Diyet, Sağlıklı beslenme

 

Çünkü kalori yoğunluğu her  gıda için hesaplanması çok ko­lay olmayan fakat tüketilen gıdanın niteliğini belirten bir önem taşır. Bunun için kalori miktarını tüketilen miktara (gr) bölmek gerekir. Ortaya çıkan sonuç kalori yoğunluğudur. Bu önemlidir, çünkü salatanın içine asla 100 gr yağ konmaz. Bu diğer gıdalar için de geçerlidir. Şüphesiz, yemeden önce her şeyi hesaplamak sorun edilmez (yoksa yemeğimiz soğuyacaktır). Bu nedenle ön­celikli gıdaları tablo formunda sınıflandırdık. Tabloda yalnızca bir kerede “sorunsuz” (özünde yanıltıcı) tehlikeli olabilecek gı­daları belirledik. Beklenildiği gibi meyve ve sebzeler, soya bak­lagiller, balıklar ve iyi not alan zayıflatıcılardır. Bunlar Okinavva beslenmesinde büyük yer kaplayan gıdalardır.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

HORMONLARINIZI SIFIRLAYIN, KİLO VERİN!

İdeal kilonuza kavuşmak için yaptıklarınız yeterli mi? Hormonların kilo almak ya da vermek üzerinde bir etkisi var mı? Vücudunuzda faaliyet gösteren kaç hormon olduğunu biliyor musunuz? Hormonlar, sizi ideal kilonuza nasıl kavuşturur? Bütün bu soruların yanıtı ve ideal kiloya uzanan yola dair açıklamalar, Diyetisyen Emre Uzun’dan geliyor.

Hem kilo verdiriyor hem kanserden koruyor!

Çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri olan kanserin nedenleri arasında genetik ve çevresel faktörler ile sağlıksız beslenme ilk sıralarda yer alıyor. Yaşam tarzı ve beslenme planınızda yapacağınız birkaç küçük değişiklikle kanser riskini en aza indirebilirsiniz.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ