Buradasın : / /

Kadın Sağlığı

 • Yaşınıza göre vitamin takviyesi
  May262016

  Yaşınıza göre vitamin takviyesi

  İşte yaşlara göre alınması gereken vitamin takviyeleri.. 20Lİ YAŞLAR Bu dönemde, dengeli ve yeterli beslenme ile vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller sağlanabilir. Ancak, ergenlik döneminde yaşanan hormonal değişimler ve cilt sorunlarına karşı A vitamini alınabilir.Adet döneminde yaşanan kan kaybı ve ..

  Devamını Oku
 • Menopoza bağlı 7 farklı sağlık problemi
  May262016

  Menopoza bağlı 7 farklı sağlık problemi

  Kadınların en doğal süreci olan menopozun neden olduğu rahatsızlıklarla ilgili bilgilendirme yapan Uzm. Dr. Tuğba Özülkü Sürenkök; ” Kadınların bir kısmı ateş basması, gece terlemesi gibi belirtiler yaşarken bir kısmı daha ciddi sağlık problemleri ile karşılaşırlar. Kendinizi bu problemlere karşı nasıl koruyacağ..

  Devamını Oku
 • Doğum sonrası güzellik önerileri
  Eki302015

  Doğum sonrası güzellik önerileri

  Doğum sonrası oluşan şekil bozuklukları annede ruhsal ve bedensel etkilenmelere yol açıyor ve egzersiz gibi önlemlerle istenilen düzelmeler sağlanamıyorsa, uygun plastik cerrahi uygulamaları ile kişiye özgüvenini yeniden kazandırmak mümkün. 1- Hamilelik sonrası deprasyon sıkça rastlanan sorunlardan biridir.Depr..

  Devamını Oku
 • Memeler neden sarkar?
  Eki302015

  Memeler neden sarkar?

  NE YAPABİLİRSİNİZ? 1) Egzersiz yaparak vüdunuzu genç ve fit tuttun. Egzersizleriniz sırasında sporcu sütyeni giymeyi unutmayın. Sporcu sütyenleri egzersiz sırasında daha rahat etmeninizi sağlayacaktır. Ayrıca bu sütyenlerin göğüsleri destekleyici ve göğüs sıkılaştırıcı etkisi vardır. 2) Yer çekimine karşı ..

  Devamını Oku
 • Cildin kırışmasını önlemek için neler yapılabilir
  Eki212015

  Cildin kırışmasını önlemek için neler yapılabilir

  Genç cilt zamanla iç ve dış etkenlere bağlı olarak yaşlanmaya başlıyor. 30lu yaşlarınızda ince çizgiler ve kazayaklarıyla başlayan yaşlanma süreci 40lı yaşlarda çizgilerin derinleşmesiyle sizi yaşlılığa hazırlıyor. Cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucu cilt 50li yaşlarda formunu kaybetmiş oluyor.Bu aşamaları e..

  Devamını Oku
 • Her 5 kadından 1
  Eyl022015

  Her 5 kadından 1'i bu ağrıyı çekiyor

  Göğüslerin büyüklüğü çoğu zaman bel ve sırt ağrılarına, özellikle yaz aylarında pişik başta olmak üzere farklı deri hassasiyetlerine de sebebiyet verir” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur “Büyük göğüslerin yarattığı sağlık problemlerinin yanı sıra, uygun ölçülerde kıyafet bulamama ve özgüven kaybı gibi sorunlar yaş..

  Devamını Oku
 • Kadın hamile kalıyor, erkek kilo alıyor
  Eyl022015

  Kadın hamile kalıyor, erkek kilo alıyor

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Sibel Kaya, hamilelikte çok yemenin değil, dengeli beslenmenin önemli olduğunu belirterek "Hamilelikte beslenme , ben ne yersem bebek de onu yer ve daha iyi beslenir anlamına gelmemektedir. Gebelikte az az ve sık sık beslenilmelidir. Günde 3 ana öğün ve 3 ara öğün yapılmalıdır...

  Devamını Oku
 • İnme kadınlarda daha fazla görülüyor
  Eyl022015

  İnme kadınlarda daha fazla görülüyor

  nme riskinin belirlenmesi ve koruyucu stratejilerin hayata geçirilmesinin önemli olduğuna dikkati çeken Memorial Şişli Hastanesi İnme Rehabilitasyon ve Araştırma Ünitesi Başkanı Doç. Dr. Yakup Krespi, bu konuda hipertansiyon , diyabet , yüksek kolesterol ve sigara gibi bilinen nedenlerin dışında, kadınlara özgü ..

  Devamını Oku
 • May282015

  'Meme kanseri yayılmak için kemik yapısını değiştiriyor'

  Sheffield Üniversitesinden bilim insanları, tümörlerin daha rahat büyüyebilmek için kemik yapısını topraktan beslenirmişçesine kullandığını belirtiyor. Nature dergisinde yayımlanan araştırmada, kemikleri kanserli tümörünün kötü etkilerinden korumanın mümkün olduğu, böylece kanserin yayılmasının önlenebileceği il..

  Devamını Oku
 • Selülitin tek suçlusu kilo deği
  May092015

  Selülitin tek suçlusu kilo deği

  Selülit sadece kozmetik ya da görsel bir sorun değil, aynı zamanda bir dolaşım bozukluğu ve tedavi edilmemesi durumunda daha önemli problemlere neden olabiliyor. Selülitin üç aşamada geliştiğini belirten Dr. Yasemin Savaş, dolaşım bozukluğu, yağlanma, genetik faktörler, yaş ve hormonal etkenlerin selülitin ned..

  Devamını Oku
 • Emziren annelere müjde
  Nis162015

  Emziren annelere müjde

  Bir bebeğiniz var ve her anne gibi onu her acıktığında her yerde emzirmek ve doğanın mucizesi sütünüzle beslemek istiyorsunuz. Peki tişört ve giysileriniz buna imkan veriyor mu? Ya da bebeğinizi emzirme örtülerinin altında beliniz karnınız açılarak, göğsünüzü saklamaya çalışarak mı emziriyorsunuz? Artık iki giri..

  Devamını Oku
 • 20 yaşın üstü her kadın yapmalı
  Nis042015

  20 yaşın üstü her kadın yapmalı

  Kendi kendinize yapacağınız meme muayenesi için en uygun zaman, adetin bittiği gündür. Menapozdaki hanımlar da her ay aynı gün bu muayeneyi yapmalıdırlar. Bu muayeneyi ayna karşısında, belden yukarınız tamamen soyunuk halde ayakta veya bir iskemleye oturarak yapabilirsiniz. Kollarınızı iki yanınıza rahat bir şek..

  Devamını Oku
 • Doğru beslenme selülitten kurtarıyor
  Nis012015

  Doğru beslenme selülitten kurtarıyor

  Deniz sezonunun yaklaşmasıyla birlikte kadınlarda selülit tedirginliğinin arttığını hatırlatan İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Diyetisyeni Fatma Baysal, kadınların yüzde 90’ında selülit oluşumu gözlendiğini belirtti. Cildin portakal kabuğu görünümüne neden olan selülitin sadece kilolu değil, zayıf ve..

  Devamını Oku
 • Meme sağlığı için bunlara dikkat
  Mar192015

  Meme sağlığı için bunlara dikkat

  Özellikle aralıksız doğum kontrol hapı kullanımı,obezite, hareketsizlik, aşırı elektronik cihaz kullanımı, stres , bilinçsiz ilaç kullanımı, katkılı hazır gıdalar, sık röntgen, tomografi, mamografi çektirmenin kanseri tetikleyici olabildiğini söyleyen Dr. Sinan Akkurt "Ağır metallere dikkat" diyerek alüminyum iç..

  Devamını Oku
 • Adet öncesi sendromu (AÖS)
  Oca052015

  Adet öncesi sendromu (AÖS)

  Kadınların yüzde 85’i adet görmeden önceki bir hafta-10 günlük dönemde yaşamlarını etkileyen değişimlerden şikayet ederken, yüzde 10’u bu dönemi “dayanılmaz” olarak tanımlıyor. “Adet öncesi sendromu  (AÖS)” denen bu durum için önlem alabilirsiniz. Lütfen erkekler de okusun. Eşlerinin neler yaşadığını anlama..

  Devamını Oku
 • Denize de Girebilirsiniz Havuza da
  Ağu012014

  Denize de Girebilirsiniz Havuza da

     Bir kadının fiziksel ve ruhsal birçok değişim yaşadığı gebelik dönemi, yaz aylarının getirdiği sıcak ve nem yüküyle daha zorlu hale gelebiliyor.   Anne adaylarının bu aylarda karşılaşabilecekleri sorunları bilmesi ve gerekli önlemleri alması ise, kendilerinin ve beb..

  Devamını Oku
 • Sıvı Kaybı Tehlikeli Olabilir
  Ağu012014

  Sıvı Kaybı Tehlikeli Olabilir

    Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOÜ) Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fazlı Demirtürk, hamilelikte sıvı kaybının, bebeğin kol, bacak ve ayaklarında şekil bozukluğuna yol açabileceğini söyledi.   Demirtürk, gebeliğin, sıvı kay..

  Devamını Oku
 • Sütyeniniz Baş Ağrınızın Sebebi Olabilir
  Ağu012014

  Sütyeniniz Baş Ağrınızın Sebebi Olabilir

     Sutyen askıları omuzları aşağı çeker. Bu durum ense ve boyunda baskı ve ağrıya neden olur. Alın bölgesi ve gözler üzerinde görülen baş ağrıları yanlış sutyen sonucu ortaya çıkabilir.   Bir sutyen markasının sahibi Sue McDonald, "Çoğu kadın ya..

  Devamını Oku
 • Romatizmayı Doğru Beslenme Önlenebilir
  Ağu012014

  Romatizmayı Doğru Beslenme Önlenebilir

   Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca düzenlenen Herkes İçin Sağlık konulu konferansta konuşan Prof. Dr. İbrahim Tekeoğlu, romatizmal hastalıklar, belirtileri ve korunma yöntemleri hakkında bilgiler verdi. Doğru biçimde kilo vermeni..

  Devamını Oku
 • Şişmanlık Doğurmaya Engelmi
  Ağu012014

  Şişmanlık Doğurmaya Engelmi

      Şişmanlık ya da obezite, ‘sağlığı bozacak ölçüde yağ dokularında anormal ya da aşırı miktarda yağ birikmesi ‘olarak tanımlamaktadır. Bahçeci Sağlık Grubu Akupunktur Uzmanı Dr. Hasan Ali Nogay şişmanlık ile ilgili olarak şunları söyledi:   “Aşı..

  Devamını Oku
 • Hamilelik Zorluklarla Dolu
  Ağu012014

  Hamilelik Zorluklarla Dolu

   Hamilelikte mideniz mi yanıyor? Özellikle sabahları kusuyor musunuz? Tuvalet ihtiyacınız giderek artmayı mı başladı? Bacaklarınıza sık sık kramp mı giriyor? Ayaklarınızdaki şişliklerden dolayı ayakkabılarınızı giyemez hale mi geldiniz? Bunlar sizi üzmesin. Hamilelik sürecini yaşayan her kadı..

  Devamını Oku
 • Tüp Bebekte Kadının Yaşı Çok Önemli
  Ağu012014

  Tüp Bebekte Kadının Yaşı Çok Önemli

          İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi  Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Buyru,  tüp bebek tedavisinde başarıyı belirleyen en önemli faktörün kadının yaşı  olduğunu vurgulayarak, &..

  Devamını Oku
 • Kadınlar Makyajla Uyuyor
  Ağu012014

  Kadınlar Makyajla Uyuyor

     İngiltere’deki kamuoyu araştırması güzel görünmek uğruna kadınların sağlığını göz ardı ettiğini ortaya koydu. Anketi yapan Ergoflex şirketinden Jed MacEwan, "Daily Mail" gazetesine, bin 500 kadının dörtte birinin, sağlığını umursamayarak yatarken makyajını t..

  Devamını Oku
 • Bayat Allık Kalıcı Leke Bırakıyor
  Ağu012014

  Bayat Allık Kalıcı Leke Bırakıyor

     Central Hospital’dan Dermatoloji Uzmanı Dr. Hicran Ercan kozmetik ürünlerin kullanımı konusunda dikkat edilmesi gerekenleri anlatıyor: Özel günlerin vazgeçilmezi olan profesyonel makyaj ürünlerinin kullanımında çok dikkatli olunması gerektiği ger&cc..

  Devamını Oku
 • Yaşam Tarzı Meme Kanserini Etkiliyor
  Ağu012014

  Yaşam Tarzı Meme Kanserini Etkiliyor

     Meme kanserinin görülme sıklığının her geçen gün arttığına dikkat çeken Genel Cerrah Op. Dr. Hamdi Koçer, risk faktörlerini bilmek kadar yaşam tarzını değiştirmenin de meme kanserinden koruduğunu söyledi. Meme kanserinde değiştirilebilir ve değiştirileme..

  Devamını Oku
 • Kadınlardan Beş Kişiden Biri İdrarını Tutamıyor
  Ağu012014

  Kadınlardan Beş Kişiden Biri İdrarını Tutamıyor

   Her beş kadından birinin idrar tutamama sorunu yaşadığına dikkat çeken Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ates Karateke,  “Altı farklı, idrar tutamama tipi var. Önemli olan doğru teşhisi koymak ve gereksiz ameliyat masasına yatmanın önüne geçmektir&rdquo..

  Devamını Oku
 • Sinsi Hastalık Sistit
  Ağu012014

  Sinsi Hastalık Sistit

   Tedavi edilmeyen sistitlerin böbrek iltihabına yol açabileceğine dikkat çeken İstanbul Medipol Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Cevahir Tekcan, sistite yakalanmamanın en iyi yolunun yeterli miktarda su içmek olduğunu söylüyor Kadınların yüzde 20..

  Devamını Oku
 • Kadın Hastalıklarına Dikkat
  Ağu012014

  Kadın Hastalıklarına Dikkat

   Adet düzensizlikleri: Genellikle ilk âdet, 12-13 yaşlarında görülür. Normal şartlarda ilk kanamayı takiben iki yıl içinde kanamalar düzene girer. Menopoza yaklaşıncaya kadar da bu düzen devam eder. Bu dönemlerdeki düzensizliklerde anormallik gör&uum..

  Devamını Oku
 • Kısırlığın Nedenleri
  Ağu012014

  Kısırlığın Nedenleri

   Endometriozis kadınların yüzde 1’i ile 5’i arasında görülüyor. Kısırlık hikayesi olan kadınlarda bu hastalığın görülme riski ise daha fazla oluyor. Kronik karın ağrısı olan kadınların yüzde 80’inde de endometriozise rastlanıyor. Çoğu kez kronik ağ..

  Devamını Oku
 • Mutlu Menapoz Dönemi Yaşayabilirsiniz
  Ağu012014

  Mutlu Menapoz Dönemi Yaşayabilirsiniz

   Kadın için kimi zaman kabusa dönüşen menopoz sürecini rahat atlamak mümkün değil mi? Bahçeci Sağlık Grubu Fulya Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Aytun Aktan mutlu menopoz dönemi için 9 ipucunu açıkladı. Bir kadının a..

  Devamını Oku
 • Mevsimsel Değişiklikler Deprasyon Belirtileri
  Ağu012014

  Mevsimsel Değişiklikler Deprasyon Belirtileri

   Güneşle birlikte yaşam enerjiniz azalmasın Mevsimsel özelliklerin kişilerin iyilik halini olumlu ya da olumsuz şekilde etkilediği bilinmektedir. Özellikle kış mevsiminde günlerin kısalması, güneş ışığının azalması, insanların sürekli kapalı ortamda kalması, kişilerin psikoloj..

  Devamını Oku
 • Doğal Yöntemlerle Saçınızı Şımartın
  Ağu012014

  Doğal Yöntemlerle Saçınızı Şımartın

   Saçlara zarar verebilecek pek çok sebep var. Şekillendirici ürünler, sert kış rüzgarları, sıcak yaz güneşi, hormon seviyesindeki değişiklikler ve liste uzar gider… Buna rağmen, daha iyi görünmelerini sağlayacak şeyler de bir o kadar azdır.   Sağlıkl..

  Devamını Oku
 • Kanser Bebek Olmaya Engel Değil
  Ağu012014

  Kanser Bebek Olmaya Engel Değil

   Memorial Ataşehir Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Direktörü Doç. Dr. Cem Demirel, kanser tedavisine bağlı olarak menopoza giren kadınlarda gebe kalabilme şansının devam edebileceğini belirtiyor.   Üretkenliği korumak önemli Bebek sahibi olunabilecek dönemde pek &cce..

  Devamını Oku
 • Menapoz Başka Hastalıklarında Belirtısi
  Ağu012014

  Menapoz Başka Hastalıklarında Belirtısi

   Her kadının kaçınılmaz yaşayacağı dönemlerden biri menopozdur. Menopoz dendiğinde genellikle akla gelen kadının adet kanamalarının sona ermesi ve doğurganlığını kaybetmesidir. Oysa menopoz döneminde kadınların östrojen hormonu eksikliği nedeniyle pek çok hastalığa yakalanma ris..

  Devamını Oku
 • Hayatı Sigarasız Güzelleştirin
  Ağu012014

  Hayatı Sigarasız Güzelleştirin

   Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Sigara bırakıldığında 2-3 hafta süren fiziksel yoksunluk belirtilerinin yanı sıra günlük hayattaki sigarayı çağrıştıran unsurlar da sigarayı bırakanları zorlayacaktır" ..

  Devamını Oku
 • Kilo Almadanda Sigara Bırakılır
  Ağu012014

  Kilo Almadanda Sigara Bırakılır

   Araştırmalar sigarayı bırakanların ortalama 2 - 5 kg arasında kilo aldığını ve günlük içilen sigara miktarına bağlı olarak alınan kilonun da farklılık gösterdiğini belirtmektedir. Günlük 2 paket sigara içen bireyler, günlük1 paket sigara içen bireyler..

  Devamını Oku
 • Sigarayı Bırak Uzun Yaşa
  Ağu012014

  Sigarayı Bırak Uzun Yaşa

   İngiltere’deki Oxford Üniversitesi’nden bilim adamları yaklaşık 1,2  milyon kadının sağlık durumunu 1996’dan 2011’e kadar gözlemledi. Araştırmacılar, yüzde 20’si sigara içen, yüzde 28’i sigarayı bırakmış ve  yüzde 52’si hi..

  Devamını Oku
 • Çikolata Kisti Kanser Kanser Yapar mı
  Ağu012014

  Çikolata Kisti Kanser Kanser Yapar mı

   Rahim iç katmanının değişik organlarda yerleşmesi sonucu ortaya çıkan çikolata kisti çeşitli sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Peki çikolata kisti kansere dönüşüyor mu?     Çikolata kistinin en sık görülen jinekolojik pr..

  Devamını Oku
 • Bebeği sezaryenle doğurmanın bir zararı daha var
  Ağu012014

  Bebeği sezaryenle doğurmanın bir zararı daha var

  Annesi veya babası tip 1 şeker hastası olan 1650 çocuk üzerinde yapılan, ortalama 11 yıl süren araştırma, sezaryenle dünyaya gelen çocukların 12 yaşına kadar şeker hastası olması riskinin yüzde 4,8 olduğunu gösterdi. Alman Aerztezeitung gazetesinin haberine göre, ..

  Devamını Oku
 • Hamilelik kalp krizi riskini arttırıyor
  Ağu012014

  Hamilelik kalp krizi riskini arttırıyor

  Doğurgan yaştaki kadınlarda kalp krizi nadir görülen bir durum. Ancak hamilelikte kalp krizi riski artıyor. Hamilelerde kalp krizleri çoğu zaman ağır seyrediyor ve tedavi yöntemlerinin de özel patofizyoloji nedeniyle rutinden farklı olması gerekiyor. Alman Aerztezeitung gazetesinin ha..

  Devamını Oku
 • Doğum kontrol konusunda biliçlenmeyi amaçlayan Kontrol Noktası projesi başlayacak
  Ağu012014

  Doğum kontrol konusunda biliçlenmeyi amaçlayan Kontrol Noktası projesi başlayacak

  Kontrol Noktası projesi, doğum kontrol konusunda özellikle kadınları bilinçlendirmek amacıyla Türkiye genelinde yaklaşık 300 eczanede nisan ayı başında aynı anda başlatılacak. Bayer HealthCare (BHC) Genel Tedaviler ve Kadın Sağlığı Bölümünün Pharmetic Girişimci Eczacılar Der..

  Devamını Oku
 • Polikistik Over Kadınların Korkulu Rüyası
  Ağu012014

  Polikistik Over Kadınların Korkulu Rüyası

   Polikistik over sendromu, kadınlarda adet düzensizliği, tüylenme ve kilo problemleri ile kendini gösteren bir rahatsızlıktır. Bu hastalık, kısırlığa kadar gidebilecek ciddi tablolar ve ileriki yıllarda oluşabilecek sağlık problemleri açısından düzenli kontrol altında tutulmalıdır..

  Devamını Oku
 • Kısırlık Nedeni Çikolata Kisti mi?
  Ağu012014

  Kısırlık Nedeni Çikolata Kisti mi?

   Bahçeci Sağlık Grubu Umut Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Süleyman Tosun büyüklükleri normal şartlarda 1 ile 10 cm arasında değişebilen çikolata kistlerinin yumurtlama fonksiyonunu bozmaları ve tüplerde yapışıklık yapmaları nedeniyle infertili..

  Devamını Oku
 • Metabolizmanızı 40`lı Yaşlarda da Hızlandırmanın Yolları
  Ağu012014

  Metabolizmanızı 40`lı Yaşlarda da Hızlandırmanın Yolları

   Metabolizma doğumdan ölüme dek çalışır. Büyüme ve gelişme döneminde en hızlı, 30’lu yaşlarda durağan, 40’lı yaşlardan sonra ise yavaşlama dönemine girer. Hormanal yapının değişmesi, günlük aktivitede azalma, hastalıklar ve kullanılan ilaçlar..

  Devamını Oku
 • Saçlarınızı Kışa Hazırlayın
  Ağu012014

  Saçlarınızı Kışa Hazırlayın

   Özellikle yaz boyunca deniz, havuz ve güneş nedeniyle yıpranan, pürüzlenen, kırılan saçlarınızı hava koşullarının daha da ağırlaştığı kışa hazırladınız mı?   Hisar Intercontinental Hospital Dermatoloji Uzmanı Dr. Funda Ataman’dan kış aylarında saç bakımının na..

  Devamını Oku
 • Çocuk doğurma yaşının ötelenmesinde en önemli faktörler
  Ağu012014

  Çocuk doğurma yaşının ötelenmesinde en önemli faktörler

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Prof. Dr. Meral Aban, çocuk sahibi olmayı ileri yaşlara ertelemenin erkekte semen kalitesinin bozulmasına, kadınlarda da gebe kalma başarısının düşmesine ve gebeliğin düşükle sonlanma oranlarının artmasına neden olduğuna dikkat &c..

  Devamını Oku
 • İdrar Kaçırma Sorunu çözülebilir
  Ağu012014

  İdrar Kaçırma Sorunu çözülebilir

  Universal Malatya Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hasan Altaş, idrar kaçırma hastalığının çözülebilir bir sorun olduğunu belirterek, kadınların doktora gitmekten çekinmemesi gerektiğini ifade etti.     İdrar kaçırmanın pek çok kadında karşılaşılan..

  Devamını Oku
 • Cilt Bakımı Kışın Daha Önemli
  Ağu012014

  Cilt Bakımı Kışın Daha Önemli

  Kış aylarında, cilt bakımında süt bazlı ürünlerin kullanılması tavsiye edildi. Kış aylarında cilt bakımının incelikleri konusunda bilgi veren Cilt Bakımı Uzmanı Ebru Aydoğan Örenç, süt bazlı ürünler kullanılmasını tavsiye etti. Nem oranı yüksek ürünler sa..

  Devamını Oku
 • Rahim ağzı kanseri tehlikesi
  Ağu012014

  Rahim ağzı kanseri tehlikesi

  Rahim ağzı kanserinin en önemli nedeninin Human Papilloma Virüs (HPV) olduğunu belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Fatih Güçer, “PAP smear testi ile düzenli olarak yapılan kontroller sayesinde rahim ağzı kanseri gelişme riski de ortadan kalkıyor” ded..

  Devamını Oku
 • Hamilelikte östrojen hormonu yükseldiği için saçlar uzamıyor
  Ağu012014

  Hamilelikte östrojen hormonu yükseldiği için saçlar uzamıyor

  Doğumdan sonraki dönemde, ‘saç çıkarır ve dökülmeyi durdurur’ umuduyla satın alınan ürünlerin her zaman işe yaramadığını belirten Trikolojist Burcu Çayözü, dökülme sürecinin uzadığı durumlarda mutlaka uzman yardımı almak gerektiği..

  Devamını Oku

Ünlü markaların yeni Moda Erkek Giyim, Kadın (Bayan) Giyim, Spor Giyim, Çocuk giyim, Gece Elbiseleri ve kıyafetlerini, trendler ve moda haberleri ensonmoda’da

Hakkımızda

Etiketler