Dünya Sanat Günü Karma Sergisi yoğun katılımla açıldı

 

Dünya Sanat Günü Karma Sergisi yoğun katılımla açıldı

Dünya Sanat Günü’nü kutlamak amacıyla gerçekleştirilen “Coexıst-Bir Arada” Karma Sergisi yoğun katılımla açıldı.

Sergi 13-19 Nisan 2018 tarihleri arasında açık kalacak

“Coexıst-Bir Arada” Karma Sergisi 13-19 Nisan 2018 tarihleri arasında Kocaeli Valiliği Güzel Sanatlar Galerisinde sanatseverleri bekliyor. Leonardo Da Vinci’nin doğum günü olan 15 Nisan’ın, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Türkiye’nin önerisiyle 2012’den itibaren Dünya Sanat Günü olarak kutlanması UNESCO’ya bağlı Uluslararası Sanat Birliği tarafından kabul edildi. 2012 yılından itibaren sanatın halkla buluşması ana fikrinden hareketle farklı ülkelerde etkinliklerle dünya sanat günü kutlamaları düzenleniyor. Dünya Sanat Gününü kutlamak amacıyla düzenlenen “Coexıst-Bir Arada” karma sergisinde Resim, Heykel, Fotoğraf, Özgün baskı alanında eserler sergileniyor. Sergide 43 eser yer alıyor. Sergiye İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, NLN-CA Art Sanat Danışmanı Nalan Kumlalı Atahan, sergiye katkı sunan sanatçılar ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.

Zamburkan, “Sanat demek uygarlık demektir”

Kocaeli İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, yaptığı konuşmada şunları getirdi: “Kocaeli’de sanat var diyoruz. Kocaeli Valiliği olarak sanatçılarımıza destek veriyoruz. Atatürk’ün dediği gibi, sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Her işte sanat vardır. Sanat hayatın her alanında var. Sanat demek uygarlık demektir. Bu salonumuz boş kalmıyor. Şu anda da sergimizde kaliteli ve üstün eserler sergilenmektedir. Sanata verdiğiniz destekten dolayı katılımcılarımıza teşekkür ediyorum. Dünya Sanat Günü kutlu olsun” dedi.

Karma Sergiye Katılımcı Sanatçıları

Adem Efe Ark, Ahmet Özsağır, Aslı Özçelikçi, Aydın Tuna Palabıyıkoğlu, Ayfer Demircioğlu, Aysel Manisa, Ayşe Aga, Ayşen Bostan, Berna İkiz, Beyzanur Çağlayan, Birgül Özçelikçi Taşören, Cidal Hazar, Çiğdem Saç Kavrayan, Eda Demirbek, Emine Sözer, Enis İnan, Esma Hilal Karaman, Fatma Elvin Öztürk, Fatmanur Bulut, Fatoş Çelebi Kalpak, Filiz Kandemir Duran, Füsun Dur, Gamze Sezkin, Gülcan Sezer, İsmail Erbaş, İsmail Keskin, Kemal Savcı, Mahbup Aldığ, M.Berrin Kayman, Nebiye Azak, Nezahat Ayhan, Nilgün Keskin Şener, Nilüfer Oruç, Özkan Önder Özdemir, Özlem İlbay Çelik, Sabiha Handan Erat, Sibel Güray Sağlam, Şenay Öner Kasar, Şerife Eroğlu, Tuğba Ok, Tuğçe Salihoğlu, Yurdanur Güray Demiryol, Zafer Boztepe.

Kaynak:golcukhaber.com.tr

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Bu Yıl Banyolar Yaşam Alanına Çevriliyor

Bursa çıkışlı firma f2ms Grup Mimarlarından Mimar Figen Erdağ Demircan banyolar için 2018 trenleri hakkında bilgi verdi. “Hem yerlerde hem de duvarlarda sade seramiklerin ve aynı malzemenin tercih edildiği banyolar bu sezonun favorisi.” diyen Mimar Erdağ Demircan; bu yıl bitmeden banyosunu yenilemek isteyenler için şu önerilerde bulundu;

Bugün Dünya Sanat Günü

Bugün 15 Nisan.Dünya Sanat Günü.Bundan 7 yıl önce Meksika’da toplanan UNESCO’ya bağlı Dünya Sanat Dernekleri Genel Kongresi’nde, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Başkanı Bedri Baykam’ın önerisiyle, Leonardo da Vinci’nin doğum günü olan 15 Nisan’ı, Dünya Sanat Günü ilan etti.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ