Bu yaz koyu renk saçlar, bal rengi ve açık dore tonlarla aydınlatılıyor

 

Güneşli günler yaklaştıkça saç renkleri de koyudan açık tonlara doğru kayar. Bu yaz koyu renk saçlar, bal rengi ve açık dore tonlarla aydınlatılıyor. Bem Jolie Güzellik Salonu’nun sahibi Erol Kılıç, sağlıklı saçlar için boyalara dikkat edilmesi gerektiğini söyleyerek yılın trendlerini anlattı.

Yaza girmeden önce saçının rengini değiştirmek isteyen kadınlar kuaför salonlarındaki yerini alıyor. Ancak bazı boyalar güneş ışınlarının etkisiyle boyandığı günkü halini hemen kaybedip saça zarar veriyor.

Bu yazın en favori renklerinin soğuk kahve, soğuk bal tonları üzerine açık dore ya da açık sarı balyajlar olduğunu söyleyen Erol Kılıç, saç boyalarıyla ilgili yeni bir ürün müjdeliyor. Kadınların boyalardaki korkulu rüyası amonyak ve beyazlarını dahi kapatmayan organik boyalardan farklı olan L’Orèal’in yeni ürünü Inoa.

Erol Kılıç, “Inoa’nın amonyaksız olması büyük bir avantaj. int(11)kisel boyalarda amonyaksız ama beyazları kapamama sorunu vardı. Inoa yüzde yüz beyaz kapatıyor. Renk tonlaması çok iyi ve istediğimiz rengi birebir yakalayabiliyoruz. 51 renk seçeneği var” diyor.

Amonyaksız boyaların saçın yağ oranını da dengelediğini söyleyen Kılıç, tatilden önce mutlaka saç bakımınızı yaptırmanız gerektiğini vurguluyor.

Saç şekillerinde ise uzun saçlar bu yaz da çok moda. Kılıç’a göre perçemler ve doğal görünümlü saçlar yeniden hüküm sürecek. Yazın bronz bir tene sahip olduğunuz için ensede toplanan şık ve sade saç modelleri de tercihler arasında...

Kılıç, saç kesimleri ile ilgili püf noktaları da veriyor: “Kısa boylu kadınlar uzun saçlı olmamalı, yuvarlak yüzlülerin de çene boylarında kare saçları tercih etmeli.”

Kaynak:Vatan

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İlkbaharda oluşabilecek cilt sorunlarına dikkat! Saç, Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı, Eğitmen Master Figen Aktosun, ilkbaharın ruhuna uygun şekilde cildinizi yenilemenin, oluşabilecek olumsuzluklardan korumanın yollarını anlattı. Aktosun, cilt, saç, vücut için bakım kürleri tarifleri verdiği gibi, bu mevsimde yapılabilecek uygulamaları da bir tablo ile aktardı.
Cildinizi ilkbahara hazırlayacak bakım kürleri Yenilenmenin, uyanışın ve rengin mevsimi olan ilkbaharda da cildiniz ciddi zararlar görebilir! İşte ilkbaharda cildinizi ve saçlarınızı yenileyip canlandıracak saç ve cilt bakım maskeleri!

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ