Akmerkez FashiOnAir etkinliğinin ikinci grup tasarımcıları, 22 Nisan - 5 Mayıs tarihleri arasında özel tasarımlarıyla moda tutkunlarıyla buluşacak.

Akmerkez FashiOnAir’de moda rüzgarları esmeye devam ediyor!

 
 
7 Nisan Çarşamba akşamı açılışı yapılan Akmerkez FashiOnAir etkinliğinin ikinci grup tasarımcıları, 22 Nisan - 5 Mayıs tarihleri arasında özel tasarımlarıyla moda tutkunlarıyla buluşacak.
 
Tekstilden endüstriyel tasarıma, aksesuardan dekorasyona kadar değişik kategorilerde yaratıcı tasarımlara imza atan Türkiye’nin genç tasarımcılarının, 6 hafta boyunca çok özel tasarımlarını sergileyeceği Akmerkez FashiOnAir etkinliğinin 2. grubu moda tutkunlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.
 
22 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında tekstilde Berra Terzioğlu, Ceylan Zigoşlu, Eda Akpınar, Gizem Akgönül, Gizem Baş, Nazlı Ceylan Bulduk, Selim Baklacı ve Zeynep Erdoğan, ayakkabıda Bilge Köprülü moda tutkunlarıyla buluşacak.
 
Tasarımcıların onarlı gruplar halinde ve on beşer gün süreyle katılacağı etkinlikte sergilenen tasarımlar, aynı zamanda satışa da sunulacak.
 
2. grup tasarımcılar hakkında:
 
Berra Terzioğlu: Berra Terzioğlu demi-chic diye adlandırılan gün boyu her saatte giyilebilecek her tarza, bedene uygun olabilecek kiyafetler tasarlıyor. Tasarımlarında brokar kumaş ve printler oldukça yoğun. Mini elbiseler, etekler, kumaş ceket ve pantolonlar koleksiyonunun vazgeçilmezleri.
 
Bilge Köprülü: 5 yıldır ‘cicci cocco’ ve ‘homme made’ markalarıyla ayakkabı tasarlıyor. Bu projede ‘Back to School’ koleksiyonu ile hem ayakkabı hem de çanta tasarımlarıyla yer alıyor. Bu koleksiyonla okul yıllarını geride bırakan moda tutkunlarını zamanda yolculuk yaparak gülümsetebilmeyi amaçlıyor.
 
Ceylan Zigoşlu: İlhamını sanat, müzik ve seyahatlerinden alıyor. Kompozisyon disiplinini moda tasarımlarına yansıtan tasarımcı; aynı zamanda moda fotoğrafçılığı ile de ilgileniyor. Tasarımlarının fotojenik olmasına dikkat çekiyor.
 
Eda Akpınar: Istituto Europeo di Design Milano’da Moda ve Tekstil tasarım bölümünden onur derecesiyle mezun oldu. 2008 yılı sonunda kendi markası “EAK” ın ilk bilinçaltı temalı bayan koleksiyonunu Magazzini Generali Milano da sergiledi. Şu anda Ltb by Little Big de erkek giyim tasarımcısı olarak çalışıyor.
 
Gb Style (Gizem Baş): 2009 yılında Vie adlı moda ve alışveriş dergisinde editörlük yaparak moda sektörüne giriş yaptı. Daha sonra kendi tasarımlarını yapmak üzere GB Style markasını kurdu.
 
Gizem Akgönül: Endüstriyel tasarım eğitimi aldığı ve modern sanata yakınlığı sebebiyle tasarımlarında formsal bir yaklaşım sergiliyor. İnsan vücudunu en iyi şekilde yansıtmak için pililer ve keskin hatlar kullanıyor.
 
Nazlı Ceylan Balduk: Dünyaya geniş bakan, geniş yaşayan kısacası geniş endamlı insanlara zarafet ve ihtişamla yoğrulmuş modern bakışlı ve estetik yaklaşımları tasarımlarına yansıtıyor.
 
Selim Baklacı: 2007 yılındaProject Runway Türkiye birincisi oldu. İstanbul Moda Akademisinde Kreatif  drapaj dersine giren Selim Baklacı Türk markaları için de  koleksiyonlar hazırlıyor.
 
Zeynep Erdoğan: Tasarımlarında çoğunlukla çeşitli dönem etkileri, Retro Show dünyası ve Kabare ruhundan alan street couture tarzı görülüyor. İronik aksesuarlar ve spor kumaşların bir araya gelmesi, gece detayların gündelik hayata taşınması gibi kontrastlar göze çarpıyor.
 
 
                                                2. Grup: 22 Nisan - 05 Mayıs
BERRA TERZİOĞ

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Herkesin tek tip giyinmesinden rahatsız

Herkesin tek tip giyinmesinden rahatsız... Tasarladığı koleksiyonunu Eylül ayında önce Sırbistan’da ardından da Türkiye’de bir defileyle tanıtacak. Herkesin tek tip giyinmesinden rahatsız olan Türkcan, küçük bir detayla bile olsa her zaman fark yaratmaktan yana.

ünlü tasarımcısı modanın güneşi Cemil ipekçi’nin ‘’Ottoman Fashion Show by Cemil İpekçi’’ defilesi

Cemil İpekçi, ülkemizin, kültürümüzün ve tarihimizin tanıtımı için İsviçreye çıkarma yapacak. İsviçrenin en büyük kenti Zürihte dünyanın ünlü sanatçılarının da sahne aldığı Kongresshausta ünlü tasarımcısı modanın güneşi Cemil ipekçi’nin ‘’Ottoman Fashion Show...

YORUM YAZIN

Etkin Patent

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

Arnavutköy Web TasarımAdana PatentAfyon PatentAtaşehir PatentAvcılar Web TasarımAvcılar PatentBaşakşehir Web TasarımAdana Web Tasarım
 • Online Marka Tescil Ücreti

  Online marka tescil ücreti ve iş ve işlemlere ait ayrıntılar şu şekildedir;

  Online Marka Yenileme Ücreti

  Online marka yenileme ücreti ödemesi ve Marka Yenileme işlemlerini buradan anında yapabilirsiniz.

 • Marka Takip ve İzleme Ücreti

  Her yıl marka tescil başvuru sayısının hızla artması ve ilgili iş ve işlemlerin hızlandırma isteği, giderek artan benzer marka başvuruların bir şekilde yayına çıkarılması nedeniyle her yıl birbirlerine benzer ve/veya iltibas oluşturan markalar yayınlanmak

 • Online Beşli Tasarım Başvuru Ücreti

  Beş Renkli Görsel Türk Patent Yayın Ücreti