Davetlerde çok modern ve trendy görünmek

Özel davetlerde smokin giymek, erkekler için kaçınılmaz bir kural. Hatta bir tane smokininiz varsa, seneler geçse de gerektiği her yere tekrar tekrar giyersiniz; yeter ki bedeniniz değişmesin. Ama senelerdir gardırobunuzda bekleyen smokinin de modası, takım elbiselerin kalıpları gibi değişiyor. Sadece birkaç kez giyeceğinizi düşünerek yeni bir smokin almak yerine, ufak tefek değişikliklerle davetlerde çok modern ve trendy görünebilirsiniz. İşte yaz davetlerinde smokininizi konuşturmanın yolları...

RAHATLAYIN
Klasik smokininizi sürekli ciddi formda giymek zorunda değilsiniz. Aynı smokini, aynı gömlek ve aynı papyonla giymek yerine bu sefer smokini rahatlatmaya ne dersiniz? Smokini ciddi havasından kurtarmak için papyon ya da kravat takmayın. Ayrıca gömleğinizin düğmelerini sonuna kadar iliklemektense birkaç düğmeyi açık kullanın. Size önerimiz kravat ya da papyon yerine, cebinize beyaz bir mendil koymanız.

MODERNİZE EDİN
Smokinin sadece siyah olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Hollywood filmlerinde Cary Grantı düşünün... Açık tonlardaki smokiniyle göz kamaştırmıyor muydu? Siz de smokininizde bir yenilik düşünüyorsanız, siyaha alternatif bir renk alın. Açık renklerin yaz davetleri için çok uygun ve şık olacağını da hatırlatalım. Ayrıca açık renk smokin ceketini siyah pantolonla da tamamlayarak daha spor bir hava verebilirsiniz. Bir başka detay da haki ve beyazın uyumu. Yaz davetleri için bu ikiliyi de giyebilirsiniz.

GENÇ GÖRÜNTÜ
Smokin giymenin ciddiyetinden rahatsız oluyorsanız size önerimiz smokin ceketini jean pantolonla tamamlamanız. Eğer genç bir yaştaysanız bu ikili özel davetlerin vazgeçilmezi olacaktır. Önerimiz; üst tarafta klasik görüntüyü bozmamanız. Beyaz smokin gömleği ve papyonla tamamladığınız ceket ve jean pantolonunuzu, klasik rugan bağcıklı ayakkabılarla tamamlamayı da unutmayın. Böylece görüntünüz hem genç hem de elegan olacaktır.
 
 
 
 
 
 

Şıklık detayda gizli

* Uzun ve sıcak yaz gecelerinde renk kullanmaktan çekinmeyin. Siyah klasik bir smokin tercih ediyorsanız, canlı renkte bir papyon veya cep mendiliyle tamamlayarak kıyafetinizi canlandırabilirsiniz.

* Smokin giymeniz gereken gecelerde, gömleğinizi kol düğmeleriyle tamamlamayı unutmayın. Ceketinizin içinden görünmeyeceğini düşünerek sakın kol düğmesini atlamayın.

* Ceket ve pantolonunuz tam üzerinize göre, peki ya gömleğinizin yakası? Yaka ölçüsünün önemli bir detay olduğunu sakın unutmayın. Bedeninize uyum sağlayan gömleğin yaka ölçüsü, boyun ölçünüzle alakalıdır. Bol bir yakaya papyon taksanız da hiç faydası olmaz, aman bu ölçüye dikkat.

* Saat, erkekler için en önemli aksesuar. Smokin giydiğinizde bu sofistike görüntünüzü bozmak istemiyorsanız saatinize de özen gösterin.

* Formal bir kıyafeti yine formal bir ayakkabıyla tamamlamanız gerektiğini unutmayın. Özellikle bağcıklı rugan ayakkabıların klasik bir görüntü için gerekliliği tartışılmaz. Ama genç bir görüntü için loafer ya da sneaker da deneyebilirsiniz. Ama sakın çorapla giymeyin!
Sabah

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Türk tasarımcılar yürekleri hoplattı Türk tasarımcılar yürekleri hoplattı
Tasarım sektörünün gizli kalmış kahramanı Tasarım sektörünün gizli kalmış kahramanı

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ