Dolce& Gabbana da Kapalıçarşı’dan kumaş alıyor

Yaşasın bahar hakikaten geldi. İstanbul güzelim yeşiline, Boğaz, bayıldığım erguvan, zakkum pembelerine büründü

İnsanın aşık olası geliyor. Pazar günü tahmin ediyorum hava neredeyse 30 dereceydi. Hande, Aslı ve ben Boğaz’da şöyle bir kahve içtikten sonra günü Bebek Balıkçısı’nda noktaladık. Hava şerbet gibi, deniz desen çarşaf. Lokantanın terasında o güzelim Boğaz’ı seyredip bir güzel rakılandık.

Boşuna yazılmamış o rakı balık şiirleri anlaşılan. Tabii İstanbul’da her şeyin olduğu gibi Boğaz’ın da canına okundu. Öyle denize bakınca yeşil, mavi renkler yerine bir çöp yığınlarını görüyorsunuz. Ama yine de bence dünyanın en güzel şehrinde yaşıyoruz. Ve bunu sadece biz böyle düşünmüyoruz.

Hem evlere hem sahiplerine
Dünyanın en önemli modacıları İstanbul’a gelip buradan feyz alıyorlar. Ama alınmayacak gibi değil ki. İnsan şöyle çıkıp bir Ayasofya’ya gitse, İstanbul’daki canım camileri onların içlerindeki çinileri seyretse zaten içinizdeki bütün ilham perileri uyanır bence. Ayrıca Kapalıçarşı başlı başına bir kaynak. Kapalıçarşı’da Köylü Pazarı’na gitmediyseniz lütfen gidin bence.

Birbirinden güzel cıvıl cıvıl kumaşlar ruhunuzu dinlendirecek. Ayrıca öyle güzel kumaşlar var ki, bunlardan alıp kendinize şimdi mayonun üzerine giyebileceğiniz pareolar yapabilirsiniz. Ya da o büyük desenli rengarenk tülbent kumaşlardan yere kadar uzun elbiseler yapabilirsiniz. Köylü Pazarı’na gitmişken lütfen Murat’ın dükkanını sorun.
Orada Murat deyince herkes gösteriyor. Murat pek bir meşhur. Dolce& Gabbana bile gelip Murat’tan kumaş almış.

Murat’ın dükkanında nefis ipek eşarplar, eskiden kalma kaftanlar, danteller ne ararsanız var. Ben çok güzel şallar aldım. Ayrıca eviniz için de çok ucuza çok güzel örtüler alabilirsiniz. Hele yazlık için ya da bahçenizde kullanabileceğiniz çok şık kumaşlar var.

Kapalıçarşı turunuzu bence sakın Bedesten’e uğramadan int(11)irmeyin. Bedesten’de gelenlerde gördüğüm kadarıyla çok güzel takılar var. Bu yaz uzun elbiselerinizle takacağınız kocaman kolyeler iri bilezikler eski Osmanlı yüzükleri çok ama çok zevkli bence. Ayrıca Bedesten’e gitmişken mutlaka Fes Kahve’ye uğrayın. O Kapalıçarşı atmosferini Fes Kahve’nin o otantik havasıyla birleştirip şöyle bir keyif yapın. Az daha unutuyordum Fes Kahve’nin hemen yanındaki Abdul’den de doğal sabununuzu hatta kesenizi alın. Bütün bunları anlatırken bile Kapalıçarşı’ya bir daha gidesim geldi.

VATAN

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

50 sinden sonra nasıl giyinmeli?

Bol aksesuar takan, yırtık jean ile dolaşan orta yaş erkeklerin hepsi felaket! Genç görünmeye çalışmak yerine, olgun bir erkek gibi giyinmeye çalışın.52 yaşındayım. Sürekli spor yapıyorum ve vücuduma güveniyorum. Dar tişörtler giymek istiyorum ama eşim yaşıma uygun olmadığını söylüyor.

Şık bir smokin giymenin ipuçları

Şık bir smokin giymenin ipuçları

YORUM YAZIN

Etkin Patent

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

Avcılar Web TasarımArnavutköy Web TasarımAtaşehir PatentAfyon PatentAdana Web TasarımAdana PatentBaşakşehir Web TasarımAntep Osgb
 • Online Marka Tescil Ücreti

  Online marka tescil ücreti ve iş ve işlemlere ait ayrıntılar şu şekildedir;

  Online Marka Yenileme Ücreti

  Online marka yenileme ücreti ödemesi ve Marka Yenileme işlemlerini buradan anında yapabilirsiniz.

 • Marka Takip ve İzleme Ücreti

  Her yıl marka tescil başvuru sayısının hızla artması ve ilgili iş ve işlemlerin hızlandırma isteği, giderek artan benzer marka başvuruların bir şekilde yayına çıkarılması nedeniyle her yıl birbirlerine benzer ve/veya iltibas oluşturan markalar yayınlanmak

 • Online Beşli Tasarım Başvuru Ücreti

  Beş Renkli Görsel Türk Patent Yayın Ücreti