AK PARTİ’Lİ KADINLARA İLKYARDIM EĞİTİMİ

 

Mevlide Bilici Başkanlığındaki AK Parti Batman Kadın Kolları Teşkilatına yönelik ilkyardım ve farkındalık eğitimi düzenlendi.

“EĞİTİMLER DEVAM EDECEK”

AK Parti’li 250 kadının katılımı ile gerçekleşen eğitimde kadınlara, olası kaza ve afet durumlarında uygulayabilecekleri ilkyardım bilgileri konusunda tüyolar verildi. Teorik ve uygulamalı eğitimden sonra 30 kadın, profesyonel eğitime katıldı. 30 kadın, kaza anlarında ilkyardım uygulayabilecek bilgi ve donanıma kavuşturuldu. Kadınlara yönelik eğitimlerin devam edeceğini belirten Kadın Kolları Başkanı Mevlide Bilici “Kadınlara yönelik projelerimiz var. Bundan önce 250 kadına ilkyardım ve farkındalık eğitimi verdik. 30 kadın, bu alanda uzmanlık eğitimi de aldı. Çünkü kaza anlarında çocuklarına ve sevdiklerine en yakın olanlar kadınlardır. Bu tür eğitimlerimiz sürecek” dedi.

 

İlk yardım

 

KADINLARA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ VERİLECEK

KOSGEB’le işbirliği yaparak, kadınlara girişimcilik eğitimi ve vereceklerini kaydeden Bilici “Kendi paralarını kazanabilmeleri ve özgüven sahibi olabilmeleri için KOSGEB’le ortaklaşa girişimcilik kursları açacağız. Şimdiden 100’e yakın başvuru var. Şiddet ve istismar konusunda bilinçlendirici seminerler planlıyoruz” dedi. (Yusuf Kavak)

Kaynak:batmansonsoz.net

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İlk yardımın önemi her geçen gün artıyor

Türk Kızılayı'ndan yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu tarafından her yıl 189 ülkede çeşitli etkinliklerle 13 Eylül'de kutlanan Dünya İlk Yardım Günü'nün bu yılki teması, "İlk Yardım ve Yaşlanan Toplum" olarak belirlendi.

 

Deprem sırasında Yapılcaklar

Kesinlikle panik yapmamalıyız. Saint(11)lenmemiş dolap, raf, pencere vb. eşyalardan uzak durmalıyız. Varsa sandalyelerle desteklenmiş masa altına veya dolgun ve hacimli koltuk, kanepe, içi dolu sandık gibi koruma sağlayabilecek eşya yanına çömelmeli veya uzanmalıyız.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ