2008 yazında her şeyde abartı moda, işte ipuçları.

2008 yazında her şey göz alıcı, her şey çılgın, her şey abartılı. Tıpkı aksesuarlarda olduğu gibi... Sıra sıra takılan kolyeler, bilekten dirseğe kadar uzanan bilezikler, tüylerle süslü kocaman şapkalar. Bu yıl her şeyde abartı moda, işte ipuçları.

ŞAPKALAR

Yeni sezonda dünyanın her yanından etnik şapkalar baş tacı olacak. Yani anlayacağınız sokaklar adeta şov dünyasına dönüşecek. Siz çıkmasanız bile giysileriniz ve aksesuarlarınızla bir dünya turu kaçınılmaz. Şapka modasına hangi ülkeler yön verecek, bir bakalım. Asya esintileri zaten geyşalardan yola çıktığından Uzakdoğu’nun tüm gizemini sizlere yansıtabilecek. Aynı zamanda kızılderili modası da filmlerde gördüğünüz sahneleri çağrıştıracak. Tüyler, boynuzlar bu trendin en önemli aksesuarları olacak. Güney Afrika’nın büyük hasır şapkaları ve etrafını süsleyen şifon tüller de sizi yine 50’li yıllara götürecek. Mısırlı firavunları andıran işlemeli şallar da başınızı sarıp sarmalarken Kleopatra makyajınız imajınızı tamamlayacak. Mihracelerin tarzında saracağınız örtülerle de Hint esintilerinin de bu yaza damgasını vuracağını gösterecek. Tüyler, tüller, kelebekler, otrişler, fırfırlar, danteller ve kemerler yani tüm aksesuarlar şapka modasına hizmet edecek. Rahatınıza bakın; ‘Bu moda mı?’ diye düşünmeden her bulduğunuz aksesuarı saçınıza ya da şapkanıza takın.

BİLEZİKLER

En büyük, en geniş, en çok... İşte bu yazın modası bilezikleri en güzel betimleyen sözcükler bunlar olacak. Bilezikte de kolyelerde olduğu gibi siyah çok moda. Aynı zamanda desenli ve düz renkleri bir arada karışık kullanabilirsiniz. Fuşya ve kırmızı tonlarındaki bilezikleri bir arada kullanabileceksiniz. Eğer bileziklerinizin eni dar ise en az on adet bileziği birlikte takabilirsiniz. Sizin anlayacağınız kollarınız bu yaz bileğinizden dirseğe kadar bilezik dolu olacak. Belki kullanım açısından biraz zorlanacaksınız ama bir o kadar da göz alıcı ve şık görüneceksiniz. Materyallere gelince mika, tahta, boncuk, hasır, rafya ve deri... Tüm bu malzemeler bilezik modasına hizmet edecek. Bu bilezikleri hem gündüz şortlarınızla hem de gece en abiye giysilerinizle takabileceksiniz.

TAKILAR

Etnik takılar bu yaza damgasını vuracak. Sıra sıra takılan boncuklar, iri kolyeler çok moda, mercan, turkuaz ve siyah boncuklar revaçta. Zaten yaz mevsiminin takıları deyince aklımıza gelen iki renk turkuaz ve mercan özellikle yanık tende çok güzel durur. Ancak bu yaz hem iri boncuklardan oluşması hem de upuzun ve sıra sıra olması bu artık klasik olarak kabul edilen kolyeleri trendy hale getiriyor. Normal zamanda tek sıra takılan bu kolyeleri uzundan kısaya kat kat en az on sıra takabileceksiniz. En sade kıyafeti bile çok göz alıcı hale getirebileceğiniz bu kolyeleri kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Siyah boncuklara gelince... Biliyorsunuz bu kış zaten siyah boncuklar çok moda olmuştu. Önümüzde yaz ise en trendy kolyeler siyah boncuklardan oluşuyor. Rahatlıkla siyah boncuklarınızın arasına bej tonlarından oluşan yarı değerli taşları da takabilirsiniz. Bu kat kat boncukların tek olumsuz yanı boynunuza gereğinden fazla yük binmesi, ağırlık yapması...

Bulgari aksesuar mağazası Roma’da açıldı

1905 yılında gümüş takılar yapan bir ailenin oğlu tarafından mücevher mağazası olarak açılan Bvlgari kısa zamanda Dolce Vita denilen yani tatlı hayat yaşayan lüks kesimin ve yıldızların baş tacı oldu. Çünkü Bvlgari her haliyle zenginliğin ve ihtişamın göstergesi olarak kabul edildi. Sophia Loren ve Angeline Jolie gibi ünlülerin katıldığı mağaza açılışı çok görkemli geçerken, Bvlgari’nin tavus kuşu derisi çantaları, opart tarzı güneş gözlükleri ve dikkat çeken ilginç tokalı kemerleri yine markanın kendi geleneksel çizgisinden ödün vermediğini gösterdi. Aynı zamanda yine birbirinden şık mücevherler de yaz koleksiyonunun hem klasik bir o kadar da renkli taşlardan oluştuğunu gösterdi. Bvlgari’nin bilinen en önemli mücevheri Richard Burton’un 1964 yılında Liz Taylor’a düğün hediyesi olarak taktığı broş ve yine yılan formunda kola dolanan saat ve bilezikleridir.
Gülay Kuriş-Star

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

‘Hangi aksesuarla göz kamaştırıcı olabilirim?’ ‘Hangi aksesuarla göz kamaştırıcı olabilirim?’
Bronza imzasını atan İtalyan Bronza imzasını atan İtalyan

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)