Deriyi seçmodel beğen sana özel üretilsin

Cashhimi, İstanbul Maçka’daki bir apartman dairesinde bir ay önce açılan ayakkabı çanta atölyesinin adı. Kapıdan içeri girdiğiniz anda burnunuza gerçek derinin baskın kokusu değiyor. Sonra sizi çeşit çeşit ayakkabılar, çantalar, kemer ve şapkalar karşılıyor. Her modelden bir iki tane var. Hazırdakini beğeniyorsanız onu alıyor, farklı bir rengini ya da numarasını istiyorsanız sipariş veriyorsunuz.

Nişantaşı-Maçka hattı o kadar popüler hale geldi ki, apartmanların ikinci, üçüncü katlarında bile butikler, atölyeler açılmaya başladı. Cenan Abas Sel’in sahibi olduğu Cashhimi onlardan biri. Cenan Hanım tekstil sektörüne yeni atılmış biri. Biz onu gece hayatından tanıyoruz. Yıllarca Tampa, Black gibi mekanların işletmeciliğini yaptı. Bu işlere deri ceket üretmek için girdi. Ayakkabı ve çantanın daha eğlenceli ve kadınlar için daha önemli olduğunu anlayınca bu alana kaydı.

Maçka’daki butik bir ay önce açıldı. Burası tipik bir shoowroom. İsteyen alışveriş yapıyor, isteyen sipariş veriyor. Deri örnekleri Türkiye’nin önemli üreticilerinden ve İtalya’dan alınıyor. Krokodil, piton, su yılanı, somon balığı ve tavuk bacağı derileri en çok tercih edilenler.

Tasarımlar Cenan Hanım’a ait. Kalıpları da tek tek elleriyle çıkarıyor. Ayakkabıda, rahatlığı tartışılmayan Sergio Rossi’nin kalıplarını kullanıyor. Trendleri takip etmeye, moda renk ve modellerden koleksiyon hazırlamaya özen gösteriyor. Bu kış büyük çantaların çok moda olduğunun üzerinde özellikle duruyor. Kadınlara bir de uyarısı var: "Büyük çanta moda, ama lütfen kısa boylu hanımlar bu modayı takip etmesin. Aksi takdirde yürürken çanta yerlere deyiyor, onlar da moda kurbanı oluyor."

Cashhimi’de fiyatlar piyasada gerçek deri kullanılarak üretilen ayakkabı ve çantaların üçte biri fiyatına. Örneğin piton derisi bir çizmeyi 1300 YTL’ye, normal deriyi ise 700 YTL’ye alabiliyorsunuz. Cenan Hanım cemiyet hayatına yakın biri olduğu için Cashhimi’nin ünlü müdavimleri olmaya başladı bile. Esra Üstünkaya, Siren Ertan ve Eda Taşpınar tasarımlara bayılmış. Markanın yurtdışında da satıldığını söylemeliyiz. İlk koleksiyon Fransa’da bir butikte satılıyor. Çok yakında New York ve Las Vegas pazarına da girecekler. Maçka Cad. Feza Apt. 1/3 Maçka, İstanbul.
Hürriyet

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Koton Partywear Koleksiyonu Davetlerin Yıldız Stillerini Belirliyor

Koton, 2018 ilkbahar-Yaz sezonuna sunduğu Partywear Koleksiyonu ile sezonun davet modasını belirliyor. Her vücut tipine ve okazyona uygun zenginlikte hazırlanan Koton Partywear Koleksiyonu, Zeynep Tosun for Koton tasarımlarıyla da dikkat çekiyor.

Columbia PFG Serisi ile Denize Açılıyor

13-16 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek Columbia PFG Alaçatı Big Fish Turnuvası’nın ana sponsorluğunu üstlenen Columbia, güneşin zararlı ışınlarından koruyan ve serin tutan teknolojilerin yer aldığı Columbia PFG serisi ile denizde konforlu maceralar için fonksiyonellik sunuyor.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)