Cavide’nin Dal Kadınları…..

 

 

 

 

 

 

Uzun yıllar televizyon piyasasında kostüm tasarımcılığı yapan Cavide Gözkara şimdilerde Bodrum’un Gümüşlük köyünde yaşıyor ve tasarımlarını eşiyle birlikte kurduğu “Atelye Bodrum” da sürdürüyor.

Atelye Bodrum, takı tasarımları, dekoratif ürünler ve heykel çalışılan bir atölye.

Cavide Gözkara’nın tasarım anlayışının başında doğallık geliyor. Bu doğallığı da genellikle “eski” de yakalıyor. O yüzden takı tasarımlarında yeni olan hiçbir şeye yer vermiyor.
Sanatçının özgün takı tasarımları, eski ve yontulmamış doğal taşlar ve eski kumaşların yanı sıra doğadan alınıp kullanılan dal parçalarıyla zenginleştiriliyor.

 

Ağaç dallarının içindeki hareketi keşfeden tasarımcı onlara yeni bir kimlik kazandırarak dallardan küçük kadınlar yapıyor, Dal kadınlar….
Balerinler, kankan yapanlar, çaça yapanlar, müziğin kışkırtıcı çağrısına uyup bedenini özgürce savuranlar, dimdik duranlar, nazlı, vakur, şımarık, kokoş ya da cazibeli kadınlar..
.
Ama hepsi dal kadınlar…..

Atelye Bodrum
Adres: Beyler Yaylası No: 57/4 Gümüşlük
www.atelyebodrum.com
info@atelyebodrum.com


BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Porland’ın En Yeni Koleksiyonu Pure Seasons, 4 Farklı Rengi İle Yaz Sofralarınıza Şıklık Getiriyor!

Porland, üretici kimliği ile gastronomi ve ev kesimi profesyonelleri için en iyisini tasarlamaya ve üretmeye devam ediyor…
Tasarladık ve ürettik anlayışını 2018 İlkbahar- Yaz sezonunda hissettirmeye hız kesmeden devam eden Porland, gastronomi ve perakende sektörüne yönelik çıkardığı ürünler ve yeniliklere Pure Seasons serisiyle bir yenisini daha ekliyor…

Yataş’ın Yeni Yatağı Dream Box ile Aç – Yuvarla - Yat!

Türkiye’nin yatakta kalite, konfor ve yeni teknoloji denince ilk akla gelen markası Yataş ile devrim niteliğinde bir yatak deneyimine daha hazır olun: Dreambox! Titanium Matrix yay teknolojisi ile farklı vücut tiplerine ve uyku pozisyonlarına destek sağlayarak kişiye özel konfor sunan Dream Box, üretim esnasında preslenerek rulo halinde kutulanıyor. Bu özelliği ile mağazadan hemen alınıp götürülebiliyor, kolayca taşınabiliyor, kutusundan çıkarılınca geleneksel yataklarla aynı formu alıyor ve tek kişi tarafından bile hızlıca hazır hale getirilebiliyor. Ayrıca nemi hızla emip buharlaştıran ödüllü kumaşı ile de konforlu bir uyku vaat ediyor.

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ