Akmerkez FashiOnAir etkinliğinin ikinci grup tasarımcıları, 22 Nisan - 5 Mayıs tarihleri arasında özel tasarımlarıyla moda tutkunlarıyla buluşacak.

Akmerkez FashiOnAir’de moda rüzgarları esmeye devam ediyor!

 
 
7 Nisan Çarşamba akşamı açılışı yapılan Akmerkez FashiOnAir etkinliğinin ikinci grup tasarımcıları, 22 Nisan - 5 Mayıs tarihleri arasında özel tasarımlarıyla moda tutkunlarıyla buluşacak.
 
Tekstilden endüstriyel tasarıma, aksesuardan dekorasyona kadar değişik kategorilerde yaratıcı tasarımlara imza atan Türkiye’nin genç tasarımcılarının, 6 hafta boyunca çok özel tasarımlarını sergileyeceği Akmerkez FashiOnAir etkinliğinin 2. grubu moda tutkunlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.
 
22 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında tekstilde Berra Terzioğlu, Ceylan Zigoşlu, Eda Akpınar, Gizem Akgönül, Gizem Baş, Nazlı Ceylan Bulduk, Selim Baklacı ve Zeynep Erdoğan, ayakkabıda Bilge Köprülü moda tutkunlarıyla buluşacak.
 
Tasarımcıların onarlı gruplar halinde ve on beşer gün süreyle katılacağı etkinlikte sergilenen tasarımlar, aynı zamanda satışa da sunulacak.
 
2. grup tasarımcılar hakkında:
 
Berra Terzioğlu: Berra Terzioğlu demi-chic diye adlandırılan gün boyu her saatte giyilebilecek her tarza, bedene uygun olabilecek kiyafetler tasarlıyor. Tasarımlarında brokar kumaş ve printler oldukça yoğun. Mini elbiseler, etekler, kumaş ceket ve pantolonlar koleksiyonunun vazgeçilmezleri.
 
Bilge Köprülü: 5 yıldır ‘cicci cocco’ ve ‘homme made’ markalarıyla ayakkabı tasarlıyor. Bu projede ‘Back to School’ koleksiyonu ile hem ayakkabı hem de çanta tasarımlarıyla yer alıyor. Bu koleksiyonla okul yıllarını geride bırakan moda tutkunlarını zamanda yolculuk yaparak gülümsetebilmeyi amaçlıyor.
 
Ceylan Zigoşlu: İlhamını sanat, müzik ve seyahatlerinden alıyor. Kompozisyon disiplinini moda tasarımlarına yansıtan tasarımcı; aynı zamanda moda fotoğrafçılığı ile de ilgileniyor. Tasarımlarının fotojenik olmasına dikkat çekiyor.
 
Eda Akpınar: Istituto Europeo di Design Milano’da Moda ve Tekstil tasarım bölümünden onur derecesiyle mezun oldu. 2008 yılı sonunda kendi markası “EAK” ın ilk bilinçaltı temalı bayan koleksiyonunu Magazzini Generali Milano da sergiledi. Şu anda Ltb by Little Big de erkek giyim tasarımcısı olarak çalışıyor.
 
Gb Style (Gizem Baş): 2009 yılında Vie adlı moda ve alışveriş dergisinde editörlük yaparak moda sektörüne giriş yaptı. Daha sonra kendi tasarımlarını yapmak üzere GB Style markasını kurdu.
 
Gizem Akgönül: Endüstriyel tasarım eğitimi aldığı ve modern sanata yakınlığı sebebiyle tasarımlarında formsal bir yaklaşım sergiliyor. İnsan vücudunu en iyi şekilde yansıtmak için pililer ve keskin hatlar kullanıyor.
 
Nazlı Ceylan Balduk: Dünyaya geniş bakan, geniş yaşayan kısacası geniş endamlı insanlara zarafet ve ihtişamla yoğrulmuş modern bakışlı ve estetik yaklaşımları tasarımlarına yansıtıyor.
 
Selim Baklacı: 2007 yılındaProject Runway Türkiye birincisi oldu. İstanbul Moda Akademisinde Kreatif  drapaj dersine giren Selim Baklacı Türk markaları için de  koleksiyonlar hazırlıyor.
 
Zeynep Erdoğan: Tasarımlarında çoğunlukla çeşitli dönem etkileri, Retro Show dünyası ve Kabare ruhundan alan street couture tarzı görülüyor. İronik aksesuarlar ve spor kumaşların bir araya gelmesi, gece detayların gündelik hayata taşınması gibi kontrastlar göze çarpıyor.
 
 
                                                2. Grup: 22 Nisan - 05 Mayıs
BERRA TERZİOĞ

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Ünlü moda tasarımcıları İnegölde buluşuyor 26-27-28 Nisan tarihlerinde moda dünyasının ünlü isimlerini İnegöl’de ağırlayacak olan İpekyolu FashionWeek'e katılacak olan moda tasarımcıları ilk kez bir araya geldi.Dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Sarah Butler de final defilesinde podyuma çıkacak.
Fashion Week Istanbul heyecanı yarın başlıyor 11. sezonu düzenlenen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul yarın başlıyor. Moda haftası, 30 Mart’a kadar devam edecek. Her sezon bir tasarımcıyı uluslararası değişim programına katan ‘Mercedes-Benz International Designer Exchange Program’, Fashion Week’te 2. kez düzenlenecek.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)