Bu kış çantalar çok moda

Evinin önünde suikasta kurban giden MİT eski müsteşar yardımcısı Hiram Abas’ın kızı...
 

Piton, somon balığı derisinden yaptığı çantalar Condoleezza Rice, Paris Hilton gibi ünlülerin kolunda geziyor. Üniversitede hobi olarak tasarladığı çantaları şimdilerde Cashhimi markasıyla Amerika, Fransa, Hollanda ve Rusya’ya ihraç ediyor. Cenan Abas Sel, “çanta kraliçesi” olarak anılıyor.Cenan Abas Sel, aslında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü mezunu... Ancak o ticarete atılmak yerine modayı tercih ediyor. Üniversiteyi int(11)irdikten sonra Şapka Ertekin Bey’den Harbiye’deki Şamdan Bar’ın bir bölümünü kiralıyor. Burada kendi tasarımları olan, sadece el örgüsü ve üzeri işli kazaklar satmaya başlıyor. Bu iş o kadar büyük ilgi görüyor ki kazaklarını Amerika’ya pazarlaması için teklif geliyor. Siparişin çok fazla olması gözünü korkuttuğu için son anda anlaşmadan vazgeçiyor. Daha sonra kazak yerine çanta tasarlıyor. Çantalarını Amerika’ya götürüyor. Yapılan görüşmelerde tasarımlar çok beğeniliyor ve böylece Sel, ilk siparişini almış oluyor. Bugün ise Casshimi markasının altında sattığı çantalar Paris Hilton, Condoleezza Rice gibi önemli isimlerin kolunda. Sel, Hilton’un Casshimi marka çantalarla tanışma hikayesini ise şöyle anlatıyor: “Paris Hilton bir güzellik yarışması için Türkiye’ye geldi. Biz de kendisinin geleceği gün tatlı su levreğinden yapılmış bir çantayı odasına hediye olarak koyduk. Çantayı çok beğenen Paris, akşam güzellik yarışmasına ve Reina’ya giderken kullanmak üzere bizim çantalardan satın almak istediğini söyleyince, kendisine beş örnek sunduk. Hepsini alınca şaşırdım. Çünkü böyle celebrity’ler ancak belli paralar karşılığı sizin malınızı kullanır.”

SOMON DERİSİ KULLANIYOR
Hiç kuşkusuz Sel’in bu kadar başarılı olmasının altında yatan en büyük etken yaptığı işi çok sevmesi... “Daha deriyi elime aldığım andan itibaren nasıl bir tasarım çıkaracağım o anda kafamda oluşuyor” diyor. Kalıpları tek tek elleriyle çıkarıyor. Günde 15 saat, haftanın 6 günü çalışıyor. Çantayı müşterinin kolunda gördüğü an bütün yorgunluğunu unuttuğunu anlatıyor. Çantalarında piton, krokodil, tavuk bacağı, devekuşu, devekuşu ayağı, somon balığı, tatlı su levreği, tilki, organik deri ile yıkanmış deri kullanıyor. Şimdilerde Avrupa’da yapılacak büyük bir defileye hazırlanıyor. Sel’in tasarımları Ortadoğu’dan da büyük ilgi görüyor. Kendisi aynı zamanda suikasta kurban giden eski MİT’çi Hiram Abas’ın kızı ama bu konuda konuşmaktan hoşlanmıyor.


Büyük çanta modası
Cenan Abas Sel bu kış büyük çantaların çok moda olduğunu söylüyor. Kadınlara bir de uyarısı var: “Büyük çanta moda, ama lütfen kısa boylu hanımlar bu modayı takip etmesin. Aksi takdirde yürürken çanta yerlere değiyor, onlar da moda kurbanı oluyor.” Sel’in en büyük hayali ise günün birinde tasarladığı çantaları Angelina Jolie ve Sharon Stone’un kolunda görebilmek. Çantaların fiyatları 500-850 YTL arasında değişiyor. Piton 800-2500 YTL, krokodil olanlar ise 500-1500 YTL arasında. Öte yandan Casshimi’nin evlere servis ve online satış hizmeti de bulunuyor.

Vatan

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

‘Hangi aksesuarla göz kamaştırıcı olabilirim?’ ‘Hangi aksesuarla göz kamaştırıcı olabilirim?’
Bronza imzasını atan İtalyan Bronza imzasını atan İtalyan

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ