Cavide’nin Dal Kadınları…..

 

 

 

 

 

 

Uzun yıllar televizyon piyasasında kostüm tasarımcılığı yapan Cavide Gözkara şimdilerde Bodrum’un Gümüşlük köyünde yaşıyor ve tasarımlarını eşiyle birlikte kurduğu “Atelye Bodrum” da sürdürüyor.

Atelye Bodrum, takı tasarımları, dekoratif ürünler ve heykel çalışılan bir atölye.

Cavide Gözkara’nın tasarım anlayışının başında doğallık geliyor. Bu doğallığı da genellikle “eski” de yakalıyor. O yüzden takı tasarımlarında yeni olan hiçbir şeye yer vermiyor.
Sanatçının özgün takı tasarımları, eski ve yontulmamış doğal taşlar ve eski kumaşların yanı sıra doğadan alınıp kullanılan dal parçalarıyla zenginleştiriliyor.

 

Ağaç dallarının içindeki hareketi keşfeden tasarımcı onlara yeni bir kimlik kazandırarak dallardan küçük kadınlar yapıyor, Dal kadınlar….
Balerinler, kankan yapanlar, çaça yapanlar, müziğin kışkırtıcı çağrısına uyup bedenini özgürce savuranlar, dimdik duranlar, nazlı, vakur, şımarık, kokoş ya da cazibeli kadınlar..
.
Ama hepsi dal kadınlar…..

Atelye Bodrum
Adres: Beyler Yaylası No: 57/4 Gümüşlük
www.atelyebodrum.com
info@atelyebodrum.com


BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Oleg Cassini Aksesuar Koleksiyonuyla Işık Saçmaya Devam Ediyor

Özel davetlerde elbiseler kadar artık aksesuarlar da konuşuluyor! Stiliyle iz bırakmak isteyen kadınların yeni trend rotasında saçı kavrayan aksesuarlar, yüz hatlarını ortaya çıkaran maksimal küpeler var. 

Efsanevi İtalyan Markası Borsalino En Özel Şapkaları ile Beymen'lerde

1857 yılından bu yana şapka koleksiyonları ile tanınan İtalyan markası Borsalino, ünlü yönetmen Fellini'nin unutulmaz La Dolce Vita filminden ilham alan, 2018 Yaz koleksiyonu ile İtalyan yaşam tarzının estetik kodlarını sezona taşıyor.

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ