22 genç heykeltıraşın, 50’nin üzerindeki eserini sanatseverler ile buluşturuyor

Arte İstanbul Sanat Merkezi, bir ilke daha imza atarak, 22 genç heykeltıraşın, 50’nin üzerindeki eserini sanatseverler ile buluşturuyor.

Türkiye’nin ilk heykel galerisini geçtiğimiz yıl Beyoğlu’nda açan Arte İstanbul Sanat Merkezi, bir ilk’e daha imza atarak, 22 genç heykeltıraşın, 50’nin üzerindeki eserini sanatseverler ile buluşturuyor.

Yaşları kadar sanatları da genç heykeltıraşların eserleri, 23 Mart 2010 – 17 Nisan 2010 tarihleri arasında Arte İstanbul Sanat Galerisinde sergileniyor.

Malzeme, form, söylem ve biçem farklılıklarının vurgulandığı Genç Heykel 1 sergisinde sanatçılar, Beyoğlu’nun tarihi ve kültürel yaşanmışlıklarının hissedildiği bir mimari yapı içerisinde, ziyaretçilere üç boyutlu bir şölen sunuyorlar.

Genç Heykel -1 Sergisinde eserleri sergilenecek sanatçılar : Sibel Açıkalın, Ahmet Aydın Atmaca, İmdat Avcı, Uğur Cinel, Ali Asgar Çakmakcı, Hakan Çınar, Aysun Dolma, Ebru Döşekçi, Burcu Erden, Evren Erol, İlker Erkan Genç, Cemil Güç, Sesil Beatris Kalaycıyan, Sevgi Karay, İbrahim Koç, Murat Zevahir Köroğlu, Ayhan Mutlu, Felekşan Onar, Filinta Önal, Azime Önlü, Hande Şekerciler, Serkan Yüksel

Mekan : Arte Istanbul Sanat Merkezi
Tarih/Saat : 23 Mart - 17 Nisan 2010

Kaynak:Milliyet

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Bu Yıl Banyolar Yaşam Alanına Çevriliyor

Bursa çıkışlı firma f2ms Grup Mimarlarından Mimar Figen Erdağ Demircan banyolar için 2018 trenleri hakkında bilgi verdi. “Hem yerlerde hem de duvarlarda sade seramiklerin ve aynı malzemenin tercih edildiği banyolar bu sezonun favorisi.” diyen Mimar Erdağ Demircan; bu yıl bitmeden banyosunu yenilemek isteyenler için şu önerilerde bulundu;

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ