`Çingeneler` İdart Sanat Galerisinde görücüye çıkıyor

Bodrum İDART Sanat Galerisi, bu kez genç bir ismi ağırlıyor. 24 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında Hasan CİNGİZin "Çingeneler" isimli sergisi sanatseverler ile buluşacak.

Pek çok karma sergide işleri yar alan Cingizin ilk kişisel sergisi olan "Çingeneler", 2008 tarihinde yapmaya başladığı bir serinin devamı. Daha önce internet ortamında bir kısmı sergilenen işler, izleyiciler tarafından çok beğenilmişti.

Bu serinin devamı olan işlerinde genç sanatçı, sanatın yersizyurtsuzluğuna bir gönderme yapıyor. Göçebe bir toplum olan çingeneler ile sanatın kendisi arasında bağ kuruyor. Farklı disiplinlerde işler üreten Cingiz, bu farklılığı kimi zaman disiplinlerarası çalışmalar yaparak da bize gösteriyor. Serginin açılışında yapılacak olan performans bu tavrın ipucunu seyirciye veriyor.

Bu çağdaş tavır, Cingizin tuvallerini sergileme biçimi ve yapılış aşamasında da kendini gösteriyor. Geleneksel pentür anlayışından uzaklaşarak yaptığı bu işlerinde cingiz, farklı bir teknikle boyayı tuval üzerine akıtıyor.
Sergi, bütünüyle izleyiciyi şaşırtıcı nitelikler taşıyor.
24 Nisan saat 19:00da açılacak olan sergiye tüm sanatseverler davetlidir.
24 Nisandan sonra her gün saat 10:00 19:00 arası gezilebilir.
 

İletişim:

Cumhuriyet Cd. No: 37/4 BODRUM
info@idartgaleri.com
agoknur@hotmail.com
02523132285

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Türkiye’nin İlk Deneyimsel Çocuk Eğlence ve Kültür Merkezi Açıldı

Türkiye’nin ilk deneyimsel çocuk eğlence ve kültür merkezi ‘Imagineer Kids’ içerisinde yer alan interaktif aktiviteleri ve sürekli yenilenecek olan alanlarıyla 42 Maslak’ta kapılarını açtı.

‘80’li Yıllardan Çizgiler’ karikatür sergisi!
 

Ünlü karikatür ustalarının eserlerinin genç kuşaklar tarafından tanınması amacıyla düzenlenen, “80’li Yıllardan Çizgiler” isimli karikatür sergisi açıldı. Gazete Habertürk'te yer alan habere göre; karikatürist Ersin Burak’ın arşivinden seçilen çizimlerin yer aldığı sergi,

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ