Brezilya fönü ile 6 ay fön çektirmeye son

 

Kadınları 6 ay süreyle fön çektirme derdinden kurtaran kalıcı bir şekillendirme yöntemi olan Brezilya fönü, keratinle bakım esasına dayanıyor. İşte Brezilya fönüyle ilgili merak edilenler.

Son günlerde kadınlar arasında en çok konuşulan uygulama, en az 3 ay dayanan Brezilya fönü. Herkes birbirine yaptırsam mı, acaba güzel olur mu, kullanımı kolay mıdır diye soruyor. Biz de bu soruları işin uzmanına sorduk.
Kuaföre gitmek için vakit bulamayanlar ya da saçı artık fön çektirmekten yıpranmış olanlar için ideal bir yöntem olarak gösteriliyor Brezilya fönü. Zira keratinle uygulandığı için saça bakım yapıyor. Zaten çıkış noktası da buymuş. Saça uygulanan keratin üzerine saç preslenince uzun zaman düz kaldığı keşfedilmiş. Erenköyde hizmet veren Mustafa Uzun Kuaför Saç Stilisti Osman Uzuna Brezilya fönünün nasıl uygulandığını sordum. Saç, özel şampuanıyla yıkanıyor, kurutuluyor. Keratin içeren özel sprey ve jel saça sürüldükten sonra kurutulup presleniyor. 2 ya da 3 gün sonra sülfatsız şampuanla yıkanıp, tekrar presleniyor ve en az 3 en fazla 6 ay bu fönü rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

ZARARI YOK, YARARI VAR
Zararı yok, aksine saça keratin yüklediği için saçın daha kalın telli ve bakımlı olmasını sağlıyor. Zaten işlem süresince saça 2 kez ekstra yoğun saç maskesi uygulanıyor diyen Uzun, dalgalı ve kıvırcık saçların düz ve kontrol edilebilir hale gelmesini sağladığını belirtiyor.  Saça zararlı kimyasal içermeyen Brocato Amerikan Keratin Düzleştirme Sistemi ile uygulanan bu fön,
3-4 ay arasında tekrar  uygulanabiliyor. Brezilya fönü, normal düzleştiricilerin aksine yıkanarak saçtan arındığı için saçın genel yapısı eski haline dönüyor. Saçın fönünü koruması için özel sülfatsız şampuan kullanılması gerekiyor. Boya ise Brezilya fönüne zarar vermiyor. Bu fönü kullanırken istediğiniz gibi boya ve röfle yaptırabiliyorsunuz. Maliyeti ise 350-400 TL .

EVDE DE UYGULANABİLİYOR
Bu ücret size fazla geldiyse evde de ygulayabilirsiniz.
Organixin yeni ürünü Brezilya Keratin Fönü, kalıcı fönü daha uygun fiyata evde uygulamanızı sağlıyor. Yüksek oranda içerdiği keratin takviyesi ile 30 gün boyunca saçın kıvrımlarını yüzde 95e kadar azaltarak fönlü ve parlak görünmesini sağlıyor. Kakao çekirdeği ve avokado yağı ile keratin proteinleri içeren Brezilya Keratin Fönü, doğal bukleli, kıvırcık, kuru, mat ve kimyasal işlem sonucu hasarlı, kabarık saçlarınızı içten dışa onarmak ve düzleştirmek üzere formüle edilmiş. Organixin bu ürünü czanelerde satılıyor.
Evde fön işlemini desteklemek için şampuanın ardından Braunun Satin Hair 7 Saç Düzleştiricisinden faydalanabilirsiniz. Kopmaya, kırılmaya, aşırı ısınmaya ve kurumaya karşı geliştirilen bu düzleştirici, saçın yapısına zarar vermiyor.

AYSUN ÖZ KAŞİ/AKŞAM

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İlkbaharda oluşabilecek cilt sorunlarına dikkat! Saç, Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı, Eğitmen Master Figen Aktosun, ilkbaharın ruhuna uygun şekilde cildinizi yenilemenin, oluşabilecek olumsuzluklardan korumanın yollarını anlattı. Aktosun, cilt, saç, vücut için bakım kürleri tarifleri verdiği gibi, bu mevsimde yapılabilecek uygulamaları da bir tablo ile aktardı.
Cildinizi ilkbahara hazırlayacak bakım kürleri Yenilenmenin, uyanışın ve rengin mevsimi olan ilkbaharda da cildiniz ciddi zararlar görebilir! İşte ilkbaharda cildinizi ve saçlarınızı yenileyip canlandıracak saç ve cilt bakım maskeleri!

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ