Bence kasaptan alışveriş yapmak, kürk giymekten daha korkunç bir şey

Geçen hafta Fendinin haute-couture şovundan sonra, koleksiyonda kürk kullandığı için markayı kınadığını açıklayan hayvan hakları derneği PETAya cevap gecikmedi.

Fendinin kreatif direktörü ünlü modacı Karl Lagerfeld, moda endüstrisinde kürk kullanımını savundu.

PETA Başkanı Mimi Bekhechi, The Independent dergisine verdiği demeçte, "Modellerini cenaze levazımatçısı gibi giydiren Fendi ve kreatif direktörü Karl Lagerfeld, koleksiyonlarına ceset koymaktan hoşlanıyor. Bu son derece utanç verici ve hastalıklı bir durumdur" demişti.

Buna karşılık Lagerfeld, "Kürk giymeyin, kürk giymeyin demek çok kolay ama bu bir sektördür" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kürk endüstrisini int(11)irirseniz avcılıktan para kazananlar nasıl geçinecek? Kuzeyde samur avlayan avcıların yapacak başka işleri yok, çünkü orada yapacak başka herhangi bir iş kolu daha yok! O insanlar birer Bill Gates de değiller. Bu yüzden bu tür organizasyonları aykırı buluyorum. İnsanlar et yemeye devam ettikçe, deri giydikçe, bu kürk meselesini asla kabul edemem!"

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İzmir Fashion Week'in açılışı yapıldı

İzmir'de 1-3 Kasım'da Rönesans Ajans ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği, İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği'nin katkılarıyla hayata geçirilen İzmir Fashion Week başladı.

DREAM STYLE AMATÖR MODA TASARIM YARIŞMASI BÜYÜK COŞKUYLA YAPILDI

Ece Türkiye tarafından yönetilen Ankara’nın etkinlikleriyle ünlü alışveriş merkezi AnkaMALL, önceki gün Dream Style Amatör Moda Tasarım Yarışması İç Anadolu Bölgesi Büyük Finali'ne ev sahipliği yaptı.Moda dünyasının kapıları genç tasarımcılar için açıldı...

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ