Buradasın : / /

Ruhsal Sağlık

 • İnternet bağımlılığı hasta ediyor
  May262016

  İnternet bağımlılığı hasta ediyor

  Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz, günümüzde hemen hemen herkeste internete bağlanabilen teknolojik cihazlar olduğunu söyledi. Bu cihazların yeni alışkanlıklar, konuşma, yazışma dili ve hatta bir kültür oluşturduğunu, kişilerin pek çok konu için ar..

  Devamını Oku
 • Unutkanlığa karşı zencefil ve fesleğen kokusu
  May262016

  Unutkanlığa karşı zencefil ve fesleğen kokusu

  II. Bayezid tarafından 1488 yılında yaptırılan su, müzik ve koku ile psikolojik hastalıkların da tedavi edildiği ve şimdi müze olarak devrin tedavi yöntemlerinin anlatıldığı Sağlık Müzesi , tıp tarihine ışık tutmaya devam ediyor. Manken ve duvar bilgilendirme notlarıyla geçmişin tedavi yöntemlerinin anlatıldığı..

  Devamını Oku
 • Alışveriş bağımlılığını hafife almayın!
  Oca212016

  Alışveriş bağımlılığını hafife almayın!

  SİZ DE BUNLARA BENZER CÜMLELER KURUYORSANIZ DİKKAT! Psikiyatrist Yrd. Doç. Dr. Adnan Çoban, bugünlerde çağımızın popüler hastalıklarından biri haline gelen ve her geçen gün daha fazla duymaya başladığımız "Alışveriş Bağımlılığı" konusunu sizler için anlattı. “Hocam pazara bir torbayla gidiyorum, beş torbayla d..

  Devamını Oku
 • Aşk hastalık mıdır?
  Eki302015

  Aşk hastalık mıdır?

  zmanlara göre kişi kendin güvenliğini ve refahını sağlamak amacıyla hayal kurar ve arayış içersine girer. Bu arayışı alkol bağımlılığına benzer. Yani kişi aşk değil güvenebileceği bir kişi arar. Patolojik aşkın belirtileri şunlardır; Ruh hali değişimleri, baş ağrısı , uyku sorunları, panik atak, korku, enerji e..

  Devamını Oku
 • Stresle başa çıkmak için 7 öneri
  Eki232015

  Stresle başa çıkmak için 7 öneri

  Stres, özellikle büyükşehirlerde yaşayan ve yoğun tempoyla yaşayan her modern insanın baş belası. Bir gün boyunca sıradan bir insanın etrafı onlarca stres kaynağıyla çevrili oluyor. Ömrümüzü uzatmak, sağlıklı yaşamak için stresten olabildiğince uzak kalmak şart. Peki ama nasıl? Gündelik hayatımızda küçük düzenle..

  Devamını Oku
 • Şizofreniye sebep olan "bahçıvan" mış!
  Eki232015

  Şizofreniye sebep olan "bahçıvan" mış!

  Şizofreni hastaları ve hastalık riski altında olanların beyni görüntülendiğinde, beynin bağışıklık sisteminin fazlasıyla aktif olduğu saptandı. İngiltere Tıp Araştırmaları Konseyinden bir ekip, hastalığın tedavisi ve hatta önlenmesinde iltihap sökücü (antienflematuar) ilaçları test etmek istediklerini söyledi. ..

  Devamını Oku
 • Stresi azaltan yiyecekler
  Eki212015

  Stresi azaltan yiyecekler

  ISPANAK Ispanak gibi yeşil yapraklı sebzeler sakin kalmanıza yardımcı olur, depresyona girme riskinizi azaltır. Magnezyum, kortizol seviyelerini düzenleyerek rahatlamanıza yardımcı olur. YULAF EZMESİ Karbonhidratlı gıdalarla beslenmeyi seviyorsanız stresli zamanlarınızda çöreklere saldırma ihtimaliniz büyük...

  Devamını Oku
 • Anneci erkeklerle nasıl baş edilir?
  Eki212015

  Anneci erkeklerle nasıl baş edilir?

  Her ilişkide olduğu gibi bu ilişkinin de bazı olumlu ve olumsuz tarafları var. Annesine düşkün sevgiliniz ya da eşinizi baştan yaratmak için ipuçları… ANNESİNE DÜŞKÜN ERKEKLERİN İYİ TARAFLARI - Anneleriyle her şeyi rahat bir şekilde konuşan erkekler, siz de dahil olmak üzere tüm kadınlarla sağlıklı iletişim..

  Devamını Oku
 • Güneşi görenler neden yorgun ve mutsuz hissediyor?
  May182015

  Güneşi görenler neden yorgun ve mutsuz hissediyor?

  Havadaki elektrik yükünün, buna bağlı olarak pozitif ve negatif yüklü iyon artışının sinirleri etkileyerek stres seviyesini yukarılara çekmesi bahar yorgunluğuna yol açıyor. Kendisini yorgunluk, halsizlik, enerji düşüklüğüyle hissettiren bahar yorgunluğunu, hafif ya da ağır geçirmek kişinin yaşam tarzına ve mora..

  Devamını Oku
 • Sabah güneşi depresyondan koruyor
  May182015

  Sabah güneşi depresyondan koruyor

  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Erkan Berksun, mevsimsel geçişlerde biyolojik saatin bozulmasıyla yaşanabilen depresyonu, sabah güneşini bir süre hissetmenin önlediğini söyledi. Prof. Dr. Berksun, hava açık ve güneşliyken neşeli, kapalı ve..

  Devamını Oku
 • Korkuyoruz!
  May182015

  Korkuyoruz!

  Yetişkinlerin yaşadıkları korkuların başında kimi zaman geçmişten gelen bir nedenle, kimi zaman da sorumluluk almaya başlanmasıyla ortaya çıkan “gelecek korkusu” olduğunu kaydeden Uzman Psikolog Yıldız Burkovik, şunları söyledi: “Yetişkin bireylerde gelecek korkusu, bazen geçmişten gelen bir nedenle ya da ailed..

  Devamını Oku
 • Mutlu olmak aslında zor değil!
  May092015

  Mutlu olmak aslında zor değil!

  Herkes güne mutlu başlamak ister ancak hep bir sorun yada can sıkıntısı gününüzü mahveder. Güne keyifli ve mutlu başlamanın aslında hiç de zor olmadığını belirten Dr. Fevzi Özgönül, mutlu olmanın yollarını şöyle sıraladı: “Güne mutlu başlamak için çok sevdiğiniz fakat uzun süre arayamadığınız birisini telefon ..

  Devamını Oku
 • B12 eksikliği depresyon nedeni!
  Nis012015

  B12 eksikliği depresyon nedeni!

  Memorial Dicle Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümü’nden Doç. Dr. Deniz Gökalp, vücutta B12 vitamin eksikliği nedeniyle ortaya çıkan şikayetlerin ortadan kaldırmanın mümkün olduğunu ifade etti. B12 vitamin eksikliğine karşı zamanında önlem alınmadığı takdirde nörolojik ve zihinsel bozukluk..

  Devamını Oku
 • Doyumsuzluk, ruhu hasta eder
  Nis012015

  Doyumsuzluk, ruhu hasta eder

  Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Prof. Dr. Arif Amirov Konferans Salonu’nda öğrencilerle buluşan uzman psikolog Ayşe Yanık Knudsen, "Doyumsuzluk" hastalığını anlattı. İnsanın, hayat boyunca hep daha fazlasını elde etmesine rağmen mutlu olamadığını dile getiren Knudsen, "Doyumsuzluk, her şeye sahip olunduğu halde ..

  Devamını Oku
 • Sınav stresi, kalp ameliyatı etkisi yaratıyor!
  Nis012015

  Sınav stresi, kalp ameliyatı etkisi yaratıyor!

  Kayseri Özel Kılıçaslan Liseleri velilerine yönelik bir seminer gerçekleştirildi. Melikşah Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Doğan, Kılıçaslan Kültür Merkezi’nde "YGS’ye Hazırlanan Öğrenciye Ailenin Yaklaşımı Nasıl Olmalı?" konulu bir seminer verdi. Son sınıf öğrencilerinin velilerine h..

  Devamını Oku
 • Duygusal filmler şişmanlatıyor!
  Nis012015

  Duygusal filmler şişmanlatıyor!

  Bilim adamları ilk deneyde abur cubur verilen katılımcılara gözleri yaşartan "Aşk Hikayesi" (Love Story) ve kahkahaya boğan "Beni unutma" (Sweet Home Alabama) filmlerini izletti. "Aşk Hikayesi"ni izleyenlerin komedi filmini izleyenlerden yüzde 36 fazla atıştırdığı belirlendi. İkinci deneyde ise bilim adamları s..

  Devamını Oku
 • Kadına şiddette korkutan bilanço!
  Nis012015

  Kadına şiddette korkutan bilanço!

  Türk Psikolog Danışma ve Rehberlik Derneği Gaziantep Şube Başkanı Uzman Psikolog Danışmanı Erdal Kılınç, kadına yönelik şiddet hakkında açıklamalarda bulundu. Özgecan cinayetinin şiddet konusunu bir kez daha ülke gündemine getirdiğini söyleyen Kılınç “Bu olay sadece Özgecan’ın ailesini değil, toplumun tamamının ..

  Devamını Oku
 • Her 3 dakikada bir kadın şiddet görüyor!
  Nis012015

  Her 3 dakikada bir kadın şiddet görüyor!

  Yunus Emre Toplum Sağlığı Merkezi, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ve şehir tiyatrolarının desteğiyle Manisada ‘Kadına yönelik şiddete hayır’ standı açıldı. Şiddetin çağımızın en önemli sorunlarından biri olduğunu vurgulayan Ümit Atman “Şiddet temel halk sağlığı sorunlarından bi..

  Devamını Oku
 • Şiddet önce aileden öğreniliyor
  Nis012015

  Şiddet önce aileden öğreniliyor

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hatice Özyıldız Güz, şiddetin biyolojik nedenleri arasında testosteron adı verilen erkeklik hormonlarının etkisi, seratonin adı verilen beyin düzenleyicilerde değişiklikler veya beyin dalgalarında bozulma gibi bir çok etken..

  Devamını Oku
 • Ergenlerin beden takıntısı
  Mar262015

  Ergenlerin beden takıntısı

  Vücut görüntüsü, akran ilişkileri, bağımsızlık, kimlik, cinsellik... Bunlar ergenlik döneminin öne çıkan başlıkları. Özellikle beden takıntısı, gençleri yanlış diyetler ve kötü beslenmeye itebiliyor. Yaşam boyu sürecek davranışların büyük bölümü uzmanlara göre ergenlik döneminde oluşuyor. Bu evrede hem cinse..

  Devamını Oku
 • Strese iyi gelen besinler
  Mar222015

  Strese iyi gelen besinler

  1. Portakal Almanya’da yapılan bir psikofarmakolojik araştırmada C vitaminin stresi azaltmasına ek olarak stres halinden sonra yükselen tansiyon ve kortizol seviyesini dengelediği bulundu. Portakalda yoğun miktarda olan C vitamini aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendirmesi ile biliniyor. 2. Patates St..

  Devamını Oku
 • Benmerkezci narsist bir eşle başa çıkmanın püf noktaları
  Oca052015

  Benmerkezci narsist bir eşle başa çıkmanın püf noktaları

  Bir narsistle birlikte yaşamak büyük bir yaşam sınavıdır. Sizi durmaksızın küçümsemesi ve eleştirmesi nedeniyle kendinizi değersiz hissedip utanmanız, sık sık yaşadığı içine kapanma ve öfke nöbetlerinden çekinip kendi ihtiyaçlarınızı bir kenara bırakma olasılığınız büyüktür. Kendine odaklı olmasını veya kırılgan..

  Devamını Oku
 • Narsist sevgiliyi neresinden tanırsın?
  Oca052015

  Narsist sevgiliyi neresinden tanırsın?

  Ne olursa olsun bir narsist le birlikte olmak büyük bir çaba gerektirir ve yorucudur. Çünkü onları tek ilgilendiren şey kendilik değerlerini yükseltmektir. Bir yandan duygusal yakınlığı, mahremiyeti istemezler, diğer yandan çok kıskançtırlar ve sevgililerinin sahibi olmak isterler... Gerçek aşkı yaşayamazlar. P..

  Devamını Oku
 • Koca eğitiminin temel kuralları
  Oca052015

  Koca eğitiminin temel kuralları

  Bir dediğinizi iki etmeyen, itaatkâr bir kocanız mı olsun istiyorsunuz? İşte Tempo’dan ABD’li Amy Sutherland’in 4 adımda başarıya ulaşan yöntemi.   Evin orasına burasına dağılmış kirli çamaşırlardan... Bir omlet uğruna muharebe alanına çevrilmiş mutfak manzaralarından... Randevu yerine sanki Yemen’den geliy..

  Devamını Oku
 • Kaldırım Taşlarıyla Yüzleşme
  Ağu012014

  Kaldırım Taşlarıyla Yüzleşme

     Obsesyon nedir? Hasta ne gibi sinyallerden obsesif kompulsif olduğunu anlayabilir? Obsesyon ve kompulsiyonu tanımlarsak; Obsesyon; istenmeyen, uygunsuz bir biçim olarak yaşanan, kişinin benliğine yabancı düşünceler, dürtüler ya da düşlemlerdir ve kişide belirgin bir..

  Devamını Oku
 • Strese Karşı En İyisi
  Ağu012014

  Strese Karşı En İyisi

     Stresten uzak yaşamak istiyorsanız kauçuk tipi insan olmalısınız. Prof. Dr. Tarhan ruh sağlığında normal kişi tanımlaması üzerine değerlendirmelerde bulundu. Tarhan, normalliğin nerede başlayıp nerede bittiğine yönelik üç uyumun söz konusu olduğunu ifade etti. Kişin..

  Devamını Oku
 • Gittikçe Sabırsız Oluyoruz
  Ağu012014

  Gittikçe Sabırsız Oluyoruz

   Modernleşmenin getirdiği hızla birlikte maddi noktada yaşam kalitesinde bir artış söz konusu olurken, yaşanan değişim aslında kişinin ruh dünyasında tahribatlara neden oluyor. Kişiler günden güne daha bir sabırsız oluyor, bekleme ve tahammül eşiği düşüyor. Bu da ortaya mu..

  Devamını Oku
 • Kış Depresyonundan Korunma Yolları
  Ağu012014

  Kış Depresyonundan Korunma Yolları

   Memorial Etiler Tıp Merkezi’nden Uz. Psikolog Tuba Erzan Kıran, mevsimsel depresyon ve korunmanın yolları hakkında bilgi verdi. Güneşle birlikte yaşam enerjiniz azalmasın Mevsimsel özelliklerin kişilerin iyilik halini olumlu ya da olumsuz şekilde etkilediği bilinmektedir. Özellikle k..

  Devamını Oku
 • Mutluluk Beynimizde Kötüleri Unutmalı İyileri Hatırlamalı
  Ağu012014

  Mutluluk Beynimizde Kötüleri Unutmalı İyileri Hatırlamalı

   Mutluluğu bir şeylere bağlamayı, ertelemeyi öğrendik. Çocuklar okulu bitirsin, çocuklar evlensin, ya da bir işim olsun, hele bir evleneyim... diye diye mutluluğu ertelemeyi çok iyi bilen bireyler olduk. Zamanla mutluluğu erteleme alışkanlığı kazandık. Nasıl mutlu olunacağını bilem..

  Devamını Oku
 • Yeni Yılda Hedefler Belirleyin
  Ağu012014

  Yeni Yılda Hedefler Belirleyin

   Her sene Aralık ayının gelmesiyle birlikte, bitmekte olan yıla dair değerlendirmeler ve gelecek yıla ilişkin hedefler hepimizin gündemine yerleşir. Ve hepimiz geçmişi ardımızda bırakır; yeni yıla, gerçekleştirmek istediklerimize yani geleceğe odaklanırız. İşte verimli bir yıl geçi..

  Devamını Oku
 • Kısa Saç Travmadan Koruyor
  Ağu012014

  Kısa Saç Travmadan Koruyor

    Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Özdemir,  yaz aylarında havuz ve deniz suyu ile ultraviyole ışınların saç tellerini yıprattığını belirterek, saçlarda meydana gelen mini travmaların dökül..

  Devamını Oku
 • Stres Kilo Aldırıyor
  Ağu012014

  Stres Kilo Aldırıyor

     Artık hayatımızın bir parçası haline gelen stres, saç dökülmesi, halsizlik, yorgunluk, baş ağrısı, isteksizlik ve duygu durum bozukluklarına yol açtığı gibi kilo almanın da temel sebebi olabiliyor. Stres durumunda bazı hormon seviyelerinde değişiklikler oluyor. Öz..

  Devamını Oku
 • Yaz Depresyonu Kapınızı Çalmadan..
  Ağu012014

  Yaz Depresyonu Kapınızı Çalmadan..

     Yaz aylarında mevsimin tadını çıkarmak yerine hiçbir şeyden keyif almama, dikkat dağınıklığı uykusuzluk ve iştah kaybı gibi belirtiler depresyona işaret ediyor olabilir. Uzman Psikolog Uğurkan Ulutürk, sanılanın aksine depresyonun yaz aylarında da görüldüğün&u..

  Devamını Oku
 • Ramazan Strese Uyumu Öğretiyor
  Ağu012014

  Ramazan Strese Uyumu Öğretiyor

     Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Aydın, ramazanda biyolojik saatleri değişen ve gün boyu aç kalan insanın, hoşgörünün hakim olduğu ayda adeta "strese uyumu&q..

  Devamını Oku
 • Kış Depresyonuna Dikkat
  Ağu012014

  Kış Depresyonuna Dikkat

  Kış mevsimi ile birlikte enerjimizin düştüğünü, daha depresif olduğumuzu ifade eden Anadolu Sağlık Merkezi Çocuk ve Ergen Psikolojisi Uzmanı Dr. Zafer Atasoy, bunu hafifletebilmek için günlük yaşantımızda yapacağımız değişiklikler hakkında bilgi veriyor.   Massa..

  Devamını Oku
 • Huzursuzlukllara Yeni ek Kıyamet Senaryoları
  Ağu012014

  Huzursuzlukllara Yeni ek Kıyamet Senaryoları

   Anadolu Üniversitesi (AÜ) Yer ve Uzay  Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Alper Çabuk, 21 Aralık’ta dünyanın yok  olacağı iddiaları ve bunun medya kuruluşlarında yer buluyor olmasının kamuoyunda  huzursuzluk yarattığını belirterek, &rdqu..

  Devamını Oku
 • Yeni Yılı Beklemeden Harekete Geçin
  Ağu012014

  Yeni Yılı Beklemeden Harekete Geçin

   Yeni yıl yaklaşmaya başladığında herkesin yeni umutları oluşur. Yeni yıldan mutluluk, sağlık, para, terfi, eş, zayıflama, iş... istenir. Sanki yeni yıl bunları getirip dağıtacakmış gibi. "Bak ben istiyorum, bana da ver, buradayım" gibi havada uçuşan pek çok dilek. Tabi ki bir şeyler..

  Devamını Oku
 • Tekrarlardan Kaçının
  Ağu012014

  Tekrarlardan Kaçının

   Aşamadığınız, sık sık tekrar eden, uzayıp giden bir sorununuz mu var?   Çözmek istiyorsanız formül basit: o sorunla ilgili ne yapıyorsanız onu yapmayın! :)   Aynı şeyi tekrarlayarak farklı bir sonuç beklemek, size sadece vakit kaybettirir. Artık farklı bir şeyler deney..

  Devamını Oku
 • Sevgilinizle Sağlıklı İlişki kurun
  Ağu012014

  Sevgilinizle Sağlıklı İlişki kurun

   Bir ilişki yaşayan herkesin iyileştirme, düzeltme, yoluna koyma listesinde iletişimin ön saflarda yerini almasını koşul koymuyoruz. Ama eğer partneriniz ile açık, dürüst ve saygılı bir iletişim kurabiliyorsanız, çoğu güçlüğe göğüs gerebilecek ve ..

  Devamını Oku
 • Mutluluğun Formülü Çok Basit
  Ağu012014

  Mutluluğun Formülü Çok Basit

   Yeni yıl yeni umutlarla geliyor. Herkes, yeni yılda daha iyi hissetmek, daha sağlıklı birine dönüşmek ve daha güzel görünmek için  ‘yeni kararlar listesi’  hazırlama telaşında. Uzman Psikolog Zaza Yurtsever’den gelen haber hepimizi sevindirecek t&..

  Devamını Oku
 • Depresyona Müdahale Zamanında Olmalı
  Ağu012014

  Depresyona Müdahale Zamanında Olmalı

   Psikofarmakoloji Derneği  Yürütme Kurulu Üyesi ve Gaziantep Üniversitesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları  Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Savaş, ”İntiharı aşağılamak,  dışlamak, intiharla ilgili tedbirleri almayı güçleştiren bir yaklaşı..

  Devamını Oku
 • Egzersiz yapmak mutluluk hormonu salgılatıyor
  Ağu012014

  Egzersiz yapmak mutluluk hormonu salgılatıyor

  Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haydar Demirel, yaşadığımız çağda insanların iş yükü ve ekonomik stres gibi etkenler nedeniyle son derece içine kapanık olduklarını belirterek, bunun en önemli olumsuz etkisi..

  Devamını Oku
 • Travmalar sinema ve video aracılığıyla tedavi ediliyor
  Ağu012014

  Travmalar sinema ve video aracılığıyla tedavi ediliyor

  Pensilvanyadaki özel bir tıp fakültesinde Psikiyatrist olarak görev yapan Dr. Mehmet Fuat Ulus, film ve video klip aracılığıyla uygulanan sineterapi yönteminin, travma hastalarını eğlendirme, eğitme ve tedavi etme amacı taşıdığını söyledi. Ulus, izletilen senaryoların hastaların yaşadığ..

  Devamını Oku
 • Doğum sonrası depresyonu normal değil
  Ağu012014

  Doğum sonrası depresyonu normal değil

  Klinik Psikologu Ferdi Bozkurt "Azda olsa hamilelikle birlikte başlayabilen annelik hüznü, genellikle doğumdan sonraki ilk iki haftada başlayıp iki, üç ay gibi uzun periyotlarda da annelerin önemli bir çoğunluğunda görülen en sık doğum komplikasyonudur. Annelik h&..

  Devamını Oku
 • Çok fazla estetik kişiliği değiştirebilir
  Ağu012014

  Çok fazla estetik kişiliği değiştirebilir

  Vivian Diller’e göre, yüzün karakteristik yapısını değiştirmek, çoğu durumlarda “kimlik krizi”ne yol açıyor. Diller, kendi hastalarından yola çıkarak yaptığı araştırmada, özellikle çok fazla estetik ameliyatı geçirdiği için yüz&..

  Devamını Oku
 • Pozitif düşün sağlıklı ol
  Ağu012014

  Pozitif düşün sağlıklı ol

  Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesinde yürütülen araştırmada, depresyon başta olmak üzere psikiyatrik bozuklukların, kanser hastalarında tedavi sürecini olumsuz yönde etkilediği tespit edildi. PAÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Radyoloji Onkolojisi Böl..

  Devamını Oku
 • Kansızlık psikolojik rahatsızlıklara neden oluyor
  Ağu012014

  Kansızlık psikolojik rahatsızlıklara neden oluyor

  Dengeli beslenme ile kansızlığın önüne geçilebildiğini söyleyen Dahiliye Uzmanı Dr. Tuğrul Korukoğlu, yemek seçme, tek yönlü beslenme ve hamur işine ağırlık vermenin kansızlığa yol açabildiğini belirtti. Aneminin depresyona sebep olan organik rahatsızlıklardan olduğu..

  Devamını Oku
 • İşte mutluluğu elde etmenin yolu
  Ağu012014

  İşte mutluluğu elde etmenin yolu

  Ege Üniversitesi Sağlık , Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Şube Müdürlüğü’ nün düzenlediği “Psikoloji Seminerleri”nin sonuncusunda ‘Mutluluk’ konusu işlendi. Uzm. Psikolog Aydan Taşçı yönet..

  Devamını Oku
 • Evlilik mevsiminde evlilik için öneriler
  Ağu012014

  Evlilik mevsiminde evlilik için öneriler

  Uzman Nörolog Mehmet Yavuz, evlilik korkusu hakkında tüm merak edilenleri anlattı. Yüzyıllardır kutsal kurum olarak adlandırılan evlilik, çoğu insanın hayallerini süslerken, kimileri için de ciddi bir korku kaynağı. Özellikle metropol hayatı ve uzun yıllar yalnız yaşamak e..

  Devamını Oku
 • Tırtıl alerjisi nasıl olur ve tedavisi nedir
  Ağu012014

  Tırtıl alerjisi nasıl olur ve tedavisi nedir

  Alerji Uzmanı Prof. Dr. Yonca Tabak tırtıl alerjisinin sebeplerini ve korunma yöntemlerini anlatıyor. Prof. Dr. Yonca Tabak; tırtılın alerji yapan böcekler sınıfına girdiğini, bu tırtıl tipinin çam ağaçlarında bulunduğunu, tırtıl alerjisinin ise en çok çam ağacı çalı..

  Devamını Oku

Ünlü markaların yeni Moda Erkek Giyim, Kadın (Bayan) Giyim, Spor Giyim, Çocuk giyim, Gece Elbiseleri ve kıyafetlerini, trendler ve moda haberleri ensonmoda’da

Hakkımızda

Etiketler