Bodruma sezonun ilk turist kafilesi geldi

Muğlanın Bodrum ilçesine Danimarkadan gelen sezonun ilk turist kafilesi, çiçeklerle karşılandı.
Bodrum - Bodruma turist getiren yolcu uçağı, Milas-Bodrum Havalimanına iniş yaptı. Acente yetkilileri, sezonun ilk turist kafilesi olan Danimarkalı turistleri, çiçeklerle karşılayarak lokum ikram etti.
Kafileyi getirten acentenin ve turistlerin kalacağı otelin sahibi Gündüz Doğusoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, Danimarkadan 150 dolayında turistin geldiğini söyledi.

Geçen yıl Türkiyeye yaklaşık 110 bin Danimarkalı turist getirdiklerini belirten Doğusoy, şöyle konuştu:

Bu yıl ise Türkiyeye yaklaşık 130 bin Danimarkalı turist getirmeyi amaçlıyoruz. Bu turistlerin yüzde 23ü ise Bodruma gelecek. Gelen ilk turist kafilesiyle turizm sezonunu başlatıyoruz. Ülkemizden memnunlar ki yeniden geliyorlar. Bodrum dışında Alanya, Marmaris, Fethiye ve Kaş gibi turistik bölgelere de turist getiriyoruz.

Bodruma gelen Danimarkalı turistler ise Türkiyeyi çok sevdiklerini belirterek, Burası çok güzel. Doğasıyla deniziyle tatil yapılacak bir yer dedi.

Bazı turistler ise Bodruma ikinci kez geldiklerini ifade ederek, Bodrumun çok güzel ve şirin bir kasaba görünümünde olduğunu söyledi. Kafilenin 1 hafta Bodrumda kalacağı öğrenildi.

Kaynak:Cumhuriyet

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Sarı, sıcak bir hafta sonu: Adana

Uzun bir aradan sonra tekrar yollara düşme vakti geldi deyip; keskin Şubat soğundan sıcak iklimlere inme çabası ve tabiki ülkenin en değerli lezzetlerini yerinde tatma hayali, arzusu içinde hızlı bir karar ile aldık.

Antalya'da Rus turist rekoru

ANTALYA'da 2016'nın ilk 6 ayında 25 bin olan Rus turist sayısı, 2017'nin aynı döneminde 1.1 milyona yükseldi.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ