Çatimini den Çocuklara farklı ve eğlenceli kıyafetler

Anne olduğum için biliyorum, çocuklar için farklı tarzda kıyafet bulmanın zorluğunu. Ancak şimdi bahsedeceğim marka, kız-erkek, 0-12 yaş arası tüm çocukların farklı olma ihtiyacına cevap verecek nitelikte.
Fransızların 35 yıllık, 50 ülkede 1500den fazla noktada mağazası bulunan eğlenceli markası Catimini, artık Türkiyede.
Markayı Türkiyeye getiren Bellamomın sahibi Pelin Gülşen Ulutaş. İş için sık sık gittiği Fransaya seyahatleri sırasında markayı keşfedip kızına bavul dolusu Catimini taşıyan Ulutaş, niye Türkiye getirmiyorum, diyerek harekete geçmiş.

EVDE GİYDİRMEYE KIYAMAZSINIZ
Ulutaş, Catimini kıyafetlerini evde oyun oynarken giydirmeye kıyamıyordum. Dışarı çıkarken giydirdiğimde ise herkes nereden aldığımı soruyordu. Türkiyede çocuk giyimi konusunda böyle katma değeri yüksek marka açığını görünce, markayı Türkiyeye getirmek istedim diyor.

Farklı kumaşların bir arada kullanıldığı, hepsinde yüksek işçilik ve tasarımın ön planda olduğu Catimini giysileri, kombin kolaylığının yanı sıra kalitesiyle de ön plana çıkıyor. Zira Ulutaş markayı Türkiyeye getirmeden büyük kızına taşıdığı giysileri, aralarında 5 yaş olmasına rağmen şimdi küçük kızına giydiriyor.  Catimini için Renkli ama kesinlikle kokoş değil diyen Ulutaş, şöyle devam ediyor: Büyümüş de küçülmüş değil, çocuk çocuk, eğlenceli giysilerden oluşuyor Catimininin koleksiyonu. Akdeniz insanına yakın çok renkli bir tarzı var. Giydirdiğimiz zaman fotoğrafını çekmek istiyorsunuz çocuğunuzun. Geçtiğimiz yaz küçük bir koleksiyonla başladık ve sonbahar-kışta daha geniş bir koleksiyonla Türk tüketicisiyle tanıştık ve marka çok sevildi.

Fiyatlara gelince Zara ve GAPin çocuk koleksiyonlarının fiyat aralığında olduğunu belirten Ulutaş, tasarım olarak çok daha iddialı olduklarını açıklıyor: Türk insanı kumaştan ve dikişten çok iyi anlıyor. Markayla tanışanlar, ne kadar işçilikli ne kadar uğraş isteyen ürünler bunlar demekten kendini alamıyor.

Şu an sadece İstinyeparkta mağazası bulunan Catimini, kısa zamanda diğer büyük şehirlerdeki çocuklarla buluşmayı hedefliyor.

AYSUN ÖZ KAŞİ/AKŞAM

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İlkbahar Yaz 2019 Bebek Çocuk Modasında Tasarımda Rahatlık ve Doğal Malzeme Kullanımı Öne Çıkacak

Dünyanın bir numaralı moda ve stil araştırma şirketi WGSN’nin Çocuk Giyim Editörü Allison Goodfellow-Ash, İlkbahar-Yaz 2019 çocuk giyim trend ön görülerini İstanbul Kids Fashion Fuarı’nda ziyaretçiler ve katılımcılarla paylaştı.

İyiden İyiye Mutluluğun Kaynağı Phoca

2014 yılında çocuk odaklı projelere yakından destek sağlamak amacıyla “İyiden iyiye mutluluk” mottosuyla “Projemiz Hayat”ı kuran Aslı Özdemir, “Projemiz Hayat” çatısı altında sosyal girişim markası “Phoca”yı hayata geçirdi.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ