12 tanrıça ve mitolojik sembolden oluşan takı koleksiyonu

Ece Şirin’in "Bee Goddess" isimli takı koleksiyonu, farklı medeniyetlere ait 12 tanrıça ve mitolojik sembolden oluşuyor. Kendilerine ait enerjileri olduğu söylenen bu semboller, 18 ayar altın üzerine pırlanta, safir, yakut gibi değerli taşlarla sunuluyor. Şirin; kolye, bilezik ve erkekler için kol düğmesi seçenekleri bulunan tasarımlarının kullananlara temsil ettiği enerjileri verdiğini söylüyor.

Lise eğitimini Belçika’da, üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamlayan Ece Şirin, birçok şirketin pazarlama bölümünde yöneticilik yaptı. 2004’te yabancı ortağıyla, değişim yönetimi ve pazarlama üzerine uluslararası danışmanlık hizmetleri veren Bee Consulting isimli bir şirket kurdu. Halen de şirketlerle kurumlara, marka ve pazarlama konusunda danışmanlık yapıyor.

Bu işlerinin arasında, iki ay önce de pırlanta ve değerli taşlardan oluşan bir mücevher koleksiyonu hazırladı. Önceleri kendi için tasarladığı takıları arkadaşlarının istemeye başlamasıyla markaya dönüştürdü. Kendini mücevher tasarımcısı olarak görmüyor.

Koleksiyon, adını mitolojide tanrıçaların tanrıçası olarak bilinen Bee Goddess’dan alıyor: "Bu objelerle neşeli ve zarif bir hikaye yaratıp hayata geçirdim. Dünyanın farklı medeniyetlerinden ve zamanlarından, evrenselleşmiş mitolojik kahramanları topladım. Tanrıçalarla diğer semboller de bana ilham ve güç verdi.Onlar birer tılsım. Dünyanın daha çok fanteziye, sihir, anlam ve neşeye ihtiyacı olduğuna inanıyorum."

HER SEMBOL VE TAŞIN ENERJİSİ FARKLI/_newsimages/4985313.jpg

Koleksiyon 12 sembolden oluşuyor; Artemis, Tanit, Tattwa, Manji, Elpi, Minerva, Ay ve Kuzey Yıldızı, Shakti, Om, Kundalini, Sankofa ve Shen Yüzüğü. Bu semboller de 60 farklı modelle sunuluyor. İsimleri aynı zamanda sembollerin orijinal isimleri.

Aslında her sembol, farklı kültürlerde farklı isimlerle anılıyor. Roma ay tanrıçası Diana’nın  Yünanistan ’daki adı Artemis, Mısır mitolojisinde Isis olarak biliniyor. Kartacalı Tanit ise Mısır’da Ishtar olarak karşımıza çıkıyor. Fakat, Şirin sembollerin verdikleri güç ve mesajların her toplumda aynı olduğunu söylüyor.

Ürünlerde, estetik görüntüsü, kaybolmayan sertliği ve iyileştirici etkilerinden dolayı ağırlıklı olarak pırlanta kullanıyor. Kömürün değişime uğramasıyla ortaya çıkan pırlantanın yaşam mesajı verdiğine inanan Ece Şirin, Hotel Les Ottomans’da koleksiyonunu kömürler üzerinde sergiliyor. Taşların ve sembollerin kullanıcıya farklı enerjiler verdiğini de savunuyor. Örneğin; geçmişten ders almayı ve kendini değiştirmeyi simgeleyen Sankofa sembolünde pırlanta ve yakut kullanılıyor. Bu model harekete geçmeyi sağlayan enerjiyi aktarıyor.

Şirin, kendisi için en özel olan modelin Tanit olduğunu söylüyor: "Tanit, güneş, ay ve yıldızlara hükmeden Kartacalı tanrıça. Fenikeliler’in Gökyüzü Tanrıçası olarak da biliniyor. Bu sembol, kullanan kişiye tutkuyu üretkenliğe ve yaratıcılığa, arzuyu sevgiye dönüştürebilecek gücü veriyor. Aşkı, cazibeyi ve gücü vurguluyor. Tanit bana da güç ve ilham veriyor. Takmadığım günlerde onu özlüyorum."

Koleksiyonuna yeni ürünler katmak ve koleksiyonun felsefesinden yola çıkan bir kitabı tamamlamak için çalışan Şirin, farklı medeniyetlerden gelen ve Anadolu’dan çıkan kültürü dünyaya tanıtmayı hedefliyor.

İLK DONNA KARAN TAKTI

Ece Şirin, tasarladığı takıları kullananların da koleksiyondaki ürünler gibi birer ikon olduğunu söylüyor: "Takıları ilk olarak bana ilham veren, tarzını ve hayat felsefesini çok sevdiğim Donna Karan, Türkiye’den Ajda Pekkan, Nil Karaibrahimgil, Defne Samyeli gibi ünlüler taktı. Birçok işadamı ve iş kadını da Bee Goddess sahibi." Bee Goddess aksesuvarları Hotel Les Ottomans, Nişantaşı ve İstinye Park Beymen’de bulabilirsiniz.

Shen Yüzüğü

Shen, dünyanın ve yaşamın sonsuzluğunu temsil ediyor. Kullananı kaostan koruyor. Temsil ettiği anlam yüzünden güneşle ilişkendiriliyor. Sonsuzluk, yaratıcılık, varoluşun kaynağı, bereket ve bolluk enerjileri verdiğine inanılıyor.

Artemis

Artemis, güç ve cesaretle zamanın karşında durup, bağımsızlığından ödün vermeyen kadınların yolunu ışığıyla aydınlatıyor. Yaratıcılık, bereket, zarafet, güç, şifa, anlayış, özgürlük, kararlılık ve içgüdü gibi enerjiler verdiğine inanılıyor.

Tanit

Tanit kullanıcısına aşk, cazibe, cesaret, güç, verimlilik, doğurganlık ve yaratıcılık veriyor.

The Moon&North Star

Batı Afrika sembolü, ay ve kutup yıldızını birbirine bağlayan güçle, kadın ve erkek arasındaki bağa sonsuza kadar güç verip bu birliğin yarattığı uyumu yansıtıyor. Evlilik, sadakat, sabır, sonsuz aşk ve tüm ilişkilerde yeni başlangıçlar sunuyor.

Tattwa

 Hindistan ’ın eski Vedik sembolizminde Tattwalar, evrensel enerjiyi temsil eden 5 ana elementin sembolleri: Ateş, su,toprak, hava ve ruh. Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için kullanılıyor. Kişiyi denge ve ahenk içinde tutuyor.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

‘Hangi aksesuarla göz kamaştırıcı olabilirim?’ ‘Hangi aksesuarla göz kamaştırıcı olabilirim?’
Bronza imzasını atan İtalyan Bronza imzasını atan İtalyan

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)