Buradasın : / /

Ofis Sağlığı

 • Enerjiyi artıran yöntemler
  Eki212015

  Enerjiyi artıran yöntemler

  1)TARÇIN Kuze Amerikalı araştırmacılar 2005 yılında yaptıkları bir araştırmaya göre tarçınlı sakız çiğnemenin ya da tarçınlı birşeyler koklamanın bireylerin dikkat süresini arttırdığını ve komutlara verilen tepkileri arttırdığını farketmişler. Yani işyerinde tarçınlı sakız çiğneyerek kendinizi ayakta tutmayı ..

  Devamını Oku
 • Bel ve boyun ağrılarına günde 5 dakika!
  Eki132015

  Bel ve boyun ağrılarına günde 5 dakika!

  Prof. Dr. İlhan Elmacı, bel ve boyun ağrılarından korunmak için yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi: HAREKETSİZLİK RİSKİ ARTIRIYOR Omurga vücudu dik tutan kolon görevini görürken esnek yapısıyla hareket kabiliyetine de yardımcı olmaktadır. Bilgisayar başında eskisine oranda daha fazla zaman geçirmek, ya..

  Devamını Oku
 • Uygun Olmayan Sandalye Ağrılara Sebep Oluyor
  Ağu012014

  Uygun Olmayan Sandalye Ağrılara Sebep Oluyor

  Uygun olmayan çalışma sandalyesinin ciddi boyun, sırt, omuz veya bel ağrı larına neden olduğuna dikkat çeken ve basit bazı önlemlerle bu ağrıların önüne geçmenin ve çalışma performansını artırmanın son derece kolay olduğunu söyleyen Anadolu Sağlık Merkezi Fizik Ted..

  Devamını Oku
 • İşte sağlıklı kalarak çalışmanın yolları...
  Ağu012014

  İşte sağlıklı kalarak çalışmanın yolları...

  Oturarak iş yapanlar saatlerce yerinden kalkamadığı için sık sık kas ve iskelet sistemi ağrılarıyla karşılaşabiliyor. Özellikle bilgisayar başında saatler geçiren kişiler, en azından 20 dakikada bir yerinden doğrulup vücudunu hareket ettirmeli. Bilgisayar başında doğru duruş pozisyonunu s..

  Devamını Oku
 • Masa başı çalışanları küçük önlemlerle bu beladan uzak durabilir
  Ağu012014

  Masa başı çalışanları küçük önlemlerle bu beladan uzak durabilir

  GÜNÜNÜ bilgisayar kullanarak geçiren ofis çalışanlarının yarısından fazlası kas ve iskelet sistemi hastalıklarıyla karşılaşırken, uzmanlar çözümün bazı küçük önlemlerde gizli olduğunu belirtiyor. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Se..

  Devamını Oku
 • Diz Ağrılarına Ofis Çalışanları Daha çok Dikkat Etmeli
  Ağu012014

  Diz Ağrılarına Ofis Çalışanları Daha çok Dikkat Etmeli

   Sürekli masa başında oturan ve diz  ağrıları çeken ofis çalışanlarına önerilerde bulunan Erdem Hastanesi  Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Mirza Zafer Dağtaş, “ Diz ağrılarını günümüzde özellikle yaşam tarzından dolayı artış gösteren h..

  Devamını Oku
 • Sırt Ağrısı Başka Hastalıkların Habercisi
  Ağu012014

  Sırt Ağrısı Başka Hastalıkların Habercisi

   Özellikle sabit bir bölgede devam eden sırt ağrıları, ciddiye alınmadığı takdirde diğer hastalıkların tanı ve tedavisini geciktiriyor. Memorial Hizmet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü’nden Op. Dr. Umut Yaka, sırt ağrısına yol açan hastalıklar ve ağrıdan korunm..

  Devamını Oku

Ünlü markaların yeni Moda Erkek Giyim, Kadın (Bayan) Giyim, Spor Giyim, Çocuk giyim, Gece Elbiseleri ve kıyafetlerini, trendler ve moda haberleri ensonmoda’da

Hakkımızda

Etiketler