2011 kış sezon makyaj trendleri

2011-kis-sezon-makyaj-trendleri

Geçtiğimiz ay İstanbul Moda Haftası’nın sponsorluğunu üstlenen Mac’in Eğitim Müdürü Hatice Özcan, bu sezon sıcak renklerin ve kırmızı dudakların yoğunlukta olacağını söylüyor. “Bu sonbahar-kış yumuşak şekillendirmeler ve gölgelendirmelerle birlikte; beyaz ve krem tonlarında far, bol maskara, açık renk eyeliner, yanak hafif pembe ve kırmızı ruj moda... Kırmızı dudaklar ön planda! Karameller, bejler, kahveler, yeşilin sıcak tonları, griler var. Kaşlar belirgin ve kalın. Tende ise kremsi tekstürler ön planda olacak.”

Nasıl her şeyin bir modası varsa makyajın da bir modası olduğu gerçek. Yazın daha iddiasız ve doğal tonlar tercih edilirken kışın daha cesur hareket edebiliyoruz. Bu kışın makyaj trendlerini sorduğumuz Mac’in Eğitim Müdürü Hatice Özcan da sıcak renklerin moda olacağı bir sezon geçireceğimizi açıklarken; bejlerin, kahvelerin, koyu sarıların ve yeşilin tonlarının ön plana çıkacağını söylüyor. Kırmızı dudakların dikkat çekeceği sezonda, kırmızı rengin her saç rengiyle uyuşabileceğinin altını çiziyor.

Kışın krem allıklar daha iyi duruyor

Yeni nesil kadın yüz makyajının keskin ve çok şekillendirilmemiş olduğunu belirten Özcan,
“Birkaç sezondan beri robot gibi yüzler vardı. Yüz çok şekillendirilmişti ve heykel gibi bir görüntü oluşuyordu. Artık o görüntü biraz daha doğallaştı.Yüzümüz çok koyu renklerden ziyade daha açık tonlarda, yumuşak, çok mat ve kalın olmayan bir tene sahip olacak. Bunu da krem allıkla ya da nemlendirici içeriği fazla olan fondotenlerle sağlayabiliriz. Daha saten sonuç veren fondotenler tercih etmeliyiz” diyor ve ekliyor: “ Aslına bakarsanız ten makyajını bir tuval gibi düşünebilirsiniz. Eğer teni çok iyi hazırlamamış ve iyi bir ten makyajı yapmamışsak göz makyajı, sürdüğümüz allık ve ruj güzel bir sonuç vermeyecektir. ” diyerek özellikle cilt yapısına uygun ürün kullanmanın çok önemli olduğunun altını çiziyor. Doğal bir görüntüye sahip olabilmek için hangi ürünleri nasıl kullanmamız gerektiğini anlatan Özcan, yağlı ciltlere içeriğinde çok güçlü nemlendirme özelliği olan ürünleri tavsiye etmiyor. Çok kuru ciltliler ise iyi nemlendirmeden fondöten ya da pudra sürerlerse bu öbek öbek toplanmayla sonuçlanacağından el yerine fırça kullanılması gerekiyor. “Kullandığınız hiçbir şeyin çizgi halinde kalmaması gerekiyor” diyen Özcan, allığın ve farın nerede başlayıp int(11)tiğini görmememiz gerektiğini belirtiyor. Özcan: “Sonbahar-kış trendinde de en önemli teknik bu. Doğal sonuç almak istiyorsanız, en iyisi ürünü ciltte çok iyi dağıtmak, doğru fırça kullanmak” diyor.

Gündüz makyajını eyeliner’la gece makyajına döndürün

Gündüz işe gidip gece de davete katılacak kadınlar için de makyaj tüyoları veren Özcan, “Gündüz daha yumuşak, çok sert olmayan tonlar seçmekte fayda var. Normalde siyah göz kalemi seviyorsanız, gündüz kahverengi veya gri tonları tercih edebilirsiniz. Bu tonları dipten hafif sürüp, çok iyi dağıtın. Bunu geceye çevirmenin en kolay yolu, üzerine eyeliner çekmektir. Bu sezon renkli, metalik eyelinerlar moda. Eyeliner kullanabilir, maskarayı bir-iki kat fazlalaştırıp, göz içine de siyah bir kalem çekebilirsiniz. Ya da her şeyi bırakıp, dudağa çok belirgin bordo, kırmızı tonlarda bir ruj sürersek anında geceye hazır olursunuz” diyor. Özcan, günümüz popüler makyaj anlayışının yüzde sadece bir yeri ortaya çıkartmak olduğunu vurguluyor . Özcan: “Beyaz ve krem tonlarında far, bol maskara, açık renk eyeliner, yanak hafif pembe ve kırmızı ruj moda moda. Kırmızı dudaklar ön planda! Karameller, bejler, kahveler, yeşilin sıcak tonları, griler var. Çok fazla eyeliner kullanılıyor ama gelenekselden uzak; kuyruğu şakaklara doğru uzamış eyelinerlar...”
Özcan, bazı makyaj hatalarını kurtarmak için de önerilerde bulunuyor, “Mesela allıkta yapılan en büyük hata, özellikle gündüz vakti çok yoğun sürülmesi. Pembe ve kırmızı tonlar yanakta çok güzel ve sağlıklı gözüküyor fakat dozu biraz aştığınızda, gün ışığında bu görüntü kötü olabiliyor. Eğer allıkta fazla aşırıya kaçtığınızı düşünüyorsanız, alta sürdüğünüz fondoten ya da pudradan çok hafif bir şekilde üste de geçirin. Böylelikle cilde sanki kendi içinden gelen bir kızarıklık hissi vermiş olursunuz. Maskara sürerken aşağı yukarı bulaştırıyorsak, bunun için de makyaj sıralamamızı değiştirmeyi deneyebiliriz. Yani maskarayı önce sürüp, ondan sonra farı geçirebiliriz ya da üzerine hafif bir concealer sürerek silgi gibi kullanabiliriz. Bir sünger ve concealer ciltte silgi görevi görecektir.”

Seda Öztürkoğlu/Vatan

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Koton Beauty Creamy Lipstick

Koton Beauty; kadınların güzellik dünyasına büyüleyici dokunuşlar yapmaya devam ediyor. Özel olarak geliştirilen kremsi yapıdaki yeni formülü ile daha kremsi, daha yoğun ve daha kalıcı hale getirilen Creamy Lipstick, birbirinden iddialı yepyeni 8 renk seçeneği ile de yaz aylarının sıcaklığını dudaklarınıza taşıyor.

Max Factor Make-up Artisti Fezi Altun’dan Hayatınızı Değiştirecek 7 Makyaj Tüyosu

Max Factor make-up artisti Fezi Altun ruj, maskara, eyeliner, fondöten, far, kontur ve highlighter kullanırken en iyi sonuçların nasıl elde edileceğini anlattı. İşte Fezi Altun’dan hayatınızı değiştirecek yedi makyaj tüyosu:

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)