2 bin yıllık fuhuş jetonu

Roma dönemine ait olan ve askerlerin geneleve girmek için kullandıkları jetonun üzerinde 14 rakamı yer alıyor. Cursan “Bu askerin genelevdeki kadınla birlikte olmak için 14 madeni para verdiği anlamına geliyor. Jetonun üzerinde 5 rakamı yer alıyorsa, o zaman askerin 5 madeni para ödediğini gösteriyor” dedi. Cursan “Jetonu ilk önce Roma parası sandım ancak daha sonra başka bir şey olduğunu anladım. Bu İngiltere’de bulunan ilk örnek” diye konuştu. Üzerinde sevişen kadın ve erkek figürünün bulunduğu jeton, üç ay boyunca Londra Müzesi’nde sergilenecek.

Habertürk

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Melike Şahin Tony Gatlif'le Lyon'da

Kendine özgü yorumuyla alternatif müzik sahnesinde geniş bir dinleyici kitlesi bulunan Melike Şahin; Lyon’da düzenlenen “Les Nuit de Fourvieres” festivalinde ‘Tony Gatlif’s Rembetiko Band’ ile Djam (Aman Doktor) filminin müziklerini çaldıkları bir konser verdi.

Film Müzikleri Konseri’nde Eleni rüzgârı

Sinema filmi, belgesel ve dizi müzikleriyle tanınan Yunan besteci Eleni Karaindrou, İstanbul'da müzikseverlerle buluştu. Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda gerçekleştirilen "Film Müzikleri ve Şarkıları" konserinde Karaindrou'ya CRR İstanbul Senfoni Orkestrası eşlik etti..

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ