Cinselliğin nimetlerinden yararlanın!

Avuçlarınızı terletecek, elinizi ayağınıza dolaştıracak bir olaydan önce cinselliğin nimetlerinden yararlanın! Oxcytoxin hormonu sayesinde tatmin edici bir seksin heyecandan eser bırakmayacağını göreceksiniz..

Bir konferans vereceğinizi düşündüğünüz zaman avuç içleriniz terliyor, dizleriniz ve dudaklarınız da heyecandan titriyor mu? Önceden yatakta birazcık terlemeniz, kürsüde soğuk terler dökmenizi önler! Araştırmalara göre; röportaj, tanıtım ve ameliyat gibi stres dolu olaylar öncesinde yapılan seks, heyecanı azaltıyor. Ve seksin rahatlatıcı etkisi bir hafta sürebiliyor.

TANSİYONLARI NORMAL KALDI
Peki, araştırmacılar seksin stres üzerindeki etkisini nasıl ölçtü? Bir grup insan, iki hafta boyunca yaptığı günlük seks aktivitelerini bir kağıda yazdı. Ayrıca yaptıkları tanıtım öncesi ve sırasında ölçülen tansiyonlarını da not etti. Cinsel ilişki yaşayanların, yaşamayanlara oranla çok daha az stresli olduğu ve tansiyonlarının normale çok daha hızlı döndüğü saptandı. Heyecan öncesi seksten uzak duranlarda ise strese bağlı yüksek tansiyon yaşandığı belirlendi.

OXCYTOCINİN MARİFETİ
Bu küçük araştırma; tıpkı diğer araştırmalar gibi oxytocin (hipofiz bezinin arka lobundan salgılanan ve süt salgılanması, rahim kaslarının kasılması gibi olaylarda rol oynayan hormonun adı) hormonuna işaret etmektedir. Bu hormon; seks sırasında salgılanır ve stresin terletici işaretlerini azaltır. Fakat hiçbir stres azaltıcı yöntem sağlığınızı tehlikeye sokmaya değmez. Bu yüzden de tatmin edici bir cinsel hayata ancak tek eşli seksle sahip olabileceğinizi unutmayın!

Tam tahıllı denen hangi ekmek faydalı?

Niçin tam taneli tahıl içeren ürünleri istiyoruz? Çünkü içlerindeki kepek ve tohumlar, işlenmiş ve zenginleştirilmiş tahıllarda olan besin dokusundan daha fazladır. Zenginleştirilmiş ya da beyazlatılmış undan daha kolay emilirler. Böylece glikoz ve insülin seviyesini daha az yükseltip, sizi daha uzun süre tok tutarlar. Ama tam tahıllı diye lanse edilen bütün yiyecekler bu yararları sağlamaz. Faydalı olması için tahılın, tüm orijinal içeriğinin korunmuş olması şarttır. İşte, yanılgıya düşmemek için paket etiketlerinde dikkat etmeniz gereken ifadeler:

* Tam tahıldan yapılmıştır: İçinde bir tutam tahıl olabilir ama bu oran yüzde 100 değilse, potansiyel yararın büyük kısmından mahrum kalırsınız.

* Çok tahıllı: Bu ifade, tahılların bütün mü yoksa işlenmiş mi olduğuna dair hiçbir fikir vermez. Tam 38 çeşit tahıl yiyor olsanız bile eğer işlenmişlerse size pek fayda sağlamazlar.

* Tam tahıl: Eğer etikette Yüzde yüz tam tahıl diye yazmıyorsa, birkaç tür tahılı içeriyor olabilir. Bunun yanında un, zenginleştirilmiş, beyazlatılmış, beyazlatılmamış, durum buğdayı ve pirinç kelimelerini görmek de kötüye işarettir. Aramanız gereken ifade şudur: Yüzde yüz tam tahıl ya da Yüzde yüz tam buğday.

Maydanoz yiyen genç kalıyor!

Omlet ya da çorba gibi hafif yemekler tercih ettiğinizde; ekstra maydanoz, soğan ve kereviz katarak onları tatlandırın. Çünkü bu gıdalarda bulunan bazı maddeler, sağlığı güçlendiren yakıtlar gibidir. Örneğin flavonoidler; (Koyu renkli meyve ve sebzelerde bulunan, hücreleri koruyup güçlendiren bir madde) özellikle hastalıklara karşı savaşır ve iltihaplanmaya karşı vücudu korurlar.

ZARARLI MADDELER GİDER
Bu küçük ama çalışkan askerler, vücudunuzu güçlendirerek zararlı maddeleri idrar yoluyla atmanızı sağlar.
* Birçok meyve ve sebzede az miktarda da olsa flavonoid bulunur. Kıvırcık lahana, pırasa, brokoli ve yaban mersinleri bu anlamda zengindir.
* Maydanoz, soğan ve kereviz hem flavonoid zengini, hem de bulunması kolay ucuz sebzelerdir. Bu tür sebzeler besleyici özellikleri açısından zengin ama düşük kalorilidir. Bunlardan sıkça tükettiğinizde, vücudunuzun biyolojik yaşı da dört yaş gençleşir.

Zamanın hızlı geçmesi için üç basit öneri

Size önereceğimiz üç egzersiz stratejisi ile, zihniniz meşgulken zamanın hızla geçmesini sağlayın.

* Kuralları değiştirin: Egzersizinizi hem zorlaştırın hem de kolaylaştırın! Mesela bir koşu bandı üzerindeyseniz, hızı arttırın ancak eğimi azaltın. Sonra da programınızı tam tersine çevirin. Böylece daha yavaş ama yukarıya doğru eğimli bir şekilde yürürsünüz.

ARABALARI SAYIN!
* Yoğunluğu artırın: Egzersiz programınıza şiddeti yoğun hareketler ekleyin. Ancak bu hareketleri sadece 30 ila 60 saniye boyunca yapın. Bu limit size meydan okuma sağlar ve egzersizi eğlenceli hale getirir.

* Değişimi tetikleyin: Kondisyon bisikletiniz cama dönük dururken, her kırmızı araba gördüğünüzde bisikletin seviyesini birer kez artırın. Hedefinize vardığınızda, her gördüğünüz kırmızı araba için bisikletinizin zorluk seviyesini birer birer indirin. Bu minik değişim egzersiz isteğinizi tetikleyecektir.

PROF. DR. MEHMET ÖZ -SABAH

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Çoban çökerten bitkisinin sağlığa faydaları saymakla bitmiyor

Sert iğnelerinin ayağa batması nedeniyle ‘Çoban çökerten’ adı verilmiş olan bitki, erkek ve kadın cinsel sağlığı üzerinde oldukça etkili.İktidarsızlık ve düşük gibi sorunlar üzerinde risk azaltan etkisiyle bilinen çoban çökerten bitkisi halk arasında deve çökerten isimiylede biliniir.

İşte her derde deva keçiboynuzu kürü!

Keçiboynuzu cinsel sağlık açısından, bağışıklık sisteminin güçlenmesi açısından oldukça faydalı bir besindir. Keçiboynuzunun birçok alanda sağlığımıza faydaları bulunmaktadır. Bezelyeye benzer bir görüntüsü olan keçiboynuzu tatlı yerine alternatif olarak tüketilebilir.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)