Bahar Korçan ın ilk takı koleksiyonu

 

Moda tasarımcısı Bahar Korçan Model Kuyumculuk ile birlikte Anneler Günü için Anı adında bir takı koleksiyonu hazırladı. “Daha önce kendi kendime denemelerim olmuştu ama ilk kez profesyonel olarak takı yaptım. Mutlaka devam edeceğim” diyen tasarımcıyla Galata’daki mağazasında bir araya geldik. Korçan, Anı’yı hazırlarken epey zorlanmış ama çok da keyif almış. “Zor bir iş. Kıyafet gibi değil. Minicik bir hata yüzünden binlerce doları çöpe atıyorsunuz ama yine de çok zevkli” diyor. Takılar Model Kuyumculuk’un belli şubelerinde ve Korçan’ın Galata’daki mağazasında satılıyor...

Koleksiyonun adı neden Anı?
Anneler Günü benim için çok özel çünkü annelik çok derin bir hal. Başınıza gelmeden tam olarak kavrayamadığınız bir mesele. Ben de onlar için kalıcı bir anı yaratmak istedim. Koleksiyonun ismini koyarken de Anneler Günü’nün hep hatırlanması gereken bir gün olmasından yola çıktım.

Biraz da tercih ettiğiniz motif ve malzemelerden bahsedelim...
İğne oyası motifinden yararlandım. Hepimiz anneannelerimizin televizyonlarının üzerinde, yatak örtülerinde ona rastlamışızdır. İğne oyası el emeğini, sabrı, sevgiyi ve annelerdeki sıcaklığı çağrıştırıyor. Anı’da da kıyafetlerimde yaptığım gibi farklı malzemeleri bir arada kullandım. Dantel, pırlanta, altın ve sateni birleştirdim. Bunun yanı sıra melek kanatları ve melek figürlerine de yer verdim. Masalsı ve romantik bir koleksiyon oldu.

Kaynak:Milliyet

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Gelinlik için takı önerileri

Hayatını en özel gününde, hayatının en özel kıyafetini giyecek hanımlar için takı olmazsa olmazların başında geliyor. Gelinliğin üzerine takılacak gösterişli takılar ilgiyi dağıtabilir. Bunun yerine şık ve sade bir küpe ve iki bileğinize de takacağınız şık bir bilezik daha iyi olacaktır.

TASARIM ÖDÜLLERİNE MUHTEŞEM GALA!

Dünyanın en büyük 5 mücevher fuarından birisi olan İstanbul Jewelry Show kapsamında mücevher dünyasının önde gelen isimleri buluştu.Fuarın ilk günü dünyanın en büyük alım heyeti organizasyonu kapsamında İstanbul’da gelen firma temsilcileri ile ihracatçı firmalar buluştu.

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ