Buradasın : / /

Kalp Sağlığı

 • Kalp krizinde tartışılan iddia
  Haz112015

  Kalp krizinde tartışılan iddia

  Hep zararlarından söz edilen ve nasıl mücadele edilmesi gerektiği konuşulan obezitenin bir yararı olabileceği iddia ediliyor. Buna göre obezite kalp rahatsızlıklarından ve kalp krizinden koruyor. İddia sahipleri ingiliz bilim insanları. Bilim insanları, sağlıklı beden kitle indeksine sahip biriyle karşılaştırıl..

  Devamını Oku
 • Kalp hastalıkları gençlerde hızla yayılıyor
  Nis212015

  Kalp hastalıkları gençlerde hızla yayılıyor

  Kalp hastalıkları ve kalp krizi tüm dünyada yaşamı tehdit eden rahatsızlıkların başında geliyor. Kalpte en sık görülen hastalıklar damar sertliğinden kaynaklanıyor olsa da; sağlıksız ve düzensiz beslenme , stres , hareketsiz yaşam, aşırı miktarda sigara ile alkol tüketimi ve yoğun fiziksel aktiviteler farklı kal..

  Devamını Oku
 • Dilediğinizi yerken kalbinizi de koruyun
  Oca052015

  Dilediğinizi yerken kalbinizi de koruyun

  Beslenme , kalp sağlığı nı korumada en önemli unsur. Özellikle kalp ve damar sağlığını korumada yardımcı besinlerin tüketimi bu nedenle çok önemli. Ancak yaşamı sağlık lı beslenmeye göre programlamak da doğru değil. Hem kalbi koruyup hem de istediğinizi yemek mümkün. Ancak bunun için ölçüyü kaçırmamak gerekir. ..

  Devamını Oku
 • Kalp Delğinde Yeni Yöntem
  Ağu012014

  Kalp Delğinde Yeni Yöntem

   Aort kenarı eksik olan çocukların kalp deliğinin kapatılmasında artık açık kalp ameliyatına gerek kalmayacak. Hacettepe Üniversitesi’nin gerçekleştirileceği çocuklarda kalp hastalıklarının tedavisine yönelik “İnvaziv Kardiyoloji Bölgesel Eğitim Toplant..

  Devamını Oku
 • Kalp Sağlığı İçin Kahvaltı Yapın
  Ağu012014

  Kalp Sağlığı İçin Kahvaltı Yapın

     ABDde yapılan bir araştırma, kalp sağlığı için kahvaltı yapılması gerektiğini ortaya koydu.   Sonuçları Circulation dergisinde yayımlanan araştırmada, kahvaltıyı es geçmenin, vücuda "fazladan yük" bindirdiği, kahvaltı etmeyenlerin, güne kahvaltıyl..

  Devamını Oku
 • Kırık kalpte kriz riskinin daha fazla
  Ağu012014

  Kırık kalpte kriz riskinin daha fazla

  Çabuk incinen, kolay kırılan kadın kalbi, mutsuz bir aşk hayatından da olumsuz etkileniyor Duygusal şoklar, terk edilme, aldatılma, unutulma gibi tüm bu kalp kırıcı durumlar, kalp hastalıkları ve kalp krizlerine yani “Kırık Kalp Sendromu”na neden olabiliyor. Kardiyoloji Bölüm&u..

  Devamını Oku
 • Kalp krizi kadınlarda daha sinsi
  Ağu012014

  Kalp krizi kadınlarda daha sinsi

  ABD’de yapılan araştırma, kalp krizinin kadınları erkeklerden daha sinsi bir şekilde vurduğunu ortaya koydu. Florida Eyaleti’ndeki bir klinikte görevli bilim adamları tarafından yapılan araştırmaya göre erkek krizde göğüs ağrısı hissediyor, kadın ise ağrı hissetmiyor. Bu nedenle k..

  Devamını Oku
 • Kalp sağlığınız için dua edin
  Ağu012014

  Kalp sağlığınız için dua edin

  Dicle Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Sait Alan, kalp sağlı için beslenme ve spor kadar dua etmeninde önemli olduğunu söyledi. Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Kardiyoloji uzmanı Sait Alan, kalp damar hastalığı için 6 maddelik reçete öneris..

  Devamını Oku
 • Kalp Haftasında kalp damar hastalıkları hakkında farkındalık çalışmaları yapılacak
  Ağu012014

  Kalp Haftasında kalp damar hastalıkları hakkında farkındalık çalışmaları yapılacak

  Türk Kalp Vakfı Onursal Başkanı Çetin Yıldırımakın, 2020de dünyada kalp ve damar hastalıklarından hayatını kaybedenlerin sayısının 25 milyonu geçeceğinin tahmin edildiğini belirterek, Vakıf olarak en iyi yolun insanları hastalanmadan bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve motive etmek ..

  Devamını Oku
 • 8 saatten fazla 6 saatten az uyuma
  Ağu012014

  8 saatten fazla 6 saatten az uyuma

  ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, günde 8 saatten çok ya da 6 saatten az uyumak, kalp ve damar hastalıkları riskini artırıyor. ABD’de 45 yaş üzeri 3 bin 19 kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre, geceleri 6 saatten az uyuyanların beyin kanaması ve enfarktüs ris..

  Devamını Oku
 • Koroner arter kaynaklı ölümlerde korkunç gerçek
  Ağu012014

  Koroner arter kaynaklı ölümlerde korkunç gerçek

  Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Birol Yamak, Türkiyede hastalıktan ölen insanların yüzde 40ından fazlasının koroner arter hastalığı nedeniyle hayatını kaybettiğini belirterek, Türkiye, koroner arter hastalığı kaynaklı öl&..

  Devamını Oku
 • Aşık olmak kalbe iyi gelir
  Ağu012014

  Aşık olmak kalbe iyi gelir

  1 Gün programın Duygu Canbaşın sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Bingür Sönmez, kalp için aşkı, sevmeyi önerdi. "Aşık olmak kalbe iyi gelir" diyen Prof. Sönmez, şöyle konuştu. Bizim toplumumuzda öncelikle insanlar kendilerinden nefret ediyorlar, daha sonra mesle..

  Devamını Oku
 • Eşini aldatan erkekler kalbine daha çok dikkat etmeli
  Ağu012014

  Eşini aldatan erkekler kalbine daha çok dikkat etmeli

  Floransa Üniversitesinden bilimadamları evlilik dışı ilişki, erkeklerde sadakatsizlik gibi konuları içeren daha önce yapılmış birçok araştırmayı inceledi ve eşini aldatmanın erkeklerin sağlığını etkileyen stres ve suçluluk hissi yarattığı sonucuna vardı. Araştırmaları inceleyen bi..

  Devamını Oku
 • Uzmanlardan kalbinizi korumak için 10 altın kural
  Ağu012014

  Uzmanlardan kalbinizi korumak için 10 altın kural

  Dünyada öldüren hastalıklar sıralamasında ilk sıralarda yer alan kalp krizinden kurtulmak önleminizi almaktan geçiyor. İşte size yol gösterecek ipuçları: * Az yiyin. * Bol bol yürüyüş yapın. Günde 10 bin adım atın. * Zeytinyağı kullanın. * Sigara i&c..

  Devamını Oku
 • Kalp Yetmezliğinde Kalp Pillerinin Hiçbir Yararı Yok
  Ağu012014

  Kalp Yetmezliğinde Kalp Pillerinin Hiçbir Yararı Yok

  ÇALIŞMALARINI halen ABD’nin Cleveland kentindeki Case Western Reserve Üniversitesi’nde sürdüren Türk Kardiyolog Doç. Dr. İlke Sipahi, yaklaşık 6 bin hastayı kapsayan yeni araştırmasının sonuçlarını yayınladı. Kardiyovasküler tedavide dengeleri değiştirme..

  Devamını Oku
 • Kolesterol Kalp Krizi Nedeni
  Ağu012014

  Kolesterol Kalp Krizi Nedeni

  Koru Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Meltem Refiker Ege, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kolesterolün kanda dolaşan bir yağ maddesi ve vücudu oluşturan hücrelerin önemli bir yapı taşı olduğunu söyledi. Vücuttaki kolesterolün yüzde 75’ini karaciğer tarafında..

  Devamını Oku
 • Boğaz Enfeksiyonu Tedavi Edilmezse Kalbe Vurur
  Ağu012014

  Boğaz Enfeksiyonu Tedavi Edilmezse Kalbe Vurur

  KARDİYOLOJİ ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Gürhan Günay, kalp kapak     hastalıklarının yaşamı tehdit edebileceğini belirtti. Çocukluk döneminde geçirilen boğaz enfeksiyonunun kalp kapağı hasarına neden olabildiğini belirten Dr. Gürhan Günay, şunl..

  Devamını Oku
 • Kuşburnu Kalp Krizi Riskini Azaltıyor
  Ağu012014

  Kuşburnu Kalp Krizi Riskini Azaltıyor

      Foto Galeri     Video Galeri     Ege Bölgesi     Güney Bölgesi     Açık Görüş     Röportaj     Cumartesi     Pazar     Kitap   ..

  Devamını Oku
 • Kalp Hastalıklarında Genlerin rolü
  Ağu012014

  Kalp Hastalıklarında Genlerin rolü

  Bilim insanları, genlerin doğuştan gelen kalp hastalıklarında oynadıkları rolü çözmeye bir adım daha yaklaştı. Nature Geneticsde yayımlanan araştırmaya göre embriyonun oluşumu sırasında özel bir genin aktivitesinin doğru zamanda sona ermemesi, yaşamın ilerleyen yıllarında hastalığa ned..

  Devamını Oku
 • Aşk endorfin salgılatarak kalp sağlığını olumlu yönde etkiliyor
  Ağu012014

  Aşk endorfin salgılatarak kalp sağlığını olumlu yönde etkiliyor

  Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mehmet Zülkif Karahan, aşık olmanın insan ömrünü uzattığını belirterek, "Aşık olan kişi halk arasında mutluluk hormonu olarak bilinen endorfin salgılıyor, bu da kalp damarında genişlemeye neden olarak kalp sağlığı nı olumlu yönde etkiliyor" dedi. Aşık ol..

  Devamını Oku

Ünlü markaların yeni Moda Erkek Giyim, Kadın (Bayan) Giyim, Spor Giyim, Çocuk giyim, Gece Elbiseleri ve kıyafetlerini, trendler ve moda haberleri ensonmoda’da

Hakkımızda

Etiketler