Bu Albüme Müptela Olacaksınız

Türkçe Rap’in başarılı temsilcisi Joker, "ELEMENT" albümü ile geri dönüyor.

Joker, Sony Music Türkiye ve Basemode Records etiketiyle 10 Ağustos’ta tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini alacak olan “Element” albümünden önce albümün ilk şarkısı "Müptela" ile karşınızda.

Sanatçının magazin dünyasındaki olayları ve sabah kuşağı programlarının insan üzerindeki sosyal etkilerini eleştirel bir dille ele aldığı Müptela’nın alt yapısı başarılı prodüktör Bugy imzası taşıyor. Klip çekimleri Zone Creative Workshop tarafından yapılan “Müptela”nın yönetmen koltuğunda ise Mehmet Can Damatoğlu oturmaktadır.

Joker’in ikinci market albümü olma özelliği taşıyan “Element” geniş bir skalaya sahip. Parçalar bir yandan yeni akıma ayak uydururken bir yandan eski Joker izlerini taşıyor. Albümün ilk çeyreğindeki eğlence havası her ne kadar hareketli bir sound ile dinleyiciye “merhaba” dese de, rap bölümleri Joker’in sert üslubuyla harmanlanıyor. İlerleyen dakikalarda ise “yarın için mücadele veren, hak ettiğinin peşinde olan, başarıyı hedeflemiş ve sosyal problemlere tepkisini dile getiren” bir profil hakim. 12 parçadan oluşan bu yepyeni albümde göze çarpan tek düet Anıl Piyancı’ya ait.

Aynı zamanda “Çocuklar” serisinin 3. çalışması da albümün dikkat çeken detaylarından.

Sony Music Türkiye ve Basemode Records etiketiyle 10 Ağustos’ta tüm müzik marketlerde ve dijital plaftormlarda yerini alacak olan albümün kayıt ve mix-mastering işlemlerinde Buğra Kunt yer alırken, altyapılarda işinin ehli beat maker’lar Da Poet, Bugy, Can Volkan, Khontkar ve Cenk Çelik var.

TRACKLIST:

1- Müptela
2- Bizimle Misin feat. Anıl Piyancı
3- Kafamıza Göre
4- Hayalimin Peşinde
5- Artık Başarıyorsun
6- Teselliler Yalan
7- Çocuklar Part 3
8- Unutulacaksın
9- Beni Seviyorum
10- Rap Hala Benimle
11 – Aydınlıklara Çıkmazsam
12- Hoşça Kal

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Tankurt Manas feat. Ayşe Akın – Turluyorum

Haziran ayında Sony Music & Basemode Records etiketiyle yayımlanan “Bilinçaltı” albümüyle dijital müzik platformlarının listelerinde zirveden düşmeyen, Türkçe Rap’in yıldızlaşmış ismi Tankurt Manas, albümün büyük ilgi gören, kıpır kıpır şarkısı “Turluyorum”u kliplendirdi!

Genç Yetenek Baneva Huzurlarınızda

Hip-Hop müziğin ülkemizde yükselişte olduğu son dönemde, Basemode Records müzikseverleri bir çok yeni sanatçıyla tanıştırdı; ancak bunlardan biri varki genç yaşta sergilediği büyük yeteneği ile tüm gözleri üzerine çekmeyi başardı.Sony Music Türkiye & Basemode Records’un en genç ve yetenekli sanatçılarından biri olan 2000 doğumlu “Baneva”yeni single çalışması ile dinleyicilerin karşısında!

YORUM YAZIN


Oylama:5 puan ( 1 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ