35 tasarımcının 6 hafta boyunca moda rüzgarları estireceği Akmerkez FashiOnAir etkinliği

Geleceğin modasına yön veren 35 tasarımcının 6 hafta boyunca moda rüzgarları estireceği Akmerkez FashiOnAir etkinliği, 7 Nisan Çarşamba akşamı FashiOnAir mağazasında seçkin davetlilerin katıldığı bir kokteyl ile başladı. 

Tasarımcıların onarlı gruplar halinde ve on beşer gün süreyle katılacağı ve ‘çok özel’ koleksiyonlarını moda tutkunlarının beğenisine sunacağı etkinliğin açılışına, moda, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı.

Bu görkemli moda etkinliğinin açılış kokteylinde tasarımcılar, aralarında Beren Saat, Belçim Erdoğan, Begüm Şen, Zeynep Tunuslu ve Yıldız Movitan gibi ünlü isimlerin de yer aldığı seçkin davetlilerle bir araya gelerek günümüzün ve geleceğin modasını birlikte değerlendirme fırsatı buldu. İspanyol mankenler Alba Clave ve Ana Salvatierra, genç tasarımcıların farklı kıyafetleriyle geceye renk kattı.

Türkiye’de bugüne kadar birçok ilke imza atmış bir kurum olarak, gençleri ve sanatı destekleyen bir anlayışa sahip olduklarını belirten Akmerkez Marka Müdürü Dr. Nur Ziyaoğlu Aytekin, Akmerkez FashiOnAir etkinliğinin de bu doğrultuda hayata geçtiğini söyledi. Ziyaoğlu, “Farklı kategorilerde yaratıcı çalışmalara imza atan 35 genç tasarımcıyı bir alışveriş merkezi içerisinde ilk kez farklı bir konsept ile bir araya getirerek, moda tutkunları ile buluşmalarını sağladık. Genç tasarımcılar, 6 hafta boyunca Akmerkez’de moda rüzgarları estirecek” dedi.

Tekstilden endüstriyel tasarıma, aksesuardan dekorasyona kadar değişik kategorilerde yaratıcı tasarımlara imza atan Türkiye’nin genç tasarımcıları, Akmerkez FashiOnAir mağazasında kendilerine ayrılan bölümlerde koleksiyonlarını sergilemeye devam edecekler.

 

<td nowrap="nowrap" width="231" valign="bottom" style="padding: 0cm 3.5pt; background: white none repeat

                                                              1. Grup: 07 - 21 Nisan
ELİF CIĞIZOĞLU
TEKSTİL
ETCETURA
TEKSTİL
GÜL AĞIŞ
TEKSTİL
GÜNEŞ DERİCİOĞLU
CANTA-AYAKKABI
NAZLI BOZDAĞ
TEKSTİL
PARISTANBUL
TAKI
SECOND CHANCE - AHU YAĞTU

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Ünlü moda tasarımcıları İnegölde buluşuyor 26-27-28 Nisan tarihlerinde moda dünyasının ünlü isimlerini İnegöl’de ağırlayacak olan İpekyolu FashionWeek'e katılacak olan moda tasarımcıları ilk kez bir araya geldi.Dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Sarah Butler de final defilesinde podyuma çıkacak.
Fashion Week Istanbul heyecanı yarın başlıyor 11. sezonu düzenlenen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul yarın başlıyor. Moda haftası, 30 Mart’a kadar devam edecek. Her sezon bir tasarımcıyı uluslararası değişim programına katan ‘Mercedes-Benz International Designer Exchange Program’, Fashion Week’te 2. kez düzenlenecek.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ