Bronza imzasını atan İtalyan

İtalya’nın ünlü mücevher markası Rebecca koleksiyonlarının yüzde 90’nında bronz ve çelik kullanıyor. Rebecca bronzun üzerine kırmızı altınla bakır arasındaki bir ton olan kendi özel rengini uyguluyor. Markanın erkek koleksiyonu da bulunuyor.

Takılar yüzyıllar boyu kadınların vazgeçilmezleri arasında yer aldı. Günümüzde de kadınlar kendilerini ifade etmek, dikkat çekmek ve daha güzel görünmek için takıdan faydalanıyor. Ancak artık sadece altın, gümüş ya da değerli taşlardan hazırlananlar değil yarı değerli madenlerin kullanılan takılar da ön plana çıkıyor. Böylece birbirinden şık tasarımlar erişilebilir fiyatlarla satışa sunuluyor. İnşaat sektöründen tanıdığımız KC Group da İtalya’nın önde gelen mücevher markası Rebecca’yı Türkiye’ye getirdi. On yıl önce mücevher tasarımcısı Alessandro Testi’nin kızının adını taşıyan markası Rebecca tüm dünyada mücevher tutkunlarının büyük beğenisini kazanıyor.

Rebecca markasını büyüleyici, modern, çekici ve karizmatik olarak tanımlayan Rebecca Türkiye Genel

Müdürü Emrah Demir, ‘Şu an sadece İstanbul’daki üç noktada satılıyor: Kızıltoprak, Bağdat Caddesi ve Nişantaşı. 2008 yılında sekiz mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz’ diyor.

AĞIRLIK RENKLİ TAŞLARDA

Türk kadınının çok hızlı bir biçimde değiştiğine dikkat çeken Emrah Demir ‘Kadınlar çalışıp kendi gelirlerini elde ettikçe özgüven kazanıyorlar. Böylece kendilerini göstermekten korkmuyorlar. Mücevher de işte tam bu noktada öne çıkıyor. Diğer kadınlardan farklı algılanmak isteyenler, dikkat çekmekten korkmayanlar takıya

yöneliyor’ diyor. Ancak sadece takı takmak yetmiyor. Kullanılan takının kalitesi de çok önemli. Rebecca’nın tasarımlarında da en kaliteli malzemeler kullanılıyor. Örneğin takılarda kullanılan çelik ünlü saat markası Rolex’in de kullandığı çeliğin aynısı. Çizilmeyen, çok daha fazla parlayan ve pürüzsüzlüğüyle dikkat çeken bu çeliğin dışında tasarımlarda en fazla kullanılan malzeme ise bronz...

Bronz mücevherde adını pek de duymaya alışmadığımız bir maden. Emrah Demir bunu şöyle açıklıyor: ‘Rebecca koleksiyonlarının yüzde 90’ında çelik ve bronz kullanıyor. Bronz çelikten sonra saflık derecesi en üst düzeyde madenlerden biri. Son dönemde bronz çeliğin önüne geçmeye başladı çünkü bronza şekil vermek daha kolay ve rengi çok güzel. Rebecca bronzun üstüne kendi özel rengini uyguluyor. Bu renk hem bakıra hem kırmızı altına benziyor ama değil. Rebecca’nın bu özel rengi 25 ülkede de aynı.’

Markanın koleksiyonlarında altın ve pırlanta minimumda kullanıldığını belirten Demir altın takılarla modayı takip etmenin zorluğunu da anlatıyor. ‘Modayı takip edip birçok kıyafetinize uygun takınız olsun istiyorsanız altın ya da pırlanta takmak maliyeti yüksek bir şey. Çünkü birçok farklı takınız olmalı’ diyen Demir, Rebecca’nın altın ya da pırlanta fiyatlarına çıkmadan kadına kendini özel hissettirdiğini söylüyor. Rebecca’nın minimalist bir tarzı var ve bu tarz yetenekli zanaatkarların elinden çıkıyor. Koleksiyonda taşlı tasarımlar dikkat çekiyor. Demir hidrotermal adı verilen bu taşların doğal taşların klonlanması sonucu ortaya çıktığını anlatıyor. Renklerde ise ağırlık mor, mavi, yeşil ve sarı da... Rebecca’nın koleksiyonlarında altın kaplama modellerde yer alıyor. Emrah Demir bronz üzerine üç mikron altın kaplanarak hazırlanan tasarımların her hangi bir şekilde bozulmadığını, paslanmadığını söylüyor.

100 SAATTEN İKİSİ KALDI

Rebecca Türkiye Genel Müdürü Emrah Demir sözlerini şöyle sürdürüyor: ‘Özel tasarımları ve tasarımlarında kullanılan malzemeleriyle Rebecca mücevherleri, Türk kadınına kendini farklı ve seçkin hissettirecek. Bugün çok güzel bir altın kolyeye ortalama 4 bin YTL ödersiniz bunu satmaya kalksanız ancak yarı fiyatını öderler size. Ancak Rebecca’da altın bir kolyeye vereceğiniz paranın dörtte birine çok güzel bir tasarıma sahip olabilirsiniz. Hedef kitlemiz özel olmak isteyen, kendini göstermekten çekinmeyen kadınlar. Ancak genç kızlara yönelik ürünlerimiz de var. Özellikle Mon Amour ve St Barth koleksiyonlarında daha dinamik tasarımlar yer alıyor. Roma ve Tropezienne ise daha klasik takılardan oluşuyor.’ Rebecca sadece kadınlara yönelik bir marka değil, erkekler için de takıları bulunuyor. Türk erkeğinin yeni yeni takı kullanmaya alıştığını söyleyen Demir erkeklerin en fazla saat ve bileklik kullandığını belirtiyor. Rebecca’nın saatleri de bulunduğunu hatırlatan Emrah Demir Türkiye’ye getirdikleri 100 adet erkek saatinin kısa sürede tükendiğini ve ellerinde sadece iki saat kaldığını da sözlerine ekliyor. Rebecca’da fiyatlar 100-2400 YTL arasında değişiyor. İtalya’da bin 200 noktada mücevher tutkunlarıyla buluşan Rebecca, Türkiye’nin yanı sıra İspanya’dan Yunanistan’a, Meksika’dan Suudi Arabistan’a, Japonya’dan İngiltere’ye dünyanın 25 ülkesinde satışa sunuluyor.


BERRİN HABERVEREN -STAR

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

‘Hangi aksesuarla göz kamaştırıcı olabilirim?’ ‘Hangi aksesuarla göz kamaştırıcı olabilirim?’
Bu kışın aksesuvarlarında tek bir eğilimden söz etmek zor. Bu kışın aksesuvarlarında tek bir eğilimden söz etmek zor.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)