6 ay arılarla yaşadım

Türkçe dublajda filmin baş karakteri "Barry"yi seslendiren Cem Yılmaz, gösterim sonrası soruları yanıtladı.

 

"Arı Filmi"nin Türkiye"deki ilk gösterimi önceki gün yapıldı. Türkçe dublajda filmin baş karakteri "Barry"yi seslendiren Cem Yılmaz, gösterim sonrası düzenlenen basın toplantısına esprileriyle damgasını vurdu.
Ayı değil, arı o
Filmi ilk kez basın mensupları ile birlikte izleyen Cem Yılmaz, gösterim sonrası düzenlenen basın toplantısında söze "6 ay arılarla yaşadım" diyerek başladı. Ünlü komedyen, "Filmde ben

"Allah"tan", "Yarabbi Şükür" gibi eklemeler yapınca, arı bayağı dini bir karakter oldu. Bir de ben fazla "lan"lı konuşan biri olduğum için arkadaşlar "Arı o, ayı değil" diye beni uyardılar" dedi.
Abim benden komiktir
Yılmaz, basın toplantısında bir de çocukluk anısını anlattı: "Ağabeyim benden daha komiktir, bir de "r" harflerini söyleyemez. İlkokul birinci sınıfta bir oyun organize edilmiş. Ağabeyime arı rolü verilmiş. Eve geldi, anneme "Öğretmen beni ayı yaptı" dedi. Annem de ağabeyim çelimsiz olduğu için "Başka kimseyi bulamadı mı ayı yapacak?" diye çıkıştı. Ağabeyim, "Öyle değil, uçan ayı" diye ısrar etti. Yani bizim ailenin arı karakterleri ile arası iyidir..."

DreamWorks Animations"un animasyon filmi "Arı Filmi"nin (Bee Movie) Türkiye"deki ilk gösterimi önceki gün İstinye Park AFM Sineması"nda yapıldı. Türkçe dublajda filmin baş karakteri "Barry"yi seslendiren Cem Yılmaz, gösterim sonrası soruları yanıtladı.

Yönetmenliğini Simon J. Smith ile Steve Hickner"ın yaptığı "Arı Filmi"nin basın gösterimi önceki gün yapıldı. Filmi ilk kez basın mensupları ile birlikte izleyen Cem Yılmaz, gösterim sonrası düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı. Toplantıya "6 ay arılarla yaşadım" diyerek başlayan Yılmaz, seslendirmeyi yaparken zorlandığını gizlemedi: "Filmde ben "Allah"tan", "Yarabbi Şükür" gibi eklemeler yapınca, arı bayağı dini bir karakter oldu. Biraz fazla alaturkalaştırdım sanırım. Bir de ben fazla "lan"lı konuşan biri olduğum için arkadaşlar uyardı. "Arı o, ayı değil. Dikkat et" dediler."
Gazetecilerin "Daha önceki animasyon filmlerini Mehmet Ali Erbil ve Okan Bayülgen seslendiriyordu. Aranızda bir rekabet oluşur mu?" sorusuna "Rekabet falan yok. Ben daha çok yeniyim bu işte. Onlar bu işte çok başarılılar" diye yanıt veren ünlü komedyen, bir animasyon filmi yapma fikrine sıcak baktığını da sözlerine ekledi: "Animasyon, ciddi zaman isteyen bir iş. /_newsimages/4578239.jpgİnşallah biz de yapacağız. Animasyon tecrübem yok ama çizimle ilgili olarak belki projede bir karakter yaratabilirim. Belki kendimi karikatür haline getirebilirim ki getirdim zaten!"
Yılmaz, seslendirmeden aldığı para ile ilgili olarak, "Valla güzel bir para aldım diye tahmin ediyorum. Öyle diyorlar. Doğruyu söylemek gerekirse, bunun para için yapmadım. İşlerimdeki genel prensibim para için iş yapmamak, ama yaptığımın para etmesi üzerinedir. Bunu uygulamaya koyuyorum. Bazı işler vardır, para almadan bile yaparsınız. Ne kadar aldığımı muhasebecim ile konuşun. Zaten geçen gün Maliye"ye hesabını verdim" dedi.
Komedi ustalarıyla problemim yok
Cem Yılmaz, kendisini eleştiren tiyatrocular için ise "Bunu magazin dünyasındaki neşeye bağlıyorum. Benim ustalarla ilgili hiçbir problemim yok. Ustaların da benimle ilgili bir problemi olduğunu sanmıyorum. Çok sevdiğim birisini benim karşıma koydukları zaman çok üzülüyorum. Beni herkes sevmek zorunda değil. Beni eleştiren insanların hepsini izlemişimdir. Ama onların büyük bir çoğunluğu beni izlememiştir. İzlemedikleri için bilmiyorlar. Bilmedikleri için de inandırıcı değiller. Ben mesleğimle ilgili reaksiyonu seyircimden alıyorum" diye konuştu.
Rekabeti sevmediğini belirten Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeteneğin varsa yaparsın. Benim yaptığım işle rekabetin bir alakası yok. Benim yaptığım işi yapan başka kimse de yok. Olsaydı dahi onlar rakip olmazdı. O başka biri, ben başkayım." Ünlü komedyen, bir kadın gazetecinin "Cansu Dere çok çocuklu aileyi seviyor" sözlerine de esprili bir karşılık verdi: "Size mi söyledi bunu? İyi yapın o zaman. İlk defa duyuyorum. Benim en sevmediğim haberler "Çocuk istiyorum. Çocuk yapacağım. Yapıyorum, geliyor musunuz? 3, 2, 1 yapıyorum" tarzı haberler. Benim çocukla ilgili bildiğim bir tek şey var: Yapması zevkli, bakması zordur. Ben de bütün şöhretler gibi çocuğum olsun isterim. Ama çocuk konusunu topluca konuşmak iyi değil."
Kalabalık bir aile istiyorum
Avon, 15. yıl kutlamaları çerçevesinde yeni yüzü başarılı manken ve oyuncu Cansu Dere ile birlikte Ritz Carlton"da bir basın toplantısı düzenledi. Dere, 2008 yılı boyunca düzenlenecek kampanyalar ve kataloglar için modellik yapacak. Toplantıdan sonra basına röportaj veren Dere, çocuklarla ilgili sorulara şu yanıtı verdi: "Ben çocukları çok seviyorum. Bir tane kardeşim var ama üç kardeşim olmasını isterdim mesela. Kalabalık aileyi çok severim ve isterim de." Cem Yılmaz ile şu anda evlilik düşünmediklerini anlatan Dere, "Şu anda evlilik kararımız yok. Ayrıca ben ilişkimi gözlerden uzak yaşamayı seviyorum " diye konuştu.
Cem Yılmaz"ın Türkçe dublajda filmin baş karakteri "Barry"yi seslendirdiği "Arı Filmi", 14 Aralık"ta vizyona girecek.

Gözde Yılmaz-Hürriyet

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Brad Pitt, Angelina Jolie'nin hayatındaki erkeklerden iyice bunaldı. Brad Pitt, Angelina Jolie'nin hayatındaki erkeklerden iyice bunaldı.
Kendimi seviyorum Kendimi seviyorum

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ