2011 ilkbahar yaz koleksiyonları çiçek açtı

New York Moda Haftası, ünlü tasarımcıların 2011 ilkbahar-yaz koleksiyonlarına sahne oldu. Adeta baharın müjdecisi olan koleksiyonların hemen hemen hepsi çiçeklerle donatılmıştı. Marc Jacobs mankenlerin başlarına büyük çiçekler kondurmuştu. Çiçeklerin getirdiği iyimser hafiflik, kıyafetlere de yansımıştı. Yani tasarımlar 2011 baharının rahat, sakin ve huzurlu geçeceğinin habercisiydi. Podyumda koleksiyonunu sergileyen bir modacı da Badgley Mischka idi. Soft renkleri kullanarak tasarladığı elbiselerde asimetrik kesimlere yer veren modacı, şifon gibi uçuşan kumaşları kullanmıştı. Çoğunlukla bileğe kadar uzayan elbiseler tasarlayan modacı, koleksiyonunu şapkalar ve kumaşlarla yarattığı çiçeklerle tamamlamıştı.

New York’un en renkli tasarımları

Podyumların belki de en renkli koleksiyonu Betsey Johnson’ındı. 2011 ilkbahar-yaz modasına motosikletçi kadınların gözüyle bakan modacı, zaten defile sırasında da motosikletiyle podyumda kısa bir gezinti yaptı. Johnson’ın tasarımlarında göze çarpan ilk şey rengarenk elbiselerdi. Bolca katın kullanıldığı tasarımlarda uçuşan ve üzerinde çiçeklerin, simetrik desenlerin yer aldığı kumaşlar çokça tercih edilmişti. Yüksek topuklu ayakkabılarla tamamlanan tasarımlar, mankenlerin eğlenceli sunumları ile daha da keyifli bir hale geldi. Betsey Johnson aksesuar olaraksa büyük taşlı kolyeler, bol desenli fularları kullanmayı tercih etmişti.

GazeteVatan
 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İzmir Fashion Week'in açılışı yapıldı

İzmir'de 1-3 Kasım'da Rönesans Ajans ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği, İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği'nin katkılarıyla hayata geçirilen İzmir Fashion Week başladı.

DREAM STYLE AMATÖR MODA TASARIM YARIŞMASI BÜYÜK COŞKUYLA YAPILDI

Ece Türkiye tarafından yönetilen Ankara’nın etkinlikleriyle ünlü alışveriş merkezi AnkaMALL, önceki gün Dream Style Amatör Moda Tasarım Yarışması İç Anadolu Bölgesi Büyük Finali'ne ev sahipliği yaptı.Moda dünyasının kapıları genç tasarımcılar için açıldı...

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ