oku
 • Kanser artık hapla tedavi edilecek
  Eki232015

  Kanser artık hapla tedavi edilecek

  Kan kanseri türlerinden lenfomada, ağızdan alınan ve bazı lenfomaları durdurabilen akıllı ilaçların, bulantı, saç dökülmesi, kısırlık, ikincil kanser gelişimi gibi yan etkileri olan standart kemoterapinin yerini alacağı belirtildi. Lösemi, Lenfoma, Miyelom Hastaları ve Araştırma Eğitim Birliği Derneği (LLMBİR) ..

  Devamını Oku
 • Veremi yok eden ilaç bulundu
  Eki232015

  Veremi yok eden ilaç bulundu

  Dünyada 2 milyar kişi verem (tüberküloz) mikrobu taşıyor. Yılda 2 milyon insan da veremden ölüyor. Paris Janssen Val-De-Reuil Araştırma ve Geliştirme Merkezi verem hastalığını tamamen yok eden bir molekül keşfederek ilaç üretti. Keşfedilen molekül “Çoklu ilaca dirençli tüberküloz” hastalığının tedavisinde etkili..

  Devamını Oku
 • Şişkinlikten nasıl kurtulursunuz?
  Eki232015

  Şişkinlikten nasıl kurtulursunuz?

  Şişkinlik ve gaz hissiyatı birçok basit yolla reçetelenebilecek, son derece rahatsızlık verici bir durumdur. Hangi besinlerin etkileyebileceğini test edin. Şişkinlik hissi rasgele zamanlarda geliyor gibi olsa da ne zaman olduğunu anlamaya çalışmak çok önemlidir. Genellikle bazı besinleri sindirmede zorlanmak bağ..

  Devamını Oku
 • Anne karnında kök hücre tedavisi
  Eki232015

  Anne karnında kök hücre tedavisi

  Genetik hastalıklara ana rahminde müdahale etmenin yolu açılabilir. BBC Türkçede yer alan James Gallagher imzalı habere göre ana rahmindeki bebeklere ileride oluşabilecek hastalıkları önlemek için cenin kök hücrelerinin enjekte edildiği ilk klinik denemenin yakında başlayacak. Ocakta İsveç teki Karolinska ve İng..

  Devamını Oku
 • Bacak bacak üstüne atmak tehlikeli mi?
  Eki232015

  Bacak bacak üstüne atmak tehlikeli mi?

  Çoğumuz, hele ki çalışırken oturanlar sık sık bacak bacak üstüne atarak belirlediği bir pozisyonda oturur. Peki bacak bacak üstünde oturmak sağlığımızı nasıl etkiliyor? BBC Dergiden Claudia Hammond bu konuda bir makale kaleme aldı. BBC Türkçeden paylaşıyoruz: Uzun süre aynı pozisyonda oturmak bacak ve ayaklarda..

  Devamını Oku
 • Anti-bakteriyel ürünler sağlığınıza zarar veriyor!
  Eki232015

  Anti-bakteriyel ürünler sağlığınıza zarar veriyor!

  Grip sezonu olsun ya da olmasın, elleri düzenli olarak yıkamak iyi fikirdir çünkü bu şekilde patojenler vücuttan uzak tutulabilir. Fakat genel olarak bütün mikroplara karşı bir antipati olduğundan, birçok insan yanına taşınabilir bir dezenfektan almadan evden ayrılmıyor. Evlerde anti-bakteriyel sabunlar, deterja..

  Devamını Oku
 • Ocağın yansın Doktor Google!
  Eki232015

  Ocağın yansın Doktor Google!

  Hürriyet Pazar ’dan Savaş Özbey’in haberine göre erken teşhis için kendimizi sürekli gözlem altında tutmak tabii ki yararlı. Başımıza gelebilecek hastalıklar hakkında bilgilenmek de... Ama internet öyle bir hal aldı ki en ufak bir şikayetin nedenini aradığımızda bile kanserden ülsere, iç kanamadan bunamaya ya..

  Devamını Oku
 • Protein nedir protein ne işe yarar?
  Eki212015

  Protein nedir protein ne işe yarar?

  PROTEİN HÜCRE BÜYÜMESİNİ SAĞLAR Proteinler, hücre büyümesini ve gelişmesini sağlar. Protein vücut tarafından üretilmediği için dışarıdan alınması gereklidir. Protein kasları güçlendirir, kansızlığı önler, vücut direncini yüksek tutar. SAÇ VE TIRNAKLAR İÇİN DE PROTEİN GEREKLİ Protein en çok et, tavuk, balık, ..

  Devamını Oku
 • Göz altı morlukları nasıl tedavi edilir?
  Eki212015

  Göz altı morlukları nasıl tedavi edilir?

  Göz altı morluklarının en büyük nedeni ise deride renk artışı, göz karası üzerindeki derinin inceliği, sarkmış deri ve gözyaşı oluğunun belirginleşmesi. Özel Medicana Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Selda Yıldırım, gözaltı morluklarının sebebinin kılcal damarlardaki kanın damar dışına sızmasından kaynaklandığı..

  Devamını Oku
 • Besin zehirlenmesini önlemenin yolları
  Eki212015

  Besin zehirlenmesini önlemenin yolları

  Birçok kişi yediği yemeklerden yada gıda ürünlerinden dolayı zehirlenebilir. Özellikle yaz aylarında hava sıcaklıkarının artmasıyla besin zehirlenme vakalarının sayısı artmakta. Önce kontrol edilmeli Gıda zehirlenmelerinin en başından besinleri hazırlamadaki hijyen yoksunluğu gelmekte. Açıktan aldığınız besinl..

  Devamını Oku
 • Tırnaklarım yavaş uzuyor, neden olabilir?
  Eki212015

  Tırnaklarım yavaş uzuyor, neden olabilir?

  Tırnaklarınızın uzamamasının en önemli nedeni tırnak kökünün devam eden kısmında bulunan matrixin gelişmemesidir. Sinirlerin, lenf ve kan damarlarından oluşan matrix, tırnağınızı üretir ve hücrelerin yeniden yapılanmasını ve sertleşmesini sağlar. Beslenmeye devam ettiği süre içerisinde de büyümeye devam eder. ..

  Devamını Oku
 • Gülmek yüzdeki kırışıklıkları arttırır mı?
  Eki212015

  Gülmek yüzdeki kırışıklıkları arttırır mı?

  Mizah zor durumlarda, hayal kırıklıklarında size destek olur, kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Gülmek ne olursa olsun yanınıza kalır. Hayatınıza anlam kadar, yeni umut kaynakları bulmak için cesaret verir. Ve en önemlisi gülmek bulaşıcıdır. GÜLMEK NELERE İYİ GELİR 1) İnsanlarla iyi iletişim kurmanızı sağla..

  Devamını Oku
 • Tuzun zararları nelerdir ?
  Eki212015

  Tuzun zararları nelerdir ?

  Fazla tuz tüketimi yüksek tansiyon ve tansiyona bağlı kalp ve damar hastalıklarına yol açar. - Sebzelerden, ekmekten ve aslında yediğimiz her şeyden tuz almamıza rağmen yemeklere dışardan tuz atmamız tuzu gerektiğinden fazla tüketmemize neden oluyor. - Fazla tuz inmeye/felce de neden oluyor. - Tuzda bulunan s..

  Devamını Oku
 • Beyin kanserinde önemli olan tümöre uygun tedavi
  Eki132015

  Beyin kanserinde önemli olan tümöre uygun tedavi'

  Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türker Kılıç ’ın kongre başkanlığını, Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Departmanı’ndan Prof. Dr. Erdener Timurkaynak ’ın da onursal başkanlığını yaptığı 6. ISMA (International Symposium on MicrosurgicalAnatomy) Kongresi, dünyada beyin cerr..

  Devamını Oku
 • Kafein bağımlık değil alışkanlık yapıyor
  Eki132015

  Kafein bağımlık değil alışkanlık yapıyor

  Hemen hemen hepimiz gün içerisinde kafeinli içecekler tüketiyoruz. Bazı zamanlar uyanık kalmak bazı zamanlarda da keyif olsun diye kafein içeriği bol olan kahve içeriz. Toplum arasında ise kafeinin bağımlılık yaptığına dair bir inanış vardır. Ancak uzmanlar, kafeinli içecekler tüketmenin bağımlılık yapmadığını, ..

  Devamını Oku
 • Uzun ömrün sırrı gende saklı
  Eki132015

  Uzun ömrün sırrı gende saklı

  Ömrü uzatmanın sırrı genlerde saklı. Araştırmaya göre, bazı genleri silmek yaşam süresini yüzde 60 uzatabilir. Buck Enstitüsü ve Washington Üniversitesi’nin ortak çalışmasında "maya hücreleri" incelendi. Bu hücrelerde, yaşlanmayla bağlantılı 238 gen buldu. Genlerde yapılan küçük değişikliklerle hücrelerin öm..

  Devamını Oku
 • Eğer şu günlerde eklemlerinizde ağrı varsa...
  Eki132015

  Eğer şu günlerde eklemlerinizde ağrı varsa...

  Toplumumuzda her 10 kişiden 8’i hayatının bir döneminde bel ağrısı çekiyor. Özellikle mevsim geçişlerinde bu ağrılar daha da artış gösteriyor. Mevsim geçişlerinde sıcaklık , nem, rüzgar, hava basıncı ve elektriksel yükler gibi faktörler ani değişikliklere yol açabiliyor. Bu değişiklikler ise insan vücudunun den..

  Devamını Oku
 • Sonbaharda alerjik nezleye dikkat!
  Eki132015

  Sonbaharda alerjik nezleye dikkat!

  Halk arasında "alerji" veya "saman nezlesi" olarak bilinen “alerjik nezle” nin mevsimsel olarak bilinen türü; her yılın aynı zamanında görünüyor ve özellikle bahar aylarında görülme sıklığı artıyor. Tedavi edilmediğinde alerjik nezlenin sağlığı olumsuz etkileyebileceğini söyleyen Gümrü “Uzun süren alerjik nezl..

  Devamını Oku
 • Hastanelerde emboli için tebdirler yetersiz
  Eki132015

  Hastanelerde emboli için tebdirler yetersiz'

  stanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi ’nde tromboz ve tedavisiyle ilgili panel düzenlendi. Panele, İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Kurtoğlu ve emboli nedeniyle ölümün kıyısından dönen hastalar katıldı. Panelde konuşan Kurtoğlu, derin toplardamar sisteminde..

  Devamını Oku
 • Uzun süreli öksürük o hastalığın belirtisi olabilir!
  Eki132015

  Uzun süreli öksürük o hastalığın belirtisi olabilir!

  diopatik Pulmoner Fibrozis (IBF) günümüzde oldukça önemli bir hastalık olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de hastalığın görülme sıklığının ortalama 100 bin hastada 18 ve tahmin edilen IPFli hasta sayısının 13 bin 800 civarında olduğu biliniyor. Sayılara da baktığımızda Idiopatik Pulmoner Fibrozis (IPF) farkındal..

  Devamını Oku
 • 5 bin hekime
  Eyl082015

  5 bin hekime 'çakılı kadro' verilecek

  Sağlık Bakanlığı Doğu ve Güneydoğu illerinde mecburi hizmet süresi sona eren hekimlerin görev sürelerinin uzatılması için 5 bin hekime "çakılı kadro" verecek. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Doğu ve Güneydoğuda çalışan hekimlere ilişkin bilgi verdi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlunun talimatıyla baka..

  Devamını Oku
 • Dikenli incirdeki gizli tehlike!
  Eyl082015

  Dikenli incirdeki gizli tehlike!

  Özellikle Adana , Mersin , Hatay ve Osmaniye bölgelerinde, yaz aylarında tüketiciyle buluşan dikenli incirin çekirdekleri, çok tüketildiği takdirde tehlike saçıyor. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İbrahim Halil Karakan, doğal ortamda yetişmesi, ucuzluğu, lezzeti ve C vitamini deposu olması nedeniyle çok tüketilen ..

  Devamını Oku
 • Sahte köy yumurtaları
  Eyl082015

  Sahte köy yumurtaları

  Uzmanlar, sahte köy yumurtalarına karşı vatandaşları uyardı. Piyasada birçok yerde samanla karıştırıp üstüne gübre sürülerek satılan yumurtaların gerçek köy yumurtası olmadığını belirten uzmanlar, gerçek ve sahte köy yumurtası ayrımını tüketicinin yapamayacağını söyledi. GÜVENDİĞİNİZ YERDEN ALIŞVERİŞ YAPIN Tük..

  Devamını Oku
 • Ne zaman öleceğimizi tahmin eden test bulundu
  Eyl082015

  Ne zaman öleceğimizi tahmin eden test bulundu

  Uzmanlar test sayesinde bir insanın ne zaman öleceğinin tahmin edilebileceğini, bunama riski olanların saptanabileceğini ve buluşun tıp, emeklilik ve sigorta dünyasına etkileri olacağını söylüyor. Londradaki Kings Collegeta yapılan çalışmaya imza atan uzmanlar "biyolojik yaş"ın, doğum tarihini kullanmaktan daha..

  Devamını Oku
 • Lösemiye çare olabilir!
  Eyl082015

  Lösemiye çare olabilir!

  Diyabet ilaçları kan kanseriyle mücadelede yardımcı olabilir . Araştırma kapsamında löseminin bir türüne (kronik miyeloid lösemi) yakalanan 24 hastaya 1 yıl süreyle standart tedavinin yanı sıra diyabet ilacı da verildi. Yapılan testler sonunda ilacı kullanan hastaların yüzde 50sinden fazlasında hastalığın geri..

  Devamını Oku
 • Eyl082015

  'süper meyve' kanserin düşmanı!

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Yılmaz Boz, kuruluş olarak yeni ürünler geliştirmenin yanı sıra bazı türlerin Türkiyede yetiştirilmesine yönelik çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Yalovada üç yıldır "süper meyve " olarak bilinen "aronia" bitkis..

  Devamını Oku
 • Kanserle baş etmenin 10 yolu
  Eyl082015

  Kanserle baş etmenin 10 yolu

  Kanserin, dünyada ve Türkiye ’de en sık görülen ölüm nedenleri arasında olduğunu ifade eden Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Serdar Yol, kanserin ölüm nedeni olarak kalp damar hastalıklarından sonra ikinci sırada yer aldığını söyledi. Türkiye’de her yıl 175 bin kişiye kanser teşhisi..

  Devamını Oku
 • Diyabet yüzünden günde 163 kişi ölüyor
  Eyl022015

  Diyabet yüzünden günde 163 kişi ölüyor

  Uluslararası Diyabet Basın Bilgilendirme Konferansında açıklanan verilere göre; diyabet, Türkiye de her gün yaklaşık 163 kişinin ölümüne yol açıyor. Konferansta açıklanan bir diğer sonuç ise 2013 yılında Türkiyedeki ölümlerin yaklaşık 60 bininin diyabet e bağlı nedenlerden kaynaklandığı yönünde. Dünyadaki diy..

  Devamını Oku
 • Fazla kahve tüketmek yaşlandırıyor
  Eyl022015

  Fazla kahve tüketmek yaşlandırıyor

  Yediğimiz ve içtiğimiz her şey cilt sağlığımızı da etkiliyor. Özellikle günde bir kere de olsa içtiğimiz kahve, çok fazla tüketildiği zaman yaşlanmayı hızlandırdığı gibi cilt sağlığın da olumsuz etkiliyor. Kahve ve şeker tüketimine dikkat edilmesi gerektiğini belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, konu..

  Devamını Oku
 • Uykusuzluk unutkanlığı tetikliyor
  Eyl022015

  Uykusuzluk unutkanlığı tetikliyor

  Günlük hayatımızda bazı zamanlar unutkanlıklar yaşarız. Ancak uyku bozukluğunun insan üzerinde olumsuz etkileri olduğu da yapılan araştırmalarla ispatlanıyor. ABDde yapılan bir araştırmada, elektriksel akım verilerek uyku bütünlüğü bozulan farelerde, nesneleri tanıma yetisinin bozulduğu belirlendi. Unutkanlığın ..

  Devamını Oku
 • Klima yorgun ve hasta hissettiriyor!
  Eyl022015

  Klima yorgun ve hasta hissettiriyor!

  Prof. Dr. Metin Özkan yaptığı açıklamada, sıcak yaz günlerinde özellikle kapalı mekanlarda serinlemek için kullanılan klimaların doğru kullanıldıkları takdirde önemli yararları olduğunu belirterek "Özellikle yaz aylarında kapalı ofislerde çalışan kişilerin iş performansı klima sayesinde artabilir. Ayrıca sıcak h..

  Devamını Oku

Ünlü markaların yeni Moda Erkek Giyim, Kadın (Bayan) Giyim, Spor Giyim, Çocuk giyim, Gece Elbiseleri ve kıyafetlerini, trendler ve moda haberleri ensonmoda’da

Hakkımızda

Etiketler