Doğadaki canlılıktan ilham alan takı tasarımcıları çiçek, kelebek ve yaz meyvelerini takıya dönüştürdü

Ünlü mücevher ve takı firmaları bu sezon ilhamlarını doğadan alıyor. Adeta baharın canlılığına gönderme yapan çiçek ve kelebek formundaki takılar değerli taşlarla süsleniyor. Ağırlıklı olarak beyaz altınla hazırlanan tasarımlarda ametist, safir, topaz gibi renkli taşlar kadar pırlanta da kullanılıyor.

Sezonun trendlerini yansıtan kelebek, çiçek ve meyve formlarını kullanan markalardan biri de Goldaş. Baharı çağrıştıran çiçek ve kelebeklerin yanı sıra Goldaş’ın kelebek, elma, armut ve kiraz formunun öne çıktığı takıları da farklılıktan hoşlananlara hitap ediyor. Pırlantanın ışıltısına eşlik eden doğal taşlar renkleri kadar sembolik anlamlarıyla da koleksiyona ayrı bir canlılık getiriyor.

AMETİST ŞANS GETİRİYOR

Örneğin Peridot bolluk ve bereket taşı olarak kabul edilirken, umudun da taşıdır. Blue topaz huzuru, sitrin ise güzel düşleri simgeliyor. Mor rengi ile yüzyıllardır aristokrasinin simgesi olan ametistin, nazara ve dışarıdan gelen yoğun enerjiye iyi geldiğine inanılıyor. Ametistin kullanan kişiye şans da getirdiği anlatılıyor. Koleksiyonda kullanılan bir diğer taş safir ise ruh sağlığının ve sadakatin taşı olarak biliniyor. Safirin takan kişiyi kin ve nefret gibi kötü duygulardan arındırdığı, ruhun saflığını simgelediği ve sadakati artırdığı söyleniyor.

MAVİ VE MOR GÖZDE

Diamond Mücevherat papatyaların, kolye, küpe ve yüzük tasarımlarına dönüştüğü koleksiyonunda kır çiçeklerinin zarif formunu okyanusun maviliği ile buluşturuyor. Naci Şenocaklı imzası taşıyan mücevherler arasında öne çıkan mavi çiçekli kolye 18 ayar beyaz altın, yuvarlak kesim pırlanta ve turkuaz taşı ile hazırlandı. Glitz’in Lyra -Bahar Yıldızı koleksiyonunu mor ametist, yeşil, saks mavi, sarı ve taba renkte taşlar ürünleri süslüyor. Bunun yanı sıra tek bir küpe iken özel tasarımları sayesinde farklı modellere dönüşen küpeler de koleksiyonun sürprizi.


PEKİ YA SAĞLIĞINIZ?


Kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alan takılar sadece şıklığı tamamlamakla kalmıyor aynı zamanda sağlık da vaat ediyor. Nasıl mı?

Ametist, turkuaz, kristal kuvars, kehribar gibi milyonlarca yılda oluşan, tamamlayıcı tıp terapilerinin vazgeçilmez unsuru doğal taşlar son yıllarda takı tasarımcılarının gözdesi. Bu taşların her birinin ayrı bir etkisi olduğu iddia ediliyor.

Örneğin; Mercan kişinin ruhsal anlayışını attırıyor. İnci denizin temizliği ve sadeliğini taşıyor. Bu nedenle hisler ve düşünceler dünyasında temizliği sağlayıp huzur getiriyor. Kehribarın ise ruhsal ve yaşamsal gelişimin arasındaki dengenin kurulmasına yardımcı olduğu, bedensel canlılık, neşeli ve dingin bir ruh hali sağladığı kabul ediliyor. Turkuaz ise yaşama arzusunu güçlendiriyor.

Takılarınızda doğal taşlar kullanan markalardan biri de Paxiu. Markanın koleksiyonunda doğal taşlar ile tasarlanmış bileklikler, etnik esintilerin görüldüğü küpeler, beyazın damgasını vurduğu zarif inci ve değişik tarzlarda kolyelerin yanı sıra iri taşların ön plana çıktığı yüzükler bulunuyor. www.paxiu.com.tr

MANYETİK ALANI DENGELİYOR

Elektromanyetik etkileriyle sağlığımızı risk altına sokan cep telefonu, bilgisayar, televizyon gibi cihazların olumsuz etkisini kaldırmak amacıyla tasarlanan Nikken Bella Passione Takı Koleksiyonu kişinin çevresindeki manyetik alanı dengeleyerek daha zinde kalmasına katkıda bulunuyor. Uluslararası üne sahip İtalyan tasarımcı Antonio Rosso tarafından kadınlar ve erkekler için özel dizayn edilen takılar 24 ayar altın kaplama. Bilezikler ve kolye uçları ise en yüksek kalite Çek Kristalleri ile süslenmiş. www.nikkenturkey.com.tr
STAR

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

‘Hangi aksesuarla göz kamaştırıcı olabilirim?’ ‘Hangi aksesuarla göz kamaştırıcı olabilirim?’
Bronza imzasını atan İtalyan Bronza imzasını atan İtalyan

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ