Çocuklar için moda tasarım programı

 

TRT Çocukta Bluekeyle sen tasarla adlı moda tasarım programı başladı.

Program her hafta Cumartesi ve Pazar günleri...

Küçük tasarımcılar hayallerindekini çiziyor, seçilen tasarımlar Blukey tasarım atölyelerinde gerçeğe dönüştürülüyor. Medya Faresinin haberine göre moda tasarım programı olan Blukeyle Sen Tasarla yetenekli tasarımcıları keşfediyor.

Blukeyle  Sen Tasarla programı, minibüsle Türkiyenin ilçelerini gezerek ilköğretim okullarına misafir oluyor. Gittiği okulda bir sınıfı tasarım atölyesine dönüştürüyor. Daha önceden öğretmenler tarafından seçilen 10 öğrenci 60 dakika içerisinde giymeyi hayal ettikleri kıyafeti, takmayı arzu ettikleri aksesuarı tasarlıyor. Tasarım boyunca moda tasarımcısı olan sunucumuz Nazlı Çetiner küçük tüyolar veriyor. Küçük tasarımcılar, tasarımlarında yöresel desenlerini de modernize ederek kullanıyor. Süre dolunca tasarımlar toplanıyor. Arkadaşlarımıza sertifikaları ve hediyeleri veriliyor. Şimdi İstanbula gitme vakti. Toplanan tasarımlar İstanbuldaki Blukey tasarım atölyesine getiriliyor. Blukey tasarımcıları ve terzileri tarafından tek tek kritik ediliyor. Moda hakkında yeni terimler, teknikler öğreniyoruz. Ve sonunda hem estetik hem de fonksiyonel olan tasarım seçiliyor. Seçilen tasarımın kalıbı çıkarılıyor. Kumaşı seçiliyor. Kesiliyor ve dikiliyor. Giymeye hazır hale getirilen kıyafet paketlenerek küçük tasarımcıya gönderiliyor. Kıyafetin yanına bir de fotoğraf makinası koyan Nazlı, tasarımcının fotoğrafının gelmesini bekliyor. Kıyafetini aldıktan sonar, giyinip, fotoğrafını çeken tasarımcı fotoğrafını bize gönderiyor

Blukeyle Sen Tasarla her hafta başka bir ilçede başka bir tema ile yoluna devam ediyor. Hayal gücünde sınır tanımayan, kalıpları değil kişilikleri ön plana çıkaran tasarımlar ortaya çıkıyor. Çocuklar tasarım yapabilir mi? diyenler sonucu görünce şaşırıp kalıyor.

Bir çocuğun kendi tasarladığı kıyafeti giymesi çok heyecan verici. Fotoğraflardaki memnuniyetleri, kıyafeti taşırken gösterdikleri zerafetleri bundan sonra da tasarım yapmaya devam edeceklerinin en büyük kanıtı.

Kaynak: HABERTÜRK

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İlkbahar Yaz 2019 Bebek Çocuk Modasında Tasarımda Rahatlık ve Doğal Malzeme Kullanımı Öne Çıkacak

Dünyanın bir numaralı moda ve stil araştırma şirketi WGSN’nin Çocuk Giyim Editörü Allison Goodfellow-Ash, İlkbahar-Yaz 2019 çocuk giyim trend ön görülerini İstanbul Kids Fashion Fuarı’nda ziyaretçiler ve katılımcılarla paylaştı.

İyiden İyiye Mutluluğun Kaynağı Phoca

2014 yılında çocuk odaklı projelere yakından destek sağlamak amacıyla “İyiden iyiye mutluluk” mottosuyla “Projemiz Hayat”ı kuran Aslı Özdemir, “Projemiz Hayat” çatısı altında sosyal girişim markası “Phoca”yı hayata geçirdi.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)