Buradasın : / /

Sağlıklı Yaşam

 • Hastalıklara Karşı Meyve
  Ağu012014

  Hastalıklara Karşı Meyve

   Soğuk hava koşullarının giderek kendisini gösterdiği bu günlerde gribal enfeksiyonlardan korunmak için bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gerekiyor. Sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çeken uzmanlar, soğuk algınlığı ve grip gibi vücudun dirençsiz anı..

  Devamını Oku
 • Kivinin Yararları Saymakla Bitmiyor
  Ağu012014

  Kivinin Yararları Saymakla Bitmiyor

   AA- Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhami Gülçin, kivi Türkiyede yaygın üretim alanına sahip olduğu için kimyasal özellikleri, gıda değeri ve antioksidan özelliklerinin belirlenmesi için bilimsel bir çalı..

  Devamını Oku
 • Sigara İçenler Nasıl Beslenmeli
  Ağu012014

  Sigara İçenler Nasıl Beslenmeli

  7’den 70’e herkesin beslenmesine dikkat etmesi gerekmekte ama sigara içenler ileride sağlık sorunları yaşamamak veya etkilerini azaltmak için beslenmelerine daha da önem vermelidirler. Sigaranın sağlığa zararlarını bilmeyenimiz yoktur.   *Sigara tüketimi birçok..

  Devamını Oku
 • Erken Tedavi İle Gözünüzün Ömrü Uzasın
  Ağu012014

  Erken Tedavi İle Gözünüzün Ömrü Uzasın

     Diyabet (şeker hastalığı), küçük damar hastalığıdır. Böbrekler, kalp, cilt ve sinirleri de olumsuz etkileyen diyabetin göz komplikasyonları en önemli problemlerden biridir.   Şeker hastalığı retinanın küçük damarları tıkayarak beslenmesini enge..

  Devamını Oku
 • Yöntem İyi Seçilmeli
  Ağu012014

  Yöntem İyi Seçilmeli

    Liv Hospital Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Binnur Şimşek, ileri devre karaciğer hastalıklarının tedavisinde başarılı etkileyen en önemli faktörlerden birinin doğru tedavi yönteminin seçilmesi ve düzenli takibin yapılması olduğunu bildirdi.   Şimşek, yaptığı yazı..

  Devamını Oku
 • Hiçbir İlaç Egzersizin Yerini Tutmaz
  Ağu012014

  Hiçbir İlaç Egzersizin Yerini Tutmaz

    Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Bütün, bir egzersizin birçok ilaçtan daha etkili olduğunu savundu.   Prof. Dr. Bütün, insanların hasta olmadan önce omurga v..

  Devamını Oku
 • Mevsimsel Değişikliklere Dikkat
  Ağu012014

  Mevsimsel Değişikliklere Dikkat

   Karadeniz Teknik Üniversitesi  (KTÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat  Topbaş, son zamanlarda iklimsel değişiklikler nedeniyle hava sıcaklıklarında,  mevsim normallerinin dışında bir seyrin söz konusu olduğunu belirterek, &..

  Devamını Oku
 • Vücudunuzu Baharatlarla Güçlendirin
  Ağu012014

  Vücudunuzu Baharatlarla Güçlendirin

   Bu nedenle vücudunuzu amansız kış soğuklarına karşı hazırlamanızda fayda var. Zira güçlü bir beden güçlü bir kalp anlamına da geliyor!     Öncelikle, araştırmalarla kalp krizi riskini arttırdığı kanıtlanan gripten korunun! Ancak kasalarla portakal yem..

  Devamını Oku
 • Benlerinize Dikkat Edin
  Ağu012014

  Benlerinize Dikkat Edin

   İnsan ömrü uzadıkça, güneşin zararlı etkileri arttıkça ve çevremiz giderek kirlendikçe kanser de artıyor. Hisar Intercontinental Hospital Dermatoloji Uzmanı Dr. Funda Ataman’la tüm dünyada her geçen yıl giderek artan deri kanserlerini ve ben..

  Devamını Oku
 • Mevsimsel Değişiklikler Astımı Tetikliyor
  Ağu012014

  Mevsimsel Değişiklikler Astımı Tetikliyor

   Türkiyede yaklaşık 5 milyon astım hastası bulunurken, dünyada ise yaklaşık 300 milyon astım hastasının olduğu tahmin ediliyor.   Acıbadem Bursa Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Beril Bahadır Erdoğan, Türkiyede her 100 çocuktan 13-15i, her 100 erişkinden 5-7sini..

  Devamını Oku
 • Metabolizmanızı Kışında Hızlandırın
  Ağu012014

  Metabolizmanızı Kışında Hızlandırın

    Siz farkında olsanız da olmasanız da vücudunuzda yağlarla kaslar arasında sürekli bir savaş vardır. Bu savaşta hangi tarafta yer alacağınız çok belli. Kaslarınız enerji sağlamak için yağlarınızı yakar. Bu yüzden hantallıktan kurtulmak ve sıkı bir vücuda kavuşmak iç..

  Devamını Oku
 • Güçlü bağışıklık sistemi için neler yapabilirsiniz
  Ağu012014

  Güçlü bağışıklık sistemi için neler yapabilirsiniz

  İnsan vücudunun, hastalıklara karşı savunma sistemiyle donatıldığını ve bu nedenle kendi kendini iyileştirme yeteneğine sahip olduğunu hepimiz biliriz. Hastalığa yol açan maddeler tarafından uyarıldığında, bağışıklık sisteminin harekete geçtiğini de... Sağlık lı bir bağışıklık kendimizi iyi hi..

  Devamını Oku
 • Uzun ve sağlıklı yaşamın sırrı B12 de
  Ağu012014

  Uzun ve sağlıklı yaşamın sırrı B12 de

  Dahiliye Uzmanı Dr. Taner Kaya, vücuttaki B12 eksikliğinin unutkanlığa sebep olduğunu söyledi. Vejetaryanlar ve diyet yapanların kendilerine çok dikkat etmeleri gerektiğini ifade eden Dr. Kaya, zayıflamak için bilinçsizce diyet yapanların halusinasyonlar ve nöropskyatrik bozuk..

  Devamını Oku
 • Nane Ağrılara iyi Gelir
  Ağu012014

  Nane Ağrılara iyi Gelir

   Nezle olduğumuzda, mide bulantısı yaşadığımızda hatta uzun süreli hıçkırık tuttuğunda destek aldığımız nane bitkisinin birçok sağlık sorununa iyi geldiğini biliyor musunuz?   *Sindirimi hızlandırır bu nedene mide gazlarını giderici, mide yanmasını önleyicidir, şişkinlik hissi..

  Devamını Oku
 • Güneş Lekelerine Son
  Ağu012014

  Güneş Lekelerine Son

   Ancak güneş faydalarının yanı sıra vücudumuza pek çok zarar da verebilir. Bunlardan en önemlileri şunlar   •Apple-tab-span" style="white-space:pre"> bağışıklık sisteminin zayıflaması,  • katarakt ve göz kanseri,  • A vitamini ek..

  Devamını Oku
 • Sağlıklı içecekler Tüketin
  Ağu012014

  Sağlıklı içecekler Tüketin

   Araştırmalar, doğru içecekleri tercih ederek sağlığımızı koruyabileceğimizi, hatta kilo verebileceğimizi gösteriyor   İçeceklerin sağlığımız için faydalarına beraber bakalım...   SU: Vücudumuzun yüzde 60’ı sudan oluşur. Sindirim, emilim, dolaşım, t&uu..

  Devamını Oku
 • Sağlıklı Beslenmek İçin Tüketilmesi Gerekenler
  Ağu012014

  Sağlıklı Beslenmek İçin Tüketilmesi Gerekenler

   Sağlıklı beslenmenin ilk altın kuralı ihtiyacınız ölçüsünde bütün besin gruplarından tüketmektir. Fakat biz kadınlar bazı yiyeceklere daha fazla önem vermeliyiz. Yapılan araştırmalar osteoporoz, meme ve rahim kanseri, kalp hastalıklarından korunmada ve menopoz sıkı..

  Devamını Oku
 • Gripseniz Birbirinizden Uzaklaşın
  Ağu012014

  Gripseniz Birbirinizden Uzaklaşın

   KIŞ mevimi ile birlikte grip ve soğuk algınlığı şikayetlerinin arttığını belirten gögüs hastalıkları uzmanı doktor Hacer Özkan, gribin viral bir hastalık olduğunu ve virüslerle bulaştığına dikkat çekerek, "En sık bulaşma yolu da tokalaşma, yakın konuşmalar, öpüşme ..

  Devamını Oku
 • Yediğimiz gıdalar kansere sebep olabilir
  Ağu012014

  Yediğimiz gıdalar kansere sebep olabilir

  ABD Ulusal Kanser Enstitüsü Uluslararası Programlar sorumlusu Dr. Ben Prickril, yenilen gıdaların niteliğinin kanserle ilişkilendirmeye sebep olabileceğini belirterek, Çok yüksek miktarda yağ, şeker ve tuz tüketimi bazı kanser türlerinin ortaya çıkmasında ciddi bir sebep ol..

  Devamını Oku
 • Sağlıklı yaşam ve formunuzu korumak için Valerie Watersdan 9 öneri
  Ağu012014

  Sağlıklı yaşam ve formunuzu korumak için Valerie Watersdan 9 öneri

  Zayıflamak, formda kalmak, ve sağlıklı bir yaşamı arzuluyorsunuz fakat zamanınız yok. Jennifer Lopez, Jennifer Garner, Ben Affleck ve Charlize Theron gibi ünlülerin egzersiz koçu Valerie Waters sizlere aklınızdan çıkarmamanız gereken tavsiyelerde bulunuyor. Red Carpet Ready kitabının yaza..

  Devamını Oku
 • Yüzyılın Beyin Cerrahından sağlıklı yaşamın sırrı
  Ağu012014

  Yüzyılın Beyin Cerrahından sağlıklı yaşamın sırrı

  Beyin cerrahisindeki gelişmeler konusunda bilgiler veren Yaşargil, gazetecilerin çeşitli konulara ilişkin sorularını yanıtladı. İnsanların 120 yaşına kadar yaşamasının mümkün olduğuna ilişkin önceki açıklamaları hatırlatılan Yaşargil, şu değerlendirmelerde bulundu: Biyologların a&cc..

  Devamını Oku
 • Mutlaka meyve ve sebzeyi yıkayın
  Ağu012014

  Mutlaka meyve ve sebzeyi yıkayın

  Bilim adamları, sonuçları Proceedings of the National Academy of Sciences dergisinde yayımlanan araştırmalarında, chlorpyrifosun çok az miktarda dahi uzun dönemde ciddi bozukluklara neden olabildiği konusunda uyardı. New Yorktaki Columbia üniversitesi bilim adamları, Virginia Rauh başkan..

  Devamını Oku
 • Sağlıklı yaşam rehberi ile bahar yorgunluğundan kurtulun
  Ağu012014

  Sağlıklı yaşam rehberi ile bahar yorgunluğundan kurtulun

  Hareketsiz geçen kış mevsimi bedenimizde pek çok toksinin birikmesine neden oluyor. Peki, yaz mevsimine bu toksinlerden arınarak girmek mümkün mü? İnsan bedeninin baharla birlikte kendini bu toksinlerden arındırıp mevsime hazırlanmak istediğini söyleyen Tamamlayıcı Tıp ve Rehabi..

  Devamını Oku
 • Vücudunuz için hangi saatte ne yapmalısınız
  Ağu012014

  Vücudunuz için hangi saatte ne yapmalısınız

  Hastalıkların temelinde, bağ dokusunda yerleşen ve beden tarafından atılamadığı için vücutta biriken, "Yıkım ürünleri" bulunuyor. Tamamlayıcı Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul, (Profesörlüğünü Almanyadan almıştır) hastalıkları engelle..

  Devamını Oku
 • Kemik Erimesinden Korunma Yöntemleri
  Ağu012014

  Kemik Erimesinden Korunma Yöntemleri

  Kalsiyumlu gıdalar tüketmek Osteoporozu (Kemik Erimesi) engellemek için yeterli olmuyor. Özellikle halk arasında sadece süt ve süt ürünlerinin aşırı tüketilmesiyle Osteoporozun ilerlemesinin engellendiği gibi yanlış bilgiler yaygın. Osteoporozdan korunmak için ya..

  Devamını Oku
 • Kızartmalar kalbe zararsızmış
  Ağu012014

  Kızartmalar kalbe zararsızmış

  Düzenli olarak kızartılmış gıdalar tüketmenin kalp krizine yol açtığı yönünde inanışın bir efsane olduğu ortaya çıktı. Sonuçları "British Medical Journal" dergisinde yayımlanan araştırma, zeytinyağı veya ayçiçek yağı kullanıldığı sürece dü..

  Devamını Oku
 • Benler kanser riski taşıyor
  Ağu012014

  Benler kanser riski taşıyor

  Halk arasında "Ben" olarak bilinen“Melanositiknevüs”ler, doğuştan var olan veya doğumdan sonra ortaya çıkan, deriye rengini veren melanosit adlı pigment hücrelerinin çoğalması sonucu geliştiği belirtildi Benlerin kimi zaman kansere dönüşme ihtimallerinin d..

  Devamını Oku
 • Beslenme hataları mideyi yorar
  Ağu012014

  Beslenme hataları mideyi yorar

  Bilimsel araştırmalar, beslenmenin ülser hastalığı üzerinde doğrudan etkisinin olmadığını gösteriyor. Demli çay ve bol kahve içmek, uzun süre aç kalmak, sigara kullanmak, hızlı yemek, acılı-baharatlı yemekler tüketmek, çok tuzlu gıdalarla beslenmek... Bunlar ..

  Devamını Oku
 • Sağlıksız vücudun ilk belirtisi saçlar
  Ağu012014

  Sağlıksız vücudun ilk belirtisi saçlar

  Genel sağlığımız bozulduğunda saç ilk sinyal veren yapıdır. Saç Sağlığı Uzmanı (Trikolojist) Evrim Bayraktar, “Saç vücudun barometresidir. Saç ile ilgili şikâyetler arttığında ilk araştırılması gereken yeterli besin alıp almadığı olmalıdır. Bu tanıyı en kolay tanımlay..

  Devamını Oku
 • Tam buğday ekmeği daha sağlıklı
  Ağu012014

  Tam buğday ekmeği daha sağlıklı

  Besleyici değeri daha yüksek ve B grubu vitaminler ile mineral açısından zengin tam buğday ekmeğinin tüketiminin yaygınlaştırılması amacıyla tüketicinin farkındalığı artırılacak. Yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında Sağlık Bakanlığı, meslek kuruluşları ve üniversitelerle de iş..

  Devamını Oku
 • Fazla egzersiz fazla kilo kaybı klişesi yıkıldı
  Ağu012014

  Fazla egzersiz fazla kilo kaybı klişesi yıkıldı

  Egzersiz sırasında gereğinden fazla efor sarf edildiğinde savunmaya geçen vücudun yağ yakımını bırakarak, karbonhidrat yaktığı, bunun sonucunda hedeflenen altında kilo kaybedildiği bildirildi. Birçok ülkede “Demir Adam’’ olarak tanınan, power lifting, rugby, doğal vü..

  Devamını Oku
 • Spor yapmak obeziteden koruyor ve yaşlanmayı geciktiriyor
  Ağu012014

  Spor yapmak obeziteden koruyor ve yaşlanmayı geciktiriyor

  Uzmanlar, çocuk ve gençleri sportif aktivitelere yönlendirerek onları kötü alışkanlıklardan ve çağın hastalığı olan obeziteden uzak tutulabileceğini belirtiyor. Başhekim Yardımcısı Dr. Fatma Hülya Kurban, spor yapmanın sağlık lı yaşamanın temel unsurlarından biri olduğun..

  Devamını Oku
 • Sigara ve Kapalı Alan Gribi Tetikliyor
  Ağu012014

  Sigara ve Kapalı Alan Gribi Tetikliyor

  KIŞ mevsiminde kapalı mekanlarda bulunmak, sigara dumanına maruz kalmak, düzensiz uyku ve beslenme alışkanlığı, grip hastalığının bulaşma riskini artırıyor ve daha ağır seyretmesine yol açıyor. Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Ertek,  gribin, okul, kreş, huzur evleri gibi toplu ..

  Devamını Oku
 • İyot Yetersizliği 100 kişiden 27 sinde var
  Ağu012014

  İyot Yetersizliği 100 kişiden 27 sinde var

  Tiroid bezinin büyümesindeki en önemli faktör olan iyot eksikliği açısından endemik bölgede yer aldığı belirtilen Türkiyede, tiroid hastalıkları yaygın görülüyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan Hastalık Yükü Çalışmasına göre, T&uum..

  Devamını Oku
 • Kar Körlüğüne Dikkat
  Ağu012014

  Kar Körlüğüne Dikkat

  Uzmanlar, güneş gözlüğü takmadan karlı havalarda dışarıya çıkmanın ve koruyucu gözlük olmadan kar sporları yapmanın kar körlüğüne davetiye çıkardığını söylüyor.   Kış mevsiminde karın yağması dört gözle beklenirken, karın gö..

  Devamını Oku
 • Sıtma ile Mücadelede Önemli Gelişme
  Ağu012014

  Sıtma ile Mücadelede Önemli Gelişme

  Bilim adamları, sıtma ile mücadelede kullanılan artemisin etken maddesini hızlı ve ucuza üretmenin yolunu buldu. Peygamber süpürgesi veya sıtma otu olarak da bilinen artemisia annua bitkisinden elde edilen artemisin, Çinde iki bin yıldır sıtmaya karşı kullanılıyor. Modern tıp da uzun y..

  Devamını Oku
 • Sigara alkol kola stres ülseri tetikliyor
  Ağu012014

  Sigara alkol kola stres ülseri tetikliyor

  Universal Diyarbakır Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Abbas Zülfüoğulları, stres, alkol ve sigara kullanımı, süt gibi mide asidini arttıran, kahve ve kola gibi mideye zarar veren kafeinli içeceklerin ülserin oluşumunda en büyük etken olduğunu söyledi.     Bes..

  Devamını Oku
 • Bir Kaşık yoğurt Sütteki Kanser Riskini Önlüyor
  Ağu012014

  Bir Kaşık yoğurt Sütteki Kanser Riskini Önlüyor

  GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in sütte zararlı maddelerin yol açacağı çeşitli hastalıklara ilişkin yaptığı açıklamayı Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özer Kınık değerlendirdi. Prof. Dr. Öz..

  Devamını Oku
 • Bitki Çayı Aktardan Almak Riskli
  Ağu012014

  Bitki Çayı Aktardan Almak Riskli

  Diyetisyen Duygu Deniz, bitki çaylarının aktardan alınmasının risk barındırabileceğini, ayrıca güvenilir firmaların paket çaylarının tercih edilmesi gerektiğini söyledi.   Tekden Hastanesi Diyetisyeni Duygu Deniz, bitki çayları konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu. Aktarl..

  Devamını Oku
 • Tuz Tüketiminde Yeni Öneriler
  Ağu012014

  Tuz Tüketiminde Yeni Öneriler

  Kimi zaman alışkanlıktan kimi zaman ağız tadından yiyeceklere konulan tuz, günlük alınması gereken miktarın üzerine çıktığında başta yüksek tansiyon, kalp ve böbrek olmak üzere yaşamsal risk taşıyan hastalıkları tetikliyor. Türkiyede özellikle Güneydoğu Anadolu..

  Devamını Oku
 • Sağlıklı Bir Beyine Binlerce Kişiden Ancak 90 ıSahip
  Ağu012014

  Sağlıklı Bir Beyine Binlerce Kişiden Ancak 90 ıSahip

  Kişisel ve Kurumsal Gelişim Eğitmeni Nuran Boyraz, 3 beyinden sadece 90’ının sağlıklı olduğunu söyledi. Amerikan Psikiyatr Birliği Üyesi ve Beyin İmajlama Uzmanı Dr Daniel Amen’in çarpıcı araştırma sonuçlarını dinleyenlerle paylaşan Boyraz “ 10 yıl öncesine kadar b..

  Devamını Oku
 • En Büyük Düşman Alkol
  Ağu012014

  En Büyük Düşman Alkol

  Birçokları için kötü gün dostu gibi görülen alkol; kanser için davetiye çıkarıyor. Son yıllarda yapılan birçok araştırma da bu kanıyı destekliyor. Alkolün zararlı etkilerine karşı antioksidan bakımından zengin sebzeler ve meyveler yememiz öner..

  Devamını Oku
 • Stresli yaşam Gribi Tetikliyor
  Ağu012014

  Stresli yaşam Gribi Tetikliyor

  Ortalama her 6 kişiden birinde görülen, yaygın bir sağlık problemi olan migren bayanlarda daha sık görülüyor.    Medicana Samsun Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Adem Akkurt, ağrıların sıklaşmasında çevresel psikolojik etkenlerle birlikte bazı gıdaların da etkili olduğ..

  Devamını Oku
 • Bel Ağrılarına Dikkat
  Ağu012014

  Bel Ağrılarına Dikkat

  Memorial Diyarbakır Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Emin Anasız, düşük gelir grubundaki insanların bel ağrısı sıklığının, yüksek gelir grubundakilere göre daha düşük olduğunu söyledi.     Bel ağrılarının mutlaka dikkate alınması gerektiği..

  Devamını Oku
 • sigarayı  Nikotin Bandı ve Sakızı ile Bırakmak zor
  Ağu012014

  sigarayı Nikotin Bandı ve Sakızı ile Bırakmak zor

  ABDde yapılan bir araştırmada, nikotin bandı ve sakızının, bu tedavilere psikolojik destek seanslara eklense bile tiryakilerin sigarayı kalıcı biçimde bırakmalarında etkisiz olduğu ortaya çıktı. Tobacco Control dergisinin internet sayfasında yayımlanan araştırmanın başında yer alan Harvard Ün..

  Devamını Oku
 • Kışın Yetişen Sebzelerin Faydaları
  Ağu012014

  Kışın Yetişen Sebzelerin Faydaları

  Kestane: Kışın her köşe başında görmeye alışkın olduğumuz, yanından geçerken kokusuyla cezbeden kestane, karbonhidrat kaynakları arasında. Oldukça masum gözüken kestanenin üç orta boyu, 1 dilim ekmeğe eşit. Kestane; folat, lif, riboflavin ve tiamin bakımından zengin...

  Devamını Oku
 • Soğuk Havalar Yüz Felcini Tetikliyor
  Ağu012014

  Soğuk Havalar Yüz Felcini Tetikliyor

  Son günlerde ülke genelinde etkili olan soğuk ve kar yağışlı havanın yüz felci riskini artırdığı bildirildi. Son günlerde havanın ülke genelinde 0 derecenin altına düştüğünü hatırlatan uzmanlar, yüz felci başta olmak üzere kronik bazı rahatsızlığı bulunanlar..

  Devamını Oku
 • Kış Sebze ve meyvelerin Yararları
  Ağu012014

  Kış Sebze ve meyvelerin Yararları

  Değişen havalarla birlikte soframıza misafir ettiğimiz sebze ve meyveler de değişim göstermeye başladı. Bu nedenle hangi meyve ve sebzeler daha yararlı, nasıl tüketilmeli?   Dört mevsimin bir arada yaşandığı ülkemizde kış sebze ve meyvelerini, bu besinlerin yararlarını Hisar Intercontine..

  Devamını Oku
 • aklınızı kullanarak zayıflayın
  Ağu012014

  aklınızı kullanarak zayıflayın

  Kilo vermek isteyenlerin çoğu, yıllarca hapları, otları, çeşit çeşit diyetleri, korseleri, kremleri...hatta bıçak altına yatmayı bile denemiştir. Bu yöntemlerle kilo verme oranı çok düşüktür. Kiloyu verdikten sonra koruyanların oranı ise çok daha d&uu..

  Devamını Oku
 • Kansere Karşı Tarhana Diyeti
  Ağu012014

  Kansere Karşı Tarhana Diyeti

  Prof. Dr. İsmail Çelik, 5. Prevantif Onkoloji Sempozyumunda soruları yanıtlayan kanserden korunmada beslenmenin önemine ilişkin bilgi verirken, Anadolu kültüründeki yemek anlayışına sahip çıkılmasını istedi ve özellikle annelerin vazgeçilmezi tarhana çorbasını..

  Devamını Oku

Ünlü markaların yeni Moda Erkek Giyim, Kadın (Bayan) Giyim, Spor Giyim, Çocuk giyim, Gece Elbiseleri ve kıyafetlerini, trendler ve moda haberleri ensonmoda’da

Hakkımızda

Etiketler